Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

İyi Günler 🍂. Bir Gününüz Nasıl Geçiyor?

jurnalci

Trainee
Tepki
33
Ben uyanıyorum. Uyanmadan önce Abdülhamid padişahımızı rüyamda gördüğüm için şükür ediyorum. Uyanıp elimi yüzümü yıkıyorum, yıkarken sevgili Abdülhamid padişahımızın yüzünü düşünüyorum.
Sonra bir kahvaltı hazırlıyorum, hazırlarken Abdülhamid padişahımızın kahvaltıda ne yediğini düşünüyorum. Sonra kalkıp işe gidiyorum. İşe giderken Abdülhamid padişahımızın yüce devletimizi nasıl batı... yönettiğini düşünüyorum. Sonra işten geliyorum. Gelirken Abdülhamid padişahımızın saraya nasıl geri döndüğünü düşünüyorum. Biraz takılıyorum. Takılırken Abdülhamid padışahımızın nasıl cariyelerle takıldığını düşünüyorum. Sonra yatıyorum. Yatarken kucağıma Abdülhamid padişahımızı resmini alıp s.. sarılarak uyuyorum. ☘️
Tenebris yazı üslubunu çok beğeniyorum yaşın kaç acaba?

Konu Sahibi
rüyalardabuluşaım
Tepki
96

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,020
Sadece 1 gun girmedim noluyor bu forumda

Günlük rutinimi sorarsan önümüzdeki 20 gun sabahin köründe kalkip fındık toplayacagim sonra akşam olur yatarım. İdeal bir yaşam tarzı
Ya beni fındık toplamaya götürün çok merak ediyorum. Teyzem , arkadaşım arada anlatıyor. Baya eğlenceli ve yorucu geçiyormuş.

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,890
Ya beni fındık toplamaya götürün çok merak ediyorum. Teyzem , arkadaşım arada anlatıyor. Baya eğlenceli ve yorucu geçiyormuş.
Bence merak edilecek bir yanı yok. Hem pis hem yorucu. Berbat bir iş. Sabah erkenden indiğinde çiy oluyor. Dalı eğiyorsun ıslanıyorsun. Ve sabahları her yer örümcek ağı suratını kollaman lazım yapışıyor her yerine çıkmıyor. Dalla birlikte üstün başın dallardaki tozlardan oluyor. Konuşuyor oluyorsan boğazına kaçıyor toz. Burnun zaten toz içinde kalıyor. Alerjisi olmayan ben bile hapşırıp duruyorum sürekli. Alerjisi olana daha da sıkıntılı oluyor. Bazen tozlar gözüne de giriyor. Örümcek ve binbir çeşit böcek çeşitlemesini saymıyorum bile. Dalla birlikte kafana üstüne falan böcekler de düştüğü oluyor. Dal eğmek güç istiyor. Eğer ocakların arası açıksa ve dallar inceyse yine kadın olarak sen de eğip toplayabilirsin ama dallar kalınsa mecbur erkek olması lazım dalı eğmesi için. Dipten topluyorsan o da zor sürekli eğilip toplamak daldan toplamaktan daha zor bence. Kısacası zor bir iş. Seven insanın normal biri olduğunu düşünmüyorum. 😅
Fındığın tek güzel yanı sattıktan sonra aldığın para. Yoksa toplaması hiç de eğlenceli bir iş değil.

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,020
Bence merak edilecek bir yanı yok. Hem pis hem yorucu. Berbat bir iş. Sabah erkenden indiğinde çiy oluyor. Dalı eğiyorsun ıslanıyorsun. Ve sabahları her yer örümcek ağı suratını kollaman lazım yapışıyor her yerine çıkmıyor. Dalla birlikte üstün başın dallardaki tozlardan oluyor. Konuşuyor oluyorsan boğazına kaçıyor toz. Burnun zaten toz içinde kalıyor. Alerjisi olmayan ben bile hapşırıp duruyorum sürekli. Alerjisi olana daha da sıkıntılı oluyor. Bazen tozlar gözüne de giriyor. Örümcek ve binbir çeşit böcek çeşitlemesini saymıyorum bile. Dalla birlikte kafana üstüne falan böcekler de düştüğü oluyor. Dal eğmek güç istiyor. Eğer ocakların arası açıksa ve dallar inceyse yine kadın olarak sen de eğip toplayabilirsin ama dallar kalınsa mecbur erkek olması lazım dalı eğmesi için. Dipten topluyorsan o da zor sürekli eğilip toplamak daldan toplamaktan daha zor bence. Kısacası zor bir iş. Seven insanın normal biri olduğunu düşünmüyorum. 😅
Fındığın tek güzel yanı sattıktan sonra aldığın para. Yoksa toplaması hiç de eğlenceli bir iş değil.
Ne demek istediğini anlıyorum. Çünkü ben de küçüklüğümden beridir tarla işleri yapıyorum. Yazdıklarının çoğunu yaşadım ki ben de hiç sevmem tarla işini . Özellikle de bizim tarla işini hiç sevmem sırf pikabı sürebilmek için katlanabilirim. Bizim tarla işlerinden aşırı sıkıldığım için fındık toplamak ilginç geliyor ve merak ediyorum o nasıldır diye.

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,020
Valla işin sonunda para varsa çekiliyor skdlsjdonsos zaten o yüzden kabul ettim çalışmayı. Fındıktan başka tarla işi yapmadığım için bana zor geliyor. Sabah namazindan sonra yatmıyoruz, ögle molasindan başka mola yok hava kararana kadar fındik topluyoruz. Bi ara gel çalışalım😂
Tüm gün mü çalışıyorsunuz?

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,020
Bizim zamanımız biraz kısıtlı o yüzden hızlıca bitirmeye çalışıyoruz. Bazi aileler saat 2-3 civari birakiyor da biz 6'ya kadar falan çalışıyoruz. Herkes yogun çalışmıyor tabi, eylulde baslayinca okul isleri, babamin isleri falan çakışıyor o yuzden olabildiğince erken hallediyoruz
Anladım, size kolay gelsin. İnşallah tez zamanda bitirirsiniz.🌺