Benzer Yazılar

‘Goo Hara Yasası’ sonunda onaylandı

image 4 6

Goo Hara’nın annesi ve babası, Goo Hara küçükken boşanmıştı. Goo Hara’nın vefatından sonra annesi onun servetinin yarısından fazlasını almayı talep etmişti. Bunun üzerine Goo Hara’nın abisi ortaya çıkıp anneleriyle hiç ilişkileri olmadığını, annelerinin onları çocukken terk ettiğini, 10 yıl boyunca nafaka ödemediğini söylemişti.

Goo Hara’nın abisi miras kalan servetin anneye verilmesi konusunda dava açtı ve servet abisi ve annesi arasında 6’ya 4 oranında bölündü (anne: 6, abi: 4). Bunun sonucunda, çocuklarını terk etmiş ebeveynlerin daha sonra çocuklarının servetini miras almasının mantıksız olduğu ve etik olmadığı şeklinde eleştiriler geldi. Goo Hara’nın abisi, çocuklarını büyütmemiş ve yetiştirmemiş ebeveynler çocuklarının mirası üzerinde hak iddia edemesin diye ‘Goo Hara Yasası’nın yürürlüğe konmasını talep etti. Bu yasa en sonunda kabul edildi.

HABER: ‘Goo Hara Yasası’ sonunda yürürlüğe kondu… “çocuklarını terk eden ebeveynler çocuklarının miraslarını alamazlar”

KAYNAK: Insight via Instagram

1. [+525] Ebeveynlerini terk eden çocukların, ebeveynlerinin miraslarını almalarına izin vermeyen herhangi bir yasa var mı?

2. [+541] Goo Hara Yasası olmasına rağmen Goo Hara’ya uygulanmadı ㅠ

3. [+274] Çok geç oldu..

4. [+205] Bu zaten yürürlükte olan bir yasa olmalıydı

5. [+22] Peki sadece ebeveynler varsa? O zaman kime miras kalıyor? Amcalar? Kuzenler? Daha da karmaşık olmadı mı her şey;;

6. [+17] O zaman aile üyeleri isteseler de istemeseler de iletişim içerisinde kalmak zorundalar;;;

7. [+21] Geç olsun güç olmasın ㅠㅠ

8. [+7] İyi~~~~~👍👍👍

9. [+8] Doğru olan bu. Geç olsun güç olmasın

10. [+2] En başından beri bu yürürlükte olmalıydı

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+126] Yürürlüğe konmasına sevindim. Goo Hara’nın annesi çok bencil. Çocuğunu terk ettikten sonra mirasını istemeye nasıl cüret edersin? Ne kadar utanmaz.

 

Kaynak: Netizenbuzz

guest
51 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
uykucu

Goo Hara Yasası olmasına rağmen Goo Hara’ya uygulanmadı ㅠ

Şu cümlenin ötesinde diyebileceğim bir şey yok.😔

bıktım

kesinlikle

jkw

Çok mutlu oldum, lütfen huzurla uyu Hara. Ama bu yasa Hara için olmamış ha ? Üzüldüm simdi,umarim haranın gençliğini vererek emeğiyle,ter ve gözyaşıyla kazandığı parasından hak etmeyenler hayır görmez. Ne biçim bir anne, nasıl bir anne. Korkunç ya

Last edited 10 gün önce by JKW
jkw

Hara’nin hayatını ufak da olsa anlatan şu videoyu izleyin lütfen. En sonunda gözyaşlara hakim olmak gerçekten zor ve bunlar büyük ihtimal buz dağının sadece görünen yüzüydü.

https://youtu.be/_nXdtrgsfKI

Last edited 10 gün önce by JKW
cl’in mikrofonu

Attığın videoyu son saniyesine kadar izledim ve gözyaşlarıma hakim olamadım. Hara gerçekten çok güçlü bir kadın. Onu asla unutmayacağım. Huzur içinde yatsın.

