Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kilo Alma Önerileri

robloxpro

Trainee
Tepki
128
18 yaşındayım boyum 160 kilom 41 ve 13-14 yaşlarındayken 36 kilodan 41 kiloya kalıcı olarak çıktığımdan beri ne yaparsam yapayım asla üstüne çıkamadım 🥲 doktora da gittim bir çok yöntem de denedim hatta aldığım da oldu ama sadece bir öğün atlasam (kilom kaç olursa olsun) başa dönüyorum. sağlığımla ilgili sıkıntım yok adet döngüm yerinde bünyem çoğu insandan bile sağlam. fiziğim de kollarım dışında rahatsız etmiyor o yüzden kabulleneyim dedim ama benim dişimden bir operasyon geçirmem gerek ve belli bir kilonun(48-50 felan) üstüne çıkmam lazım o yüzden tekrar kilo almaya çalışmak zorunda kaldım. büyük ihtimalle yazacaklarınızın çoğunu denemişimdir ama yine de buraya da yazayım dedim sizin önerileriniz neler?

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
Senin gibiyim ben de. Sınav dönemimde çok fast food yiyordum bir tek o zaman kilo alabilmiştim. Genel olarak yediğin öğün porsiyonunu arttırman lazım. Kalorisi yüksek şeyler yemeye çalış.

Ü

Üye silindi 192

18 yaşındayım boyum 160 kilom 41 ve 13-14 yaşlarındayken 36 kilodan 41 kiloya kalıcı olarak çıktığımdan beri ne yaparsam yapayım asla üstüne çıkamadım 🥲 doktora da gittim bir çok yöntem de denedim hatta aldığım da oldu ama sadece bir öğün atlasam (kilom kaç olursa olsun) başa dönüyorum. sağlığımla ilgili sıkıntım yok adet döngüm yerinde bünyem çoğu insandan bile sağlam. fiziğim de kollarım dışında rahatsız etmiyor o yüzden kabulleneyim dedim ama benim dişimden bir operasyon geçirmem gerek ve belli bir kilonun(48-50 felan) üstüne çıkmam lazım o yüzden tekrar kilo almaya çalışmak zorunda kaldım. büyük ihtimalle yazacaklarınızın çoğunu denemişimdir ama yine de buraya da yazayım dedim sizin önerileriniz neler?
167 civarıyım kilom 38 olmuyor yesem de yapamıyorum...

Ü

Üye silindi 192

Bir doktora gittin mi hiç? 38 çok düşük ben de bayağı zayıfım ama senin o boya en az 45 olman lazım. Hormonal veya başka bir sorun olabilir. Annem de bir ara çok zayıflamıştı tiroidinde bir sıkıntı olduğu çıktı.
Gitmedim, annem ben de eskiden öyleydim sonradan 65 kiloya kadar çıktım genlerle alakalıdır demişti ben de çok kafaya takmamıştım...Kafama takıldı gitmeyi düşünüyorum.

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
Gitmedim, annem ben de eskiden öyleydim sonradan 65 kiloya kadar çıktım genlerle alakalıdır demişti ben de çok kafaya takmamıştım...Kafama takıldı gitmeyi düşünüyorum.
Seni endişelendirmek istemem ben de çok zayıfım. Boyumla kilom arasında 20 fark var. 167 isen 47-45 civarı olsan da zayıf oluyorsun ama bir sıkıntı yoksa normal bence. 38 çok daha düşük geldi yaşını bilmiyorum ama o boya 40'larda olman lazım. Bence ne olur ne olmaz bir doktora git. Kan ver bir eksiklik çıkabilir. Bende de demir eksikliği çıkmıştı onun için ilaç kullanıyorum.

marin

Trainee
Tepki
639
Benimle ortak kaderi paylaşan birini gördüm sankii 👀 Bende 1.60 boyundayım ve liseden itibaren 40-45 kilo arasındaydım hep ve tıpkı senin gibi kollarımın inceliği öyle gözüme batıyordu ki tişört giymek istemiyordum. Dediğin gibi bir sağlık sorunum da yoktu. Tamamen genetik olduğunu düşünüyorum. Ben yalnızca ramazan ayında 45'in üstüne çıktığımı farkettim bir yerden sonra ve anladım ki düzenli beslenmek aslında kilo alabilmenin püf noktası. Düzenli beslenmek ve spor yapmak şart. Spor yaparsam kilo alamam diye düşünme sakın. Aksine yediklerinin vücuduna yaraması için bunu yapman gerek. Spor yaptıkça iştahın da açılıyor hem. Bir detay da kahvaltının asla kaçırılmaması gereken öğün olması. Bu sırada yediklerimde düzenli ve dengeli olsun isterim dersen tabi ki doktora başvurmalısın bu noktada. Kısacası hemen her gün aynı saatlerde yemeye çalıştığın bir düzen oturtursan, sıkı ve dengeli bir yemek programı oluşturursan ve sporunu da yaparsan kilo alabileceğini düşünüyorum. Denemediysen eğer bir dene derim 🌸

mektup

Trainee
Tepki
53
ben bu ara vücut tipi ile alakalı birkaç video ve yazı gördüm. Ektomorf bir vücut yapın var büyük ihtimalle. Karbonhidrat ağırlıklı beslenirsen ve ağırlıkla antreman yaparsan kilo alabilirsin, bakmanı öneririm

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
Bence iyice araştırıp iyi bir diyetisyene gidebilirsin. Burada çok genel geçer şeyler söylenebilir çünkü. Beslenme düzenin,metabolizma hızın, günlük aldığın kalori, yemek takibin, sağlık durumun,aldığın takviye var mı vs bunların hepsinin bilinmesi gerekiyor ki en doğru çıkarım yapılabilsin

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
Fast foodla kilo almaya calisma sakin organlarinin calisma islevi bozulabilir arkadaslarinda dedigi gibi diyetisyen esliginde kilo alabilirsin