G-Dragon’un temsilcisi, GD’nin tıraş olup kanıtları yok ettiğini reddediyor

8

Uyuşturucu kullandığından şüphelenilen şarkıcı G-Dragon (gerçek adı Kwon Jiyong, 35), yakın zamanda saçı dışında tüm vücudunu tıraş ettikten sonra polis tarafından soruşturuldu.

Polis, geçmişte uyuşturucu davalarında soruşturulan diğer ünlüler gibi Kwon’un da soruşturma öncesinde delilleri yok etmeye çalışmış olabileceğinden şüpheleniyor.

G-DRAGON “TÜYLERİ ALDIRARAK KANITLARI YOK ETMEK Mİ? AÇIKÇA İFTİRA, BACAK KILINI VERMEYE RAZI”

G-Dragon delil kurcalama şüphelerini kesin bir dille reddetti.

G-Dragon 6 Kasım’da Incheon Metropolitan Polis Teşkilatı Narkotik Birimi’ni sorgulama için gönüllü olarak ziyaret etti ve Ulusal Adli Tıp Servisi tarafından kapsamlı analiz için örnekler verdi. Sorgulamanın ardından, devam eden meseleyi medya ile bizzat görüştü.

Ancak, 10 Kasım’da bazı medya kuruluşları G-Dragon’un polis ofisine saçları hariç tüm vücut kıllarını aldırmış olarak gittiğini ve polisin delilleri karartmaya çalıştığından şüphelenebileceğini bildirdi.

Aynı günün ilerleyen saatlerinde G-Dragon’un avukatı Kim Soo Hyun medyaya resmi bir açıklama yaparak bu iddiaları yalanladı ve yanlış haberlere karşı sıkı yasal işlemler başlatılacağını duyurdu.

Açıklamanın tamamı aşağıdaki gibidir:

“Tüm vücudunu tıraş ettiğine ilişkin haber tamamen gerçek dışıdır. Ayrıca, mahkeme delil yetersizliği nedeniyle bu davayı reddetmiş ve sonuç olarak saçla ilgili herhangi bir arama ve el koyma emri çıkarılmamıştır. Bu koşullara rağmen Kwon Ji Yong, gerçeği derhal açıklamanın şüpheleri hızla ortadan kaldıracağına inanmaktadır; bu nedenle gönüllü olarak [sorgulama için polis ofisine] gitmiş ve sadece idrar ve saç değil, tırnak ve ayak tırnaklarını da ibraz ederek soruşturmada aktif olarak işbirliği yapmıştır. Dahası, polisin başlangıçta talep ettiği baş kılı örneklerinin ötesinde, bacak kılı gibi ek örnekleri de gönüllü olarak vermeye istekli olduğunu kesin bir dille ifade etmiştir.

Polis tarafından Kwon Ji Yong’un delilleri karartmak amacıyla vücut kıllarını tıraş ettiğini ima eden haberlere rağmen, gerçekte doğrulama için yeterli uzunlukta saça sahip olduğunu ve polis tarafından talep edilen miktarda saçı kendi isteğiyle teslim ettiğini vurgulamak önemlidir. Ayrıca, gönüllü sorgulama sırasında saçını boyamadığını veya beyazlatmadığını açıkça ifade etmesine rağmen, basında çıkan haberlerde, ‘Saçın uzunluğuna bağlı olarak, kişinin yaklaşık bir yıla kadar uyuşturucu kullandığını doğrulamak mümkündür. Ancak Kwon Ji Yong gibi mesleğinin doğası gereği sık sık saç boyama ya da ağartma işlemi yaptırıyorsa, ilaç bileşenleri azalabilir.’ Yazılmıştır. Kwon Ji Yong’un son yaklaşık 1 yıl 5 ay içinde herhangi bir renklendirme veya renk açma işlemi yaptırmadığını açıkça belirtmek isteriz.

