Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

The Glory

mektup

Trainee
Tepki
53
İzlediğim bir sürü kdrama var. Aklımda olan bir kaç diziye konu başlığı açmak istiyorum. Bu yıl en çok izlenen dizilerden birini açtım öncelikle. Lütfen dizi hakkında unpopular fikirlerimizi de paylaşalım. En sevdiğiniz sahne neydi? Karakterlerin hangilerini sevdiniz, oyuncular nasıldı?

Dizide özellikle gençlik sahnelerinde çok ağladım. Şiddet, çaresizlik, taciz, büyüklerin şiddeti görmezden gelmesi, annesi tarafından ihanete uğraması, parasızlık, evinde bile rahat bırakılmaması, poliste bile karşılık bulamaması, etrafından yardımlarına karşılık gelmemesi üzerine şiddet görürken hiç olduğunu söylemeleri.
Dizide bu sahneler böyle durumlarda yardımın, arkanda duracak bir ailenin ve öğretmenin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Küçüklüklerini oynayan oyuncular o kadar iyidi ki… İşlenişi ve kurgusu içe işliyordu. Kızın okuldan ayrıldığı, çalıştığı dönemler de aynı şekilde.
Hele en etkilendiğim sahnelerden biri açıklaması zor ama belki hatırlarsınız. kızın karnı ağrıdığı bir sabah Seul nehrinin atlamanın kolay olması ile eczanenin gitmenin zor olduğunu anlattığı bir sahne vardı o da çok çaresiz bir sahneydi.

Gelelim gelecek zamana…
Korelilerin farklı bir özelliğini yansıdığını gördüğüm bir özellik: sabırlı intikam. yıllar yıllar sonra intikam alıyor ve intikam için yaşıyor. Korede fakir bir insanın üniversite okuması çok zor ama ilmek ilmek işleyip öğretmen oluyor intikam için. Böyle bir plan açıkçası biraz ütopik geldi bana. Dong-eun, göz kamaştırıcı bir hayat yaşayan Yeonjin’in hayatında her şeyin altının çürük olduğunu ortaya çıkarıyor. İlmek ilmek bütün kötülüklerini ortaya çıkarıyor. Benim dong-eun’a bakış açımı değiştiren şey Yeonjin’in işlemediği bir cinayetin de katili olarak yargılanmasını sağlaması. Burada adalet savunucusundan ziyade intikamını alıyor.

Açıkçası dizide lisede yaptıklarını herkes buluyor, bu konuda içi kesinlikle rahatlatan bir diziydi. Gelecekteki hallerinde herkesin birbirine düşmesi ve yaptıklarını bulması keyifliydi.

Lee Dohyun’un oynadığı karakter bana gereksiz geldi. Issız ve yalnız olmaması için sadece varmış gibiydi. Song Hyekyo’nun oyunculuğunu pek beğenmedim. Geri kalan herkes çok güzel oynamıştı. Fotoğrafları çeken kadın çok sevdiğim karakterlerden biriydi.
Yesol’un üvey babasının da dizinin sonunda öz babayı iterek katil olması garipti. Kore’de kendilerine özgü bir adalet anlayışı olduğunu düşündürüyor bana ve cinayet işlenmesi hoşuma gitmiyor açıkçası.

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,911
Dizide ben de lee do hyun'un karakterini gereksiz buldum. Ve dizi hakkında yazdığın her şeye katılıyorum.
Zorbalıkla ilgili hangi diziyi izlesem Korelilere şaşırıyorum hala. En şaşırdığım şey ise bu konuda hiçbir şey yapmıyor olmaları. Devletlerin(genel olarak toplumlarındaki sorunlara çözüm üretemeyen tüm devletlerin), toplumlarındaki sorunları gördüğü halde bu kadar sessiz kalması durumu beni hem öfkelendiriyor hem de üzüyor.

robloxpro

Trainee
Tepki
128
sweet home ile tanımış birisi olarak dohyuna minnoş enerjik bf rolü o kadar yakışmamış ki dongeun ile olan çoğu sahnesini geçtim sanırım. dongeunun gençliğini oynayan aktör aşırı başarılıydı ama hyekyo fazla robottu. ben en çok zengin kocacı kadının ve golfçü adamın oyunculuğunu sevdim. golfçü adama yeosol için üzülmüştüm ama büyük ihtimalle anlık heves için bu kadar şey ediyordu. onu sadece paraya ve lükse boğup kenara atardı bence.

Konu Sahibi
M

mektup

Trainee
Tepki
53
oncelikle foruma hos geldinnnn 💖💖 forumda daha once konusuldugunda yazmistim, senin dusuncelerini de okudum ve ben de seninle ayni dusunuyorum hemen hemen. song hyekyo'nun oyunculugunu hic begenmedim ama kotuyu oynayan oyuncular cok iyiydi ve uvey babanin gercek babayi oldurmesi aceleye gelmisti, hic olmamasi gereken bir sahneydi.

benim en cok sevdigim sahne sara'nin ifsa oldugu sahneydi.
hoşbuldummm
Öncelikle dizi analizlerini çok severim yazını da çok sevdim.Özellikle zorba rolündeki oyuncuların hepsi harikaydı bence.Ana karakterin annesi ile olan tüm sahneleri beni çok etkiledi.Gördüğüm röportajlar kadarıyla insanlar zorbalığın bu diziden bile daha kötü olduğunu söylüyorlardı bu bence endişe verici.Le Do hyun'un karakteri bana da gereksiz geldi senaryoda karakterin çok fazla etkisi yoktu diye düşünüyorum.
çok teşekkür ederim beğenmene çok sevindimm
Do Hyun’unki gerçekten başrol için win win olsun diye eklenmiş bir karakter gibiydi. Hatta genç, başarılı ve zengin bir doktor olması tam olarak Korelilein hayalini süsleyen koca modeli.

Bunun dışında dizide çok abartılı hikayeler ve binde bir rastlanacak olaylar var ama oyuncular o kadar parlıyor ki zevkle izlenilebiliyor. Zaten kadronun çoğu diziden sonra büyük sükse yaptı. Aynı kadro başka iş çıkarsın yine izlerim 😂
ben deee kadro çok iyiydiiii
Ben aslında Koreliler bu dizide olanların daha fazlası ülkede gerçekten yapılıyor dediklerinde şok olmuştum o yüzden diziyi izlemeyi bıraktım korkunç geldi. 😧😧😧Cidden okullarda böyle yapılıyorsa cehennem gibi😔
o haberi okumuştum çok korkunç ya… diğer dizilerden hizmetçi gibi kullandıklarını, dövdüklerini, taciz ettiklerini, zorla çıplak fotoğraflarını çekmelerini de görmüştüm kesinlikle yaşanılamaz bir ortam
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Dizide ben de lee do hyun'un karakterini gereksiz buldum. Ve dizi hakkında yazdığın her şeye katılıyorum.
Zorbalıkla ilgili hangi diziyi izlesem Korelilere şaşırıyorum hala. En şaşırdığım şey ise bu konuda hiçbir şey yapmıyor olmaları. Devletlerin(genel olarak toplumlarındaki sorunlara çözüm üretemeyen tüm devletlerin), toplumlarındaki sorunları gördüğü halde bu kadar sessiz kalması durumu beni hem öfkelendiriyor hem de üzüyor.
beni de kesinlikle tepkisiz kalınmaması gerekilen bir olay, bence artık toplumları daha bilinçli zorbalık konusunda ifollerin böyle bir skandalı çıktığı gibi toplumdan dışlamalarını görüyorum
sweet home ile tanımış birisi olarak dohyuna minnoş enerjik bf rolü o kadar yakışmamış ki dongeun ile olan çoğu sahnesini geçtim sanırım. dongeunun gençliğini oynayan aktör aşırı başarılıydı ama hyekyo fazla robottu. ben en çok zengin kocacı kadının ve golfçü adamın oyunculuğunu sevdim. golfçü adama yeosol için üzülmüştüm ama büyük ihtimalle anlık heves için bu kadar şey ediyordu. onu sadece paraya ve lükse boğup kenara atardı bence.
dohyun rolü yazılmak için yazılmış kesinlikle