Hemşireler, Black Pink klibindeki hemşire üniformasından rahatsız olduHemşireler, Black Pink klibindeki hemşire üniformasından rahatsız oldu

HABER: Kore Sağlık ve Sağlık Çalışanları Sendikası “Black Pink’in klibindeki hemşire kıyafetleri mesleğimizi cinselleştiriyor ve ucuzlatıyor”

KAYNAK: Joongang Ilbo via Naver

1. [+532, -121] Genellikle her şeyi tuhaf ve cinsellik olarak görenler feminist olduklarını iddia edenler, değil mi? Niye her şeyi ‘burada cinselleştirme var’ diye suçluyorlar? Diğerleri böyle düşünmüyorken niye onlar böyle bir bakış açısına sahip?

2. [+208, -70] Şarkı sözlerinde doktorun bile kara sevda acısına iyi gelemediğini ve kendi başına bu acıyı aştığını söylüyor. Jennie güçlü bir kadın olduğunu göstermek için hem doktoru hem hastayı oynuyor. “Ben paha biçilemez biriyim, listemde bir prens bile yok, aşk benim artık almadığım bir ilaç, ben kara sevdalıyken hiçbir doktor yardım edemez.” Diyor şarkı sözlerinde. Lütfen böyle nefret toplamaya çalışan şeylere kanmayın ve Black Pink’in göstermeye çalıştığı kadın karakterini destekleyin.

3. [+194, -77] Yine mi kıyafetler sorun oldu? Niye her şeyin cinselleştirildiği iddia ediliyor hep?

4. [+89, -30] Feministler feministim diyorlar ama hemşire kıyafetlerinin cinselleştirildiğini bildiklerine göre her gece prn* izliyorlar, aigoo ㅡㅡ

5. [+91, -39] 3 saniyelik kısa bir sahneydi, insanların buna odaklanıp garip şeyler düşünmesi tuhaf (şarkı sözlerini okursanız amaç çok farklı) İnsanlar kendi akıl hastalıklarını Black Pink’in üzerinden çıkarıyor gibi hissediyorum;;

6. [+86, -40] Yorumları yapanlar delirmiş mi?;;; Favori grubunuzu savunmaya çalışıyorsunuz tamam, ama kıyafeti kısaltmış ve böyle bir tarz vermişler, nasıl mesleğin cinselleştirilmediğini söylersiniz? Bir yargıcın cüppesinin bu şekilde kısaltılıp darlaştırıldığını gördünüz mü? Gerçek hayatta hiçbir hemşire böyle bir üniforma giymez. Hemşirelerin bu tasvirden hoşlanmamaya hakkı yok mu? Black Pink gibi çok izlenen-takip edilen bir grubun mesleğinizi bu şekilde temsil etmesi sizin hoşunuza gider miydi;; sadece şarkı sözleri değil olay.

7. [+48, -4] Ünlülerin mesleği bu şekilde göstermesi hemşireleri kötü etkiliyor, bu yüzden sürekli bu sorun ortaya çıkıyor. Bazıları sırf onları etkilemiyor diye sorun değilmiş gibi davranıyor.

8. [+51, -15] Bir erkeğim ama hemşirelerin niye böyle hissettiğini anlıyorum. Zaten çok zor meslek, bir de üstüne cinsel saldırıyla uğraşmak zorunda olduklarını düşünün.. mesleklerinin televizyonda bu şekilde gösterilmesi onları rahatsız edebilir

9. [+40, -5] Hemşireler bundan rahatsız olduysa olay bitmiştir. Niye üçüncü kişiler bu konuda yorum yapabileceğini düşünüyor? “Amaç bu değildi” deseniz bile, hemşireler bu tarz gösterimlerden ötürü cinsel tacize uğruyor.

10. [+35, -2] Feminizm sorunlarını kenara bırakalım, ben hemşirelerin hala bu şekilde gösterilmesinden iğreniyorum

11. [+42, -8] Kendini ifade etme özgürlüğümüz var ama hemşirelerin perspektifinden bakarsak niye sinirlendiklerini anlıyorum. Zaten hastanelerde köle gibi muamele görüyorlar, üstüne sapık ajusshiler p*rn*lardaki imaj yüzünden onlara cinsel tacizde bulunuyor. Black Pink çaylak bir grup değil, böyle kıyafetlerin yanlış olduğunu şirkete söyleyecek durumdalar… acınası.

12. [+31, -4] Hemşireler şu anda maske ve tüm vücudu saran tulumlarla çok zorluk çekiyor, onları etek ve topuklu ayakkabı ile göstermek düşüncesizce

13. [+29, -5] Hemşireler sinirlenmekte haklı

14. [+27, -3] O zaman kadın ve erkek grupları niye okul üniformasıyla dans edince bir şey denmiyor?

15. [+26, -4] Erkekler cinsel tacize uğramadıkları için sorunu anlamıyorlar. Hastanelerde hemşireler her gün cinsel tacize maruz kalıyor, diğer mesleklerden daha çok, çünkü üniformaları medyada çok cinselleştirildi.

16. [+23, -5] Bu pandemi süresince çalışan bir hemşire olarak çok rahatsız oldum bundan

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+72] “Hemşireler bundan rahatsız olduysa olay bitmiştir. Niye üçüncü kişiler bu konuda yorum yapabileceğini düşünüyor? “Amaç bu değildi” deseniz bile, hemşireler bu tarz gösterimlerden ötürü cinsel tacize uğruyor.”

İşte bu.

Kaynak: Netizenbuzz

Abone Ol
Bildir
guest
155 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
KINGEXO

Bir hemşire adayı olarak açıkçası hemşire ve doktor kıyafetlerinin cinselleştirilmesinden nefret ediyorum ama mv’yi izlediğimde bir sorun görmedim çünkü oradaki amaç ‘seksi’ olmak değil bu açıkça belli.

KINGEXO

Yorumları yapıp eleştiren kişilerin alnında BEN FEMINISTIM MI YAZIYOR???
Bu aptallar neden konu kıyafet ya da kilo sorunu olduğunda feministleri suçluyorlar???

2jin

fEmInIsT!1!1!1

Esra

Bir hemşire olarak ta izlediğimde görünce hoşlanmadım o elbiseden. Sözleri farklı denmiş yorumlarda keşke hemşire yerine doktor kıyafeti giyseydi öyleyse .Malum reçete yazan onlar ya… Evet burada sadece oturuyor dense de başında kalpli bir başlık kısa dar diz üstü elbise ve kırmızı topuklu ayakkabı. Gerçekten de cinsel ima yok mu sence…?

sametinyourarea

Ee esra etek ve kırmızı topuklu ayakkabıyı kafanda cinsellik olarak şekillendiren yine senin zihniyetin ben izledigimda gram boyle bir sey dusunmedim bu haberleri gorunce de asırı sasırdım hatta

Esra

Çünkü yıllardır benim mesleğim ve üniformam bu şekilde gösteriliyor insanlara. Sorun kırmızı ayakkabı yada diz üstü elbide değil. Bunu anlamak için çok zeki olmak gerekmiyor. Amaç sağlık çalışanını göstermek neden hemşire başka birini göstersinler. Neden hep bizim meleğimiz bu şekilde gösteriliyor da tepki gösterince sorun bizim düşünce yapımız oluyor bunu merak ediyorum.
Sorun bunu yıllardır o kadar gösterdiler ki artık az yada çok olsun daha hassas oluyoruz. Olay bu. Aman ne var bunda denilecek duruma getirdiler bu kadar itibarsızlaştırıyorlar benim mesleğimi ve sonra biz uğraşıyoruz sizin gibilerle…
Hırsızın hiç mi suçu yok cidden..

JenBellaShakespare

Bak abla, biz zaten bunun yapılmasını doğru bulmuyoruz, meslekleri cinselleştirmek iğrenç ve mide bulandırıcı. Bizim sorunumuz burada cinselliği çağrıştıran hiç bir şey olmaması, böyle iğrenç zihniyette insanlar gelip çok afedersiniz her bir b*ku cinselleştiriyorlarsa biz ne yapabiliriz. Bir taraflarını tutsunlar o zaman. Onların uçkur sevdası yüzünden çok afedersiniz hiç bir kötülüğü olmayan şu kıyafet cinsel bir şey olarak görülüyorsa pes ediyorum artık, ne insanlığa ne de dünya ya inancım kalmamıştır artık ne diyeyim.

Last edited 23 gün önce by JenBellaShakespare
JenBellaShakespare

Bu elbiseyi cinsellik ile bağdaştırabilen bir zihniyetiniz varsa o sizin kusurunuz ne yazık ki.

KINGEXO

Başındaki şey hemşire başlığı eskiden türkiyede de kullanılıyordu şu an bazı ülkelerde hemşire üniforması elbise ve dün twitter da bir hemşire dizinin biraz üstünde olan hemşire üniforması ile fotoğraf atıp ‘bizim formalarımızda böyle sorun ne’ demişti. Açıkçası şu formaya bakıp cinsellik görüyorsanız sizde büyük sıkıntı var demek orada oturan bir doktor ya da öğretmen olsa sıkıntı yapmayacaksınız çok belli. Bu kadar hassas olmayın dekolte yok seksi bir hareket yok?
Ve demeden geçemeyeceğim benim staj kıyafetimin üstüde altıda dar aynı şekilde sorumlu hemşiremizde dar giyiniyordu.

weare1

diz üstü elbise ve kırmızı ayakkabıyı cinsellikle bağdaştırman senin düşüncelerinin kirliliği ayrıca başındaki başlık eskiden hemşireler tarafından kullanılıyordu üstünde kalp olmasının neyi kötü diyeceğim ama onu da cinselliğe bağlarsın sen

Kim Queennie

O zaman her dar elbise ve kırmızı topuklu giyen cinsellik icinmi yapmış oluyo

Annie

Bu kıyafete azan sapıktır bence

Last edited 22 gün önce by Annie
sametinyourarea

ciddi anlamda su kıyafette sorun yok abim hemşire onun gogsu daha acık olabilr o derece

KINGEXO

Bende anlamadım evet sağlık sektöründe cinselleştirilme yapılması iğrenç bir şey ama burada yok abi YOK neyini cinsellik olarak algıladılar anlamıyorum.

Nur

[+72] “Hemşireler bundan rahatsız olduysa olay bitmiştir. Niye üçüncü kişiler bu konuda yorum yapabileceğini düşünüyor? “Amaç bu değildi” deseniz bile, hemşireler bu tarz gösterimlerden ötürü cinsel tacize uğruyor.”

Last edited 23 gün önce by Nur
minlep

hemşireler ve hostesler maalesef en çok metalaştırılmaya çalışılan iki meslek grubu.

sametinyourarea

Sekreterligi de ekle

Hgs

O zaman başta buna sebep olan yani bu meslekleri zihinde cinsellestirilmesine sebep olan o +18 filmlerin yönetmenlerine çatsınlar ne alaka şimdi bu sahneyle. ..sahnede veya sözlerde öyle bir çağrışım olsa kabul ederim ama aksine kadınları güçlendirici sözler ve teşvik var + jennie kendini iyileştiriyor, bu da bir mesaj

Almina

Ama görüntü sexy..

Sametinyourarea

Sexy olan şey jen yüzü… Çuval geçir yine sexy

KINGEXO

Anlamıyorum siz hayatınız boyunca bi oda da mı yaşadınız? Tam olarak seksi olan şey ne??? şu görüntüyü seksi buluyorsanız ciddi sorunlarınız var demektir.

Jayb_G7

Aslında haklılar aynı şey okul kıyafetleri için de geçerli kısacık okul eteği ile dans eden birçok idol var bana pedofili gibi geliyor ki öyle zaten kızarsanız kızın. Bu olayda ise kabak Jennie’ye patladı merak ettim daha önce neden bu konuyu konuşmadıklarını Jennie’nin vermek istediği mesaj farklı sonuçta kıza yüklenmeyin.

JenBellaShakespare

Jennienin onların günah keçisi olduğunu zannediyorlar

nøx ʲᶜʷ

Zibilyon tane grup buna benzer kıyafetler giydi hiç sorun olmadi. Jennie giyincd sorun oldu evet cok haklısınız hemsireler

20201005_170620.jpg
nøx ʲᶜʷ

şunu da bırakayım

20201005_170623.jpg
Ayla

CL’ime bak be , ne güzel olmuş

nøx ʲᶜʷ

bak bu da cok güzel

20201005_170625.jpg
nøx ʲᶜʷ

farkındaysanız jennie’nin kıyafeti kısaltılmış bile değil, sexy imaj vermeye çalışmamışlar boş yapıyorsunuz

Eddd

Jennie’nin kıyafeti değil o kıyafet üzerindeyken sergilediği seksi tavırlar rahatsız etmiş milleti

Esra

Onlarda sorundu buda sorun..

Annie

Ama diğer MV lere uyarı gelmedi bu kadar büyütülmedi onlara tepki gösterilmedi bunun kadar

bluess

bence hemşirelerin sinirlendiği şey medyada hemşire kıyafetinin hep aynı şekilde ve gerçekçi olmayacak bir şekilde dar ve kısa fantezi kıyafeti gibi gösterilmesi normal hemşire kıyafetinin bu olmadığını hepimiz biliyoruz ve bu kadınların sahne kıyafeti olarak giydiği birçok üniformada geçerliği gerçeğinden uzaklaşarak abartı dar ve kısa yapılıyor mesela snsd-genie. bu maalesef ki kadınların ne yaparlarsa yapsınlar objeleştirilmelerinden gelen bir şey:(

blinkı

Konudan bağımsız bu tarzda giyilen hemşire üniformaları dünyada var. Hala giyen yerler de var.eskiden türkiyede de elbise olarak giyildiği dönem oldu kafalarına o şeyleri de takıyorlardı. Dar şimdi de o zaman da giyiliyordu

bluess

benim demek istediğim kıyafetin hiç kullanılmadığı değil SADECE bu şekilolan hemşire kıyafetinin medyada kullanılması sence bu neden? neden şu an dünyada çokça kullanılan pantolonlu takım ve düz ayakkabı giyilmiyor da bu dar olan ve şapkası olan tercih ediliyor cevaplayayım çünkü bu versiyonu fantezi için kullanılıyor yıllardır o yüzden kadınların da bunu giymesi bekleniyor. Eminim Jennie şu an dünyada sık kullanılanı giyseydi herkes daha çok şaşırırdı çünkü medyada bunu hemen hemen hiç yapan yok çünkü hemşire kıyafetinin böyle dar gözükmesi kafasına o tür şapka takılması ve topuklu ayakkabı giyilmesi daha çok ilgi çekiyor işte insanların kızdığı nokta bu.

JenBellaShakespare

Aslında hayır biraz arka plana bakarsan, Jennie’nin içinde bulunduğu sahnenin geçmiş zamanda olduğunu çıkarabilirsin ve hemşirelerin eski kıyafe böyleydi 🙂

blinkı

Yani bu elbiseyi giyerlerse tacize mi sebep oluyorlar buradaki sorun fanteziyi engellemek olmalı giyilen kıyafeti değil. O zaman okullarda üniforma giyilmesin çünkü malum liseli fantezisi oluyor. Hostes kıyafetlerini de yasaklayalım

...

Erkek grupları askeri üniformaları seksileştirir
Askerler:
Netizenler:

Kadınlar okul kıyafetlerini seksileştirirler:
Öğrenciler:
Netizenler:

Blackpink 2 saniye hemşire kıyafeti giyer
Hemşireler: Biz bunları giymiyoruz bu bize hakaret
Netizenler: Seksileştirmişler, cinsel öğe olarak satmışlar, hemşireleri pazarlıyorlar

JenBellaShakespare

14. [+27, -3] O zaman kadın ve erkek grupları niye okul üniformasıyla dans edince bir şey denmiyor?

Periodt

MeU , Once , ReVeluv and Blink

Evet

SonChaeyoungBenimÇileğim

cinselleştirmeye yönelik tek bir hareket bile yok o kıyafetle sexy dans yapmıyor kışkırtıcı hareketleri yok kendi kendini muayne ettiği bir sahne neyinden rahatsız oldular çözemedim bu kadar basit bir sahneyi cinselleştirme olarak algılıyorsanız problem sizin zihninizdedir

Lana

Daha once de kliplerde kullanilmis kisa hemsire kiyafetleri? Blackpink’e gelince mi is sorun oldu yani?

Screenshot_2020-10-05-17-33-27-1.png
Lana

Jennie’nin orada vermek istedigi mesaj cok farkliydi, ayni sahnede iki kisiyi oynadi. Biri hasta biri de hemsire. Kendi kendisini tedavi ediyordu yani. Bunun ilgisini cekmesi yerine gidip kıyafetin kisaligina bakiyorsa insanlar bence onlarda sorun vardir

Screenshot_2020-10-05-17-33-30-1.png
Lana

: (

Screenshot_2020-10-05-17-33-31-1.png
Lana

Kore halkini ilginc buluyorum bazen ama yapacak bir sey yok

Screenshot_2020-10-05-17-33-37-1.png
sametinyourarea

su etek boyuna bak bir de Jennie eteginin boyuna ciddi anlamda boş yapıyorlar

JenBellaShakespare

Ki jennie’nin giydiği bunlardan daha uzundu

Almina

bu klip içinde kızanlar olmuştu..

Annie

Bu kadar değildi resmî bir kurum tarafından uyarı gelmemişti ve haber yapılmamıştı

Suna

Ulan biri de demiyor ki hastalar hiç öyle giyiniyor mu? O zaman biz aşk hastaları da tepki verelim ldldldld Bunlar nasıl kafalar?

JenBellaShakespare

AFHDAFJSFHSGJFHSFJ

Aaa

Etek dizlerinde nerdeyse, kıyafetin içinde seksi dans etmiyor bariz hasta imajlı bir kişinin yanında dosyaya birşeyler yazıyor. Ozaman dizilerdeki doktorlar hemşirelerde seksileştiriyor. Sözlerle eşleşen bir sahne. Hemşireler üzülüp rahatsız olmuş olabilir ama şu sahnede gerçekten seksilerştirilmiş bir durum yok. Benzer şeyler AOA de olmuştu ama onlar içinde seksi seksi dans etmişti ona tamamen karşıyım ama bu bildiğin bir oyunculuk gibi birşeydi. Bu arada dipnot feministler p*orno izlemiyor diye birşey yok. Ne salaklar ya şu yorum kısmında bir 2. Yorum beynini kullanmış. He bir de en büyük problem pedofili öğrenci üniformalarından da kurtulun eliniz değmişken birde reşit olmayan kızların ve erkeklerin… Read more »

Last edited 23 gün önce by Aaa
JenBellaShakespare

Azgın pçler sizi. Jennie bir şey yaptı ya hemen saldırın, o sizin günah keçiniz çünkü

MeU , Once , ReVeluv and Blink

Sanki mv de minnacık seyler giyip insanları etkilemeye calışmış gibi tepki veriyorlar ya …. insan sinirlenmiyor değil

JenBellaShakespare

Aynen

JenBellaShakespare

Aynen

Rose

Ben baska bir grubun fanıyım ama bu sahnede bisey yok hatta o kadar ince düşünmüslerki etek boyu bile aynı eger cok kisa bir etek boyu olsaydı cidden haklılar bence kücük bir rolü olan drama sahnesindeki hemise gibiydi fazla abartıldı bence

violet #hylt

Her zamanki gibi korelilerin sapık zihniyetleri bu sadece. Çok kısa bir andı klipteki yeri. Kalkıp dans bile etmiyor, sözler seksle alakalı bile değil. Kendi izledikleri pornoların etkileridir bunlar. ^^

JenBellaShakespare

Bu aşırı derecede saçma, ve sadece bir karalama kampanyası.

MeU , Once , ReVeluv and Blink

Evet ya

Aslıhan

Mv’yu izlerken dedim ki kesin buna tepki gelir. Beklediğim gibi de oldu tabiii
Aslına bakarsak öyle çok cinsel bir çagrışım yok bence. Kıyafetleri kısaltmışlar denmiş ama tüm idoller böyle. Her şeyi kısaltıp sahneye çıkmıyorlar mı? Pek çok idol pek çok meslek kıyafetini sahneye uyarlayıp giydi. Ayrıca Mv’da kızın cinselliği çagrıştıran bir hareketi yok bence. Neyse ya herkes yapar ama Blackpink yapınca sorun oluyor. Bunlar bilerek yapılıyor, bu söylentileri artık kim çıkarıyorsa BP den bayagı rahatsız olmalı. Diger Mv da da hint kültürüne saygısızlık dendi şimdi de bu. Kusur bulmak için bakarsan bulursun tabii. Ne kadarda dert oldu Bp

2jin

O hint kulturu olayi sacma ama heykel konsuunda haklilar

2jin

Yg uste kaldirmak yerine ozur dilemeliydi ice cream sozleride iyi degil

Annie

Burda Ice Cream e hiçbir şey diyemezsin orda hiçbir meslek dalı objeleştirilmedi (bu MV de de hiçbir meslek dalı objeleştirilmedi ) ayrıca çok abarttınız sözleri de kız grupların çocuğun böyle şarkıları var ama sadece BP ninki olay oluyor çünkü onlar standart haline geldi ayrıca bazı gruplar seksi konsept yaparken çok yakışmış çok seksi harika derken Ice Cream in sözlerine laf atmanız BP antiliği

Last edited 22 gün önce by Annie
2jin

meslek dali degil sozlerden bahsediyorum dini ogelerin gecmesi iyi birsey degil sarkilarda dini ogelerin gecmesinden nefret ediyorum

JenBellaShakespare

Dini öğe? Nerde geçmişti buraya yazar mısın, hatırlayamıyorum da.

2jin

“Play the part like Moses, keep it fresh like roses (Oh)”

Abi gerçekten şarkılarda peygamberlerden bahsedilmesinden falan nefret ediyorum ilahi falan değil ki bu aşk şarkısında hatta sözleri farklı bile algılanabilecek bir şarkıda ne işi var

Last edited 22 gün önce by 2jin
Lolan

Cidden bu pandemide tek derdiniz Jennie’nin hemşire kıyafeti mi? Gidip gerçek sorunları kafaya takıp hakkınızı arayın sayın sağlık çalışanları….

Last edited 23 gün önce by Lolan
Eth

++demek istediğim şey…bunla uğraşıp ygye şikayet mektubu(!) yazacaklarina vakitlerini dinlerlenmeye harcasalarmış keşke..

Lolan

Çok haklısın. Sonuçta show dünyası ve her şey bi tık daha ilgi çekici olmak zorunda. Çoğu erkek grubu polis asker kıyafeti giyip gayet seksi dans ediyorlar ama hiç bir polis ayaklanmıyor. Kore kadınları hemcinslerine gerçekten katlanamıyor.

Last edited 23 gün önce by Lolan
buse

hemşirelerin,hosteslerin vs cinselleştirilmeye çalışıldığı maalesef doğru ama jennie’nin kıyafetinde abartılacak bir şey yok ki.dekolte giyse veya hemşire üniformasıyla seksi hareketler falan yapsa hak verirdim de kız sadece oturuyor.ayrıca birkaç saniyelik bir sahne.yine de koreli hemşireleri bir nebze anlayabiliyorum,kim bilir koreli erkeklerin onlara karşı tutumu nasıldır…geçen aylarda bir idolün hostes sevgilisi hakkındaki yorumları okumuştum ve gerçekten iğrençti.hostes,hemşire vs gibi iğrenç fantazileri var.koreli erkekler bu mesleklere zerre saygı duymuyor.hemşireler bu yüzden hassas olabilir ama jennie kesinlikle suçsuz

sametinyourarea

Bu pandemi süresince çalışan bir hemşire olarak çok rahatsız oldum bundan
Niye etek giydi diye mi etek mini bile degiş ustelik 1 sn gozukuyor bacakları gogus dekoltesi desen o da yok .O partda verdigi mesaj da kotu biir şey degil .Bir erkege ihtiyacım yok kendim degerliyim tarzı seyler soyluyor.

Efendim

kadınlar maalesef çarşafta giyse, bikinide giyse cinsel tacize uğruyorlar, kafaları değiştirmedikçe, insanları eğitmedikçe ve caydırıcı cezlar gelmedikçe kadınlar her zaman her yerde maalesef cinsel tacize uğruyorlar.

Efendim

bu arada klibi izledim, hemşire kıyafeti giyerken cinsellik çağrıştıracak bi hareket yapmamış, sözlerde de bi şey yok bence sıkıntı yok.

FOD

+++

JUstnoblerr

Uzakdoğulular genellikle her şeyi cinselliğe çekiyorlar. Bunun nedeni pornolar. Zorla tecavüz, pedofili, doktor, hemşire, öğretmen, öğrenci tiplemeleri vs. Genelde Japonlar yapıyor ve tüm Uzakdoğulular bunları izliyor. İzlediği pornolardaki fantazileri de gerçek hayatta yapmak istiyorlar. Bu yazdıklarımı Jennie ile alakasız yazdım. Çünkü Jennie’nin kastedilen sahnesinde cinsellikle alakalı herhangi bir şey yok ki sözleri de cinsellikle alakalı değil. Hemşire değilim ve hemşirelerin neler yaşadıklarını da bilemem. Hemşire kıyafetlerini giyen bir sürü idol varken sadece Jennie giymiş gibi konuşulması pek mantıklı değil.

Last edited 23 gün önce by JUstnoblerr
Hgs

Gerçekten kpopla ilgili her şey bu kadar kasıntı, her şeyden üzerine aşırı duyar kasilan ve eleştirilen olmak zorunda mi ? Ya müzik videosu ya , kurulan set ve dekorlar..Gerçek dünya değil, gerçek dünyayı yansıtmak zorunda değil, müzik bu , eğer bunu dert edip insanlari tacize davetiye çıkarttığı felan düşünüyorsanız alakasi yok böyle düşünen birinin zaten zihniyeti pistir, direk ağzına bir tane geçirin..kpopta bu klipler neden her zaman bu kadar problem edilip inceleniyor ? Bir zaman ca derler şimdi bu ..Her zaman eleştirilecek bir şeyler bulunuyor müzik videolarını bile, apop böyle değil ya bir salın lütfen ki bu sahnede ne kıyafette… Read more »

evet bacım

Çok yakında netolar:
Jennie’nin gözünün üstünde kaşı var, kaşı olmayanlara saygısızlık yapiyür.

