Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Anonim Kpop Hakkında Linçleneceğiniz Düşünceler

A

Anonymous (9d36)

Önceden yazıldı belki de ama herkesin çokça fikri vardır herhalde.Ben kendim başlayayım

- Bts'in Jungkook dışındaki vokal line'ı çok yetersiz.Taehyung'un vokalist olarak adı çıkmış ama Jimin ve Jin'den daha iyi bir vokalist.Jin'in sesi çoğu kişiye hitap etmez diye düşünüyorum bu sebeple 5 6 sn part alıyor bence sesi grubun rap line'ı dahil edilse bile en zayıf uyesi.Dans konusunda da performanslarinda diğer üyelere göre sırıtıyor.Karakteri iyi biri olabilir ama yetersiz bir idol.Bts'de çıkış yapmasa idol olarak çok başarılı olamazdı.

-Bp'de yetenekli Jennie ve Rose yetenekliyken Lisa ve Jisoo grubu düşürüyor.Bp'in dünya turunda aldığı yetenek eleştirilerinin tüm sebebi Lisa ve jisoo.Jennie ve rose hangi grupta çıkış yaparsa yapsın başarılı olurdu.

-Exo'da çoğu üye çok yetenekli ama Sehun ve Chanyeol'un Jin,Shuhua vs idollerden çok bir farkı olduğunu da düşünmüyorum.Ikisinin de yaptığı rap değil düz konuşma.Danslari da ortalama hatta bazen ortalama altı.Bu biraz kişisel görüş ama ben Kai'nın de vokal rengini pek begenmiyorum.

- Twice'da Nayeon ve Jihyo dışında diğer üyeler çıkış yapmamaliydi.Twice kızları güzeller ama sadece güzel.Jyp'nin twice için neden böyle bir strateji uyguladığını merak ediyorum.

- Wonyoung'un da sadece visual idollerden çok da büyük bir farkı yok.Hayranlar wonyoung'u yetenekli olarak lanse etse de canlı performanslarına ve encorelara baktığımda ortalama altı bir yeteneğe sahip olduğunu düşünüyorum.

Nct sistemi fanlar kabul etmese de başarısız bir sistemdi diye düşünüyorum.Kac yıllık grupları var 1 tane tam anlamıyla hit şarkı çıkarmadılar.

Fikirlerimi eleştirebilirsiniz ama şahsıma karsi tuhaf imalar veya nefret söylemleri yapmayın.Kendi fikirlerimi söyledim.

Konu Sahibi
A

Anonymous (a926)

Kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı yok düşüncelerinden dolayı. Zaten gerekli kurallara göre de müdahale ediyoruz. Yalnız, ben de iki konuda şahsi fikrimi söylemek istiyorum.

Sana, Jeongyeon gibi isimlerin ciddili hakkını yemişsin.

K-Pop takip etmeyen biri bile NCT şarkılarının melodisini bilir. Hit çıkaramama konusu eleştiri değil direkt hakaret olmuş bana kalırsa.
Jeongyeon konusunda haklısın şirket kendisini gösterme şansı vermemiş olabilir ama Sana konusunda sana katılmıyorum.Vokal olarak çok beğenilen veya övülen bir sesi yok bence.Dans olarak da bence gene ortalama.Guzel bir kız ama vokal ve dans olarak pek bir cazibesi var mı emin değilim.

Nct konusunda da hit şarkı çıkarsalar bile ben büyük bit hitleri olduğunu düşünmüyorum.Birada bile çok fazla sayıda hiç nct şarkısı bilmeyen insanlar vardır ki bu büyük bir şirketten çıkan bir grup için anormal bir durum.Buyuk grup olarak sıralanan grupları hiç dinleyip ilgilenmesek bile bir şekilde şarkılarını duyuyoruz.Ayni şirketten olduğu için exo örneğini verebilirim buna da.

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,077
- Twice'da Nayeon ve Jihyo dışında diğer üyeler çıkış yapmamaliydi.Twice kızları güzeller ama sadece güzel.Jyp'nin twice için neden böyle bir strateji uyguladığını merak ediyorum
Vs atarım

Bu arada tüm kızlar idol olarak iyiler bence ama hani illa birilerini çıkarsam mina ve dahyun olur.

Nj-ls-ive çıkış kadroları çok zayıf gibime geliyor.Nj de Hanni Danielle-lste yunjin chae sakura (çok yetenekli değil ama fan kitlesi var) ive da ise wony yujin Liz rei asıl üyeler bence.Bunlara birkaç kişi daha ekleyip cikarsalardi daha iyi olurdu.

beri'ncream

Trainee
Tepki
61
Bp'de yetenekli Jennie ve Rose yetenekliyken Lisa ve Jisoo grubu düşürüyor.Bp'in dünya turunda aldığı yetenek eleştirilerinin tüm sebebi Lisa ve jisoo.Jennie ve rose hangi grupta çıkış yaparsa yapsın başarılı olurdu.
Bu konuda asla katılmıyorum. Jisoo için bir şey diyemem ama Lisa fazlasıyla çalışkan ve sahnede kendini izleten biri. Grubu asla aşağı çektiğini düşünmüyorum aksine grup bugünkü popüleritesinde ise Lisa'nın bunda büyük bir emeği var (Hepsi çok çalışkan kızlar ona bir şey demiyorum ama Lisa yabancı olduğu için daha ekstra bi çaba harcadığını düşünüyorum)
Wonyoung'un da sadece visual idollerden çok da büyük bir farkı yok.Hayranlar wonyoung'u yetenekli olarak lanse etse de canlı performanslarına ve encorelara baktığımda ortalama altı bir yeteneğe sahip olduğunu düşünüyorum.
Bunda da yine aynı şekilde Wony sahne aurasına fazlasıyla sahip. Öyle ya da böyle kendini izletiyor ve kendinden bahsettiriyor. Yetenek konusunda evet belki ortalama altı ama tuhaf durmuyor ve çalışkanlığıyla da bizi etkiliyor bence.

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
Exo'da çoğu üye çok yetenekli ama Sehun ve Chanyeol'un Jin,Shuhua vs idollerden çok bir farkı olduğunu da düşünmüyorum.Ikisinin de yaptığı rap değil düz konuşma.Danslari da ortalama hatta bazen ortalama altı.Bu biraz kişisel görüş ama ben Kai'nın de vokal rengini pek begenmiyorum.
sechan konusunda hep ezbere konustuğunuzu düsünüyorum hic acıp sc albümleri dinlediniz mi acaba hepsi kendi ellerinden cıkma ve her yıl giderek gelisiyolar zaten anlamıyorum sizin "iyi rap"den kastınız tam olarak nedir daha ne yapmaları gerekiyo bu cocukların

Konu Sahibi
A

Anonymous (fda5)

sechan konusunda hep ezbere konustuğunuzu düsünüyorum hic acıp sc albümleri dinlediniz mi acaba hepsi kendi ellerinden cıkma ve her yıl giderek gelisiyolar zaten anlamıyorum sizin "iyi rap"den kastınız tam olarak nedir daha ne yapmaları gerekiyo bu cocukların
Exo'nun tüm şarkılarını dinledim burada rap olarak da kendilerini gosteremediklerini düşünüyorum.Diger grupların rapcileri ile karşılaştırdiginizda açık bir şekilde fark belli oluyor bence.Exo vokal olarak harika bir grup ama rap yapan veya yapabilen bir üyesi bulunmuyor diye düşünüyorum.

liloş

Trainee
Tepki
168
Exo'nun tüm şarkılarını dinledim burada rap olarak da kendilerini gosteremediklerini düşünüyorum.Diger grupların rapcileri ile karşılaştırdiginizda açık bir şekilde fark belli oluyor bence.Exo vokal olarak harika bir grup ama rap yapan veya yapabilen bir üyesi bulunmuyor diye düşünüyorum.

Chanyeol'ün rapi sadece bildiğiniz exo partlarından ibaret değil, sehun ile olan alt grubunda çok iyi rap parçaları var. Keza 2019 smtown konserinde çok iyi performans sergilemişti. Exo'nun bside parçalarında da çok iyi canlı performans sergilemişti diğer iki idolle chanyeolü bir tutmak o kadar mantıksız ki hadi sehun desen neyse gerçi o da eskiye nazaran iyi denilebilecek konumda