Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Le Sserafim- Coachella

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Öncellikle performansların hepsini izledim. Işıklandırma iyiydi Ateez'e kıyasla. Şarkıları zaten güzel ben Le Sserafim dinlemeyi seviyorum. Bence dans kısımları da iyiydi. Ama vokal cidden çok büyük sıkıntı. Evet canlı söylediler, bu konu da taktir ediyorum ama cidden sesler beni çok rahatsız etti. En iyisi Chaewon'du onun da bazı yerlerde sesi gitti ama çok normal hem dans edip hem söylemek için. Chaewon'dan sonra şaşılası ama kendi partlarını iyi yapan Sakura'ydı. Cidden gözüme batar sanıyordum ama hiç rahatsız etmedi. Eunchae ve Kazuha'dan vokal beklentim yoktu yani o yüzden yorumsuz ama Yunjin beni hem hayal kırıklığına uğrattı hem de sesi çok rahatsız etti bazı kısımlarda. Bu saatten sonra vokalin üzerine gidip kendilerini geliştirmelerini diliyorum. Şarkıları güzel, sahnede kendilerini izletiyorlar ama vokal yokken çok eksik kalıyorlar.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Baştan sona kimseyi beğenmedim.BP'i bir kenara bırakarakarak yorum yapıyorum ve gerçekten çok kötüydü.Söyliyemedikleri her yerde sürekli bağırmışlar.Yunjin hep detone oldu.Grubun en iyisi dediğimiz chaewon bile detone olup durdu.Kazuhanın sesi çok ama çok kötü geliyordu.Ve dediğim gibi sürekli bağırarak söylediler
Keşke hiç katılmasalardı
Bu performansı beğenenleri görünce şok oldum.Acaba hiç performans izlememişler mi
Evet bağırmaları özellikle Yunjin'in bağırmaları beni de çok rahatsız etti

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
yeni şarkılarını nasıl buldunnn
Dinlemesi keyifli ama sevip sevmediğimi anlamam için stüdyo versiyonunu dinlemem lazım. Aslında vokal konusunda bahsettiğim ve üzücü olan da bu.
Bunun dışında The Great Mermaid'i ilk defa duydum, melodisi hoşuma gidince Spotify'dan baktım, şarkıyı sevdim baya. Le Sserrafim benim için canlı dinlemelik değil ama Spotify'dan dinlemelik çok iyi bir grup öjdsjf
Sen nasıl buldun ?

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
bende vokallerine çok takılmıştım şu son olaylardan dolayı ama şarkılarını beğendiğim için protest edemiyeceğim galiba spotifydan devam ahsdhasdh hatta coachella performanslarınıda benim için bu şarkı kurtardı diyebilirimm soğumuştum baya gruba karşı... tüm performansı izlediğini görünce merak ettim fikirlerinii 💘
Ya açıkcası bu kişiden kişiye değişen bir şey. Bazı insanlar vokali eksik bulunca dinlemek de istemiyor benim için öyle değil. Şarkıyı sevdiysem o şarkıyı müzik platformlarından dinlemeye devam ederim. Her dinlediğimiz şarkının, sadece K-pop özelinde değil, canlı performansına baksak yarısını dinlemeyiz zaten. Evet LS canlıda kötü, canlı dinlemek istemem gelişmedikleri sürece ama şarkıları güzel ve stüdyo versleri düzenlemelerle de hoş duruyor. Dediğim gibi bazılarına bu düzenlemeler sahte geldiğinden dinlemek de istemiyor saygı duyuyorum ama ben de pek öyle olmuyor.

Son düzenleme:

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,565
Günaydınn, bugün Coachella'da Le Sserafim'in sahnesi vardı. Aşağıya bulabildiğim şarkıların sahnelerini bıraktım.

Antifragile

Fearless

eve, psyche and the bluebeard’s wife

Unforgiven

Perfect Night

Yeni şarkılarını ilk defa sergilediler

The Great Mermaid

Easy

Smart
Ben cok iyi olmalarini bekliyordum yani en azindan dinlenilebilir olmalarini bekliyordum cunku empati yapmistim herkes benim hakkimda isimde kotu oldugumu dusunseler kesinlikle cok calisirdim ve bu performansa her seyimi verirdim hırslanıp ve asla iyi bir performans gormedim😭 yani...hic mi kafalarina takmiyorlar acaba

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Ben cok iyi olmalarini bekliyordum yani en azindan dinlenilebilir olmalarini bekliyordum cunku empati yapmistim herkes benim hakkimda isimde kotu oldugumu dusunseler kesinlikle cok calisirdim ve bu performansa her seyimi verirdim hırslanıp ve asla iyi bir performans gormedim😭 yani...hic mi kafalarina takmiyorlar acaba
Ya bence çalışıyorlardır ama bir anda iyileşebilecek bir şey değilki vokal. Ciddi emek ve zaman istiyor hele de daha önceden yeterli bir sesin yoksa veya ses tonun sıkıntılıysa.