JenBellaShakespare

YA NASIL YANİ? JENNİE’NİN KAŞI MI VAR? BÜTÜN GÜVENİM YERLE BİR OLDU BU NASIL ŞRFSİZLİKTİR YA, İNANAMIYOR, KAŞI VAR, ÇOK DÜŞÜNCESİZ NE KADAR DA İĞRENÇ BİR İNSAN BU YA OFF

JenBellaShakespare

Ve çok afedersiniz neresini cinsellikle bağdaştırdınız? Kız orada MV’deki rolü icabı hemşire gibi davranıyor, cinsel içerikli bir şey mi yapmış, p*rno mu çekmişler de bizim haberimiz yok? Kız orada sadece oturuyor farkındaysanız, eğer bunda bir cinsellik görüyorsanız, lütfen gidip bir doktora görünün şayet sizde gereksiz yere azma hastalığı var.

Adrik

Erkekler polis, pilot, doktor ve hemşire konseptli o kadar şey yapıyor. Bu kıyafetleri giyerek kasık elleme dolu olan danslar yapıyorlar ama oturduğu yerde seksi olmaya çalışmayan Jennie için “p*rnografiye hizmet ediyor” denildi. 😭 Ve size bir şey daha söyleyeceğim. Bu haberin pannda trendlerde 1. olduğu gün 2. haberde bir erkek grubu üyesinin gömleği açık konsept fotoğrafı vardı. “SEKSİ” diye övünülmüş yorumlarla doluydu, haber başlığı da dahil. LOL. Eleştirileriniz sadece söz konusu bir kadınsa var. Erkekler yaptığında görmezden geliyorsunuz ya da onlara ölüp bitiyorsunuz. Bravo, tebrik ederim. Umarım herhangi bir kadın cinayeti haberinde “yeter artık” diye ağlamayan tayfasınızdır, aksi çelişkili olur.… Read more »

Xx34

Yg, sahneyi açıklayıp ilgisi olmadığını söylerken yine de editlemeyi düşündüklerini söylemiş..Tebrikler koreli hemşireler ,umarım artık rahatlar ve gerçek problemlere odaklanabilirsiniz artık , mvlere kafayı takmaktan ziyade..Benim anlamadığım sahnede,kıyafette ve sözlerde gerçekten sorun yoktu .Gerçek bir hemşire kıyafeti olmasını bekleyemezsiniz zaten ,bu bir müzik videosu ilgi çekici olması gereken bir hayal dünyası..şu ana kadar kadın ,erkek idollerin hepsi her türlü üniforma hatta okul kıyafeti bile giymiştir, neden konu BP olunca bu mesele büyütüldü ve taa yg’ye mektup yazıldı anlamıyorum, rahatsız edici bir sahne değildi…Bari eleştireceklerse bütün kadın ve erkek idolleri eleştirselerdi,yapsınlar bunu. Kadınların gücü bir kadınlara mı yetiyor? Bir de merak… Read more »

EjnE1wcWkAExlvX.jpeg
Last edited 22 gün önce by Xx34
JenBellaShakespare

Bakın sağlık sektörünün veya her hangi bir mesleğin cinselleştirilmesi iğrenç, mide bulandırıcı evet ama bizim sorunumuz ne biliyor musunuz? Bu kıyafette hiç bir şekilde cinselliği çağrıştıran bir şey yok.

Xx34

Problem jennenin hat belli etmeyen ve o amaca yönelmeyen düz beyaz elbisesi veya vermek istediği asıl mesaj değil, problem bunların toplumumun her seyi cinselleştirme kabiliyeti olup genel olarak sahip oldukları pis zihniyet..

Last edited 23 gün önce by Xx34
weare1

daha önce birçok kadın idol daha açık uniformalar giydi niye onlara sesiniz çıkmadı jennie ye gelince herkes çok bilmiş kesiliyor

Xx34

Yg sahnenin asıl mesajını açıklayıp o şekilde bir amaçla ilgisi olmadığını söyleyip ama yine de editlemeyi düşünüyorlarmuş ciddi misiniz ya sjsh Allah’ım yarabbim koreli hemşirelere bak pandeminin ortasında dertleri jennie olmuş , çıldırıcam…bir tane main rapper jennie sahnemiz vardı şimdi editlerler büyük ihtimal ,siz de rahat edin emi yerine ne koyarlar bilemem.
Bu ne abi ya her cbde illaha mvler didik didik edilip inceleniyor ,şu derde gel ..vay be öyle bir amaç olsa evet öyle olmuş derim ama yok, ,çıldırmalık..Milletin dili gerçekten bir bpye gelince aşırı duyar için açılıyor💆

FOD

Ygden gerçekten nefret ediyorum..Biz kızlara gelen ölüm tehtidi, iftira ve saldırılara karşı koruma ve dava açma talebimizi hergün binlerce eposta yoluyla iletirken yg kılını kıpırtdartmaz ama alakasız bir suçlamaya anında cevap verip gerekli olmamasına rağmen bile editlemeyi düşündüklerini söyler..tamam editlesinler eğer rahatlatayacaklarsa ama unutmayız bunu..Konu BP olunca sürekli her taraftan kızlara saldırılmaya çalışılmasını ve konuların büyütülmesini unutmayız,hatırlatırırız. Kızları korumaktan aciz olursan yg , bp de her gün saçma şeylerle suçlanıp nefret alır ,teşekkürler gerçekten 👏 Pinkarmanın gelmesini yakındır, hissediyorum

