Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Tarihin En İyi Kil Maskesini Açıklıyorum Koşun

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
karma, yağlı ciltli dostlarım için inanılamz bi ürün tavsiyesiyle geldimm gönül isterdi ki para alıp öyle övim ama bedavaya kuru kuru övcem ürünü. öncelikle benim cildim karma, akneye eğilimli ve inanılmazz hassas atopik bir cilt. herbalife nane özlü kil maskesini ilk kez gittiğim profesyonel cilt bakımında güzellik uzmanının kullanmasıyla keşfettim. ürün nane özlü diye korkmayın assla yakmıyor ve rahatsız etmiyor aksine müthiş bi ferahlık veriyo. kadın bunu sürdüğü an inanılmaz temiz ve ferah hissetmeye başladım. ve ürünü kendim de almaya karar verdim. yaklaşık 5-6 aydır düzenli olarak kullanıyorum.
1- benim için enn önemlisi cildi assla tahriş etmiyor. burnumun kenarında, çenemde vs. egzamalarım var onları tetiklemiyor(birazcık yakıyo ama bu bölgeleri). kullandıktan sonra cildimi güzelce nemlendirip egzama kremimi de sürüyorum hiç sıkıntı olmuyor.
2-siyah noktaları falan yalan ediyo arkadaşlar ilk günkü gibi temizliyor gözenekleri
3-dediğim gibi cildim akneye meyilli bu ürün asla akne çıkartmadı bende ve olanı da kurutuyor
4-lekelerimin renginin açıldığını düşünüyorum. güneş kremi kullanmayı asla ihmal etmem ek olarak bence bunun da faydası var
ben haftada 1 kez kullanmaya özen gösteriyorum. fiyatı malsf ki biraz uçmuş ama indirimde yakalarsanız falan kaçırmayın bu bebişi🥺
vee bu maskeyi arkadaşıma da uyguladım kız maskeyi çıkarır çıkarmaz gidip sipariş verdi ilk kullanımda bile etkili 🤌
1_org_zoom.jpg

Konu Sahibi
bbequitedontcry

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
Cilt tipimiz aynıymış. Benim de karma, sivilceye eğilimli ve hassas bir cildim var maalesef🥹 öneri için teşekkürlerr, tam yüzümle uğraşırken görmem çok iyi oldu fnkcldöd
çok zor bir cilt anlaşabildiğim bi ürün görünce çölde su görmüş gibi oluyorum umarım sana da iyi gelir💜
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bende kil maskesi arıyordum kendime uygun ama hep cildimi aşırı kurutup tahriş ediyordu diğer kullandıklarım birde bunu deniycem teşekkür ederim iyiki söyledin.🥺🥺
rica ederimm aşkımın balı umarım seversin sen dee💜

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
Benim normalde cildim kurudur ama Regl zamanı sivilce çıkar ve nerdeyse 1 hafta hatta müdahale edip jel ya da maske kullanmazsam 2 hafta bile geçmiyor bu ürünü denemek istiyorum öneri için teşekkürler 🌸

Konu Sahibi
bbequitedontcry

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
Benim normalde cildim kurudur ama Regl zamanı sivilce çıkar ve nerdeyse 1 hafta hatta müdahale edip jel ya da maske kullanmazsam 2 hafta bile geçmiyor bu ürünü denemek istiyorum öneri için teşekkürler 🌸
rica ederimmm💜
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Benim cildim yağlı ve çok hassas ve sivilceli karma mı oluyor anlamadım
karma ciltte genellikle t bölgesi ve çene yağlı olur yanaklar ise kuru olur. eğer tüm yüzün yağlıysa karma değildir cildinn

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
SERİ LİNK!!!!

Ayrıca bu maskeden sonra nemlendirmek için ne yapıyorsun? Ben yüz bakımından hiç anlamıyorum da, yanlış bir şey yapmayayım, azıcık aydınlatır mısın beni? 🥺 Yüz bakımına başlamak istiyorum da ben...