shiny

Büyükannesinin onunla istediği gibi konuşamaması ve gönderdiği ilaçları biter korkusuyla içmemesi. Kalbim acıdı gerçekten çok zorluklar çekti. Huzur içinde uyusun…

cl’in mikrofonu

Goo Hara’nın yaşadıklarının böyle mantıklı bir yasayı yürürlülüğe koyması güzel bir şey. Ben de evlatlarının adını bile bilmemesine rağmen konu para olunca çocuğum da çocuğum diyen insanların mirastan uzak durmasını isterim. Huzur içinde yat Goo Hara.

aeri

Çocuğunu terk etmiş,yanında olmamış ve o öldükten sonra onun yıllarca çalışarak kazandığı parasını istiyor. Kendisine nasıl anne diyebiliyor bu kadın ben anlamıyorum.

Last edited 10 gün önce by Aeri
ilvos

Goo Hara Yasası olmasına rağmen Goo Hara’ya uygulanmadı ㅠ

:'(

kudurtanexo

Sözün bittiği yer işte…

shiny

Tekrar başvuru yapılamaz mı mahkemeye vs çünkü anne diye geçinmesi sinirime dokunuyor

bbk

Kanunlar geriye yürümez. Bizim sistemimizde geçerli olan bir şey muhtemelen diğer ülkelerde de geçerlidir yani bir kanun koyulduktan sonraki davalarda geçerli olur ondan öncekileri bağlamaz. Mesela siber suçlar 2000li yıllarda suç değildi çünkü daha yeni ortaya çıkmıstı ve mahkemeler bir sey yapamıyordu tüm dünyada fakat artık siber suçlar tüm dünyada anayasalara girdi. 2000li yıllarda yargılannan insanları su anda çağırıp tekrar yargılayamazsın onun kararı verilmis zaten. Goo hara’nın davası sonuçlandı mı bilmiyorum ama sonuçlandıysa imkansız gibi.

shiny

Anladım teşekkür ederim cevabın için

bbk

Rica ederim.

muziksever & blackpink sever

Ve buna artı olarak kişiye göre kanun da çıkarılamaz.

kudurtanexo

Bu kadın hala kendisine anne diyebiliyor mu ya ne yüzle bide miras talep etti onu anlamıyorum ben

boş yapmayın

Annesi terk etmiş, yakın arkadaşı intihar etmiş, erkek arkadaşı darp edip üstüne şantaj yapmış… Belki sektörde de kötü şeylere maruz kalmış…. İçinde olduğu yalnızlığı ve umutsuzluğu hayal bile edemem. Umarım huzur bulursun Hara 💐

selene

Hara’nın hayatını başından sonuna kadar anlatan bir yazı okumuştum, bitirince tek düşündüğüm bu kız dünyaya acı çekmek için gelmiş oldu… doğduğu günden ölene kadar bir kere bile yüzü gülmemiş aile, arkadaş, kariyer, sevgili… hiçbir açıdan. Ve hiçbir zaman tepki göstermemiş misilleme yapmaya kalkmamış sineye çeke çeke yaşamış sadece.

kimkibumkeyismylove

Hangi yazıydı ben de okumak isterim

selene

Twitterda threaddi ya okuyalı çok oldu:(

kimkibumkeyismylove

Anladım tamamdır muhtemelen benim yazdığım o. Başka bir kaynak var sanmıştım

sel cheshire

Goo haranın annesine bir kuruş verilmesin

la cha ta

Keşke kadına da uygulansaydı ya çok çekti annesinden. Neyse zorlaya zorlaya adaleti getireceğiz. Pes etmek yok

whoisthis

Ben hala akp ve mhp oylarıyla reddedilmesini bekliyorum 😂

bbk

Bu sitede iyice siyaset konuşulmaya başlandı. Siyaset görmek isteseydik haber sitelerine giderdik lütfen burayı da işgal etmeyin.

