Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Okullar

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Hayır imam hatiplerdeki Arapça ders saatleri değişmedi. Anadolu Liselerinde Almancayla beraber Arapça da 2.yabancı dil olarak okutulabiliyordu son düzenleme ikisini de kötü etkiledi yani Almanca derslerini kaldırıp Arapçayı getiriyorlar gibi bir durum yok.
İmam Hatiplerinkine emin olmadığım için düzenledim, teşekkür ederim.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Direkt sözlüye 0 veriyordu bizimkiler 🥲
Bizde eksi sistemi vardı her eksi 10 puan falandı herhalde o yüzden zar zor anlık ezberliyordum şu an hiçbirini hatırlamıyorum...

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
İyi puanlı bi Anadolu lisesinde okudum bizde Kur'an dersi vardı hoca kim biliyor kim bilmiyor dedi ilk derste ben bilmiyordum 14 yaşıma kadar öğrenmemiştim Tarih ve Kur'an sınavı aynı gündü hoca düşük vermişti son sınavıma o yüzden tarihe sadece yarım saat çalışmıştım o ara dinden çok uzaklaşmıştım daha doğrusu notlarım yüzünden dini suçluyordum o şekilde düşünsem ateist olurdum herhalde ama annem çok istediği için öğrenmiştim bı de ilk derste hoca biz 7 8 yaşında öğreniyorduk siz bu yaşta bilmiyorsunuz demişti kendimi çok kötü hissetmiştim

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

İyi puanlı bi Anadolu lisesinde okudum bizde Kur'an dersi vardı hoca kim biliyor kim bilmiyor dedi ilk derste ben bilmiyordum 14 yaşıma kadar öğrenmemiştim Tarih ve Kur'an sınavı aynı gündü hoca düşük vermişti son sınavıma o yüzden tarihe sadece yarım saat çalışmıştım o ara dinden çok uzaklaşmıştım daha doğrusu notlarım yüzünden dini suçluyordum o şekilde düşünsem ateist olurdum herhalde ama annem çok istediği için öğrenmiştim bı de ilk derste hoca biz 7 8 yaşında öğreniyorduk siz bu yaşta bilmiyorsunuz demişti kendimi çok kötü hissetmiştim
Malesef bu tür zorbalıklar çok oluyor, o hoca adına ben özür dilerim. Kimse birinin %100 bildiği şeyi bilmek zorunda değil heleki hayat memat meselesi değilse hiç değil. Normalde seni sınav yapmaması lazım ama din kültürü öğretmenleri gözüne bir öğrenciyi kestirdi mi tüm yıl ona odaklanıyorlar ama kötü anlamda, oysa matematikçiler gibi iyi anlamda öğrenciye odaklanıp yardım etseler öğrenci neler neler öğrenecek ama hiç denk gelmedim böyle bir din kültürü öğretmenine.

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Okullarda Ateist öğrencilere yapılanların haddi hesabı yok ki bu zorbalığı öğrenciler yapmıyor aksine öğretmenler yapıyor ve ben buna gözümle şahit bile olmuştum. Lisede Ateist öğrencinin notunu düşürenler mi dersin, felsefeye meraklı kişilerle durduk yere kavga edenler mi dersin binbir türlü işkence var. Kadınlar erkeklerin kaburgalarından yaratıldı diyince itiraz eden öğrenciye kadın düşmanlığı yapan bir hoca görmüştüm, çok korkunç dakikalardır o anlar hele bir de yaşıtlarınızın yanında bağırması cidden...
Özel okul olmasına rağmen din dersinde sure okumadığı için sözlüye sıfır girdiği öğrenciler oluyordu idare itirazlarla düzeltiyordu bizde. Bu öğrenciler tıp ya da cok yüksek puanlı mühendislikte şu an mesela. Devlet okulunda olsaydık süreç çok daha karmaşık bir hal alacaktı belki de duzeltmeyeceklerdi çok korkunç. Ellerinde böyle bir yetki olması ve bununla öğrencileri tehdit edebilmeleri daha da korkunç. Ders müfredatı içinde olmayan şeylerden kafasına göre sözlü adı altında puan verebiliyorlar ve kanıtlamak zorunda değiller(şikayette elbette sorusturulurlar fakat genelde iş işten geçmiş oluyor. Öğrenci aldığı notla kalıyor) Ders işleyişleri tam bir fiyasko bu tiplerin xavbsnsj Farklı bir şey söylediğiniz zaman bağırarak tepki verirler sesinizi yukseltirseniz soluğu idarede alırsınız. Bizde başta bu tür olaylar çok yaşanıyordu ama herkes derste birbirini kolladigi için(sınıfımın tek sevdiğim yönüydü) hoca içinde patlıyordu ama sınavlarda ve soru sormadan kafasına göre verdiği sözlü notlarında bunu göstermeye çalışıyordu tabi veliler itiraz edince bu teşebbüsü yarıda kalıyordu. Bu adam da namazda imam kalp krizi geçirince ambulansı aramak yerine öne geçip namazı bitirmiş. Adam ölmüş ve bu olayda haklı olduğunu savunuyordu. Şu anlattığı anısı hala travmam xabsnnsjdj

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
o sırada din dersinde tamamen robotik bir sistem olduğunun bilincinde olduğu için dersten sıkıldığını söyleyen ve dersi asla işlemeyen lisedeki din hocam cjepxkeokx söylenecek her şeyi söylemişsiniz bu arada. saatin bu kadar uzatılması gereksiz hem inanmayanlar var -ki inanan için bile bu durum can sıkıcı- hem de din odaklı okumak isteyenler için birçok imam hatip mevcut insanlar anadolu, fen vb. liselere farklı ilgi alanları doğrultusunda gidiyorlar herkesin gideceği yer belliyken dayatma yapmak sadece nefreti körükler kendi ayaklarına sıkacaklar
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Aaa yazmayı unutmuşum, liselere imamlar gönderilecek din dersleri için bu kararla hemen çağ atlar artık mükemmel eğitim sistemimiz 🤣🤣
atama bekleyen bu kadar insan varken mi cidden
din de olsa bunun okulunu okuyup emek vermiş yıllarca beklemiş olan insanlar var din din din diye geziyorlar ama hakka girmek bu kadar kolay onlar için

Son düzenleme: