Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Okuduğum Mangadaki İlginç Bilmece

kaorii

Rookie Idol
Tepki
1,452
Uyarı: Bu başlık A Lollipop or a Bullet mangasını okumayanlar için spoiler içermektedir.!

Bugün A Lollipop or a Bullet adında bir manga okudum (çok kötü ağlattı beni 😭😭)
Bu mangada bir bilmece muhabbeti yapılıyor ve bu bana çok ilginç geldi, paylaşmak istedim.

Ana karakterlerimizden biri olan Nagisa'nın abisi ona doğru bilmemesini umarak bir bilmece soruyor.
manga1.png

Bilmece şu şekilde: Bir gün evli bir adam gayet sıradan bir olayda hayatını kaybetmiş. Cenazesinde karısı adamın bir iş arkadaşı ile tanışmış. Kadın da, adam da birbirleri hakkında iyi birer izlenim edinmişler. Daha doğrusu birbirlerinden hoşlanmışlar. O gece, ölen adamın oğlu öldürülmüş. Ve öldüren kişi de adamın karısıymış. Kadın durup dururken kendi çocuğunu öldürmüş.

Soru şu: Kadın neden çocuğunu öldürmüş?

manga2.png

Nagisa bu bilmeceyi bilemiyor.
Abisi bu bilmecenin sıradan olmayan suçlar işleyen ergenlere akli dengelerini belirlemek için sorulan bir soru olduğunu, sorulan çocukların %90.99'unun bu soruyu doğru cevaplayamadığını, bugüne kadar doğru cevabı yalnızca 5 kişinin bilebildiğini söylüyor. Ve bu beş kişinin beşi de sonraki 10 yıl içerisinde korkunç cinayetler işlemiş.

(Bunun gerçeklik payı ne bilmiyorum ancak en nihayetinde bir mangadan bir alıntı yapıyorum, lütfen bunu salt doğru olarak kabul etmeyin)
manga3.png
manga4.png
(Cr. heterophobiafansub)

Cevaba bakmadan bilmeceyi kendiniz çözmeye çalıştığınızda hangi cevaplara vardınız?

Bilmecenin cevabı:
manga 7.png

Sticker GIF by Spotify

Son düzenleme:
Konu Sahibi
kaorii

kaorii

Rookie Idol
Tepki
1,452
Cevabı hiç böyle beklemiyordum ha. Bu arada mangaları hangi siteden okuyorsun?
Özellikle belirli bir siteden okumuyorum mesela merak ettiğim / okumak istediğim bir mangayı aratınca türkçe çevirisini yapan bir site varsa oradan yoksa da yabancı herhangi bir siteden ingilizce okuyorum. 🌸
Sticker GIF by Spotify

Trao

Trainee
Tepki
2
Yıllar önce izlediğim bir filmde de bir adam bir kıza buna benzer bir soru soruyordu. Filmdeki soru şu şekildeydi: Bir kız babasının cenazesinde bir erkekle tanışıyor ve ondan hoşlanıyor. Fakat hoşlandığı erkek ile tekrar görüşmek için gereken bilgiye sahip değil. Annesi de erkeği tanımıyor. Kız, erkek ile tekrar karşılaşmak için ne yapmalıdır?

Filmde kız, adamın sorduğu yukarıdaki soruya doğru cevap veriyordu.

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Uyarı: Bu başlık A Lollipop or a Bullet mangasını okumayanlar için spoiler içermektedir.!

Bugün A Lollipop or a Bullet adında bir manga okudum (çok kötü ağlattı beni 😭😭)
Bu mangada bir bilmece muhabbeti yapılıyor ve bu bana çok ilginç geldi, paylaşmak istedim.

Ana karakterlerimizden biri olan Nagisa'nın abisi ona doğru bilmemesini umarak bir bilmece soruyor.
Ekli dosyayı görüntüle 4799

Bilmece şu şekilde: Bir gün evli bir adam gayet sıradan bir olayda hayatını kaybetmiş. Cenazesinde karısı adamın bir iş arkadaşı ile tanışmış. Kadın da, adam da birbirleri hakkında iyi birer izlenim edinmişler. Daha doğrusu birbirlerinden hoşlanmışlar. O gece, ölen adamın oğlu öldürülmüş. Ve öldüren kişi de adamın karısıymış. Kadın durup dururken kendi çocuğunu öldürmüş.

Ekli dosyayı görüntüle 4800

Nagisa bu bilmeceyi bilemiyor.
Abisi bu bilmecenin sıradan olmayan suçlar işleyen ergenlere akli dengelerini belirlemek için sorulan bir soru olduğunu, sorulan çocukların %90.99'unun bu soruyu doğru cevaplayamadığını, bugüne kadar doğru cevabı yalnızca 5 kişinin bilebildiğini söylüyor. Ve bu beş kişinin beşi de sonraki 10 yıl içerisinde korkunç cinayetler işlemiş.

(Bunun gerçeklik payı ne bilmiyorum ancak en nihayetinde bir mangadan bir alıntı yapıyorum, lütfen bunu salt doğru olarak kabul etmeyin)
Ekli dosyayı görüntüle 4801
Ekli dosyayı görüntüle 4802
(Cr. heterophobiafansub)

Cevaba bakmadan bilmeceyi kendiniz çözmeye çalıştığınızda hangi cevaplara vardınız?

Bilmecenin cevabı:

Sticker GIF by Spotify
Gecmisine perde cekmek istiyor olabilir ölen esini hatirlatiyordur evlenecegi insana da baglanmak istiyorsa yapablr

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,071
Aklıma ilkokul zamanım geldi allslxlslxldlxk.Servisteki arkadaşlarıma sormuştum
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Aklıma ilkokul zamanım geldi allslxlslxldlxk.Servisteki arkadaşlarıma sormuştum
Asıl bomba şimdi arkadaşlarım bilemedi ama onlarda arkadaşlarına sordular ve bilen biri çıktı 😶