Goo Hara’nın Ardından… Zico Yeniden Korkunç Altın Telefon Olayıyla Gündemde

71

Şarkıcı Zico’nun yaptığı anlamlı bir paylaşım internette dalga yarattı. 

Zico, ayın 23’ünde kişisel kanalında uzun bir yazı yayınladı. Gönderi artık kendi kanalında yer almıyor ancak çeşitli çevrimiçi topluluklar aracılığıyla yayılıyor ve büyük ilgi görüyor. 

Gönderi, “aptalca bir savunma mekanizması tarafından inşa edilmiş bir çit”, “dış dünyaya kör”, “doğru günde kötü bir his”, “kendi kendini ilan eden boşluk”, “dünyaya bir projeksiyon” ve “artık hayatınızı tereddüt içinde boşa harcamayın” gibi şifreli ifadelerle doluydu. 

Bu tarz iddiaların yanı sıra topluluklardaki bazı kişiler geçmişte Zico’nun bir eğlence programında Jung Joonyoung’un telefonundan “altın telefon” olarak bahsettiği ve hesabını işgal bir nefret yorumu dalgası gelmesine neden olan bir olayı hatırlattı.

O sırada Zico, “‘Altın telefon’ ile hiçbir ilgim yok. Bu sadece bir tanıdık listesiydi ve zaten uzun zamandır görüşmüyoruz. Lütfen aceleci spekülasyonlar yapmaktan kaçının; kötü niyetli yorumlara ve yanlış bilgilerin yayılmasına karşı güçlü bir duruş sergileyeceğiz.” dedi.

Tesadüfen, SBS’nin “I Want to Know” (“Bilmek İstiyorum”) programı geçtiğimiz günlerde merhum Goo Hara’nın kasasının çalınmasını çevreleyen gizemi ve sosyal medya kullanıcılarının daha da fazla ilgisini çeken CCTV görüntülerindeki suçlunun kimliğini ele aldı.

1. Muhtemelen karması onu vurdu.

2. Halkın biraz aklı olsa da Zico’yu boykot etseydi bu durumda olmazdık. Cık cık cık.

3. Ah… Ben de altın telefondan biraz rahatsızdım bu yüzden Zico’nun içeriklerini takip etmeyi bıraktım ama bu biraz …???

4. İşte bu yüzden iyi arkadaşlara ihtiyacınız var…

5. Huh… Dava açmalı…

6. Ah millet, lütfen sakin olun…

7. İnsanların Goo Hara’nın kasasından çalan kişinin o olduğuna gerçekten inanması şoke edici….

8. Ama o zaman neden altın telefona baktı? Ve neden bunu halka açık bir yayında ifşa etti?

9. Ama Zico hiçbir zaman suç işlemedi, değil mi? O zamanlar pervasızca bir açıklama yaptı tamam fakat Burning Sun skandalından beri insanların ona neden suçlu muamelesi yaptığını anlamıyorum

10. Nefret yorumları bırakmak yerine içeriklerini tüketmeyi bırakın.

[theqoo] ZİCO DAVA BİLDİRİMİNİ YAYINLADI

Merhaba, biz KOZ Entertainment

Son zamanlarda çeşitli çevrimiçi topluluklarda ve SNS’lerde sanatçımız Zico hakkında karalama, hakaret ve yanlış bilgi yayma gibi çeşitli kötü niyetli yazı ve yorumların gelişigüzel yazıldığını teyit ettik. Özellikle, sanatçımızla hiçbir bağlantısı olmadığı açık olan kötü niyetli söylentiler ve yanlış bilgiler, acilen güçlü yasal önlemler alınmasını gerektirecek şekilde tahammül edilemez bir düzeye tırmanmıştır.

Bu nedenle, çevrimiçi topluluklar ve SNS platformlarına karşı kolluk kuvvetlerine kanıt olarak gönderi ve yorumları topladık ve sunduk. Kötü niyetli paylaşımlara ilişkin sürekli kanıt toplayarak gelecekte de düzenli olarak şikayette bulunmayı planlıyoruz. Ayrıca, sanatçı hakkında son zamanlarda çıkan söylentilerin de gerçek dışı olduğunu ve bunlara kesin bir şekilde yanıt vereceğimizi belirtmek isteriz.

Sanatçının haklarını korumak için hayranların raporları ve kendi izlememiz yoluyla toplanan kanıtlara dayanarak kötü niyetli posterlere karşı sıkı önlemler almaya devam edeceğiz. Gereken süre ne olursa olsun, sonuna kadar hesap verebilirliğin peşinde olacağız. Hiçbir durumda hoşgörü veya taviz söz konusu olmayacaktır.

Hayranlar olarak ilginiz ve raporlarınız yasal işlemlerimizde büyük önem taşımaktadır.
Sanatçı ile ilgili herhangi bir kötü niyetli paylaşım veya yasadışı faaliyet tespit ederseniz […]

1. Aigo, böyle söylentiler mi vardı? Bu da ne böyle… 

2. İnsanlar buna gerçekten inanıyor muydu? ㅋㅋㅋㅋㅋ

3. Burada çok fazla aptal insan var.

4. Zico’dan ben de nefret ediyorum ama bu çizgiyi aştı;; 

5. Dava açmalı 

6. Cidden Twitter’ın çıldıracağını düşünmüştüm 

7. Zico mücadele et

8. İyi iş çıkardı 

9. Bu o kadar ağırdı ki, dava açması gerekiyordu. 

10. Sorun şu ki, dışarıda zekâdan yoksun o kadar çok insan var ki..

K:pannchoa
Ç:netizenturkey

Önceki İçerikLay, Chanyeol ve Xiumin’in ona aldığı pastayı yerken hikaye attı
Sonraki İçerikSiz Siz Olun Sakın Ofiste Ağlamayın…
Subscribe
Bildir
guest
71 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments