Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Üniversitedeki Arkadaşımın Niyetini Anlayamıyorum

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
Biz bu arkadaşımla geçen sene tanıştık ve arkadaş olduk. Bu sene ikinci sınıfız. Onunla tanışmamız şu şekilde gelişti, benim babam avukat onun da abisi adliyede memurdu. Babamla abisi birbirlerini tanıyorlardı biz de aynı okulda olduğumuzu duyunca tanışmaya karar verdik. Öncesinde böyle değildi ama bu son bir haftadır biraz değişti ve tavırları beni biraz sinirlendiriyor. Mesela birkaç gündür sürekli arkadaş ortamında ne desem "Of sen de ne kadar düz bir insansın böyle" diyip duruyor. Bizim okulumuz evimize uzak. Ve sabahtan akşama kadar derslere girince de doğal olarak yoruluyorum. Okuldan 5te çıkacaktık ve bu arkadaşımla başka bir arkadaşım bizim gruptaki diğer kızlarla bir avmde buluşmak istediler. Ama bahsettikleri avm minibüs ile 2 saat neredeyse. Oradan eve dönüş yolum da 2 saat desek avmye gitmek için 4 saat yol çekeceğim ve sonraki gün yine sabah 9'da dersimiz var. Orası çok uzak değil mi ya daha yakın bir yerde buluşsaydık dediğimde "Of sen de oyunbozanlık yapma, ne kadar sıkıcısın" dedi. Ben bunların gönlü olsun diye orta yolu bulup okula yakın avmye gittim ve ona rağmen eve döndüğümde saat 22.30'du. Sonraki gün de 6.30da kalkıp okula gittim. Sonra mesela ders arasında bi arkadaşımın tabletine bakıyorduk ikimiz. Arkadaşım da izin vermişti. Ben tablete dokununca hemen "Ya sen bi dokunma sürekli sen dokunuyorsun, bi dur" diye tavır sergiledi sınıfın ortasında, bir de elimi falan tutup kenara çekti sürekli tablete ben bakmayayım diye (bu arada iki kere dokundum ve hep kendisi dokunup baktı resimlere ki arkadaşım ikimize de göstermek istiyordu). Ben de ortamı germemek için cevap verdim bir şekilde ama sert çıkışmadım. Bir sey söyleyince de bu kez "Neden hemen sinirleniyorsum durduk yere" diyor. Bugün de yine diğer arkadaşlarımla beraberken fakülte kantini doluydu ve oturacak yer yoktu. Ben de dışarısı sıcak diye diğer 4 arkadaşıma o zaman sınıfa çıkalım dedim. Hemen atlayıp sen düz bir insansın zaten belliydi böyle saçma sapan bir öneri yapacağın dedi. İki saniye sonra başka bir arkadaşım kantin doluymuş sınıfa çıkalım diyince de hiçbir şey söylemedi. Ders başlamadan sınıfta oturacaktık. İki arkadaşım ayrı sıralara çanta koymuş. Sıralar 3 kişilik ama ikişerli oturuyoruz. Önce o gitti boş bir sıraya çantasını koydu. Sonra ben diğer arkadaşımın çantasını görünce onun yanına çantamı koyup oturdum. Hemen yerinden kalkıp aaa ben bizimkilerin orada oturduğunu görmemiştim ilk ben geldim sen öbür tarafa geç dedi. Hayır ben ilk önce geldim neden kalkayım kanka dedim. Bu sefer de çantamı sıranın üstünden alıp öbür sıraya koydu sonra da lavaboya gitti. Ben de o gidince çantamı geri alıp oturdum. Diğer arkadaşlarım da geldi ve sınıf doluydu. Lavabodan gelince yanıma gelip "Kalkmamışsın k*hpe X(adım)" dedi sınıfın ortasında. Şimdi burada sorun şu. Bunları söylerken ciddi bir tavırla söylemiyor. Genelde gülerek söylüyor ama ben rahatsız oluyorum. Ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Acaba fazla mı alıngan davranıyorum yoksa bu kızın niyeti gerçekten kötü mü diyorum? Sizden akıl almaya geldim, üçüncü şahıs olarak daha objektif bakabilirsiniz diye düşünüyorum 😭

Zzz

Always act like you are wearing an invisible crown
Trainee
Tepki
1,126
Bence böyle söylemesinden hoşlanmadığını ona belirtmelisin. Ben olsam bana öyle denmesine alınırdım. Madem seni iki yıldır tanıyor huyunu öğrenmedi mi ki düz insan diyebiliyor. Onu da geçtim evinin uzak olduğunu bilmeli. Asıl o vazgeçirmeli diğerlerini. Arkadaş dediğin böyle yapmalı. Evinin uzak olduğunu bilmeme ihtimali olduğunu düşünmüyorum 🤷🏻‍♀️ hadi onu da geçtim olabilir çok gitmek istemiştir avmye ama kalkıpta öyle laflar etmeye hiç gerek yok. O yüzden tavrını koymalısın en başından. Çünkü cevapları ben şaka yapıyordum olacak ama başından önlemini almazsan olay başka yerlere gidebilir.

Konu Sahibi
LadyDiana

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
Arkadaşınla baş başa oturun ve konuşun hislerini açık açık anlat ve bu durumdan rahatsız olduğunu söyle bence baktın hâla durum aynı ona karşı mesafe alabilirsin çünkü her gün her gün böyle geçmez bu elbette bir öneri sana kalmış
Şu an birkaç hafta daha katlanacağım. Baktım ki yine böyle devam ediyor ben de mesafe koyacağım ya da açık açık konuşacağım...

Konu Sahibi
LadyDiana

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
Niyeyse sinirime dokundu arkadaşın benim olayım da değil tövbe est afjshd
Bence de açık açık konuşmak en iyisi senin yerine koyarsam kendimi ben de alınırım çünkü hiç hoşlanmam böyle tavırlardan. Bazen insanlar "samimilik" çatısı altında yakın arkadaşlarına hadsiz davranıyorlar senin arkadaşın da söz ve tavırlarında hadsiz geldi bana 🤷🏻‍♀️ Gerçi gidip konuştuğunda da kanka ne alaka ben seninle olan samimiyetime dayanarak böyle konuştum hemen de alınıyorsun diyip üste çıkar gibi geliyor 😬 Neyse niyet okuyuculuğu yapmayım ne kadar objektif oldu bilemem ama benim fikirlerim bunlar kolay gelsin bacım 🤧
Ya evet işte ben normalde bir sorunum olduğunda o insana gidip hemen söylerim düşüncelerimi. Ama bunlardan rahatsız olduğumu söylersem büyük ihtimalle şaka yapmıştım niye alındın diyerek geçiştirecek ya da üste çıkmaya çalışacak. Tereddüt ettiğim kısım bu 😔
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Daha önceden böyle tavırları yok muydu?
Yoktu. Arada bir yine şakasına söylüyordu ama böyle değildi yani

Konu Sahibi
LadyDiana

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
Dostum şimdi şöyle ki okul geçen hafta açıldı zaten. Bu da ikinci haftamız. Geçen yıl ikinci dönem de online ile geçti. Gerçi bizim evlerimiz yine biraz yakın olduğu için arada bir buluştuk ama o zaman da böyle davranmıyordu. Anlamadım yani

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Arkadaşın ortaokulda takılı kalmış bu ne biçim tavırlar benim başıma da gelmişti her grupta kendini lider zanleden ve hoşlanmadığı kişiyi arkadaş grubunda dışlansın diye effor harcayan ve büyük ihtimalle arkadan dedikodu yapan hayatından çıkarman gereken biri bence

Konu Sahibi
LadyDiana

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
İnsallah napacagim derken saka yapiyorsun bu kiz seytan bu kız ebu cehilin öz torunu bu kız seni sutlamadan senin sutlaman lazım o seni diğer kızlara kötüleyip yalnızlastırmadan sen yap ve yabancı maddeyi uzaklastır
Bak uzun süredir böyle davransa evet derim ve başka bir tavır sergilerim. Ama bir haftadır böyle. Şimdiden sert çıkışırsam acele etmiş olurum gibi geliyor

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
Gerçekten senin yerine ben sinirlendim bildiğin küfretmiş bence o kelimeyi söylediği an ciddileşmeliydin ama hala geç değil ipin ucunu bırakırsan daha devamı gelir bu durumun bana seni biraz manipüle etmiş gibi geldi çünkü bu durumun alınganlık ile ilgisi yok hiç de hoş olmayan söylemler bunlar.
Karşına alıp onunla ciddi ciddi bu durumu konuş bence .
Umarım kendin için en iyi kararı verirsin 💛

karinaa

Trainee
Tepki
237
Bak uzun süredir böyle davransa evet derim ve başka bir tavır sergilerim. Ama bir haftadır böyle. Şimdiden sert çıkışırsam acele etmiş olurum gibi geliyor
Belkide bastan sahteydi basta aynı okuldasınız arkadas yok garanti arkadas olarak gördü ? Sonra bulunca birilerini gerçek yüzünü çıkardı sana. Sen bilirsin hayatım ama şu dediklerini bana yapsa biri bırak arkadaslıgımızı konusmayı sen ne ayaksın diyip sacını basini yolmamak icin zor tutardım kendimi. Arkadaslik sakalari farklı bisey bu yazdıkların farklı bisey

