Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Melon'da Yıllara Göre En Çok Dinlenen Kız Grubu Şarkıları

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Melon'da yıllara göre en çok dinlenen kadın grubu şarkıları;

2015- Me Gustas Tu (Gfriend)
2016- Cheer Up (Twice)
2017- As If It's Your Last (Blackpink)
2018- DDU-DU DDU-DU (Blackpink)
2019- Psycho (Red Velvet)
2020- Lovesick Girls (Blackpink)
2021- Next Level (Aespa)
2022- Love Dive (Ive)
2023- I AM (Ive)

marin

Trainee
Tepki
639
Bu bilginin kaynağını merak ettim. Zira 2017’de Twice 2 adet PAK yapmış şarkıya sahip. Aynı zamanda Gaon yılsonu grafiklerinde de 2017 yılı için en yüksek stream sayısına sahip kız grubu Twice idi yine. 🤔

Konu Sahibi
Miss Korea

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Bu bilginin kaynağını merak ettim. Zira 2017’de Twice 2 adet PAK yapmış şarkıya sahip. Aynı zamanda Gaon yılsonu grafiklerinde de 2017 yılı için en yüksek stream sayısına sahip kız grubu Twice idi yine. 🤔
Bilgi kaynağı direkt chart hesapları, twitter gibi kaynaklardan aldım. Bilginin yeniden güncellenme sebebi ise Blackpink'in Aiiyl şarkısının dinleniminin Red flavor'ı geçmesi ve 2017 yılı açısından 1. olması. Kaynağı da aşağıya ekliyorum. Blackpink'in en büyük ilk 3 chart hesabından biridir kendisi.

marin

Trainee
Tepki
639
Bilgi kaynağı direkt chart hesapları, twitter gibi kaynaklardan aldım. Bilginin yeniden güncellenme sebebi ise Blackpink'in Aiiyl şarkısının dinleniminin Red flavor'ı geçmesi ve 2017 yılı açısından 1. olması. Kaynağı da aşağıya ekliyorum. Blackpink'in en büyük ilk 3 chart hesabından biridir kendisi.
Chart hesaplarını güvenli bir kaynak olarak göremiyorum ben çünkü tıpkı paylaştığınız hesap gibi kaynak belirtmeden rastgele bilgi paylaşımı yapıyorlar.

Konu Sahibi
Miss Korea

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Chart hesaplarını güvenli bir kaynak olarak göremiyorum ben çünkü tıpkı paylaştığınız hesap gibi kaynak belirtmeden rastgele bilgi paylaşımı yapıyorlar.
Attığım hesap 147k takipçili bir hesap. Bilgi yanlış olsa diğer grupların chart hesapları da anında olaya tepki verirdi ve kavga çıkardı. 10k takipçili bir hesabı kaynak olarak attığımda "chart hesaplarına güvenmiyorum" demenizi anlarım ama bu attığım chart nesnel bir chart. Zaten Melon'da şarkıların streamleri de gözüküyor. Chart doğru yani.

marin

Trainee
Tepki
639
Attığım hesap 147k takipçili bir hesap. Bilgi yanlış olsa diğer grupların chart hesapları da anında olaya tepki verirdi ve kavga çıkardı. 10k takipçili bir hesabı kaynak olarak attığımda "chart hesaplarına güvenmiyorum" demenizi anlarım ama bu attığım chart nesnel bir chart. Zaten Melon'da şarkıların streamleri de gözüküyor. Chart doğru yani.
Bu paylaştığınız kaynağa özgü değil. Asıl kaynağı paylaşmayan hiçbir chart sayfasına güvenmiyorum. Bu kendi sevdiğim grubun chart sayfası olsa bile. Gereksiz bir alınganlık sezdim ama hiç gerek yok. Sadece bu gibi konularda sayısal verilerin nereden elde edildiğini merak ediyor ve sorguluyorum doğal olarak. Chart sayfaları bu bilgiyi edinebiliyorsa bizim de ulaşabileceğimiz bir yerde olmalı.