whoisthis

hiç etik değil mi? yoksa Silivri mi soğuk 😂

wivvola

istesen de istemesen de her yerde göreceksin abi sonuç olarak herkesin derdi bu herkes bıkmış durumda

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Ben annesinin mirasından hak iddiasında bulununca şoke olmuştum. Kızını hayatta yalnız bırakmış. Belki hiç onu öpüp koklamamış ama ölünce mirasından pay istiyor. Allah, herkese merhamet versin ne diyeyim. İleride çocuğum olursa, onun acısını fark etmeyecek ya da umursamayacak birisi olmamayı ümit ediyorum.

kudurtanexo

Umarım sonunda huzur içinde yatarsın Hara 💐

la cha ta

Goo Hara öldükten sonra bile güzel şeyler yapmaya devam ediyor<3

janetiny

Bu kızın ölümüne sebep olan herkes belalarını bulur umarım. Bu kadını da gerçekten anlamıyorum. Gerçekten para gözünüzü bu kadar bürümüş olamaz..

blinkı

Hukuktan pek anlamam kore yasasını da bilmiyorum ama bu yasa çıktıktan sonra abisi tekrar dava açamaz mı acaba? Zaten çocuğu olmayan anne babaların da mirası yakın akrabalarına kalıyor. Hiç bakmayan terk eden ailedense kuzene kalsın daha iyi. Herkes püpüpü gecinden versin her an ölebilecekmis gibi mirasını kime bırakacağını belgelerse böyle şeyler yaşanmaz diye düşünüyorum. Go haranın annesi iğrenç birisi

bbk

Yukarıda yazdığım yorumu buraya da atıyorum.
Kanunlar geriye yürümez. Bizim sistemimizde geçerli olan bir şey muhtemelen diğer ülkelerde de geçerlidir yani bir kanun koyulduktan sonraki davalarda geçerli olur ondan öncekileri bağlamaz. Mesela siber suçlar 2000li yıllarda suç değildi çünkü daha yeni ortaya çıkmıstı ve mahkemeler bir sey yapamıyordu tüm dünyada fakat artık siber suçlar tüm dünyada anayasalara girdi. 2000li yıllarda yargılannan insanları su anda çağırıp tekrar yargılayamazsın onun kararı verilmis zaten. Goo hara’nın davası sonuçlandı mı bilmiyorum ama sonuçlandıysa imkansız gibi.

blinkı

Çok teşekkür ederim bilgi için bilmediğim bir konuda bilgi sahibi oldum…en azından başka ebeveynler yararlanamıcak

bbk

Rica ederim. Aynen en azından diğerleri için geçerli olacak.

arisoo

Bugün aynı konuda Türkiye ‘de bir olay gördüm. Şehit babası 27 günlükken terk etmiş ama şehit için verilen paradan da pay verilmiş adama. Türkiye ye de böyle bir yasa gelmeli!!!

bennn

Annesi ne kadar iğrenç hem terk ediyor hemde kızın mirasını istiyor.Bir de böyle bi karar alınmış madem Goo Hara’ya da uygulansın.

buse

hara için kalbim acıyor. ebeveyn sevgisi görmeden büyüdü, idol olduğu sırada erkek delisi, yeteneksiz diye dalga geçtiler. ilk intihar girişiminde bile arkasından ilgi meraklısı dediler, şerefsiz allah’ın belası pislik erkek arkadaşının şantajlarına maruz kaldı. çok acılar çekti hara. ama bu dünyadan gitmesine rağmen hala iyi şeylere vesile oluyor. artık her şey için çok geç ama her neredeysen umarım huzurlusundur.

buse

bu pisliğe iyi bakın. goo hara’nın eski sevgilisi choi jong bum. hara’nın ölümünün en büyük sorumlularından. ünlü bir kuaför. ilk önce hara beni darp etti diye hara’ya iftiralar attı. halbuki hara sadece kendisini savunuyordu, hatta çok iyi hatırlıyorum netizenler adama çok üzülmüştü suratında iz falan kalır diye 🤮 hara’nın özel görüntülerini sızdıracağını söyleyip hara’ya şantaj yapmıştı, hara’nın dizlerinin üstüne çöküp yalvardığı cctv kayıtları bile çıkmıştı. bunu da çok iyi hatırlyorum, hara’nın özel videosu internette aramalarda bir numara olmuştu. goo hara’ya hem fiziksel hem de mental olarak o kadar zarar verdi ki… hara’nın imajı ve kariyeri kore’de büyük darbe aldı, son… Read more »

pyh2019072519890001300_p2.jpg
lightless

kadının utanmazlığı beni bitirdi resmen… iyiki yürürlüğe girmiş bu yasa ama bu davada da işe yarasaymış keşke

mona

Goo hara nin annesini bilemeyiz diyordum sonuçta belki zorunda kaldı da yaptı falan diyordum ama cenazed ünlüler ile fotoğraf çekti ya sadece seks yapıp hamile kalmis bir insan başka bir vasfı yok muhtemelen bir işe yaradı en azından diyerek ölümüne mutlu olmustur intihar eden bir kızın var ve cenazesinde sen ünlü fotoğrafı cekiyorsun ünlüler ile fotoğraf niye çekersin birine göstermek için anı olsun diye vs komşulara ne diyeceksin onlar sana bu kadar ünlü nerde rastladin deseler kızımın cenazesi mi diceksin öylesine yaşayan biri iiste yeme içme sıçma biraz da eğlence diye yaşayıp gidiyor tek dileğim o paradan bir gram hayır… Read more »

aswium

ama artık goo hara diye birisi yok….

kpop

Kıza yıllarca bakmayan, iletişime geçmeyen ,yardımcı olmayan anne ve babasının kız öldükten sonra ardında kalan mirasına üşüşmesi çok iğrençti , inşallah abisi davalarını temyize sürer ve goo hara ya da bu yasa uygulanır.

林枫 lín fēng :d?

Hara’nın yaşadıklarını başka bir kadın yaşamak zorunda kalmasın artık. Özellikle de erkek arkadaşının ona şantaj yapıp darp etmesi sanırım onun için son damlaydı. Umarım herkesin karşısına iyi niyetli ve gerçekten seven insanlar çıkar. Huzur içinde uyusun.

jeyan

ben kaçırmış olabilirim de miras anneye kalmadı değil mi? yasadan yararlanılacak?

Last edited 10 gün önce by jeyan
tuğba

Altıya dört oranında mirasın çoğunluğu anneye kalmış. Hara’nın davasından sonra abisinin uğraşlarıyla bu yasa yürürlüğe girmiş. Bu yüzden onun davası için uygulanmamış 🙁

love yorself

yasanın adı go hara ama go hara artık yok…

kafayı yemeden nasıl dururum taktik verin

Goo Hara ile ilgili her haber görüşümde gerçekten ama gerçekten ağlıyorum bir çocuk için dayanılamaz şeyler yaşamasının üstüne hayatı boyunca gerçekten tamamen mutlu olamaması… Üzerine öldükten sonra bile rahat yatırmamaları… Dünya gittikçe çirkinleşiyor

muziksever & blackpink sever

Çok saçma bir yasa olmuş, şimdi çocuk ölünce ve eğer alt mirasçısı da yoksa ne olacak? Dayılar, teyzeler mi işin içine girecek? Kardeşin bile girmemesi gerekiyor. Kore bu konuda çok geride demek ki.

wivvola

Birde bizim ülkeye bakın daha kadın hakları hayvan hakları lgbt hakları için olan bütün yasa vs talepleri bile akp ve mhp oylarıyla reddediliyor 😀

wivvola

Orda da işler ayrı bok değil tabii ‘Goo Hara’ yasası kıza uygulanmıyor ölmüs kadını soyan hırsızı yakalamadan dosyayı kapatıyorlar belkide hiç uğraşmadılar bile

Yeni Yazılar

51
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x