Last edited 22 gün önce by FOD
123rf

sahnede kısacık okul etekleriyle, saçını iki kulak yapmış, çocuksu tavırlarla seksi dansları kabullenen bizim pedofili kabul ettiğimiz şeyi normalleştirerek standart haline getiren kore, yetişkin bir insanın çeciki olmasını mı eleştirmiş. yanlış anlamayın ne mesleki unsurları ne kadınların cinselleştirilmesini desteklemiyorum ama en azından bunu yapmışsa da ” YETİŞKİN ” bir şekilde yapmış, sexy çocuk imajında değil. ayrıca bu konseptlerde erkek idollerinde kışkırtıcı gösterileri vardı.

eyenur

gereksiz duyar kasmmışlar

FOD

Jennie sadece yerinde oturuyordu ya ve mv bu abi..erkek idoller de çeşitli üniformalar giymiştir onlara bu söylendi mi bilmiyorum ama genel zihniyet iğrenç..Mvdeki sahne için geçen söz “Hiçbir doktor beni iyileştiremez ben aşk yüzünden tutkunken ” gibi bir şey..ve orda dikkat ederseniz kendi kendini tedavi ediyor, mesaj var ..bunda laf edilen ne bilmiyorum sadece oturuyor ya ..ve gerçek hemşire kiyafeti veya herhangi bir gerçeklik yansıtmak zorunlulugu olan bir belgesel degil , özel bir kostüm gibi ve estetik gözetilen bir müzik videosu için.. İnsanların zihinleri laf kadınlara gelince pis ve bizim kızlara gelince ayrı bir çifte standart gösteriyorlar ,çok sinirliyim şuan.… Read more »

Last edited 23 gün önce by FOD
Loura

Hemşirelik son sınıf öğrencisi olarak şu kıyafetin hemşirelerle uzaktan yakından bir alakası yok. Zaten etek giyen hemşire ben artık görmüyorum ve birde o kadar saat ayakta iş yapmaktan şişen ayaklarımızı topuklularla istesekte sığdıramayız. Sadece medyada artık hemşire figürünün pantolonlu, altında crocsları, elinde dosyaları olan biri olarak sembolize edilmesini isterim.

HTGNMO

O yüzden bu gerçeklik değil zaten , müzik videosunda bir sahne ..

Loura

O zaman hiç kullanmasınlar. Çünkü gerçeği yansıtmıyor. Şarkı sözünde doktor geçiyor taksın steteskopu boynuna tamamdır iş

Hgs

Gerçeği yansıtma zorunluluğu var mi mvde ? Gerçek hemşire kıyafeti bile değil , daha çok kostüm ..Gerçek hemsire kıyafeti olup kesip biçseler yine neyse…

Loura

Tabiki de öyle bir zorunluluğu yok. Ama en azından gerçeğe yakın bir imaj çizilse insanların aklına kazınan,medyaya yansıtılan hemşire figüründen biraz olsun kurtulabilmiş olurduk

Lolan

Aklı olan herkes her gün gittikleri hastanelerde hemşirenin nasıl giyindiğini biliyordur bence nxjxnxjx İşin show kısmı bu, mvden çıkıp hastanede 24 nöbetine gitmeyecek sonuçta nxjcmd

Eth

Anlıyorum zamaninda çekicilik olarak kullanmış mvlerde ama jennienin sahnesiyle böyle bir amacın alakasi yok ya sözlere dikkat edin + jennienin koreli hemşireleri temsil etme zorunluluğu da yok ve bu bir sadece müzik videosu, neyi abartıyorlar bu kadar? Bunu diyeceklerine pis zihniyetlere karşı dursunlar..
“Ben paha biçilemez biriyim, listemde bir prens bile yok, aşk benim artık almadığım bir ilaç, ben kara sevdalıyken hiçbir doktor yardım edemez.” Sözlere bakıp ne alaka diyorum ?

MeU , Once , ReVeluv and Blink

Biraz da insanların fesatlığıyla alakalı

?????

KIRMIZI TOPUKLU AYAKKABIDAN CİNSELLİK ÇIKARIMI YAPANLAR,KENDİ MESLEK GRUBU DIŞINDA HERHANGİ BİR MESLEĞİN ÜNİFORMASI KULLANILSAYDI GIKI ÇIKMAYACAK OLANLAR -DAHA ÖNCE ONLARCA KEZ KULLANILDI ÖĞRETMEN,POLİS,DOKTOR,OFİS ÇALIŞANI,ÖĞRENCİ,KASİYER,ASKER VS- TEDAVİ OLSUN. MESLEĞİNİZİN SİZE GÖRE ALAŞAĞI EDİLMESİNİN SEBEBİ 3 SANİYELİK BİR SAHNEYMİŞ GİBİ DAVRANMANIZ EPEY KOMİK KALDI Kİ BİRİNİZ PARMAĞIMA KIYMIK BATTI DEMESE SESİNİZ ÇIKMAYACAKTI ŞİMDİ SİZİN BU EN KUTSAL BENİM MESLEĞİM KADIN OLARAK AŞAĞILANDIK TRİBİNİZDEN GENÇ BİR KADINA SANKİ ÜNİFORMANIZI GİYİP PORNO ÇEKMİŞ GİBİ AĞIZA ALINMAYACAK ŞEYLER SÖYLENİYOR BUNA NE DİYECEKSİNİZ NE YAPACAKSINIZ? GINA GELDİ OTA B*KA YÜKSELİP KAFA AÇMANIZDAN

Duru

Burada herhangi bir cinselleştirme yok – kıyafet seksi bile değil- ki orada kendisinin doktoru olduğunu anlatmaya çalışmışlar :d

JenBellaShakespare

Ve ben çoğu hemşirenin bundan rahatsız olmadığı ile alakalı yazılar da gördüm. Kendi kendinize bir şeyler atıp tutuyorsunuz.

