Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Türkiye’nin Şu An Ki Durumu

aslı

Rookie Idol
Tepki
702
Türkiye şu an hiç iyi bir durumda değil.Her yerde mülteciler,olmayan ekonomi,kadına şiddet,taciz ve tecavüz,olmayan adalet sistemi ve Erdoğan’ın tekrar iktidara gelmesi.Şahsen Kılıçdaroğlu’da doğru aday değildi ama çoğu kişi ona oy vermek zorunda kaldı.Sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum.

Konu Sahibi
aslı

aslı

Rookie Idol
Tepki
702
İktidar taraftarının (evet taraftar diyorum çünkü seçim sürecini yakından takip etmiş biri olarak koyduk mu gibi cümleleri çokça duydum) iki yüzlülüğü benim midemi bulandırıyor. Diyorlar ki 'teröristlere gitmedi en azından oyumuz' ama Konca Kuriş ve Gaffar Okkan'ın katilleri akp listesinden girdi meclise. Ya da hem şikayet edip hem de erdoğana oy vermeleri aşırı iki yüzlüce. Ve insanlığımı da ciddi anlamda kaybettim. Kendime de kız kardeşime de acımıyorum artık açıkçası. Ha yine de umarım kız kardeşim benden çok çok daha iyi bir gençlik yaşar. Umarım gençliği çürümez.
13 yaşında siyaset düşünmek zorunda kaldım.Kendimi kurtarmak için çok çalışacağım.Umarım başarırım bunu.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Olay karşıdakini yenmek değil ki. Olay doğru kişiydi ve iki tarafta yanlış.
Kesinlikle katılıyorum.İkisi de yanlıştı..Olan oldu artık ileriye bakmak lazım.

M

mevsim

Siyaseti burada konuşup ayrışmak yanlış. İnsanların siyasi tercihlerine göre ayrıştırmakta açıkçası saçma bir şey, burada maalesef bunun yapıldığını da gördüm. İki tarafta yanlış değil. Herkesin hassasiyetleri, öncelikleri farklı. Sadece sizin öncelikleriniz önemli olsaydı herkes oy kullanamazdı.
Bırakın bari Kore dizi şarkı konuşmak için girdiğimiz site eğlenceli bir yer olsun

Ü

Üye silindi 25

Siyaseti burada konuşup ayrışmak yanlış. İnsanların siyasi tercihlerine göre ayrıştırmakta açıkçası saçma bir şey, burada maalesef bunun yapıldığını da gördüm. İki tarafta yanlış değil. Herkesin hassasiyetleri, öncelikleri farklı. Sadece sizin öncelikleriniz önemli olsaydı herkes oy kullanamazdı.
Bırakın bari Kore dizi şarkı konuşmak için girdiğimiz site eğlenceli bir yer olsun
siyaseti konuşmak yanlış değil mevsim. 13 yaşında çocuk geleceği hakkında endişeleniyor ve türkiyenin durumu hakkında konuşmak ''zorunda'' kalıyor bu senin keyfinin bozulmasından daha önemli bir durum. çocuk bile bir şeyleri sorguluyor

M

mevsim

Kanıtsız bir şekilde sistematik suç olan propaganda ile itham etmek, bunu çoğul ekiyle yapmak doğru değil.
Ülke elden gitmiyor önce lafını bil. Oy vereceğimiz kişiyi başkasına sorarak seçecek değiliz. Ekonomik problem de mülteciler de burada konuşarak bitecek değil. Burayı ekşiye çevirmeye lüzum yok. 13 yaşındaki bir kişi dersine çalışmakla kendini geliştirmekle sorumlu. O kadar gelişmek istiyorsanız kitap okuyun, dil öğrenin, ilim, bilim peşinden gidin. Seçim bitti hala propaganda peşindesiniz

Ü

Üye silindi 25

Ülke elden gitmiyor önce lafını bil. Oy vereceğimiz kişiyi başkasına sorarak seçecek değiliz. Ekonomik problem de mülteciler de burada konuşarak bitecek değil. Burayı ekşiye çevirmeye lüzum yok. 13 yaşındaki bir kişi dersine çalışmakla kendini geliştirmekle sorumlu. O kadar gelişmek istiyorsanız kitap okuyun, dil öğrenin, ilim, bilim peşinden gidin. Seçim bitti hala propaganda peşindesiniz
yok biz burayı ekşiye çevircez beğenmiyosan güle güle

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Bu durumda ayrışalım lütfen

I

Ikiryō

13 yaşında siyaset düşünmek zorunda kaldım.Kendimi kurtarmak için çok çalışacağım.Umarım başarırım bunu.

Kesinlikle katılıyorum.İkisi de yanlıştı..Olan oldu artık ileriye bakmak lazım.
13 MU ????????? yavrum dusunme boyle seyler ... deli misin ... benim 13 yasindaki kardesim siyaset konussa cizgi filmini acarim.. dusunme boyle seyler .. kafan daha piril piril daha yararli seylerle doldur kafani sinavdan yeni cikmissin (?) positif seylere odaklan .. 60 70 kusur yasindaki kodamanlarin pisligini birak onlari destekleyenler dusunsun

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Cevaplari okuyorsun ama niçin cevap vermiyorsun?

M

mevsim

ayrıştıran sizsiniz ben ayrıştırmacı yorum yapmıyorum, ayrıştırmadan da rahatsız oluyorum. Aynı şarkıdan şarkıcıdan diziden bahsederken bile bu ayrıştırmacılığınızı sergiliyorsunuz zaten. İnsanlarla farklı düşünebileciğimizi kabullenmeyerek ifade özgürlüğümü sınırlandırıyorsunuz. Sitede bile yorumumun altına alakasız olmasına rağmen siyasetle geliyorsa insanlar, ben bundan rahatsız olurum. Beğenimi, sevdiğim konularda etkileşimimi etkilerse bundan rahatsız olurum. Alakasız konular açıp bileniyorsunuz.

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
ayrıştıran sizsiniz ben ayrıştırmacı yorum yapmıyorum, ayrıştırmadan da rahatsız oluyorum. Aynı şarkıdan şarkıcıdan diziden bahsederken bile bu ayrıştırmacılığınızı sergiliyorsunuz zaten. İnsanlarla farklı düşünebileciğimizi kabullenmeyerek ifade özgürlüğümü sınırlandırıyorsunuz. Sitede bile yorumumun altına alakasız olmasına rağmen siyasetle geliyorsa insanlar, ben bundan rahatsız olurum. Beğenimi, sevdiğim konularda etkileşimimi etkilerse bundan rahatsız olurum. Alakasız konular açıp bileniyorsunuz.
Bu farklı dusunmek degil yalnız ne oldugunu kendin dusunup bul. Bu ayristirmayi da gerekli buluyorum ki gerekli de. Göremiyor musun?

Ü

Üye silindi 25

biz ayrıyız zaten. millete propaganda ypaıyor diyorsun ne zaman biri ülke hakkında ağzını açsa koşa koşa gelip iktidat aklamak için bayılıyorsun sağa sola. sonra da birileri laf edince ayrıştırıyorsunuz oluyor. ben ayrıştırıyorum kendi adıma gururla(y)

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Site de çok kez konuşuldu bugüne kadar ben ayrıştırılma yapıldığını görmedim. Herkes fikrini belirtme hakkına sahip sen bir şey söylersin ben farklı bir şey söylerim belli bir sınırdaysan fikirlerini belirtmek ve savunmak iyidir.

Ayrıştırma konusumda sana katılmıyorum. Farklı fikirler oldukça gelişiriz benim gözümde.
Bu farklı fikir degil bizi ucuruma surukleyen bir sey benim icin

Lilyy

Rookie Idol
Tepki
891
Küçük yaşta çocukların ülke hakkında endişelenmesi ve siyaset konuşması benim de hoşuma gitmiyor ama ülkenin durumu böyle ve insanların etkilenip bu konu hakkında konuşmasını yadırgayamayız.Ayrıştırma konusunu anlamadığım için atlamak istemiyorum.

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Ayrıştırma düşüncesi bana yanlış geliyor. Herkesin kendince bir doğrusu ve fikri var. Herkesi aynı kalıba sokmaya çalışırsak halimiz daha kötü. Bu yüzden muhalefet ve iktidara sahibiz iki tarafta yanlışını birbirinin yüzüne çatır çatır söylemeli.
Ben karşıyım açıkçası herkes belli bir fikir sahibi olabilecek kadar ne olgun ne akıllı daha ağır sözlerim var ama gerek yok

M

mevsim

Asil sen lafini bil 13 yasindaysa 13 yasinda ulkenin vatandasi mi vatandasi kendi soylediklerinle celisme. Asli ya da ben Tc vatandasi miyiz vatandasiyiz istedigimiz yerde istedigimiz gibi ulkemizin dertlerini sorunlarini dile getiriri kimse de buna karisamaz.

Ekonomi bilmiyorsun siyaset bilmiyorum ulke elden gitmiyo diyorsun bi de. Turkiye munazara sampiyonasinda 3 kere final oynadim, Rise projesinde ilk 400 yaptim. Kendim gittim bizzat egitim verdim. Ulke her parcasiyla elden gidiyor. Bankasinda 5 kurus para kalmamis ulkesini 10 milyon kacaga teslim etmis bir ulke ne kadar ayakta durabilir? Fark ettiysen bir kere parti lafı etmemisim sen oyle algiladigina gore bi yaniklik var :D
sadece senin dediğine mi cevap veriyorum sence? parti lafı sen etmediysen diğeri ediyor. kaç kere münazarada birinci olursan ol, ne önemi var? kendini geliştirmen bitmiş mi oluyor? bunların konuşulma yeri burası olduğunu düşünmüyorum hala

Zzz

Always act like you are wearing an invisible crown
Trainee
Tepki
1,126
Ya ne güzel manipüle ediyorsun insanları, nasıl mağdur edebiyatı yapıyorsun. Haddini bil diyen sensin, propaganda yapıyorsunuz diyen sensin. Benimde var arkadaşım hemde aşırı dinci ve hangi partiyi tuttuğu ortada. Biz onunla da bu muhabbetleri yapıyoruz ama bana karşı hiçbir zaman senin tavrını takınmadı. Öyle bir savunuyorsun ki insanların bir şey demesine izin vermiyorsun zaten. Empati duygun yok olmuş. Düzgünce de ki arkadaşlar benim düşüncem bu, hemen bir karşı atak kendini savunma ihtiyacı. Bize mantıklı geçerli bir sebep söyle ki bizde evet sen haklısın diyelim. Ama tam tersi onlar bizim din kardeşimiz falan diyorsun. Ben böyle bir şeyi etmiyorum. Geçmiş geçmişte kaldı, savaşta yardım etti falan filan boş işler. Bizde güney koreye yardım ettik, bize kardeş ülke değiliz dedikleri zaman biz tribe girmiyoruz. Bunu anlamamak zor olmamalı

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
bi sey demedim ki gormezden gelebilecegini soyledim kimseyi ayristirmadim. hani kendi fikirlerinden bahsediyor olsa bir sey demem ama bizim de ne yapacagimiza karisip kendi isteginin olmasini bekliyo
Ben bu konuda senin aksine ne fikir olarak goruyorum ne yapılanı ayristirma olarak goruyorum. Mesela ben de Avrupayi gezebilirdim hobi edinebilirdim kaykay surmek isterdim mesela piyano ogreneyim isterdim. Ben de cok zor bir egitim almak istemezdim mesela avrupalilar ve amerikalilar cok zor bir egitimden gecmiyorlar gencliklerini yasayabiliyorlar cunku neden zaten zeki donanimli insanlar ulkelerine gelmek icin birbirleriyle yariisyorlar bu yuzden vatandaslari kıymetli. Ben de degerli olmak isterdim bunlari elimden alanlara ayristirmama ya da fikre saygi duymayi borclu degilim. Bu konuda cok cok sert dusunuyorum