Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kpop Stanlerin Çığlığı Vokal Sanması

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Twitter'da şöyle bir kızı linçliyorlardı 20230923_071637.jpg
Normalde bu konuyu açmayacaktım ama kız arada Exo ya da giydirmiş.adam bir kere soprano değil tenor ve A3 de zaten tenor notası bir zahmet çıksın.kadınların bile zar zor çıktığı tiz notalara en fazla 2 oktavlık Kpop idolü nasıl çıksın rock ya da opera tarzı müzik yapsa bir ihtimal ama adam Kpop sanatçısı dimash ya da Cem Adrian gibi 4,5-6 oktav arası adamlar bile zarzor çıkıyor.idollerin attıkları çığlıkları Kpop Stan ne zaman vokal sanmayı bırakır sadece straykids içinde değil arada mesala stayc için hep övgü dolu yorumlar görüyorum ama öldükleri şey full çığlık ve bağırma ya da BTS jimin o adamın ses tellerini mahvettiler çıkışında beri çocuğu zorla bağırtıyorlar hep kendi kapasitesinin üstünde şarkı söyletiyorlar o çocuğun sesi park bomla aynı geleceği paylaşıyor

52Hertz

2025'e kadar depresyonda
Trainee
Tepki
993
Çok uzun geldi ne yazdı ise hepsini okumadım açıkçası kaç oktava çıktığı yok efendim hangi ses rengi çeşidine sahip olduğunu bilmem ayırt edemem benim için kulaklığı taktığımda araba olsun yürüyüş yaparken olsun müzik hoşuma gidiyor sahnesini beğeniyorsam bitmiştir olayda benim zevkim zaten bazen çok abartıyorlar

Konu Sahibi
Eren yeager

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Yok onu senin yazdığına dedim, dimash zar zor çıkıyor yazmıssın ya. Dimash D8'i görmüş birisi, F6'ya mı zor çıkacak :D
Yok aşkım biliyorum bana dediğini f6 erkeklerde 6. Oktava takabul ediyor your love da zaten çıkmıştı ben yapamaz demedim sadece dimash için bile zorlayıcı bir nota sonuçta o da erkek

• Alev
Reactions: ask
Ü

Üye silindi 187

Yani chen uzmanlar tarafından kendi neslinin en iyi tenör vokalisti seçilirken birinin gelip de exo'ya vokalleri iyi değil demesi çok da ciddiye alınacak bir konu değil.SKZ'nin vokalistlerini bu kadar araştırmış keşke bir exonun vokalistlerini de araştırsaydı.Kaldı ki exo grup olarak çok iyi vokalistlerin olduğu nadir kpop gruplarından sehun hariç tüm üyeler vokal konusunda iyi teknik eğitime sahip ve d.o/chen/baek/suho/xumin dörtlüsü sektörün en iyi vokalistlerinden bırak kpopı chen bruno marstan felan bile daha iyi.Sektör baritonları inatla rapçi yaparken sm baritonları da vokal konusunda geliştiriyor kai ve chanyeol çok gelişti ve şu an gayet de iyi şarkı söylüyorlar.Tize çıksın istiyorsanız kai solo albümünde sesinin nota aralığını gayet iyi gösterdi,chanyeol da şan hocaları tarafından övülen performanslara sahip all of me coverını dinleyebilirsiniz.SKZ iyi bir vokalist grubu değil.Tizlere çıkmak iyi bir vokalist olduğunuzu göstermek için yeterli değildir pes renkleriniz,göğüs-kafa sesi kullanımınız,diyafram kullanımınız,diğer teknik kullanımlar ve hatta telaffunuz bile ne kadar iyi şarkıcı olduğunuzu göstermek için kriterler arasındadır.Birine iyi bir vokalist derken bu kriterlerin çoğunu sağlamasını bekleriz ama fanlar bu konuda objektif değil.Bir şarkıcının sesini tarzını beğenebilirsiniz sizin için en iyi şarkıcı olabilir ama teknik üzerinde işin uzmanına göre bu onu en iyisi yapmaz.Bunu hatırlatmakta fayda var.

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
Exo için üst düzey vokal yeteneklerine sahip değiller dediği yerde okumayı bıraktım.Exo vokalde üst düzey değilse şu kpop sektöründe neredeyse yüzde 99u değildir