Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kadın Düşmanı Jennie (!)

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Ben jennie ye yapılanın iki yüzlülük olduğunu düşünüyorum.The idol tecavüz güzeleyen ve kadınları objelestiren bir diziydi ve jennie nin bu diziyi övmesi ve o dizide oynaması eleştirilmesi ve tepki alması gereken bir konuydu buna katılıyorum ama insanlar jennie yi kadın düşmanı diye eleştirirken ve hakeret boyutuna varan yorumlar yapacak kadar kadın haklarına hasas ise önce kendi idollerini eleştirmesi gerekmiyor mu? Mesala Arkadaşının f*huş yaptırmasına göz Yuman,F*huş yapmaktan hapse giren arkadaşını savunan ve Hatta aralarında binasında f*huş yaptırmaktan yaygılan bir grup la şarkı çıkarmak,programlarına davet etmek,partilere davet etmek ve düzenledikleri akşam yemeklerine katılıp p*zevenk destekçilerini hayranlarına sevimli gösteren bir grup neden kadın düşmanı ilan edilmiyor.yanlış anlamayın Kpop ta bigbang ile etkileşim veren birçok idol var jennie yi en çok linçleyen kesim army olduğu için BTS ten örnek verdim hala grupta jk ve jini seviyorum ama zico ve bigbang ile takılan üyeleri ve kadınlar hakkında iğrenç sözleri yazan Rm'i stanlıyorsan kadın haklarıdan konuşup başka jennie yi linçlemek hakkı yaratmıyor

Damla

Trainee
Tepki
81
Onun çizdiği profilden çıkmak için binlerce kadın bir yerini yırtarken onun bile isteye kendini o pozisyona sokması sinirlendiriyor beni. Sonra amaan bana ne dünyanın öteki ucunda insanın biri diyorum. Sonra da çocuk-ergen binlerce kızın onu izlediğini ve rol model aldığını düşününce tekrar kızıyorum. Fakat hiçbir yere yazmamaya karar verdim bunu, tanımadığım insanlarla kavga etmeye gerçekten değmez.

• Alev
Reactions: ask

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
Eleştiri üslup ve duruş gerektirir. Beceremeyen de hakaret eder.
internet ortamında sözde eleştiri yapıp kendilerini bir şey sanan insanların aslı astarı bu işte, bayıldım bu cümleye.
bu kadınların sevilmesinden bile rahatsız olan kesim hakkında en şaşırdığım şey içerik yayınlamadıklarından falan şikayet etmeleri. grubu takip etmiyor üstüne nefret ediyorlar
bp oturup varyete çekse izleyecekler de sanki diğer kpop grupları gibi olmadıkları için sinirleniyorlar bir tuhaflar valla. dördüne karşı aşırı yoğun bir nefret var evet ama öyle bir şey ki başkaları yapsa alkışladıkları davranışlar söz konusu bp olunca gözlerine batıyor, o zaman nefret edilesi hareketler oluyor onlar için. iyi oldukları konularda bile üç maymunu oynayıp yine bir sözde eleştiri yapıyorlar.

açılan konu hakkında:
jennie'nin dizi yüzünden eleştirilmesine asla karşı değilim ama bazılarının derdinin dizide geçen iğrençlikler olmadığı fazla belli oluyor. dizideki replikler, o cümlelerin taşıdığı anlamlar yerine konuşulan konu jennie'nin giydiği giysiler dansı oyunculuk yapacağına grubuna odaklansın tembellik yapmasın vs. cidden şöyle yakalarından tutup silkelerken sence buradaki sorun bu mu demek istiyorum bazen.

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Çocuk-ergen kızların onu rol model alması kendi kararıdır.Birey 5 6 yaşında değilse kim olmak istediğine,kimi örnek almak istediğine kendisi karar verebilecek bir özgürlüğe sahiptir diye düşünüyorum,bir noktadan sonra anne baba da dahil olmak üzere kimsenin sen şunu izleyemezsin böyle olmamalısın deme hakkı olduğunu düşünmüyorum,tabii ki görüşlerine de saygı duyuyorum amacım uzun bir tartışma yaratmak değil.🤍
Işte çocuk ergen dedigin kisiler bir noktadan sonraya ulasmamis kisiler

Damla

Trainee
Tepki
81
insanların umrunda olan dizinin konusu yönetmeni falan değildi ki başka dizide oynasa aşırı safe bir konusu olsa yönetmeni başka biri olsa da bir sürü bahane bulacaklardı sadece şimdi fırsat ayaklarına geldi, konserde twerk attı diye eleştirdiler kendi idolleri yaptı, sonra jennie durup dururken yapıyordu bizim idollerimiz koreografi için yaptı dediler genel olarak hem başka grubun fanları sevmiyor hem kendi grubunun solo stanleri sevmiyor ne yapsa linç yiyen jennie oluyor o da salmış artık belli takılıyor kafasına göre
Bunun çok yanlı bir düşünce olduğunu düşünüyorum. Öyle gelmese de bir çok insan jennienin hatasını kollamıyor. Antiler de mevcut tabii ki onlar dediğin gibi. Ama her eleştireni dahil etmişsin. Zorbalar, tcizciler, pzevenkler, teşhirciler çıktı hepsi yoğun eleştiri aldı. Jennie de pek durmadığı için sık sık linç yiyor.

eirene

Rookie Idol
Tepki
371
Rm ne yazdı link falan atabilecek olan var mıı??

Damla

Trainee
Tepki
81
tüm herkes sevmediği için eleştiriyor değil tabii ki ama seungri ve jennie eleştirilecek olsa jennie eleştirilir kız öyle bir konumda şu an günah keçisi oldu sütten çıkmış ak kaşık değil o da ama cidden nefes alsa linç yiyor almasa linç yiyor, o dizide başka bir idol oynasa daha çok linç edilirdi diyorlar ama bence jennie kadar edilmezdi
Dediklerine katılıyorum