Ayrıca Kwon Ji Yong polis sorgusu sırasında genellikle vücut kıllarını tıraş ettiğini belirtmiştir. Ancak, soruşturmanın ilk bildirildiği ve başlatıldığı tarihten bu yana hiç tıraş olmamıştır. Delil karartma niyeti olmadığını açıkça ifade etmesine rağmen, polis aceleyle sonuca varmış ve G-Dragon’un bir suçu gizlemek için delilleri karartmaya çalıştığını ima eden bir dil kullanarak ciddi bir iftira vakası oluşturmuştur. Bu bir iftira vakası olmasına rağmen, Kwon Ji Yong’un tarafından önceden teyit edilmeden gerçeklerle çelişen yanlış haberler yayınlandı ki bunu son derece üzücü buluyoruz.

Sonuç olarak, polisin G-Dragon’un kanıtları gizlemek için tüm vücudunu tıraş ettiği iddiası tamamen asılsızdır ve şu andan itibaren bu [yanlış bilgiyi] ilk bildiren makale düzeltilmiştir.

Gelecekte bu tür spekülatif haberlere karşı güçlü yasal yollara başvuracağız. Medyadan, kamuoyunun önde gelen isimlerinden biri olan G-Dragon’a (Kwon Ji Yong) telafisi mümkün olmayan zararlar verilmesini önlemek için gerçeklere dayalı, sorumlu ve dikkatli habercilik yapmalarını talep ediyoruz.”

1. Bu Tanjinyo‘dan bile daha kötü, gerçekten 2023’te miyiz?

2. Gazeteciler neden ondan bu kadar nefret ediyor?ㅋㅋㅋ Hiçbir şey bilmiyormuş gibi davranarak ondan nefret eden o kadar çok insan var kiㅋㅋㅋ

3. Çok sayıda hayrana sahip olmanın gerçekten de bir güç göstergesi olduğunu düşünüyorum. Daha önce ot içmişti, Eczane (Ç/N: knets uyuşturucu skandalları sırasında YG’ye bir takma ad verdi. YG = Yak-Guk = drugstore/eczane) yıllardır kullanıyordu, insanlar onu polise ihbar ettiğinde bacaklarında hiç kıl yoktu, bu yüzden polisin şüphelenmeye hakkı var. İnsanların polisi eleştirecek konumda olduklarını düşünmüyorum. Sadece aceleci davranmamalıyız.

4. Eczaneden ayrıldı ve ot içtiğine dair bir kaydı var, bu yüzden ben de şüphelenirdim. Ayrıca kendine güvendiğini ve işbirliği yapacağını söyledi, bu yüzden gerçekten o kadar emin olup olmadığını merak ediyorum.

5. Vücudunun büyük bölümünü tıraş ettiğini söyleyen önceki haber tamamen kötüydü. “Vücudunun çoğu” ifadesinin “tüm vücudu” anlamına gelmediğini anlıyorum ama gazeteciler kasıtlı olarak ondan şüphelenmemizi sağlıyor

6. Umarım TheQoo’daki tüm nefret yorumcuları dava edilir

7. Diğer gönderideki yorumlar bacaklarını her zaman tıraş ettiğini söylüyordu ama durum böyle değil gibi görünüyor

8. Ama kafasındaki saçları çoktan verdi

9. GD bir ünlü, bu yüzden kendini idare etmesi gerekiyor ve bu yüzden bacaklarını tıraş etti… ama bu yüzden suçlandı, şimdi tıraş etmeyecek. Her neyse, polis ilk etapta bacak kıllarını istemedi. Bunu şimdi yapıyorlar.

10. Sadece merak ediyorum, kaşlara uyuşturucu testi yapılıyor mu?

 

K:Pannchoa

Önceki İçerikKarina, Daha Sağlıklı ve Güzel Görünüyor
Sonraki İçerikIDLE-Aespa-IVE işbirliğinin üyeleri
Subscribe
Bildir
guest
8 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments