Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Soru Kpop Gözlemleriniz

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
Son zamanlarda bazı skandalların şirketler tarafından bilerek çıkartıldığını düşünüyorum. Aynı şeyler o kadar çok tekrarlanıyor ki (n word söyleme gibi) şirketler sırf Twitter'da gündem olsun, gruplarının üstüne dikkat çekilsin diye yapıyorlar bence. Reklamın iyisi kötüsü olmaz misali.

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
Vallahi sektör çok sıktı.2016da tanıdım sektörü dinlediğim birkaç grup var şarkılarını bu kadar sevmesem ben de kapağı sektöre atıcam defolup gidicem.Kpop'ın koreliği kalmadı zaten herkes amerika kitlesinde ünlü olma peşinde şarkıların yarısı İngilizce ve anlamsız sözlerle dolu ve sektör gittikçe model dansçı idollere evrildi.Ben şarkıcı veya rapçilerin ünlü olduğu nesilden geliyorum şu an ki durumu hazmedemiyorum.Wendy gibi beyonce seviyesinde bir vokal şu an ünlü değil mesela SM grubunu arkaya itti,aespa'yı desen iyi yönetemiyor 2 hafta promo sonrası dünya turuna çıkıyorlar sıfır hayran içeriği.Ben üyeleri tanımıyorm çünkü içerik yok.Hybe desen tamamen paragöz oldu,YG dökülüyor,JYP gruplarını iyi yönetemiyor skz hariç ama skz'yi tarz olarak sevmiyorum.

aslı

Fanbase Starter
Tepki
696
ben 3 yıldır kpop dinliyorum sanki 3 yıl önce daha mı iyiydi ya baya bir grup çıkış yaptı bu zaman içinde bazıları dağıldı bazıları az aktif bazıları da çok şu an sektör artık sıktı bence belirli grupları hariç dinlemiyorum bile şarkıların tarzları da hep birbirine benzer olmaya başladı

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,082
Kpop'u ne kadar çok sevsem de ben de artık çok dinleyemiyorum çok sıkıcı geliyor. O yüzden farklı müzik türlerine yöneldim. Bu aralar klasik müzik dinlemeyi seviyorum. Ruhumu dinlendiriyor. Farid Farjad dinlemenizi tavsiye ederim. En son çıkan "Kayıp" albümü çok güzel. Taghatam Deh ve Sari Galin parçalarını da çok severek dinliyorum. Konumuza gelecek olursak;
Çoğu şarkı birbirlerine çok benziyor. Daha çok TT kitlesini hedef alan şarkılar. Sadece belli bi kısmı popüler oluyor.
Gruplarda yeteneği ile öne çıkan idol oldukça az. Şöyle anlatayım, 2. ve 3. jen 'de herhangi bi idol yetenekli olduğu alan ile ön planda olurdu. Vokal, rap,dans, görsel,lider ... vs. Ama şimdiki jende kendilerinin iyi olduğu alanda geliştirmek yerine her pozisyonda şarkı söylüyorlar.
Artık dış görünüş olarak da fabrika yapımı olarak gözüküyorlar. Birbirlerine çok benziyorlar. Önceden aynı saç modeli idollere farklı bir hava katarken şimdi aynı
saç modeli yapanlar birbirlerine aşırı benziyor. Kendine has bi havası kalmıyor.
Bir şey daha ekleyeceğim. Şimdiki grup isimleri aşırı saçma. Ya çok uzun oluyor ya telaffuzu zor oluyor ya da Elon Musk'ın çocuğuna verdiği isim gibi sayı ve harfler birbirine girmiş anlamsız isimler koyuyorlar. Akılda kalıcı ve havalı isim çok az var

Son düzenleme: