Hollywood = Taylor Swift

115

Haber: Tarihte onun gibi başka bir şarkıcı yok.. Dünya, ‘Taylor Swift Çılgınlığı’nın altında

 

1. [+568, -142] Evet, her neyse bilmiyorum… Müziğinin bu kadar şaşırtıcı derecede iyi olduğunu ya da böyle bir nesile sahip olacağını hiç düşünmemiştim. Pazarlaması kesinlikle harika ama beyaz bir kadın olmasının çekiciliğinde büyük rol oynadığını düşünüyorum.

2. [+277, -23] Hiçbir şarkısını bilmiyorum…

3. [+312, -95] Yani biz K-Pop müziğimizden memnunuz o yüzden bunun ötesini araştırmıyoruz ama Taylor Swift kesinlikle bir dünya yıldızı…
Sadece müzik satışlarıyla bile s*çarken para kazanıyor… Şarkılarını bilmediğiniz için onun özel bir şeyi olmadığını düşünmek gerçekten utanç verici, sadece bir gölette yaşadığınızı ve karşınızdaki denizi hiç keşfetmediğinizin kanıtı bu. Ufkunuzu genişletin. Taylor Swift’in şiirsel sözlere sahip birçok şarkısı var.

4. [+147, -4] Sevgili skandallarını, uzun boylu olduğunu ve popüler olduğunu biliyorum ama şarkılarından hiçbirini bilmiyorum… Adını da sadece haberlerden duymuştum.

5. [+111, -11] Kore’de metroya bindiğinde kimsenin onu tanımadığını hatırlıyor musunuz ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

7. [+28, -4] Hiçbir şarkısını bilmiyorum. Sanırım Michael Jackson ve Elvis gibi isimlerle neden karşılaştırıldığını anlamak için dinlemem gerekecek. Biraz abartılmış biri gibi görünüyor.

8. [+26, -3] Ona sürekli harika sanatçı deniyor ama hiçbir şarkısını hatırlamıyorum. Yani böyle lakaba sahip bir şarkıcının en azından bir şarkısının herkes için unutulmaz olması gerekmez mi? Size Britney Spears, Avril Lavigne, Beyonce, Justin Bieber, Rihanna vb.’nin (ve tabii ki Beatles, Bob Dylan, Elton John gibi efsanelerin) aklıma gelen pek çok şarkısını listeleyebilirim… yani evet, az önce billboard’da en üst sıralarda yer alan tüm şarkılarını dinledim ve Amerikalı olmayan bana pek hitap etmiyorlar.

9. [+22, -1] Benim için tarihte bir daha tekrarlanmayacak tek şarkıcı Michael Jackson’dır……..

10. [+15, -1] Bir şarkısını bile hatırlayabilseydim güzel olurdu

11. [+17, -4] Başka bir beyaz kadının tüm desteği alması ve Amerikalıların buna çıldırması gibi bir fenomen daha var. Tüm müzik sektörüne mi hakim? Evet tabi. Belki sadece ABD’de. ABD’de muhteşem, buna hiç şüphem yok ama dünyanın her yerinde mi? ㅋㅋ Bu kulağa çok ABD üstünlüğü savunucusu gibi geliyor.

12. [+13, -1] Şarkı söyleme yeteneği en iyinin iyisi olmayabilir ama muhteşem bir şarkıcı ve söz yazarı ve yüksek kaliteli albümler çıkarıyor. Hayal edilemeyecek kadar zengin, kariyeri için gerçekten çok çalışıyor, sık sık albüm çıkarıyor ve onun sanatına ne kadar aşık olduğunu hissedebiliyorsunuz. Kore’de popüler olmamasının nedeni şarkı söyleme becerilerinin olağanüstü olmaması ve şarkılarının Korelilerin pek hoşlanmadığı country tarzına sahip olmasıdır. Ayrıca resmi olarak burada hiç konser vermedi.

13. [+9, -1] Kore’de bu kadar az popülariteye sahip olmasını her zaman tuhaf bulmuşumdur… 😮

14. [+7, -0] Kesinlikle bizim jenerasyonun en iyi kadın solistlerinden biri (bazı yabancı medya onun Beyonce’yi bile geride bıraktığını düşünüyor), ama evet, Kore’de pek popüler değil;; çoğunluk muhtemelen onun adını bile duymamıştır. Yine de onu oldukça yetenekli bir şarkıcı ve söz yazarı buluyorum.

 

 

K: netizenbuzz

 

 

Önceki İçerikIdol Endüstrisinin, bir pazar haline gelmesi
Sonraki İçerikSomi, YG hayranları tarafından eleştiriliyor
115 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments