Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Türkiye Dilencileri

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Dün akşam parkta döner kola ve sonra yine atıştırırım diye kendime aburcubur filan almıştım parkta yiyorum 8,9 yaşlarında 2 dilenci çocuk geldi. "abla banada"diyip benden döner istiyorlardı bende nasıl vereyim filan dedim sonra dedim neyse aldığım aburcuburlardan verdim birtanesine o sıra da diğer çocuk benden izinsiz kola mı aldı.ben izinsiz alınca(bide büyük kutu kola pahalıydı yani o kadar para verdim) sinirlendim geri verir misin dedim. çocuk ağızını koyup bana geri uzatı ben "ağzını koydun nasıl içeyim geri"falan diyip istemedim.çocuk ta afedersiniz ama p*ç p*ç gülünce daha çok sinirlendim gittim daha önce vermediğim dönerin yarısını koparıp diğer çocuğa verdim diğerinede "sana vermiyorum" dedim o da bana "sen zaten g*tünü veriyorsun" dedi bende çıldırdım çocuk gibi " asıl sen g*tünü veriyorsun"dedim çocuk sinirlendi gitti bana kola döktü pantolonumu full kola yaptı gerizekalı.bide 2-3dk sonra eve gitmek için kalkınca tekrar karşılaştık.beni tanımadı "ablaaaa para" filan diyor "bende s*ktir git" dedim çocuk şok oldu "aynı kişiyim ben" diyince anlayıp kaçıp gitti.

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,088
Çocukların yaptığı hiç hoş olmamış. Bana bunu yapsalardı ben büyük ihtimalle kulaklarını çeker çok kızardım. Çocuk olup olmaması beni ilgilendirmez. En azından belli bir yaştan sonra kime nasıl davranman gerektiğini bilmeli insan. Çocuk diye geçiştirilmemeli bu tarz şeyleri yapmasını biliyorsa yapmamasını da bilmeli. Aile terbiyesi görmemiş birisiyle anlayacağı dilden konuşurum.
Elimde paylaşabileceğim bir şey olsa yanımdakilere uzatırım sonuçta nefis denen bir şey var ve belki canı çeker diye veririm ama böyle bir şekilde istemesi çok ayıp bi hareket. Üzerine senden izinsiz içeceğini ağzını dikmesi , sana geri uzatması ve pis pis sırıtması aşırı sinirimi bozdu.
Dilencileri hiç sevmem ve onlara hiçbir şey vermem. Dilenecek kadar gücün varsa temiz bir işte helal yolla para da kazanabilir insan. Ama onlar işin kolayına kaçıyor. Şimdiki dilencileri ters çevirip sallasan bizden çok paraları çıkar.

Falondia

Trainee
Tepki
101
Hiçbir dilenciye ne para ne başka bir şey vermiyorum. Özellikle küçük çocuklarını kullananlar çok sinirlendiriyor beni. Bir keresinde roman bir abla zorla gül satmaya çalışmıştı. Gitsin diye alerjim var çiçeğe dedim küfür edip gitmişti.

Jaesexual

Trainee
Tepki
293
Çocuk olsun olmasın dilencilere asla acımıyorum. Çalıştığım yere de geliyordu biri sürekli aynısını yapıyordu, suriyeliydi bi de. Yine de kalbini kırmadan yetmiyor paran bırak falan diyordum. Bizim salak insanımız yardım ettikçe bunlar sömürmeye devam edecek

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
Çocukların yaptığı hiç hoş olmamış. Bana bunu yapsalardı ben büyük ihtimalle kulaklarını çeker çok kızardım. Çocuk olup olmaması beni ilgilendirmez. En azından belli bir yaştan sonra kime nasıl davranman gerektiğini bilmeli insan. Çocuk diye geçiştirilmemeli bu tarz şeyleri yapmasını biliyorsa yapmamasını da bilmeli. Aile terbiyesi görmemiş birisiyle anlayacağı dilden konuşurum.
Elimde paylaşabileceğim bir şey olsa yanımdakilere uzatırım sonuçta nefis denen bir şey var ve belki canı çeker diye veririm ama böyle bir şekilde istemesi çok ayıp bi hareket. Üzerine senden izinsiz içeceğini ağzını dikmesi , sana geri uzatması ve pis pis sırıtması aşırı sinirimi bozdu.
Dilencileri hiç sevmem ve onlara hiçbir şey vermem. Dilenecek kadar gücün varsa temiz bir işte helal yolla para da kazanabilir insan. Ama onlar işin kolayına kaçıyor. Şimdiki dilencileri ters çevirip sallasan bizden çok paraları çıkar.
Lisede bizim okulun yakınlarında bı dilenci kadın vardı yaşlıydı baya benle arkadaşlarım da ne zaman yanından geçsek 1 2 lira bırakıyorduk önüne çünkü çok perişan görünüyordu sonra öğretmenlerimizden biri dedi ki kadının batı tarafında 3 katlı binası var kendi adına sjsjsjsjsj tabi biz şok olduk nası olur kadın çok kötü görünüyor falan dedik ama zabıta mı polis mi hatırlamıyorum biri yakalamış kadını sonra gerçek çıkmış ortaya