Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Dedikodu Sm Sanatcılarının 2024 Planları (Sadece Exo )+ Baekhyun'un Tweetleri

Konu Sahibi
erigom

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
Biz yıllarca sky istedik o mümkün değil seneye zaten
Chan+Soo isterdim ben ama soo nun işleri başından aşkın. En fazla bir albüm için beraber bir şarkı söylerler ama alt grup oluşturmazlar.
Baek in de seneye işi başından aşkın olacak solo tur ve albümle ilgilenir+ yeni şirket derken bu işlere girmez gibi geliyor bana. Suho + Xiu mü olur acaba. Bilmiyorum ama üçlü Ana vokallerden alt grup şey gelmez gibi hissediyorum
doğruu baek baya yoğun olucak ksoo da yine dizi film projesiyle ilgili okuma yapıyomus bakalım hangisini kabul edicek acaba o da yoğun olur gibi suho alt grup düsünemedim nedense ondan hic alt grupla ilgili bir sey duymadım ama olabilir tabi bilemeyiz fjskxjsjd

Konu Sahibi
erigom

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
SM grubu fanı olmak tam bir paradoks yahu en kaliteli albümleri sm yaptırıyor en iyi konseptler ve en yetenekli idoller de sm de ama şirket gruplarını desteklemek de çok kötü.Chanyeol solo yapıcak mı elimizde kesin bir bilgi bile yok bekle bekle dur yıllardır.Şimdi 2024 için çizelge yayınlanmış ama her yıl nasıl oluyorsa pek çok sm idolünün albümü erteleniyor veya hepsini 1 aya sıkıştırıyor.Sehun askere gidecek adamdan ses seda yok? Aespaya bir full albüm bile veremiyor.Çok gerekliymiş gibi naevis solo çıkartıcakmış kim yapay zekaya fanlık yapar? Lay konusuna gelince bence lay zaten korede fazla kalamazdı aileden çin siyasetiyle bağlantıları varmış mutlaka sorunlar çıkacaktı exoya dönmemesi daha iyi.Hem ÇKP destekleyip hem korede promo yapmak olur mu hiç?
kesinlikle katılıyorum yixing grupla devam etseydi de her türlü bu siyaset yüzünden yine grupta cok durmazdı zaten her türlü gidecekti bu adam
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bu acıdan da haklısın da o zaman bastan gruba girmesinler ya. kpop ve kpop grubuyla adını duyuruyo, adını yeteri kadar duyurduktan sonra ulkesine yol alıyo. hic hos degil, hem gruba hem fanlarına saygısızlık. gitseydi ve exo ismi hic olmadan sadece smle solo kariyer insaa etmeye calıssaydı asla buralara kadar gelemezdi. exo ise laysız çin'de hala gayet iyi, ki en baslarda baekhyun ve chanyeol çin'de ondan daha populerdi diye biliyorum.

eskiden bi fan uygulamasında bi çinli exolle konusmustum. layin çinli solo fanları exo ile promosyon yapmasını istemiyormus. buna karsılık çinli exoller de exo ile promosyon yapmasını istememeye baslamıs ahdshadja bana lay'i çin'de herkes tanır ama populerlik acısından ilk sıralarda degil demisti.
exobar da sanki bu exoyla ilgili kutlama yaptıkları zaman yixingi katmıyodu diye hatırlıyorum hep tepki alıyordu int fanlardan demek sebebi buymus

Tepki
1,364
bu acıdan da haklısın da o zaman bastan gruba girmesinler ya. kpop ve kpop grubuyla adını duyuruyo, adını yeteri kadar duyurduktan sonra ulkesine yol alıyo. hic hos degil, hem gruba hem fanlarına saygısızlık. gitseydi ve exo ismi hic olmadan sadece smle solo kariyer insaa etmeye calıssaydı asla buralara kadar gelemezdi. exo ise laysız çin'de hala gayet iyi, ki en baslarda baekhyun ve chanyeol çin'de ondan daha populerdi diye biliyorum.

eskiden bi fan uygulamasında bi çinli exolle konusmustum. layin çinli solo fanları exo ile promosyon yapmasını istemiyormus. buna karsılık çinli exoller de exo ile promosyon yapmasını istememeye baslamıs ahdshadja bana lay'i çin'de herkes tanır ama populerlik acısından ilk sıralarda degil demisti.
Bence de başta girmesinler. Grubu yarı yolda bırakmak hoş değil. Dediğim gibi kendi için en iyisini yaptı, ama bu en iyi grubu ve fanları yıllardır ikilemde bırakıyor. SM'den ayrıldı, EXO'yla iş yapmayalı yıllar oldu ama hala EXO'dan ayrılmadım ayakları yaparak fanların duygularıyla oynuyor. Madem EXO'sun gel, seni engelleyen ne? Ona grubu bıraktı diye değil de herkesi ikilemde bıraktı diye kızıyorum.

Tepki
1,364
Bi yere kadar bence lay de geri dönmek istedi ama artık onunda takmadığı ortada bunu ig söylesem afaroz edilmiştim
Boş ver o tipleri. 10 yıldır EXO ile olan üyelerden biri şimdi kendi yoluma bakmak için gruptan ayrılıyorum dese demediklerini bırakmazlar. Ama yıllardır grupta olmayan adamı EXO üyesi saymıyoruz diye bizi, üyeler Lay'le etkileşim vermiyor diye üyeleri linç ederler. @erigom 'un da dediği gibi Lay'in tek bir solo işinden de haberleri bile yoktur.

kedy

Trainee
Tepki
97
Ay ben Exo mini albüm geleceğine inanıyorum geçende Suho çıkarmak istediklerini söylemişti.
Chanyeol'ün solosu için çok geç kalındı ya en popüler olduğu zamanlar boşa gitti umarım yine de başarılı olur ben artık ballad falan değilde kendini gösterebildiği bir şeyler gelsin istiyorum.
Unit içinse Chansoo olsun istiyorum ama mümkün değil ikisi de Sm'in pek sevdiği insanlar değil

hai

Trainee
Tepki
43
arkadaşlar asıl soru exo alt grup kimlerle olacak??? baeksoo chansoo chanbaek suchan???

hai

Trainee
Tepki
43
ya ben burayı harbiden kullanamıyorum biraz önce kime ne yanıt verdiysem yanlışlıkla hepsini sildim galiba ??? sorun bende arkadaşlar......... x daha konforlu özellikle gizli hesap kullanırken yoksa yerimde duramıyorum sağa sola sallıyorum ama.........

liloş

Trainee
Tepki
168
ya ben burayı harbiden kullanamıyorum biraz önce kime ne yanıt verdiysem yanlışlıkla hepsini sildim galiba ??? sorun bende arkadaşlar......... x daha konforlu özellikle gizli hesap kullanırken yoksa yerimde duramıyorum sağa sola sallıyorum ama.........
çok şey yapma ben de biraz kurcalayınca öğrendim

hai

Trainee
Tepki
43
simdi su sozlesme isi var ya, cbx'in hem solo hem alt grup cbx olarak sozlesmesi bitecek, bu alt grup icin smle bi daha sozlesme imzalanacak mı? eger imzalamazlarsa cbx baekhyun'un sirketinde donus yapar, imzalarlarsa sm'de. gerci isim hakları falan da var.

neyse bence ticari olarak dusunursek sm solo kariyer icin sirketten ayrılanlar varsa kullanabildigi kadar kullanmak ister ve onları ekleyerek bi alt grup yapar gibi. sehun gidiyo sc ara verecek, chanyeol bosta kalıyor hele bi de solo olarak sozlesme imzalamamıssa(soylentilerden bıktım acıklayın artık dogrusu neyse😭) sm onu bi alt gruba tekrar ekleyebilir. yine baekhyun da aynı sekilde. ozellikle bu ikisi solo gucleri acısından sm'e iyi para getiriyordu, sm zararını kendi yollarıyla en aza indirmek ister bence. bu ikisiyle, ikisi artı baska uyeler, ya da ikisinden biriyle baska uyeler hangisi onu tahmin edemiyorum ahdhah
cbx isim ve telif haklarını alabilir onunla ilgili bi kanun çıkmıştı 2013 mü 15 mi öyle bi tarihten sonra debutlayanların isim ve telfin haklarıyla ilgili sanatçının lehine bi kanun çıkartılmıştı sanki yani exo isim hakkını belki alamaz ama......cbx sc falan onlar için sorun yok diye düşünüyorum????
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

ben oyumu baeksoo'dan yana kullanıyorum 🙏🏼
baeksoo debutlarsa bhyunun beşinci debutu falan olacak herhalde ahahsvıejsaklx ama açıkçası baeksoo olacağını düşünmüyorum ben çünkü alt grup için şirketle yeniden bir özel sözleşme gibi bir şey imzalaması gerekir baekhyunun, e zaten exo için bir özel sözleşme imzalayacak kendi şirketiyle promolamaya başlamadan önce ek olarak bir de alt grup için imzalayıp kendini yine sme birden fazla yönle bağlar mı bilemiyorum

hai

Trainee
Tepki
43
asıl soru alt grup kesin olacak mı ahshahdh
bu listelerin her yıl çeyreklerinde 2020den beri cyeolun adı solo debutlayacak olarak muhakkak yazılı oluyor. alt grup gelir mi gelmez mi bu bağlantıyla birlikte düşünülmeli ahahahhwqja

hai

Trainee
Tepki
43
soyle bi sey var bu alt gruplar exo'ya baglı oldugu icin (yani yine exo adı geciyor isimlerinde hep. exo cbx, exo sc, exo olarak sayılıyo) sm seni sectik dese yok diyebilecek mi. ayrı sozlesme imzalıyorlar ama solo kariyerle alakası yok exo ile direkt baglantılı mesela nasıl olacak o
hayırlısı askım ya yaşayıp görücez artık ahhajjsevjajıksa ben exonun geleceği hakkında düşünmekten bi dönem bitkisel hayata girmiştim o eramı atlattım artık sonumuz hayra çıksın deyip geri çekiliyorum ne olursa olsun günün sonunda exo olarak kalıcaz nasılsa bize hiç bi şey olmazzz