Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kadın Idollerde Zorlama Tomboy Konsept

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Webtoon larda genelde belirli kişilik tipleri vardır yavru köpek tiplemeli,bad boy tsundere,grubun zeki lideri genelde daddy Vibe verirler,çapkın,masum iletişim özürlüsü,grubun neşesi komik çocuğu vs vs daha geniş kitleye ulaşmak için her kesimden okuyuculara hitap eden karakterler yerleştirirler ve bunun Kpopta da olduğunu düşünüyorum özellikle erkek grupları için çünkü dümdüz insan gibi karaktere sahip biri yok sanki hepsi kitap karakteri gibi kişilikleri var hatta bu sitede çıkış yapmayan bir erkek grubunun profil ve tanıtımları için "neden Wattpad karakter tanıtımı gibi"demişti
Neyse bu olay kız gruplarında da var her kız grubunda illa tomboy konseptli daha maskülen gay olan biri olması gerekiyormuş gibi davranılıyor aralarında bana zorlama gelenle var
İve yujin
Netizenler demeden önce aklıma bile gelmezdi galiba keskin yüz hatları olduğu için
Twice jeongyeon
Ben yakıştırıyorum ama sanki kendisi istemiyormuş gibi geliyor Momo "jeongyeon da bizim gibi giyinmek" istiyor demişti hatta biri ona oppa diyince ağlamıştı ben olsam bende istemezdi genç kızsın pahalı güzel markalardan elbiseler ve pahalı kuaförlerle çalışma fırsatın var ama hep şort,pantolon,kısa saç kombini yapıyorlar
Aespa winter
Winter'ı da ilk duyduğumda çok şaşırdım tomboy la alakasız çok fütüristik bir havası var.
Red velvet seulgi
Bu kadını nasıl tomboy buluyorlar çok şaşıyorum savage ve maskülen havadan çok elengant bir havası var japon animelerindeki gizemli kadınların Vibe ni veriyor

dygu

Trainee
Tepki
200
Sirketlerin her idole belli bi konsept verdigini bazi idoller de soylemisti hatirlamiyorum suan tam.
Ive yunjin lider ve guvenilir bi izlenimi var korelilerde, banka reklamlarinda falan oynuyor tomboy oldugunu dusunmuyorum gerci koreliler hafif maskulen guzellikteki herkese tomboy diyor ryujin gibi

Ü

Üye silindi 189

su ana kadar gordugum hicbir kadin idolun tam olarak tomboy gorundugunu soyleyemem ama tomboy stilinin yakistigi bazi idoller var bp lisa itzy ryunjin mamamoo moonbyul gibi. bu saydigim idoller tomboy falan degil asla ama bu stile yakisiyorlar. onun disinda seulgi yunjin falan asiri alakasiz tipler

marin

Trainee
Tepki
639
Jeongyeon sadece görünüş olarak o imajdaydı. Aslında bu onu gtupta oldukça öne çıkarıyordu. Kendine has bir görüntüsü vardı. Sixteen de bile en popüler üyelerden biri olmasının sebebi buydu. Daha feminen görünmek istiyordu tabi kendisi. Ama bu imaj çok yakışıyordu ona. Eğer istikrarlı biçimde o tarzda kalsaydı grupta kadın hayranı en fazla olan üye olurdu. Böylece daha da ön plana çıkardı. IVE Yujin ile Jeongyeon'un verdiği havayı birbirine çok benzetiyorum ben bu arada. O yüzden Jeongyeon da iyi tanıtım yapılsaydı Yujin gibi başarılı olabilirdi gibime geliyor 😢

Nora

Rookie Idol
Tepki
1,431
IVE'da tomboy imajına sahip bi üye yok. İlle de bi tane tomboy oldurucaksak grupta, bu üye Yujin değil Gaeul olurdu bence. Herkes hanım hanımcık giyinirken Gaeul'ın zaman zaman salaş takıldığı oluyor yırtık pantolonlar bol tshirtler falan.

zehra21

Trainee
Tepki
195
Buna katılıyorum her grupta belli imaj da üyeler bulundurmaya çalışıyorlar. Ama olmayınca olmuyor...
Yujin mesala çok güzel birisi. Tam bir aktrise benziyor ama tomboy ne alaka?

Lilyy

Rookie Idol
Tepki
891
Aslınea Jeong hariç digerleri bir kalıba sokulmaya zorlanmıyor.Şirketin verdiği sende olmayan bir imaj seni üzer.Onun dışında diğer yazdıklarını sanırım fanlar diyor?

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
Koreliler tomboyun gercek anlamini bilmiyorlar mesela fx amber tomboydur
Bu arada g idle tomboy sarkisinda miyeon ve shuhua asla konsepte uymuyorlardi cunku kizlar tomboy degil f***kin tomboy nakaratta geciyor ama kizlar gayette feminen