Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Rapçi Olarak Harcanan Idoller

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Vokalini daha çok beğendiğim ve görevi rap olduğu ve rap ağırlıklı gittiği için sesinin harcandığını düşündüğüm idolleri yazıcam
1-moonbyul
Yetenekli bir rapçi evet ama ben neden bilmiyorum rapinden nefret ediyorum sesine uyduramıyorum ve mamamoo şarkılarında hep rap kısımlarını sevmiyorum.vokali ve sesi çok iyi keşke daha çok şarkılarında vokal yapsa
2-giselle
Ben direk aespa nın rapini sevmiyorum kusura bakmayın şarkılar güzel ama kızların rap tarzlarını sevmiyorum bilmiyorum aespa üyelerinin kendilerine has bir rap söyleme biçimleri var sanki seslerini yüksekten kulanıyorlarmış gibi tok bir şekilde söylenen rapleri tercih ediyorum hep vokal kısımları hoşuma gidiyor.gisellenin vokal tonu daha iyi geliyor hem sağlam rap partı vermedikleri için rapi boşuna gidiyor hemde sürekli rap verdikleri için vokalini gösteremiyor eğer güçlü bir vokal partı verselerdi insanların aklında yeteneksiz diye damgalanmazdı bence çünkü çok iyi bir vokali var.
3-ryujin
kalın sesi mi var o zaman rapçi olsun mantığı ile kızın vokalini harcamış lar solosundaki sesi ve vokali çok iyidi
4-red velvet üyeleri komple
Bence herkes hemfikir ama burda rap yüzünden üyeler değil şarkılar harcanıyor bence sm tuhaf ve rapimsi olmayan rapler veriyor

Tepki
1,364
Benim de aklıma ilk Chanyeol geldi. Vokali çok daha iyi. Sololarında da vokaline daha fazla ağırlık veriyor. Vokalini kullanmayı rap yapmaktan daha fazla sevdiğini düşünüyorum açıkçası. Xiumin de çıkış yaptığı sıralar rap yapıyordu çoğunlukla. Neyse ki vokalini kullanma fırsatı verdiler de bizi bu güzellikten mahrum bırakmadılar.

Tepki
1,364
Exonun yetenekli olamsının kötü yanı bu suho xiumin arada kaynıyor. Yeol ost yapsın ben dinliyim rapi ne kadar iyise vokali o kadar muhteşem
Suho ve Xiumin gerçekten arada kaynadı. Chanyeol en azından rapten sorumlu üye olarak dikkat çekti ama Chen, Chanyeol ve D.O.'nun arasından Suho ve Xiumin'in sıyrılması kolay olmadı.

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,891
Johnny. Sm rookiesken exo'nun 902014 programı için chen'le birlikte h.o.t'nin hope şarkısını söylemişler. Orada az da olsa vokalini duymuştuk. Nct ile çıkış yaptıktan sonra hep rapten gitti. Çok güçlü bir vokali yok ama bence rapinden daha iyi.

Ve sungchan. Nct'deyken az duymuştuk vokalini. Riize de biraz daha duyduk. Rapini çok seviyorum ama vokali de güzel bence.

Konu Sahibi
Eren yeager

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Exonun yetenekli olamsının kötü yanı bu suho xiumin arada kaynıyor. Yeol ost yapsın ben dinliyim rapi ne kadar iyise vokali o kadar muhteşem
Suho yu anlarım ama xiumin nasıl yeteneksiz buluyorlar hayran değilim ama vokali ve dansı çok iyi özellikle vokali çok iyi vokal line yüzünden arkada kalıyor ama görmezden gelinemiyecek kadar iyi şarkı söylüyor

Tepki
1,364
Suho yu anlarım ama xiumin nasıl yeteneksiz buluyorlar hayran değilim ama vokali ve dansı çok iyi özellikle vokali çok iyi vokal line yüzünden arkada kalıyor ama görmezden gelinemiyecek kadar iyi şarkı söylüyor
Yeteneksiz bulan yok ki. Sadece diğer üyelerin yanında çok bahsedilmiyor. Yoksa yetenekli olduğu herkes için aşikar. Suho'nun vokali de çok iyi ayrıca.

Tepki
1,364
Onu bi anlasam başka grupta olsa direk grubun en çok parlayan üyesi olurdu ama baek Chen kyungsoo çıtayı o kadar çok yukarı taşıdı ki millet suho ve Xiumin e laf atıyor
Aslında genel olarak kimse onları yeteneksiz bulmuyor ki. Sadece diğerleri varken çok parlayamıyorlar. Mesela Suho'nun görselinden bahseden haberlerin hiç birinde yeteneğini küçümseyen bir yorum bulamazsın kolay kolay ki görsel üyeler için çok nadirdir bu durum.