Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Dedikodu K-Pop Fanlarının Jennie'ye Takıntısı

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Hatırlarsanız geçen günlerde BTS üyesi Taehyung yaptığı Instagram profil fotoğrafı Blackpink üyesi Jennie'nin "2019"dan itibaren kullandığı instagram profiline benzetilmişti. Bu olay gündem olmuştu. Bugün Pann Kpop'ta Jennie'nin Taehyung'un fotoğrafını kopyaladığına dair bir yazı paylaşıldı. Jennie linç yesin diye uğraş veren bir kesim var ve asla geri durmuyorlar. Ne olay olursa olsun Jennie'ye bağlıyorlar ve kadının en alakasız olduğu konuda dahi onu linçliyorlar. Pann K-Pop rezilliği ortaya çıkınca sitesinden haberi silmiş ama X'te haber duruyor.. 'Jennie profil fotoğrafını 2019'dan beri kullanıyor.' burada linç yemesi gereken son kişiyken en çok linç yiyen kişi oldu??? Ortada bir takıntılı varsa o kişi Jennie değil.

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,096
Hatırlarsanız geçen günlerde BTS üyesi Taehyung yaptığı Instagram profil fotoğrafı Blackpink üyesi Jennie'nin "2019"dan itibaren kullandığı instagram profiline benzetilmişti. Bu olay gündem olmuştu. Bugün Pann Kpop'ta Jennie'nin Taehyung'un fotoğrafını kopyaladığına dair bir yazı paylaşıldı. Jennie linç yesin diye uğraş veren bir kesim var ve asla geri durmuyorlar. Ne olay olursa olsun Jennie'ye bağlıyorlar ve kadının en alakasız olduğu konuda dahi onu linçliyorlar. Pann K-Pop rezilliği ortaya çıkınca sitesinden haberi silmiş ama X'te haber duruyor.. 'Jennie profil fotoğrafını 2019'dan beri kullanıyor.' burada linç yemesi gereken son kişiyken en çok linç yiyen kişi oldu??? Ortada bir takıntılı varsa o kişi Jennie değil.

Ya açıkcası beni daha da sinirlendiren şey "pannkpop" sözde bir netizen sayfası. Neden kullanıcılar kendi kafalarına göre başlık açabiliyor ki? Bu başlıkları Koreli netizenler söylüyor sanan bir kitle oluşuyor ama durumun alakası yok yani

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Ya açıkcası beni daha da sinirlendiren şey "pannkpop" sözde bir netizen sayfası. Neden kullanıcılar kendi kafalarına göre başlık açabiliyor ki? Bu başlıkları Koreli netizenler söylüyor sanan bir kitle oluşuyor ama durumun alakası yok yani
Full Blackpink antileri dolmuş görmen lazım... Bir olay olsa da Blackpink üyelerine ve fanlarına sallamak için bekliyorlar. Tamamıyla K-Poptan çıkmış orası

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,096
yanlis anlasilmak istemiyorum ama tae'nin davranislarini hic begenmiyorum ya. once instagram'da jennie'yi takip edip instagram korkunc bir yer diyerek kadinin linclenmesine sebep oldu sonra da pp olayi. ilk olarak pplerin matchlestigini kabul edelim. olayin tam tersini dusunsek, 2019'daki pp tae'ye ait olsa ve jennie sonradan benzer profil fotografi koysa, jennie'nin ne ilgi orsplugu kalir ne baska bir seyi. bu yuzden fanlarinin konsept ppsi diye inkar etmesi bana komik geliyor cunku dedigim gibi jennie yapsa ne tepki vereceklerini biliyoruz. friends yazili tisort giydi diye linc yedi, tae pp yapti yine jen linc yedi ben gercekten bu cifte standarti anlamiyorum... blinklerden kimsenin friends mvsinde tae'nin sevgilisi rolunde oynayan kadinin adinin ruby oldugunu konustugunu gormedim mesela? neyse bana kalirsa kimse takintili degil. iliskilerinin nefret almalarindan dolayi yiprandigini ve toksik ayril-baris iliskisine dondugunu dusunuyorum.
Olay Tae'ye karşı değil ama yaptığı şeyleri Jennie yapsa yaşayacağı linci düşünemiyorum dediğin gibi. Çifte standart olduğu çok açık ortada

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Hatırlarsan Jennie bir marka çekimi için burnuna ben koyulmuştu. Bunu Taehyung'a bağlayıp Jennie'yi linçlemişlerdi bu profil olayında konsept diye gecitirmeleri kadar iki yüzlüce bir durum yok. Madem Tae konsept fotosu eee Jennie'nin de marka çekimiydi??? Kendileriyle çelişip her olayda idollerini çekip çıkarıyorlar ve ne olursa olsun hep en çok linç yiyen Jennie oluyor. Bu adamın şahsen hareketleri beni de çok sinirlendiriyor bir kadının linçlenmesini sağlayıp çekiliyor sürekli. Jennie'ye çok yazık en gerkesiz linç yiyen idol.

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Olay Tae'ye karşı değil ama yaptığı şeyleri Jennie yapsa yaşayacağı linci düşünemiyorum dediğin gibi. Çifte standart olduğu çok açık ortada
Bu çiftte stabdartı da hep uygulayan aynı fandom. Kadın düşmanı diyince de biz suçlu oluyoruz ama işte çok toxic var aralarında.

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,096
Jennie Kim aka öcü of kpop gerçekten. Kiz baskalarinin yaptigi seyden bile linc yiyor. Takip eden taeydi ama linc yiyen o oldu, tae icon degistirdi linc yiyen o oldu. Demiyorum ki tae linc yesin, ama jen niye yiyor anlamiyorum. Kiz bisi yapmiyor bile.
çok klasik ve belki de klişe olacak ama cevap belli; kadın olması. Girls' generation taa bundan 17 sene önce SIRF o dönemki erkek idoller ile shiplendikleri için black ocean'a maruz kaldılar. Çıkış yapalı 1 sene ya olmuştu ya olmamıştı. Gönül ister ki kadın kadının yurdu olsun ama bu sektörde kadın kadının kurdu.

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Jennie Kim aka öcü of kpop gerçekten. Kiz baskalarinin yaptigi seyden bile linc yiyor. Takip eden taeydi ama linc yiyen o oldu, tae icon degistirdi linc yiyen o oldu. Demiyorum ki tae linc yesin, ama jen niye yiyor anlamiyorum. Kiz bisi yapmiyor bile.
Ya kimse Tae linç yesin demiyor ama işte fanları öyle bir takıntı seviyesine ulaşmış ki kadının aldığı nefese bile nefret kusar oldular. Hepsinin başlangıcı da Tae'nin Jennie'yi takip etmesine dayanıyor. Ne zaman o olay oldu işte ondan sonra "o*spu" gibi kelimelere maruz kaldı..

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Niyet okuyucusu olmadığımız ve aralarındaki ilişkinin iç yüzünü bilemediğimiz için ben de bunu bu yüzden yaptı diyemiyorum ve ilişki için yok şu ilişkisinin arkasında durmadı yok diğeri ilişkiye takıntılı vb yorumlarını da mantıksız buluyorum. Tae'de baya linçlendi bu konuda ama genel olarak nefret noktası hep Jennie'ydi. Sadece ilişki bazlı değil Jennie'nin önceden gelen bir nefret topluluğu vardı, bu ilişki de tuz biber oldu.
Özellikle de Jennie prim için ilişkiyi ya da Tae'yi kullanıyor tarzında yorumların içi boş. Jennie neden prime ihtiyaç duysun zaten her yaptığıyla konuşulan biri. Bu olayın tam tersi bir durum yaşansaydı Jennie'ye söylenebilecek şeyler çok daha farklı olurdu dediğin gibi. Jennie'yi çok seven biri değilim kendi bakış açımda yanlış bulduğum şeyleri de olmuş biri ama eğriye eğri, doğruya doğru. Bazı olaylara bakarken ortada olan gerçekleri göz ardı etmeden yorumlanmalı.

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,096
Niyet okuyucusu olmadığımız ve aralarındaki ilişkinin iç yüzünü bilemediğimiz için ben de bunu bu yüzden yaptı diyemiyorum ve ilişki için yok şu ilişkisinin arkasında durmadı yok diğeri ilişkiye takıntılı vb yorumlarını da mantıksız buluyorum. Tae'de baya linçlendi bu konuda ama genel olarak nefret noktası hep Jennie'ydi. Sadece ilişki bazlı değil Jennie'nin önceden gelen bir nefret topluluğu vardı, bu ilişki de tuz biber oldu.
Özellikle de Jennie prim için ilişkiyi ya da Tae'yi kullanıyor tarzında yorumların içi boş. Jennie neden prime ihtiyaç duysun zaten her yaptığıyla konuşulan biri. Bu olayın tam tersi bir durum yaşansaydı Jennie'ye söylenebilecek şeyler çok daha farklı olurdu dediğin gibi. Jennie'yi çok seven biri değilim kendi bakış açımda yanlış bulduğum şeyleri de olmuş biri ama eğriye eğri, doğruya doğru. Bazı olaylara bakarken ortada olan gerçekleri göz ardı etmeden yorumlanmalı.
durum artık öyle bir hal aldı ki şu an twitter'a gidip "jennie o*ospu" diye tweet atsan o tweet sadece Tr'de ki kpop fanları sayesinde +300 beğeni alır. Bunu gözümle gördüm mesela. Ve blinkler "hop ne diyorsunuz, sınırınızı aşıyorsunuz" diyince "eleştiri cart curt" moduna geçiyorlar hemen :D Aynen knk bende senin annene bir eleştiri yapabilir miyim pxoıdjfgpıjozsp

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Tr'de ki kpop fanları
Bunlar fan değil ki tamamıyla hayatını sosyal medyaya adayan hayatsızların teki. Idollerini sevdiklerini savunduklarını sanıyorlar ama hayır idollerine daha çok nefret kazandırıyorlar ve etkileşim manyağı oldukları için de bundan vazgeçmiyorlar. K-Pop'ta fazla toxic olmasının sebebi de onlar da neyseee

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
durum artık öyle bir hal aldı ki şu an twitter'a gidip "jennie o*ospu" diye tweet atsan o tweet sadece Tr'de ki kpop fanları sayesinde +300 beğeni alır. Bunu gözümle gördüm mesela. Ve blinkler "hop ne diyorsunuz, sınırınızı aşıyorsunuz" diyince "eleştiri cart curt" moduna geçiyorlar hemen :D Aynen knk bende senin annene bir eleştiri yapabilir miyim pxoıdjfgpıjozsp
Twitter zaten korkunç bir yer bu açıdan. Özellikle de Bts ve Blackpink açısından her iki taraf için de korkunç tweetler gördüm o yüzden hiçbir taraf masum ya da iyi niyetli gelmiyor. Ama sadece bu olay bazlı bakacaksam evet Jennie çok daha fazla gereksiz yere nefret aldı

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,096
o
Twitter zaten korkunç bir yer bu açıdan. Özellikle de Bts ve Blackpink açısından her iki taraf için de korkunç tweetler gördüm o yüzden hiçbir taraf masum ya da iyi niyetli gelmiyor. Ama sadece bu olay bazlı bakacaksam evet Jennie çok daha fazla gereksiz yere nefret aldı
orası kesinlikle öyle, iki tarafta öyle ama bu ship olaylarında Jennie (özellikle Tr stanler arasında) çok daha fazla nefrete maruz kaldı

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Yani nefretin en büyük kaynağı insanların kendi hayatlarındaki mutsuzlukları,ikinci kaynak ise oppacıalr bence.
Kadının mükemmel bir hayatı olmasını kaldıramıyorlar da diyebiliriz aslında. Aileden zengin birisi en büyük üç şirketlerden birinde ana rapper, lider vokalist olarak yer alıyor ve sürekli yeteneği konusunda övgü alıyor(Lazy denmesi de bir kadının öylesine sorulan bir soruda kıskançlığını çok açık ederek demesinden kaynaklanılıyor o günden beri Jennie'yi kıskanan herkes kadına tembel demeye başladı oysa ki Jennie sektördeki en çalışkan idollerin başında yer alıyor). Markalar sürekli onun peşinde ki Chanel gibi bir markanın global elçisi, bir sürü ünlü arkadaşı var ve en sonda da oyuncluk çıkışını Hollywoodda gerçekleştirdi. Ki bu kadın çıkışından beri çok fazla ünlü havası verdiği için nefret alıyor bu üstte dediklerim sonradan oluşmuş nefrete yol açanlar. Tae ile olan tamamıyla çığrından çıktı ve geri dönülemez bir nefretin kapısını açtı..

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
girls' generation o zamanlar ne kadar nefret alsa da su anki neslin hayranlikla baktigi bir grup. gelecekte blackpink'in de boyle olacagini dusunuyorum ben, biz nasil simdi girls' generation'a hayranlik duyuyorsak yeni nesil de blackpink'e oyle bakacak. o gunleri gorup gururlanmak icin cok heyecanliyim sahsen 🥺
Bana pek öyle gelmiyor ha K-Pop'la sonradan tanışan insanlar belki dediğin gibi büyük bir hayranlık duyar fakat eğer şu an ki kitle devam ederse nefretine devam edecektir çünkü onların ki öylesine bir nefret değil resmen Blackpink sürekli yükselişte diye nefret ediyorlar. Eğer severlerse grubun yükselmeye devam edeceğini düşünüp nefretlerine devam edeceklerdir. Aslında bakarsan hepsi içten içe hayranlık duyuyor ma kıskançlıkları bunun önüne geçiyor. Geleceği görmüyoruz ama tahmin edilebilir. Senin dediğin gibi de olur benim dediğim gibide. Ama bildiğim tek şey Blackpink'in ileride efsanevi kadın grubu diye anılacağıdır.