Konu Sahibi
LadyDiana

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
Olay olduğu zaman alttan almamalısın bence. "Niye kızdın" dediğinde kızgınsan "evet çünkü yaptığın hoş değil" tavrını koyman gerekiyor. Kızmadığın bir olaysa da "Hayır kızgın değilim neden böyle düşünüyorsun" diyebilmen gerekiyor. Başka türlü durumu sabote edip sempati toplayabilir. Diğer arkadaşlarına bu tarz bir olay yaşandıktan sonra durumu biraz çıtlatabilirsin. Birlikte bir çözüm bulmanız daha iyi olur gibi. Yoksa bu şekilde diğerlerini de manipüle eder gibi 🙁
Bu kız bana sınıfa çıkalım dediğim için ne düz bir insansın sen dediğinde başka bi arkadaşım da "Neden kıza düz bir insan diyorsun durduk yere" diyerek çıkıştı biraz. Yarın okula gidip onunla baş başa konuşayım öyleyse, o da sizin gibi düşünüyordur belki

Konu Sahibi
LadyDiana

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
Bence birkaç haftaya yayma bu mevzuyu çözebildiğin kadar hızlı çözmeye çalış çünkü ne kadar geç olursa sonra da daha uzun zaman önceki mevzuyu mu taktın kafana çok takıntılısın der bu kız. Bilemedim tatlım belki milleti bile doldurmaya başlar hakkında kimsenin kafasında soru işareti bırakmadan kendini açıkça ifade et en yakın zamanda.
Diğer arkadaşıma mesaj attım. Yarın diğer kızlar yokken kampüste konuşacağız. Ona da soracağım. Bu arada teşekkür ederim herkese öneriler için. Siz olmasanız ben birkaç hafta daha beklerdim alıngan olduğumu düşünüp. Şimdi yatmam lazım, yarın da okulda buraya bakamam riskli olur djsnjs. İyi geceler herkese, tekrardan teşekkürler 🤍💖

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
Belki biraz sert konuşacağım ama şu zamana kadar bir çizgi çekmen gerekiyordu. Sınıfın ortasında gülerek sana k*hpe deme cesaretini buluyorsa bu nasılsa ağzını açıp bir şey demez istediğim gibi davranırım diye düşünüyor demek ki. Ciklet'in de dediği gibi aşağılık kompleksine girmiş, belli. Ben olsam direkt hayatımdan çıkarırdım. Bu tipler düzelmez.

Ü

Üye silindi 187

Eğer şimdi kızla oturup ona rahatsız olduğunu söylemezsen bunun bir adım ilerisi seni dışlamak olacak.Diğer kızları sana karşı doldurabilir ve seni sistematik olarak seni dışlayabilirler.Bu tip şeyleri çok yaşadım sonu genelde böyle bitiyor.

layley

Trainee
Tepki
447
O kişinin arkadaşın olduğundan emin misin? Hadi bir kaç kere alttan alırsın ama sen alttan aldıkça o güç alıp üstte çıkmaya devam ediyor belli ki. Arkadaşlığını bir gözden geçir derim. Benim de fevri, sinirli bir yapıya sahip arkadaşlarım var. Ama asla bana bu şekilde davranmalarını müsaade etmedim, etmem de. Şakanın bir dozu vardır. Seninkisi şaka adı altında sana laf çarpttırıyor. Arkadaşlığın bitsin istemiyorsan onunla bu konuyu ciddi bir şekilde konuş. Ama dayanamıyorum diyorsan arkadaşlığını bitir. Böyle ruh emiciler yorucu oluyor

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,868
şaka yapıyorum adı altında rencide etmektir bu hayır bir de anlaşma şeklim bu vs diyip savunmaya da geçer yapacağın şey diğer kızlarla daha yakın olup onu hayatından uzaklaştırmak olacaktır ya da açık açık konuş kendisiyle baktın olmuyor anlamıyor hayatından çıkar bir şekilde gülerek söylüyor ki sen bir şey dediğinde şaka yapıyorum amma da alıngansın sen diyebilsin

Ü

Üye silindi 434

bence bu kiz gercek dusuncelerini sen sert cikisamayasin diye saka olarak soyluyo bu tarz insanlar genelde oyle yapar sen bisey dediginde de saka yapiyorum amma abarttin cok alingansin gibi seyler soyleyip seni kendinden suphe ettirir. icine atma git konus gerekirse de arana mesafe koy. zamaninda rahatsiz oldugunu soylemezsen bi anda patlayabilirsin sonra da en kotu sen olursun.