Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Stray Kids Hep Aynı Tarz Müzik Yapıyor(!)

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 645

güzelim zaten aynı sözleri yazıyolar gibi bir şey demedim ben sana son zamanlarda çıkarttıkları müzikler birbirini andırıyo insanların geneli de bunu söylüyo bir iki kez olsa sorun yok ama tuttuğu yerden devam etmeleri büyük bi sorun
Böyle bir şey olmadığını yukarıda belirtmişim zaten. Ayrıca insanların taktığı şeylerden biri: "gürültülü olduğu için aynı".

canimbanabas

Fanbase Starter
Tepki
1,749
belli bir türde müzik yapıyor olmaları bir sorun değil bence. özellikle promosyon yapılan title trackler aynı türdeler ve bence kendi türlerinde başarılılar müzikal anlamda. tabii b-side'larda değişik şeyler deniyorlardır ama bu genel olarak sahneledikleri çoğu şarkının aynı türde olduğunu değiştirmez ki. ki bu suç da değil.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 645

belli bir türde müzik yapıyor olmaları bir sorun değil bence. özellikle promosyon yapılan title trackler aynı türdeler ve bence kendi türlerinde başarılılar müzikal anlamda. tabii b-side'larda değişik şeyler deniyorlardır ama bu genel olarak sahneledikleri çoğu şarkının aynı türde olduğunu değiştirmez ki. ki bu suç da değil.
Zaten yapabilirler. Ama yapmıyorlar ve asıl sorun bu konuda eleştirilmeleri.

comealongwthme

Trainee
Tepki
131
Şahsi fikrimi söylemek gerekirse sözlerini genel olarak hep benzer olduğunu düşünüyorum, genellikle de başlık şarkıları dinlenmesi kolay şarkılar olmuyor bu da gürültülü anlamına gelebilir bence çünkü sert rap partları, belirli bir yüksek nota sonra dance break. Tüketildikten sonra insanda heyecan yaratmıyor mesela son cb'lerinde çok rahat bu tarz bir şey geleceğini söyleyebilir insanlar, şaşırtmıyorlar. Bence insanların söylemek istediği daha çok bu. Bu şarkıları kötü anlamına gelir mi? Hayır. Tekrarladiklari ve gurültulü olduğunu gösterir mi? Evet

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 645

Şahsi fikrimi söylemek gerekirse sözlerini genel olarak hep benzer olduğunu düşünüyorum, genellikle de başlık şarkıları dinlenmesi kolay şarkılar olmuyor bu da gürültülü anlamına gelebilir bence çünkü sert rap partları, belirli bir yüksek nota sonra dance break. Tüketildikten sonra insanda heyecan yaratmıyor mesela son cb'lerinde çok rahat bu tarz bir şey geleceğini söyleyebilir insanlar, şaşırtmıyorlar. Bence insanların söylemek istediği daha çok bu. Bu şarkıları kötü anlamına gelir mi? Hayır. Tekrarladiklari ve gurültulü olduğunu gösterir mi? Evet
Bu senin zevkindir. Bir şey diyemem. Zaten ben gürültü veya son zamanlarda çıkardıkları şarkıların sözleri hakkında bir şey demedim. Türleri farklı yaptıklarını söyledim. Genel olarak eleştiriyi müzik türünden alıyorlar. Eğer insanlar gürültü ve sözlerden bahsediyorsa müzik türünü karıştırmamaları gerekir.

