Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Soru Lise Tavsiyeleri

aslı

Rookie Idol
Tepki
698
Ben bu sene liseye başlıyorum ve sizden birkaç tavsiye almak istedim dersler ortam hocalar arkadaşlıklar hepsini merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

ya kpop başlığına şey yapmışım nasıl düzelticem

Mahpeyker

Trainee
Tepki
35
Mektebinize gidin muallimlere saygıda kusur etmeyin. Tahsilinizi alın yeterlidir. Arkadaşlıklar boş iş, boş teneke çok ses çıkarır. Eğitiminizi almaya bakın. Gençlerin halleri üzüyor beni, eski adetlerimizi bilmeden yetişiyorlar ne yazıktır ki bu nesle.

kaorii

Rookie Idol
Tepki
1,453
Kendi adıma verebileceğim en iyi tavsiye kesinlikle ne olursa olsun doya doya yaşamaya çalış lise hayatını, bence çok güzel zamanlar ve bir daha da geri gelmiyorlar, ondan sonrası biraz hayat koşuşturmacasına dönüyor maalesef (yaşlı teyzeler gibi konuşuyorum😂)
Dersler konusunda ise günlük tekrarlar yapsan yeter de artar bence, mesela şimdiki kafamla o zamanlara dönsem kendimi o zamanlar yaptığım gibi derslerin stresinde boğmazdım. Onun dışında özellikle ilk üç senesi kendini tanıman, bol bol okuyup izleyip kendini geliştirmen için çok güzel bir zaman aralığı yani bunu değerlendirmeni tavsiye ederim.
Umarım çook güzel bir lise hayatı geçirirsin.

Sticker GIF by Spotify

Mahpeyker

Trainee
Tepki
35
Kendi adıma verebileceğim en iyi tavsiye kesinlikle ne olursa olsun doya doya yaşamaya çalış lise hayatını, bence çok güzel zamanlar ve bir daha da geri gelmiyorlar, ondan sonrası biraz hayat koşuşturmacasına dönüyor maalesef (yaşlı teyzeler gibi konuşuyorum😂)
Dersler konusunda ise günlük tekrarlar yapsan yeter de artar bence, mesela şimdiki kafamla o zamanlara dönsem kendimi o zamanlar yaptığım gibi derslerin stresinde boğmazdım. Onun dışında özellikle ilk üç senesi kendini tanıman, bol bol okuyup izleyip kendini geliştirmen için çok güzel bir zaman aralığı yani bunu değerlendirmeni tavsiye ederim.
Umarım çook güzel bir lise hayatı geçirirsin.

Sticker GIF by Spotify
Böyle diyerek nâçâr bir nesil yetişiyor her geçen vakit. Hayatı anlamsız görüp de boş boş eğlence insanı yer bitirir. Güzelce eğitimini almaya sevk etmek yerine zevk-u sefa yoluna düşünüyorsunuz genç dimağları.

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,077
Okulun ilk birkaç haftası takılabileceğin kadar kişiyle takıl sınıfından hatta sınıf dışından bir sürü kişi ile tanış.Arkadaş çevrene mecbur kalmamak için böyle yap yani çevreni sen seç şerroları ele çevrenden.İlk iki sene olabildiğince etkinliklere katıl bir daha fırsatın olmaz

Mona Rosa 🥀🖤

Rookie Idol
Tepki
1,435
Ben bu sene liseye başlıyorum ve sizden birkaç tavsiye almak istedim dersler ortam hocalar arkadaşlıklar hepsini merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Dersler konusuna değinecek olursam ilk olarak 9. ve 10. Sınıfta o kadar kasmana gerek yok ama notların iyi olsun temelini oluştur ilgi alanlarına göre 11. Sınıfta bölümünü seçip hedefine yönelik ilerlersin. Seçmeli derslere önem ver bence kolay olanlar yerine Sana birşey katacak olan matematik fizik vs seçebilirsin üniversite sınavı için bir tane de resim müzik olabilir liseden mezun olalı baya oldu hangi secmeli dersler var bilmiyorum ama aşağı yukarı bu söylediklerimi uyarlayabilirsin boş zamanlarını iyi değerlendir kitap oku bir hobi edin yavas yavas bir dil ögrenmek de Sana çok şey katar bol bol gez kültürel etkinliklere önem ver hocalara gelirsek hepsine sevgi duyamayabilirsin ama alabileceğin en yüksek verimi al saygılı davran bolca soru sormaktan çekinme bizler sizin için varız arkadaşlarını da zamanla tanıyarak ilişkini ilerletebilirsin o konuda pek birşey söylemeyemem ama özgüvenli olmaya çalış unutma sınıfındaki herkesin ilk günü tanışmaktan kendini ifade etmekten çekinme 🥰🥰🥰 güzel ve başarılı bir yıl dilerim senin için 😍😍😍

Seda

Trainee
Tepki
117
Ben de 10.sınıfa yeni geçtim ve çıkardığım bazı şeyler var.
Konulara çalışmak için sakın sınav haftasını bekleme.İlk dönem yüksek notlarla geçip rehavete kapılabilirsin ama 2.dönem bocalıyorsun.Ayrıca öğretmenlerle çok zıtlaşma bence çünkü bazıları taktı mı takıyor.
İkinci olarak arkadaş edinmek konusunda çok endişelenme.İlk haftalarda birkaç grup oluşur ama genelde bu gruplar ilk haliyle kalmaz.Belli bir süre sonra herkes kendi karakterine uygun insanlarla takılmaya başlıyor zaten.
Üçüncü olarak da sosyal etkinliklere katılmanı öneririm.Hem öğretmenlerin gözünde daha iyi bir imajın olur hem de okula kolay adapte olursun.

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,077
Ben de 10.sınıfa yeni geçtim ve çıkardığım bazı şeyler var.
Konulara çalışmak için sakın sınav haftasını bekleme.İlk dönem yüksek notlarla geçip rehavete kapılabilirsin ama 2.dönem bocalıyorsun.Ayrıca öğretmenlerle çok zıtlaşma bence çünkü bazıları taktı mı takıyor.
İkinci olarak arkadaş edinmek konusunda çok endişelenme.İlk haftalarda birkaç grup oluşur ama genelde bu gruplar ilk haliyle kalmaz.Belli bir süre sonra herkes kendi karakterine uygun insanlarla takılmaya başlıyor zaten.
Üçüncü olarak da sosyal etkinliklere katılmanı öneririm.Hem öğretmenlerin gözünde daha iyi bir imajın olur hem de okula kolay adapte olursun.
Evet unutmuşum ciddili bazı hocalar taktı mı takıyor lütfen sakin kalmaya çalış onlara yükselme daha kötü olur o zaman.Ama sana yaptıkları şey artık ileri seviyedeyse hakkını ara kesinlikle

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562

ASLA.KIMSEYE.GUVENME.ASLAAAAA

minasyy

Trainee
Tepki
312
Herkes yazmış ama olsun bende yaziyim sakin ilk başlarda arkadaş olduğun kişilere sırlarını vs anlatma