SGJK

Jennie sadece yerinde oturup sahnedeki söze uygun rol yapıyordu , kıyafetinde aşırılık yok ve gerçek hemşireleri temsil etme zorunluluğu da yok, bu bir belgesel değil bir müzik videosu ve kostüm gibi bir şey..bunu ve hemşireleri cinsel anlamda düşünüp taciz edenlerin zaten zihniyeti pisdir, o sahnede sorun yok yani o sözler geçerken nasil bir sahne geçseydi veya spor ayakkabi mi giyseydi ? Bir müzik video ve kıyafeti abartı değil, şarkı sözleri ise asıl dikkat çekilmesi gereken yer iken bu şimdi ne alaka ? Sorarlar o zaman snsd mr mr klibi çıktığında da ayni tepki verildi mi ki asıl orda bu çekici… Read more »

Almina

hemşireler de diyor kı böyle şeylerde gerçek hemşire tipinin dışına çıkmayın çıktığınızda yanlış bir imaj yayılıyor sorun burda aslında imajları aman içinde kötüleşiyor

SGJK

Bu bir müzik videosu tabiki ilgi çekici ve göze hitap etmek zorunda..gerçek hemşire kimliğini de yansıtma ve temsil etme zorunlulukları yok + giydiği gerçek hemşire kıyafeti veya ona yakın bir şey bile değil , abartısız mv için sade bir kostüm…ki ne bu sahnede ne de sözlerde cinselleştirme gibi bir amaç yok. Verilen mesaj ve çizilen sahne farklı, olsa derim ama yok yani yanlış yere yükseliyorlar

SGJK

Kusura bakmasın hemşireler burası show dünyası : renkli ve ilgi çekici..İlgileri olmayan ,alakasız şeyleri kafalarına takmayıp kendi işlerine odaklanabilirler ❤ Tepki vereceklerse başka bir kadına değil , direk sapık zihniyete veya bu zihniyetteki herhangi bir bireye verebilirler ,bu daha kolay gelmemeli..

HTGNMO

” [+208, -70] Şarkı sözlerinde doktorun bile kara sevda acısına iyi gelemediğini ve kendi başına bu acıyı aştığını söylüyor. Jennie güçlü bir kadın olduğunu göstermek için hem doktoru hem hastayı oynuyor. “Ben paha biçilemez biriyim, listemde bir prens bile yok, aşk benim artık almadığım bir ilaç, ben kara sevdalıyken hiçbir doktor yardım edemez.” Diyor şarkı sözlerinde. Lütfen böyle nefret toplamaya çalışan şeylere kanmayın ve Black Pink’in göstermeye çalıştığı kadın karakterini destekleyin.” 👏👏👏 O sahnede herhangi bir abartı hareket, kıyafet veya tepki çekebilecek bir söz geçmiyordu, bununla kafa yorup gereksiz duyar kasacaklarina kendilerine yönelen pis zihniyetlere karşı çıkıp tepkiyi direk onlara… Read more »

Last edited 23 gün önce by HTGNMO
Ally but Lisa Lisa Lisa

Böyle bir haber yapmanın mantığı ne gerçekten Klipte 3 saniye gösterilen bir kısım için insanlar niye bu kadar kasıyor 😂Burada gerçekten bir sorun görmüyorum. Jennie nin göğüs dekoltesi yok etek boyu dizlerinde makyajı gayet iyi. Bence bunu tahmin ederek ayrıca dikkat etmişler gibi duruyor. Ayrıca bu kıyafetle seksi bir dans filan da yapmıyor.3 saniye oturuyor sadece. Eğer şarkı sözlerine bakarsanız orada da herhangi bir cinsel anlam yok.

Selen

ulan niye çoğu şey bu kızın başında patlıyor . Aşağıda ki yorumlarda da gördüğüm kadarıyla ilk defa sektörde giyilmemiş ki . Daha önce de giyen olmuş ama hiç bu kadar konuşulmadı . Ben duymadım açıkcası duyan veya bilgisi olan yazarsa sevinirim .

J-HOPE

Ben kiyafette kötü birşey görmüyorum niye bu kadar abartıyorlar? Cınsellikle ne alakası var

xoo

Ya burda konu cinsellik değil. Kadın hastam benim doktorum da benim mesajı vermiş. Ama şu milletin meslek fantezisini anlamış değilim. Kaslı terli tamirciler, göğüs dekolteli hemşireler vs. Bence bu mesleğe ciddi saygısızlık ama yine belirteyim bu klipte öyle bi mana yok bana göre

Cart Curt

14. [+27, -3] O zaman kadın ve erkek grupları niye okul üniformasıyla dans edince bir şey denmiyor?
Noktayı koymuş reis cinsellik görmek isteyen kara çarşafa bile bir şey bulur sapık zihniyetlerinizi masum insanlardan uzak tutun artık.

2jin

.

images (75).jpeg
Aswium

Nefret edecek ne buldunuz acaba gayet güzel ve anlamlı bir parti her şey de bir kulp buluyorsunuz

jisoo

abartın eski filmlerde hemşireler hep bu şekilde konu blackpink olunca hep cinsellik olur konu zaten

Nisa

Linçlicek başka bir şey bulamadılar demek ki