Fuse0nfverse

Trainee
Tepki
275
Grubu severdim fakat bu encore olaylarından dolayı az mesafeli davranmaya başladım.Performansların hepsini izledim yunjin dakika birden çöküyor.Performans vasatın az üstü bana göre chaewon çok az kendini kurtarmış ve sakura garip bir şekilde kendi bölümlerinde nötr idi.Eunchae dümdüz konuşuyor kazuhayı eleştirmicem bile teknik 0 XD,keşke HYBE pop grubu değilde dans grubu olarak çıkarsaydı .)

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Ben de begenemedim 🥲 Hepsini izleyemedim ama gördüklerim yetti. Yunjin yine fena değildi de Kazuha filan çok göze battı bence. Canlıda iyi olmadıkları için Coachella'ya çıkmak bir hata olmuş.
Bence de erken bir sahneydi onlar için şimdi daha çok nefret alacaklar

comealongwthme

Trainee
Tepki
132
Şu anda youtube'da fanalrı tarafından linç ediliyorum sebebi ise sadece videolarının altındaki yoruma "sadece kendinizi ve onlaeı kandiriyorsunuz" yazmam. Kotu bir sey de soylememistim ki. Su an bir nefret yayicisi olarak goruluyorum, skdbefkwbdksdjwj tarim yamalak ingilizcem ile kendimi ifade etmeye calisacagim

comealongwthme

Trainee
Tepki
132
Beğenenler neyi beğendi lütfen söyle bilir misiniz gerçekten rezaletti baştan aşağı. Canlı vokalleri iyi değilse o festivali de ne işleri var Allah aşkına hybe kızları rezil etti resmen x de dalga konusu oldular
Artı şunu da söylemek istiyorum şu Grup yüzünden gfriend dağıtmak ne ya iki kelime canlı söylemeyen grup yüzünden kendi döneminin en iyi vokal grubunu dağıttılar yazıklar olsunnnnn
Vallahi inan abla hiçbir fikrim yok, artık fanlar sadece idol oldukları için bile saygı duymamız gerektiğini ve ne yapsalar iyidir dememizi bekliyorlar, tersinde tek bir cümle bile kabul etmiyorlar. Ben bunu artık fanlık olarak görmüyorum insanlar bariz bir şekilde ters bir sey söylersem tepki çekerim düşüncesi ile düşüncesini dile getiremiyor

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,887
Daha önce bu grubun sadece kötü encorelarındam birine bakmıştım sanırım. Bu performanslarını da ne kadar kötü olabilir ki diyerek beklentim düşük olarak açtım ve gerçekten kötüydü. ben hayatımda böyle bir performans izlemedim. (Esra erolda falan detone sesleriyle şarkılar söyleyenler oluyor ya onlar var işte denk gelip gördüğüm 🤣 performanstan sayılırsa onlar var 😅)
İyi falan değil. Şuna iyi diyen ya hiç iyi performans görmemiştir ya da kulağında problem vardır. Üzgünüm ama izlerken kızlar adına ben utandım. Ağır konuştum biraz ama sinirleniyorum. Çünkü aespa arada detone olsa da performanslarının geneli (zor şarkılarına rağmen) gayet iyiyken yerden yere vurulmuştu. Ateez gayet iyi performans sergilemesine rağmen dün eleştiri postu açıldı blogda. Resmen haksızlık ya. Ben gelemiyorum bu haksızlığa. Sektörde böyle kötü performanslar sergileyen gruplar varken gerçekten iyi olan grupların tek hatasında yerin dibine sokulduğu gerçeği beni delirtiyor!

Lilac

Fanbase Starter
Tepki
1,365
Gerçekten olmuş mu yaa, hayır yani ortalama bile değil. Şaşırdığım nokta bazıların beğenmiş olması, ya gerçekten beğendiler ya da beklentileri eksilerdeydi bu onlara iyi geldi.

Başka bir grup olsa bu saatten sonra zor toparlanır derdim ama malum hybe'nin kız grubu, yarına bir şey kalmaz.

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,565
Ya bence çalışıyorlardır ama bir anda iyileşebilecek bir şey değilki vokal. Ciddi emek ve zaman istiyor hele de daha önceden yeterli bir sesin yoksa veya ses tonun sıkıntılıysa.
Evet kısa sürede gelismeyecegini biliyorum ama yine de daha iyi bir sey bekliyordum. Kafalarına takmadiklarini dusunuyorum bu noktadan sonra