Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Anket Yeryüzünden Bir Grubu Silecek Olsanız Hangisi Olurdu

bir grubu yok et

• Kullanılan toplam oy
    82

aurora

Trainee
Tepki
-415
Ya Allah aşkına siz de bence ive fanı değilim demeyin. Birçoğunuz taraflı yaklaşıyor zaten. Burda chanı sevmeyen ve sırf bu olaydan sonra iyice yüklenen birçok kullanıcı var. Yukarıdaki stayin dediğini doğeu bulmuyorum savunmuyorum da kendim hiçbir grubu seçmedim zaten. Ama sanki chan bundan sonra hiç nfret almamış gibi davranmanız da taraflı olduğunuzu gösteriyor. Çocuğun zor zamanlar geçirirken yazdığı şarkı üzerinden o zaman yazdığın gibi ölseydin ya diyen her ig postunun altına nefret tehdit yorumu yapan divelar var yani. Niye sanki sadece ive hakaret göeüyormuş gibi davranıyorsunuz. Üstelik siz bile fanı olmamanıza rağmen chanı "mağdur edebiyatı yapıyor o suçlu" diyerek sözde eleştirirken sizin gibi birçok kişinin de hakaret dahil her türlü toksik hareketi yaptığını bilmiyor muaunuz. Biri stay çok büyük fandom demiş evet öylw ama fanı kadar da antisi var skznin. Bu olaydan sonra daha da arttı zaten tehditler. Sadece divelar değil chanı sevmeyen herkes çocuğa hakaret ediyor. Ben hala burada iki grubun da suçu olmadığını savunuyorum. Chan olayın bu raddeye geleceğini bilemedi özür diledi değil mi ve çok uzun süredir yayın açmıyor merak etmeyin eskisi gibi dw rahat olmıcak zatwn. Burda idollerin şarkılarını açınca primci diyen kişilersiniz siz forum veya site fark etmez aynı kişisiniz burda iqtediğiniz kadar olumlu olmaya çalışın. Siz de taraflı düşünüyorsunuz işte. Yok üyeler samimi değilmiş yok fanservis yapıyorlarmış yok onun zorbalığı varmış. Nedense bunlar hep skzye özel bahaneler sizin için he buna rağmen kişisel yorumunuz olduğu için karşı çıkmıyorum bile. Ama birisi aynı şeyi kwndi grubunuza yapsa hepiniz yüklenirsiniz yoruma. Objektifim ayaklarına yatmayın artık. Sizin de iveya samimiyet göstermeyen staylerden farkınız yok. Ayrıca kelebek sürekli hyunjin zorba diyip duruyorsun onu savunuyorlar diyorsun olay tatlıya bağlanmasına rağmen ama staylere zorbayı savunuyor diyorsun değil mi. Gerçekten fazla oluyor artık. Jennienin the idol dizisindeki olaylar için, problemli adamın dizisini savunduğu için bu tepkiyi verdin mi hayır. Burda jennieyi bende savundum hakaretleri haketmediğini söyledim yani beni jennie antisi diye suçlayamazsın. Sadece sana sürekli ısıtıp ıstıp öne sürdüğün hyunjinin senin takip ettiğin kişiden herhangi bir eksiği ya da fazlası olmadığını aöylüyorum. Daha fazla konuşmama gerek yok. Kaos çok seviyorsunuz belli bunu da söyleyim konuyu açan arkadaş, içinde çok nefret biriktiyorsun farkındasın dimi yok şaka yapıyoruz dalga geçiypruz geçiştirmeyin bunlarla. Kore netizen kesimin kopyası gibisin. Ayrıca yaptığınız bir yorum birinin hayatına sebep oluyor bunu da unutmayın. Ben kendi adıma bunu yapmadığımın sözünü veriyorum. Şu ana kadar hiçbir idole hakaret etmedim etmem beni ilgilendirmiyor çünkü. İveı çok tanımasam da wonyi seviyorum saçma sapan yorumlar yapıp bir idolün psikolojisini bozamam. Ne kadar zor olduğunu başta ben biliyorum çünkü, özellikle intiharla savaşan birine öl demek kadar kötü bişey yok. Bunu sitede yapanlara şahit oldum. İçinizden birinin mutlaka olduğuna da eminim.
Yukarıda konuşmalarımı özetleyen bir paragraf olmuş gerçek bir stay olduğunu ortada sadece iveyi sevmiyorum ve neden sevmediğimi yazmıştım yanlış yaptığımı düşünmüyorum sadece onlarla ilgili fikrimi belirtmiştim

aurora

Trainee
Tepki
-415
İnanmıyorum gerçek bir stay varmış
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

ben jennie'nin dizisine gereken tepkiyi forumda baslik acilinca verdim. jennie'nin bu diziyi savundugu da yok ki arkadasin gelip ive uyelerine hastaliklilar yaftasi yapistirmasa kimse de karsiligini vermeyecekti hyunjinin zorbalik skandalini hatirlatarak 👍🏻
Arkadaşı falan değilim hastalıklılarda demedim sadece sağlıklı bir kafada olmadıklarını söyledim

aurora

Trainee
Tepki
-415
Senin de hatan var grup ilişkileri sağlıklı değil dersen tepki alırsın ordaki "sağlıklı" kelimesi birçok kişiyi rahatsız etmiş neyi kastettiğini bilemem ama üslubun yanlış
Şu an gerçekten çok mutluyum öncelikle bir stay var çünkü sonra o lafım chan’le ilgisi yok o benim kişisel görüşüm sonuçta herkes herkesi sevmez ve neden sevmediğimi söyledim

wow cok sey degisti su an biliyo musun
Evet çok farklı şeylerdir

Konu Sahibi
bbequitedontcry

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
. Kaos çok seviyorsunuz belli bunu da söyleyim konuyu açan arkadaş, içinde çok nefret biriktiyorsun farkındasın dimi yok şaka yapıyoruz dalga geçiypruz geçiştirmeyin bunlarla. Kore netizen kesimin kopyası gibisin. Ayrıca yaptığınız bir yorum birinin hayatına sebep oluyor bunu da unutmayın. Ben kendi adıma bunu yapmadığımın sözünü veriyorum. Şu ana kadar hiçbir idole hakaret etmedim etmem beni ilgilendirmiyor çünkü. İveı çok tanımasam da wonyi seviyorum saçma sapan yorumlar yapıp bir idolün psikolojisini bozamam. Ne kadar zor olduğunu başta ben biliyorum çünkü, özellikle intiharla savaşan birine öl demek kadar kötü bişey yok. Bunu sitede yapanlara şahit oldum. İçinizden birinin mutlaka olduğuna da eminim.
20230807_212539.jpg

aurora

Trainee
Tepki
-415
b

burada yeri geldi birçok kişi kendi grubunu eleştirdi. Benim fandomında olduğum 3 grup var 3'ünü de eleştirmişimdir yanlış gördüğüm konularda. Ive buna dahil. Olaya taraflı yaklaşmıyoruz biz iki fandomın da hatalı olduğunu biliyoruz. Fakat chan'ın davranışı hatalıydı kardeşim. Selamlama konusunda daha önce yanlşı hatırlamıyorsam ateez de konuştu kimse de laf etmedi çocuğa niye çünkü konum zaman belirtmedi. Chan konum belirtti kaldı ki kendisi kore kültürüyle büyümüş biri de değil neyin duyarı bu. Arkadaş olayı başlatan divelardı, ive haksız diyor. Videoya bakıyorum yanlış bir şey görmüyorum, olayı başlatanın stayler olduğunu da biliyoruz. Bak şu dediğine katılırım iki fandomda sınırı aştı.
Şöyle ki Avusturalya ‘da yaşayan korelilier çoğuluyla aynı mahallerde otururlar ve kültürleri aynı olmasada devam eder ve chan Kore’de nerdeyse 10 senedir var 7 sene stajyerlik yaptı ve çok saygılı bir çocuktur.

Eleştiri kaldıramıyorum diyip geçin bence, burda kimse kimseye düşman değil, dün gecenden beri saçma bir şekilde konu sakız gibi uzatılyor. Küfür eden hakaret eden yok burda jennie dibine kadar eleştirildi fanları yok sen kimsin jennie çok masum moduna girmedi ki kızın aldığı nefret ağrı dağını geçti daha dün twice için başlık açıldı herkes eleştiridi bir tane once çıkıp siz niye benim grubu eleştiriyorsunuz onceler az diye üstümüze geliyorsunız demedi Gidle aynı şekilde baekhyun aynı. Burda yeri geliyo birimizi de eleştiriyoruz, başımız kopmadı dünya başımıza yıkılmadı sonuçta. Kpop ta iseniz altın kural söyleyeceğiniz bir kelimenin bile size ve başkasına zararını düşeneceksiniz. Nefret almayan bir idol bile yok sektörde hatta ölümle varanlar da oldu malesef. Dar görüşlü insanlara asla tahammülüm yok. Blinkler, onceler bu kadar eleştiriyi saygılı karşılıyorsa bi zahmet diğer fanlar da saygı ile yaklaşsın. Ben a yı savundum diye a nın hayranı olmuyorum şunu da bi idrak edin kpopa yeni girmiş çocuklar söylüyor bunu
Bunu söylüyosun fakat başından beri ive hayranlarını savundun

Buraya yeni katıldım ve gördüğüm kadarıyla burada liderler yada lider havasında takılanlar var onlar ne derse öbürkülerde onu savunuyo sanırım ve başka düsünenler linç 🫠

Son düzenleme:
Konu Sahibi
bbequitedontcry

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
Buraya yeni katıldım ve gördüğüm kadarıyla burada liderler yada lider havasında takılanlar var onlar ne derse öbürkülerde onu savunuyo sanırım ve başka düsünenler linç 🫠
çok doğru yakaladın ben lider zorba zamanla alışırsın.

aurora

Trainee
Tepki
-415
çok doğru yakaladın ben lider zorba zamanla alışırsın.
İşte bu yüzden sanırım hep sataşıcaz😊

Ive sevmiyorum diyip geçsen bir şey olmayacaktı çünkü kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Ama sen sağlıklı kafada olmadıklarını söyledin. Ben de ne demek istediğini sordum olay buraya kadar geldi.
Idoller yüzünden birinin kalbini kırmayı gerçekten istemem. Herkes anlatmak istediğini anlattı diye düşünüyorum. Uzatmayalım
İve sevmeme nedenimi açıkladım sadece ama sen bilirsin

dygu

Trainee
Tepki
200
Şöyle ki Avusturalya ‘da yaşayan korelilier çoğuluyla aynı mahallerde otururlar ve kültürleri aynı olmasada devam eder ve chan Kore’de nerdeyse 10 senedir var 7 sene stajyerlik yaptı ve çok saygılı bir çocuktur.

Bunu söylüyosun fakat başından beri ive hayranlarını savundun

Gercekten gormus 40 yildir taniyomus gibi konusman gulduruyo sadece. Aynen liderimiz ne derse o diger fikirlere kapaliyiz afrikadaki kabileler gibi aynen

aurora

Trainee
Tepki
-415
Gercekten gormus 40 yildir taniyomus gibi konusman gulduruyo sadece. Aynen liderimiz ne derse o diger fikirlere kapaliyiz afrikadaki kabileler gibi aynen
İnan tanıdığım çoğu insandan daha çok güveniyorum ve sen yazmıcam yazmıcam diyim niye yazıyorsun mcnfndmfnd

once zorbalar sonra liderler siradaki ne acaba
Kimi zorbaladım acaba ama sen buranın başısın dimi 🦋 başkanım

Son düzenleme:

aurora

Trainee
Tepki
-415
Sağlıklı bir kafada değiller mi? Anlayamadım ne demeye çalışıyorsun? Bende siz staylerin sağlıklı bir kafaya sahip olduğunu düşünmüyorum.😶
Olabilir 16 sayfalık konuşmada açıkladım daha açıklama yapamıyorum

Bir tane stay vardı oda gitti işte böyle gönderiyorsunuz

aurora

Trainee
Tepki
-415
Abi ne lideri ya fjlsjssh gelmişin burda kızlara kafadan kontak diyorsun ve tepki alınca zorbalık diyorsun kendi fandomundakiler bile seni savunmuyor şuanda. Bıktım bu forumda kimsenin fikri yok diye algı kasmanızdan bi sizin fikriniz var bir tek siz farklısınız aynen aynen
Çünkü stay yokkk 1 tane vardı onada laf söylenince gittiii

çok bilge biri.. burda birden fazla hesabı olanlar var demişti kendisinin 3-5 hesabı varmış 🥱
Gerçekten o değilim nasıl kanıtlıyım

NetizenAdmin

Üst Yönetici
Tepki
580
@aurora Bence daha fazla bu konuya yazma, zira 16 sayfadır aynı şeyler konuşuluyor. Seninle aynı fikirde olmayanları zorbalıkla, anti veya fan olmakla suçlamanı doğru bulmuyorum, forumun amacı bir şeyleri konuşup tartışmak zaten. Bu tarz söylemlerin sebebiyle insanlar kendilerini açıklama ihtiyacı hissediyor, bu yüzden konu sürekli uzuyor. Herhangi bir fandomun zorbalanarak forumdan, konudan gönderilmesi gibi bir şey asla olamaz, buna izin vermeyiz.

Saatlerce uzamış bu konuşmada artık kimsenin birbirine yeni bir şey anlatamayacağı açık, daha fazla aynı tartışma uzatılmasa daha iyi olur diye düşünüyorum.

aurora

Trainee
Tepki
-415
@aurora Bence daha fazla bu konuya yazma, zira 16 sayfadır aynı şeyler konuşuluyor. Seninle aynı fikirde olmayanları zorbalıkla, anti veya fan olmakla suçlamanı doğru bulmuyorum, forumun amacı bir şeyleri konuşup tartışmak zaten. Bu tarz söylemlerin sebebiyle insanlar kendilerini açıklama ihtiyacı hissediyor, bu yüzden konu sürekli uzuyor. Herhangi bir fandomun zorbalanarak forumdan, konudan gönderilmesi gibi bir şey asla olamaz, buna izin vermeyiz.

Saatlerce uzamış bu konuşmada artık kimsenin birbirine yeni bir şey anlatamayacağı açık, daha fazla aynı tartışma uzatılmasa daha iyi olur diye düşünüyorum.
İlk başta zorba diyen onlardı iyi okursanız sevinirim taraflı olamayın admin