Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kadın Olmak .

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
Öncelikle herkese iyi akşamlar.
Bu konuyu açmak istedim çünkü burda bı çok konudan konuştuk ve birbirimiz hakkında fikir sahibi olduk anladığım kadarıyla çoğumuz kadın/genç kızlardan oluşuyoruz ve yaşadığımız coğrafyada günlük hayatta hepimiz hemen hemen aynı sorunlarla karşılaşıyoruz o yüzden sadece biraz dertleşmek istedim anılarınız veya paylaşmak istediğiniz bir hikayeniz varsa dinlemek isterim.
Ben başlıyorum.
Geçen yıl saat gece 11.30 gibi çalışma salonundan çıktım kaldığım ev merkezden biraz uzak kalıyor (daha çok kırsal bölgede diyebiliriz) yolda yürürken bı anda karşıma 2 adam çıktı sokak lambaları yanmadığı için karanlıktı köşeyi döner dönmez karşıma çıktılar o kadar korktum ve panik oldum ki çığlık attım ve az daha yere düşüyordum adamlar halimi görünce çok üzüldü özür dileyip hemen uzaklaştılar oysa hiç bir suçları yoktu ama genel olarak hepimizin bilinçaltına yerleşen korkunç şeyler yüzünden böyle bı durum karşısında hemen elimiz ayağımıza dolanıyor kadına şiddet olayları her geçen gün artarak devam ederken bizler başımıza gelebilecek şeyleri düşünerek bile korkuya kapılıyoruz biraz fazla karamsar oldu ama içimde birikenleri biraz yazarak dışarı vurmak istedim kendinize iyi bakın ve dikkatli olun lütfen 💛
(Bu arada Merve Dizdar'a konuşması için edilen hakaretleri ağzım açık okudum sanki kadın uzaydaki olaylardan bahsetmiş gibi tepki verdiler hâlâ inanamıyorum)

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Öncelikle herkese iyi akşamlar.
Bu konuyu açmak istedim çünkü burda bı çok konudan konuştuk ve birbirimiz hakkında fikir sahibi olduk anladığım kadarıyla çoğumuz kadın/genç kızlardan oluşuyoruz ve yaşadığımız coğrafyada günlük hayatta hepimiz hemen hemen aynı sorunlarla karşılaşıyoruz o yüzden sadece biraz dertleşmek istedim anılarınız veya paylaşmak istediğiniz bir hikayeniz varsa dinlemek isterim.
Ben başlıyorum.
Geçen yıl saat gece 11.30 gibi çalışma salonundan çıktım kaldığım ev merkezden biraz uzak kalıyor (daha çok kırsal bölgede diyebiliriz) yolda yürürken bı anda karşıma 2 adam çıktı sokak lambaları yanmadığı için karanlıktı köşeyi döner dönmez karşıma çıktılar o kadar korktum ve panik oldum ki çığlık attım ve az daha yere düşüyordum adamlar halimi görünce çok üzüldü özür dileyip hemen uzaklaştılar oysa hiç bir suçları yoktu ama genel olarak hepimizin bilinçaltına yerleşen korkunç şeyler yüzünden böyle bı durum karşısında hemen elimiz ayağımıza dolanıyor kadına şiddet olayları her geçen gün artarak devam ederken bizler başımıza gelebilecek şeyleri düşünerek bile korkuya kapılıyoruz biraz fazla karamsar oldu ama içimde birikenleri biraz yazarak dışarı vurmak istedim kendinize iyi bakın ve dikkatli olun lütfen 💛
(Bu arada Merve Dizdar'a konuşması için edilen hakaretleri ağzım açık okudum sanki kadın uzaydaki olaylardan bahsetmiş gibi tepki verdiler hâlâ inanamıyorum)
Cok uzuldum🥺 benim de evim metrobuse yakin ve genelde metrobus kullanmak zorunda kaliyorum bazen suriyeliler falan bana bakinca cok rahatsiz oluyorum hani niyetleri de belli oluyor hareket ve tavirlarindan durakta inip surekli yenisine binmekten gücüm kurudu ben resit bile degilim (17

Konu Sahibi
Arven

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
Cok uzuldum🥺 benim de evim metrobuse yakin ve genelde metrobus kullanmak zorunda kaliyorum bazen suriyeliler falan bana bakinca cok rahatsiz oluyorum hani niyetleri de belli oluyor hareket ve tavirlarindan durakta inip surekli yenisine binmekten gücüm kurudu ben resit bile degilim (17
Ayy çok dikkatli ol lütfen 💙 kız kardeşimde reşit değil henüz kapıya çıkıyorum dese korkuyorum

Only Once🍭

Trainee
Tepki
464
Benim aklıma direkt bu geldi artık dışarı arkadaşlarımızla, ailemizle çıksak korkacak duruma geldik valla Allah kimseyi böyle sapık, rezil insanlarla karşılaştırmasın ve böyle pis şeyler yapacak olanlara fırsat vermesin kendimize çook dikkat etmek zorundayız IMG_20230609_211407.jpg

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
2,107
Ne yazık ki bu olayları yaşamak zorunda kalıyoruz hepimiz.
Yolda korna çalanlar mı dersiniz, otobüste taciz edenler mi, üstünüze aracını kıranlar mı?
Yanımda ailemden insanlar varken dik dik bakanlar dahi var. Ve ben göz göze gelmemeye çalıştıkça yanımdaki kişi geriliyor benim yerime. Sinirlendiğimizle kalıyoruz. Gerçekten ne olacak hiç bilmiyorum.
Bu hukuksuzluk en çok üzen şey ayrıca. Sesimizi çıkarsak susturmaya çalışıyorlar.
Ama lütfen ne olursa olsun sesinizi çıkarın. Yanlış anlaşılma varsa özür dilenir geçilir. Gerçekse de kendinizi korursunuz ve cesaretlerini kırarsınız. Ben de yaşadım. S*lak gibi karşıdaki tanımadığım yaşlı adama tacizi yakıştırmamaya çalışıyordum. Başka bir hemcinsim sesini çıkarmasa devam edecekti. Ve sadece bir hemcinsim sesini etti. İnsanlar artık müdahale bile etmiyor. Bağırın duyurun sesinizi.
Çok haklısın ama "TACİZE SEBEBİYET VERME" diye saçma salak bir şey duyduğum için artık sesimi bile etmiyorum. hele ailemin yanında beni taciz edenleri umarım ailem görmemiştir diyorum çünkü çok baskıcı bir ailem var o olaylardan sonra daha da baskı yapmalarından korkuyorum. Yaşadığım bu tür korkunç şeyleri hiç anlatmıyorum