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,096
girls' generation o zamanlar ne kadar nefret alsa da su anki neslin hayranlikla baktigi bir grup. gelecekte blackpink'in de boyle olacagini dusunuyorum ben, biz nasil simdi girls' generation'a hayranlik duyuyorsak yeni nesil de blackpink'e oyle bakacak. o gunleri gorup gururlanmak icin cok heyecanliyim sahsen 🥺
Tabiki de öyle olacak çünkü zorluklar ve başarılar gelecek nesillere örnek olur. Bazı insanlar istediği kadar zorlasın bu hep böyledir, Blackpink 10. yıllarını tamamladıktan sonra o ağır kıdemli havasına girecek ister istemez.

Zaten Snsd ile aynı kaderi yaşıyorlar. 3. Jenerasyon kız grupları hep Snsd'ye özeniyor ve onu rol model alıyordu, 4. Jenerasyon grupları da Blackpink'i rol model alıyor. Zoraki nefretleri bu gerçeği değiştirmiyor. 2'si de jenerasyonlarının kadın grubu temsilcisi ve lideri konumunda

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Jennie'nin aldığı nefret beni bile yoruyor artık ve yanlış mıyım bilmiyorum ama Türkler bu konuda çok daha fena bence. Mesela instagramda Jennie ile ilgili tatlı bir vide düşüyor keşfetime, yüzümde tebessümle yorumlara bakıyorum saçma sapan linçlerle bel altı yorumlarla dolu oluyor ve en komiği de niye linçlediklerini kendileri bile bilmiyorlar. Bazıları böyle nefret kusanlar için yaşları küçük deyip geçiyor ama bu dümdüz kötülük asla iyi kalpli olduklarını ve ilerde düzeleceklerini düşünmüyorum. Twitter kpop kitle zaten çok kötü ,toksik kitle karşıma çıkmasın diye kpopla ilgili her şeyi engellemiştim bir ara
Hepsi papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayıp duruyor. Yani cidden ne dediklerini dahi bilmiyorlar.

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
bir de bu fanlar kızı aldığı nefese kadar inceleyip konuyu taehyung’a bağladıktan sonra taehyung profil fotoğrafını neden öyle yaptı dendiğinde tepki veriyor. hayır kendileri jennie’nin her hareketinden taehyung için anlam çıkarmasa tamam, kendileri de aynısını yapıp başkalarını eleştiriyorlar. taehyung da tepkisini ortaya koymuyor hatta umursamıyor(?) gibi davrandığı için fanlar da taehyung jennie’yi umursamıyor, çok havalı😍 gibisinden yorumlar yapıyorlar. her şeyden önce taehyung böyle bir nefrete tepkisiz kaldığı için duyarsız davrandı. bu onu bad boy(!) yapmıyor yani. ayrıldıktan sonra belki umursamamış olabilir ama sevgiliyken böyle bir şeye tepkisiz kalmak.. bilemeyiz belki de şu an barışmış bile olabilirler ama bu ilişki jennie için daha fazla zarar verici olmaya devam edicekse tamamıyla bitmesi daha iyi. taehyung’un bu meseleye bu kadar tepkisiz kalmasında cidden ayrılmamış olmaları ve konuyu aralarında zaten halletmiş olmaları etkili olabilir ya da belki de taehyung da tepkisiz kalmayı ve umursamıyor gibi davranmayı havalı olarak görüyordur ve bunu sorun etmiyordur
Öyle ya da böyle sonuç olarak her şeyi başlatan biri var ve hiçbir şey olmamış gibi kenara sinip sessiz kalıyor. Bu kadar basit olmamalı. Tek mutlu olduğum konu Jennie'nin hiçbirini takmıyor oluşu.

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
şahsen şu zamana kadar jennie’nin sadece jongin’e karşı ilk ilgisinin olduğunu düşünüyorum. onun dışındaki şeylerde hiç ilk adımı atanın kendisi olduğunu düşünmüyorum. (ki bence jongin için bile ilk adımı o atmadı sadece crushı olduğunu belli etmiş olabilir) yani jennie bir erkeği takıntı yapıcak karakterde bir insan değil. kadın hiçbir şeyi takmıyor. eğer birisi onunla romantik anlamda bir şeyler yaşamak isterse tanışmayı teklif ederse kabul eder ve değer de verir ama kimsenin peşinden koşmaz. b
Kesinlikle öyle Jennie'nin karakterini az çok bilen herkes durumun böyle olduğunu kabul eder. Jennie herkese arkadaş canlısı olarak yaklaşıyor o ayrı ve bence de Kai'ye ilgisi vardı, baya belli oluyordu. Keşke ikisi devam etseydi diyorum en azından hak etmediği linçleri yemezdi.