Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kilo Vermek.

flameinmybrain

Trainee
Tepki
33
30 kilo vermek istiyorum bunu da 6 ayda vermek istiyorum. (Kesin verirsin dediğinizi duyar gibiyim) Diyetisyene gittim daha önce onların verdiği diyet bir işe yaramıyor bir de tiroit sorunum var. Değerlerimde aşırı kötü 80 yaşında gibiyim bütün mineral ve vitaminler düşük. Sorum şu daha önce aranızda açlık derecesinde diyet yapıp kilo veren oldu mu ? + olarak günde 1 saat Leslie yapmayı düşünüyorum

kimchi

Trainee
Tepki
100
Bence 30 kiloyu 1 yila yayabilirsin, 6 ay 30 kilo vermek için kısa bir süre. Yani verirsin ama ne kadar hizli verirsen o kadar da hızlı geri alma ihtimalin var maalesef. Kilo vermek kadar da koruyabilmek çok önemli. Geçen sene abur cuburu keserek ve aksam yemeğinden sonra bir şey yemeyerek 15 kilo verdim, bir de sürekli okula gidip geldiğim için hareketli bir yaşam tarzım vardı, haftada 3 kere falan 1 saat leslie yapıyordum onun dışında ekstra bir spor da yapmadım. Bu arada Ben çok fazla abur cubur tüketiyordum ve gece de yemek yeme alışkanlığım vardı, onları bıraktım. Aşırı karbonhidrat tuketmemeye calistim. Arkadaşlarımla falan da bir yere gittiğimde aldığım şeyi bir arkadaşımla falan bölüşüyordum mesela, böylece nefsim de köreliyordu. Öbür türlü yiyemeyince ve kendini aç bırakınca insanin daha çok yiyesi geliyor, mutsuz oluyorsun. Lütfen kendini aç bırakmaya çalışma. Vücudunun kalori açığını hesaplayıp ona uygun bir şekilde porsiyonlarini tüketebilirsin. Genelde ev yemeği yesen iyi olur, işlenmiş gıdalardan abur cuburlardan uzak dur. En büyük düşmanlarımız onlar. Umarım kendini aç bırakmazsın ve dengeli düzenli bir şekilde beslenirsin..önemli olan hızlıca kilo vermek değil yaşam şeklimizi değiştirmek. Başarılar 😙🩷

snsfkbk

Trainee
Tepki
23
Aşkım kesinliklee diyetisyensiz kontrolsüz yediklerinden kısarak vermeye çalışma. İlla bu diyetisyene gideceksin diye bir şey yok zaten başkasına git ama kontrollü ol. Ergenliğimin başlarında saçma sapan triplere girip sürekli yediklerimden kısıp öğün atlayarak kilo vermeye çalışmıştım ve resmen bedenim bağışıklığım çökmüştü. Düzenli olan reglim kesildi,tüm kan değerlerim inanılmaz düştü vs. Psikolojik boyutu daha çok ayrı. Diyetisyen kontrolünde yemek yiyip bol hareket et. Emi Wong'un videoları daha başlangıç seviyesinde oluyor onu yapabilirsin. Bir de her gün mutlaka yürüyüş yap 1 saat falan (8-10k adım önermişti diyetisyen) inanıyorum sana başarırsın <3333

Konu Sahibi
F

flameinmybrain

Trainee
Tepki
33
Bence 30 kiloyu 1 yila yayabilirsin, 6 ay 30 kilo vermek için kısa bir süre. Yani verirsin ama ne kadar hizli verirsen o kadar da hızlı geri alma ihtimalin var maalesef. Kilo vermek kadar da koruyabilmek çok önemli. Geçen sene abur cuburu keserek ve aksam yemeğinden sonra bir şey yemeyerek 15 kilo verdim, bir de sürekli okula gidip geldiğim için hareketli bir yaşam tarzım vardı, haftada 3 kere falan 1 saat leslie yapıyordum onun dışında ekstra bir spor da yapmadım. Bu arada Ben çok fazla abur cubur tüketiyordum ve gece de yemek yeme alışkanlığım vardı, onları bıraktım. Aşırı karbonhidrat tuketmemeye calistim. Arkadaşlarımla falan da bir yere gittiğimde aldığım şeyi bir arkadaşımla falan bölüşüyordum mesela, böylece nefsim de köreliyordu. Öbür türlü yiyemeyince ve kendini aç bırakınca insanin daha çok yiyesi geliyor, mutsuz oluyorsun. Lütfen kendini aç bırakmaya çalışma. Vücudunun kalori açığını hesaplayıp ona uygun bir şekilde porsiyonlarini tüketebilirsin. Genelde ev yemeği yesen iyi olur, işlenmiş gıdalardan abur cuburlardan uzak dur. En büyük düşmanlarımız onlar. Umarım kendini aç bırakmazsın ve dengeli düzenli bir şekilde beslenirsin..önemli olan hızlıca kilo vermek değil yaşam şeklimizi değiştirmek. Başarılar 😙🩷
Teşekkür ederim 75 ten 45 e düşmek hedefim