Konu Sahibi
bbequitedontcry

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
SERİ LİNK!!!!

Ayrıca bu maskeden sonra nemlendirmek için ne yapıyorsun? Ben yüz bakımından hiç anlamıyorum da, yanlış bir şey yapmayayım, azıcık aydınlatır mısın beni? 🥺 Yüz bakımına başlamak istiyorum da ben...
ben hep bu satıcıdan alıyorummm. maske cildi tahriş etmediği için ve diğer kil maskelerine göre öyle inanılmaz kurutmadığı için özel bir şey yapmıyorum ben dümdüz kendi nemlendiricimle nemlendiriyorum. la roche effaclar duo kullanıyorum yeterli geliyor banaaa. yine de sonuçta kil maskesi haftada max 2 kere kullanılmalı bence kurutmanın önüne geçmek için

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
ben hep bu satıcıdan alıyorummm. maske cildi tahriş etmediği için ve diğer kil maskelerine göre öyle inanılmaz kurutmadığı için özel bir şey yapmıyorum ben dümdüz kendi nemlendiricimle nemlendiriyorum. la roche effaclar duo kullanıyorum yeterli geliyor banaaa. yine de sonuçta kil maskesi haftada max 2 kere kullanılmalı bence kurutmanın önüne geçmek için
teşekkür ederim 🥺 💜 nemlendirici için de biraz araştırma yapayım madem. gerçi benim cildim baya yağlı, haftada bir kullansam maskeyi yine de nemlendiriciye ihtiyacım olur mu?

Konu Sahibi
bbequitedontcry

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
teşekkür ederim 🥺 💜 nemlendirici için de biraz araştırma yapayım madem. gerçi benim cildim baya yağlı, haftada bir kullansam maskeyi yine de nemlendiriciye ihtiyacım olur mu?
olur tabii ki kil maskeisnden sonra nemlendiriciyi assla es geçme

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Öncelikle cilt tipini analiz etmen ve cilt tipin nasılsa onun için üretilmiş uygun ürünler satın alman lazım. Cilt bakımı temel olarak 3 adımdan oluşuyor temizleme, nemlendirme ve koruma. Temizleme aşamasında köpük veya jel formundaki bir temizleyici işini görecektir. Bu aşamadan sonra istersen tonik kullanabilirsin, tonik genelde ciltte birimiş makyaj veya kir kalıntılarını temizliyor o yüzden makyaj yapan biriysen tonik kullanmanı öneriyorum. (ben ziajia kullanıp beğenmiştim, aynı markanın temizleme jelini de kullanabilirsin) Sonraki nemlendirme aşaması gerçekten önemli, nemli bir cilt parlak ve canlı görünür makyaj vs. de üzerinde güzel durur. Koruma aşamasında ise güneş kremi zaten önemini bilmeyen yoktur. Marka olarak genelde eczanede satılan la roche, cerave, bioderma gibi markalar iyi oluyor . Fiyat olarak gratiste veya watsonsta satılanlardan daha pahalı olsalar bile (ki bence artık fazla bir fark kalmadı oralar da çok pahalı) cilt gerçekten hassas bir bölge olduğu için öyle parfümlü, ciltteki yağı kazık gibi söküp kupkuru bırakabilen ürünler cildine iyi gelmeyebilir. Tabii bu biraz da şans işi ama ben sürekli cilt bakımına para vermektense eczaneden iyi ürünler alıp uzun süreli kullanma taraftarıyım. Kil maskesi ben ayda 2-3 kere yapıyorum yaşım küçük olduğu için maske, serum, peeling tarzı şeyler kullanmaya pek gerek duymuyorum. Siz kullanacaksanız bunların her gün değil de haftanın veya ayın belirli günlerinde kullanılması daha iyi olur. O düzeni de kendinize göre oturtursunuz
Çok teşekkür ederim bilgiler için. 💜 Makyaj yapan biri değilim aslında ama yüzde illaki kir birikiyordur, yine de tonik almam lazım sanırım?