Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Tanıdığın Birinin Hırsızlık Yapması

blmem

Trainee
Tepki
12
merhaba ilk defa yazıyorum canımı sıkan bir şey için. yaklaşık bir haftadır bir kalemimi bulamıyordum dedim kaybettim heralde bir yerde ya da evden çıkar neyse. bugün sınıfta bir oğlanın elinde oynarken gördüm. benim kalemimin aynısı. sonra senin mi diye sorduğumda benim sira arkadasimdan aldigini soyledi. bende hemen o sirada kiza senin kalemin miydi bu dedim o da evet benim dedi. bende tamam dedim geri cocuga verdim. kalemin catlak kismindan zaten benim olmasini bildigim halde yine evi aradim yok ve biliyorum o kalem benim. yanlis anlamayin olay asla kalem degil 300 400 tl bir şey ama kullansın diye verdiğim kalemin bana geri dönmeyip başkasına verilmesi üzerine yalan söylenmesi çok acayip sinirime dokundu. hırsızlık demek istemiyorum ama lise son sınıfız cocukta değiliz artık. her gün gördüğüm insanin bunu yapmasi cok rahatsiz etti uzdu cok mu abartiyorum bilmiyorum. sadece bu saatte hala huzursuzum ve yarın adam akilli soyleyip en azindan tepkisinden bilerek mi bilmeyerek mi almış anlamak istiyorum. sanırım insanlarin utanmadan yalan soyleyerak aptal yerine koymalarini kabul edemiyorum

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,863
altı üstü bir kalem diye üste çıkmaya çalışabilir ama buradaki asıl sorun kendine ait olmayan bir şeyi ona aitmiş gibi davranması yani üstte çıkmaya çalışırsa bunu söyle ve asla abartmıyorsun rahatsız ve huzursuz olman çok normal

52Hertz

2025'e kadar depresyonda
Trainee
Tepki
993
Yaşınız küçük olsa başka şeyler diye bilirdim ama lise son sınıf gayet de aklı başında olması gereken bir yaş keşke kalemi ilk gördüğünde çatlak kısmı gösterip benim deseydin ama yarın da söyleye bilirsin baktın olmuyor uzaklaş normal değil çünkü

Konu Sahibi
B

blmem

Trainee
Tepki
12
Bence abartmıyorsun,böyle hissetmekte çok haklısın .Bence de yarın konuş yanlış anlaşılma varsa için rahatlar ama eğer tahmin ettiğin gibiyse bugün kalemini aldığı gibi yarın başka bir şeyini de alabilir. En başından doğru tepkiyi göstebilmek çok önemli bence
insanlari kirmiyim etmiyim diye o kadar ugrasiyorum ki su tepkiyi vermek bile zor geliyor ama evet bastan sinirlari cizmek sart sanirim yoksa kendimi yiyerek kafayi bozucam
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Hiç de abartmıyorsun,git konuş. Çünkü yaptığı hiç hoş değil bildiğin safa yatmış söyle göster ona bak böyle diye. Ama rencide etmeden konuş. Karşına al ve yaptığının yanlış olduğunu söyle. Eğer kavga çıkarmaya çalışırsa da hoca ile konuşmalısın yoksa ileride daha da kötüye gidebilir.
Hoşgeldin bu arada.💖
sanirim farkina varmadin karistirmissin tarzinda bir sey diyecegim zaten bugunde bozmak istemedigim icin soyleyemedim. bu yasta boyle seyler yapilmasi cok garip geliyor ya ugrasmakta istemiyorum direkt iliskiyi kesicem gibi
vee hosbuldumm💞💗

Son düzenleme:
Konu Sahibi
B

blmem

Trainee
Tepki
12
altı üstü bir kalem diye üste çıkmaya çalışabilir ama buradaki asıl sorun kendine ait olmayan bir şeyi ona aitmiş gibi davranması yani üstte çıkmaya çalışırsa bunu söyle ve asla abartmıyorsun rahatsız ve huzursuz olman çok normal
ya gercekten dert oldu istemsiz takildim kirmadan soyleyecegim uste cikmaya calisirsa direkt net olacagim dedigin gibii
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Yaşınız küçük olsa başka şeyler diye bilirdim ama lise son sınıf gayet de aklı başında olması gereken bir yaş keşke kalemi ilk gördüğünde çatlak kısmı gösterip benim deseydin ama yarın da söyleye bilirsin baktın olmuyor uzaklaş normal değil çünkü
ya çok haklisin zaten bu yasta yakistiramadigim icin direkt soyleyemedim yine yanilmisimdir diye evi aradim. yarin konusucam ama her turlu uzaklasmak lazim sanirim :(

Reidia

Mor Sümbül
Fanbase Starter
Tepki
617
Lise zamanı 10. sınıfta bir kız vardı kendisi bildiniz hırsızlığın baş kahramanıydı
ve bu iyi bir şeymiş gibi övünüp duruyordu.

Normalde bazı yerlerde kabine girmeden önce kaç parça diye söylüyorsunuz
ve diyelim sınır 3 tane ama bu kız 4. üstü bir tişörtün içine koyup 3. parça ile girip
4.yü içine giyip üstüne kendi bluzini giyinip çıkıyormuş

ve makyaj malzemesi çalmışlığı bile var

Konu Sahibi
B

blmem

Trainee
Tepki
12
Anlıyorum seni bende öyleyim maalesef ama hiçbir suçun olmadığı halde sen düşünüp duracağına bırak o biraz kırılsın. Alttan alman onun adına da iyi bir şey değil, zamanla alışkanlığa falan dönüşebiliyor böyle şeyler hatta belki ilk yaptığı sen değilsin? Yarın mutlaka konuş bence hatta kalemini verdiği arkadaşından durumu anlatarak geri iste bence. Önemli olan kalem değil ama senin olan şey rızan dışında nasıl başkasının olabilir?( O arkadaşın da olayı anlatınca anlayışlı yaklaşır bence. Kalemi nasıl isteyeceğim diye kendi kendini de yemene gerek yok.)
aynen oyle yapicagim baska turlu olmayacak gibi zaten. sadece herkesi kendim gibi dusunmeyi birakmam lazim eminim yarin konustugumda aa oyle miymis falan der ben takiliyorum iste. cok ince dusunmeden sinirlari cizmek lazim

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
İlk okulda 3 lü otuyorduk ortamızda oturan kız ikide bir benle diğer arkadaşımın alta koyduğu beslenme çantasında yemeğimizi çalıyordu aç kalıyorduk kız yüzünden xjjdhdjdfnfjfjfh.bende senin gibi kızmadım kıza çok içimde kaldı ilk okulda yaşanmasına rağmen.bence üstüne gitmeliydin olayın bu tür insanlar kendilerini zeki zanledip seni enayi yerine koymeya devam edeceklerini zanlederler ve seni suistimal etmeye devam ederler.