Konu Sahibi
Miss Korea

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Bu paylaştığınız kaynağa özgü değil. Asıl kaynağı paylaşmayan hiçbir chart sayfasına güvenmiyorum. Bu kendi sevdiğim grubun chart sayfası olsa bile. Gereksiz bir alınganlık sezdim ama hiç gerek yok. Sadece bu gibi konularda sayısal verilerin nereden elde edildiğini merak ediyor ve sorguluyorum doğal olarak. Chart sayfaları bu bilgiyi edinebiliyorsa bizim de ulaşabileceğimiz bir yerde olmalı.
Alıganlık yok kesinlikle, eğer öyle anladıysanız da üzgünüm. Melon direkt sayısal verileri kendi sitesinde gösteriyor zaten. Oradan bakıp sayıları doğrulayabilirsiniz diyorum. Yani bu paylaştığım veri sadece chart hesaplarında yok. Melon'un direkt kendi sitesinde de var. Anlatmaya çalıştığım buydu aslında. Bu chart hesabı sadece bu verileri yıllık olarak dizmiş o kadar.

marin

Trainee
Tepki
639
Melon'un sitesini biraz kurcaladım ama bulamadım herhangi bir veri. En azından ekran görüntüleriyle birlikte paylaşsalar daha güvenilir olacak. Ayrıca daha önce çok sefer yanlış paylaşımlarda bulunan chart hesaplarına denk geldiğimden güvenimi sarstılar. İster istemez sorguluyorum.

Konu Sahibi
Miss Korea

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Melon'un sitesini biraz kurcaladım ama bulamadım herhangi bir veri. En azından ekran görüntüleriyle birlikte paylaşsalar daha güvenilir olacak. Ayrıca daha önce çok sefer yanlış paylaşımlarda bulunan chart hesaplarına denk geldiğimden güvenimi sarstılar. İster istemez sorguluyorum.
Sorgulama konusunda oldukça haklısın. İnternette çok fazla yanlış kaynak var. İçin rahat etsin diye şarkıların melon streamlerini de buraya atıyorum. Elimizde tam dinlenim sayısı olması önemli dediğin gibi. 1707519041943.png 1707519083836.png 1707519183340.png

marin

Trainee
Tepki
639
Sorgulama konusunda oldukça haklısın. İnternette çok fazla yanlış kaynak var. İçin rahat etsin diye şarkıların melon streamlerini de buraya atıyorum. Elimizde tam dinlenim sayısı olması önemli dediğin gibi. Ekli dosyayı görüntüle 24761 Ekli dosyayı görüntüle 24762 Ekli dosyayı görüntüle 24763
Tarihler birbirini tutmasa da en azından somut bir veri. Demek istediğim tam olarak buydu. Tüm chart sayfalarının yapması gereken bu. Teşekkürler 🌼

Ü

Üye silindi 187

2017 biraz şaşırttı twicedan bir şarkı veya red velvetten red flavor gelir sanmıştım

Konu Sahibi
Miss Korea

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Tarihler birbirini tutmasa da en azından somut bir veri. Demek istediğim tam olarak buydu. Tüm chart sayfalarının yapması gereken bu. Teşekkürler
Tarihler birbirini tutmasa da en azından somut bir veri. Demek istediğim tam olarak buydu. Tüm chart sayfalarının yapması gereken bu. Teşekkürler 🌼
Ya ilk başta hepsinin 2024 ocak ayı bazlı bulmaya çalıştım ama yoktu. Sonrasında 2023 bazlı bulursam yeterli olur dedim o yüzden 2023 verilerini aldım hepsinin. Zaten eski şarkıların melon streaminde senelik çok bir artış olmuyor ama buraya 2022 Ağustos Aiiyl streamini de atayım tam olsun. Bir şey değil bu arada <3 1707563251397.png