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,304
Ben de son zamanlar da dinliyorum birkaç bir şey yazmak istedim. Son çıkardıkları şarkıları filan dinliyorum biraz alışması zor oluyor çünkü müzik ve enerjisi yüksek oluyor şarkılarının belki insanlar o yüzden gürültülü değil de yorucu buluyor olabilir. Ayrıca Stray kids e vokal çok yakıştırıyorum ses renkleri güzel insanın dinleyesi geliyor. Mesela şu tarz şarkılar daha çok gelirse hem bu tarz seven hem enerjisi yüksek olan şarkıları seven iki taraf için iyi olur. Özellikle Seungmin,çocuğun ses tonu çok iyi.
The Sound tarzı da gelsin 😍 jxbavjxa biraz The Sound seviyorum galiba

52Hertz

2025'e kadar depresyonda
Trainee
Tepki
953
Belirli bir tarzları var ve bu tarzda ilerliyorlar bu bazılarına kötü bir şey gibi gelebilir belki sıkar bazılarına ise daha iyi gelir zaten beklentisi odur ve sorun etmez bunlar fikir ayrılıkları kötü nefret içeren bir şey demedikten sonra herkesin kişisel fikri kendine sonuçta bunda açıklanması gereken bir şey olduğunu düşünmüyorum zevk meselesi

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,304
Belli bir tarzları var ve ben bunu seviyorum.Rock rap sevdiyim için şarkıları baha hitap ediyor.

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,450
insanlara bu kadar aynı gelmesinin en büyük nedeninin rap line olduğunu düşünüyorum. söyleyiş tarzları her zaman birbirini hatırlatıyor. terimleri tam olarak bilmiyorum ama en basitinden ikon şarkılarına bakarsanız raplerde bir farklılık var bazen şarkı söyler gibi melodik bazen tekerleme şeklinde bazen hızlı oluyor rapler ama skzde böyle bir şey yok kulağa genelde agresif gelen bir şekilde okuyorlar rapleri fanları da hızlı rap diye övüyor ama her şey hızda bitmiyor işte. özellikle birkaç şarkılarında rap partlarını değişseler fark edilmez bile. bir diğer neden şarkının gidişatının çoğunlukla aynı olması. eski şarkıları için geçerli değil bu arada bu. fanları sevdiği için sıkıntı da yok sonuçta o kitle bu şarkılarla elde edildi napıyorlarsa yapsınlar

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 645

üzgünüm ama böyle bir şey olmadığını "belirtince" var olan durum geçerliliğini yitirmiyo
Tamam, son kez açıklayacağım... "Tarz" deyip duruyorsunuz. Ama tarzlarının aynı olmadığı kanıtlı bir şekilde ortada. Kırk farklı müzik tarzı kullanmışlar. Ki yeni bir tarz bile yaratmışlar. Hayır, demek istediğiniz "rap tarzları, son zamanlardaki sözleri, gürültülü" ise haklısınız diyorum. Umarım anlaşılmışımdır. Sert üsluba bürünmenizi gerektiren bir şey de demedim. Sadece yanlış kelimeler...

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 645

Bu konuda haklısın benim de anlayamadığım noktalardan biri bu. Büyük ihtimalle rap tarzları şarkının gidişatını benzetiyorlar bu da hoşlarına gitmiyor ve beğenmeyip hep aynı diyorlar bu kısmını anladım okey de. Bunu yapan onlarca grup var sitede de söyledim bana da sm gruplarının tarzı aynı gelir ama onları sayan insanlar skzyi bu kıstasta kabul etmiyor bunu da direkt skz bana hitap eden bir grup değil deseler sorun görmem bende bana da hitap etmeyen gruplar var çünkü.
Başlık şarkısından beklentileri ne? Çünkü social path aldık kimse söz etmiyor asla gürültülü sayılmaz eskiden severdim diyorlar the sound skznin eski şarkılarının tarzında. Case 143le maniac ne bilim bence bahsettikleri şey türle alakalı değil tarzları da değil. Üyelerin rap tarzı vokalini nasıl kullandığı ya da şarkının gidişatını beğenmiyorlar. Ama şunu anlamalı herkes size hitap etmemesi ayrı bişey onundışında gürültülü müzik şarkıyı kötü yapmaz. 3.jende de bunun alasını yapan gruplar vardı kimse bu konuda bişey demiyor.
Çok haklısın.