Benzer Yazılar

[INSTIZ] Gruplarından aniden ve bilinmeyen sebeplerden ötürü ayrılan idoller kimler?

1. Park Jaebum

2. Laun..

3. Laun….

4. Evet ㅠㅠㅠ ONF Laun.. çok severdim onu

5 Hyuna da Wonder Girls’den sebep göstermeden ayrılmamış mıydı?

6. ONF Laun..

7. Howonie..

8. Laun, Kim Woojin, bu ikisi aynı anda gruplarından ayrıldılar ve herkes şaşırmıştı

9. Çok fazla var aslında…

10. Çok var ama ONF ve TO1 kısa zaman önce gerçekten aniden ayrıoldı

 

K: Pannchoa

guest
90 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
RubyJane

Jessica benim için hep bir merak oldu atıldı mı yoksa ayrıldı mı sebebi neydi üyelerle arası cidden çıkan dedikodulardaki gibi mi sm neden önünü kesiyor gerçekten en çok merak ettiğim o

Hayrunnisa

Bu konuda çok fazla analiz okudum. Bana eskisi kadar gizemli gelmiyor. Birde Jessica’nın her ne kadar kurgu dese de, bariz bir şekilde kendi hayat hikayesini kurgu gibi yazdığı bir kitabı da var

RubyJane

Ama iki tarafta farklı şeyler söylüyor bir ton senaryo var hangisi gerçek aralarında neler yaşandı çünkü jessica bildiğin sektörden dışlandı

Last edited 13 gün önce by RubyJane
Hayrunnisa

Sektörden dışlanması ile ilgili de bir takım şeyler yazıldı. Ama dediğin gibi kesin sonuca varmak zor. Herkes haklı olduğunu düşünüp, ona göre davranıyor

Oasis

Dün twitterda viral bir flood vardı Jessica’nın kitabından alıntılar paylaşmışlardı, 2 kızla problemi olduğunu diğerlerini sevdiğini kurgusal karakterde böyle yazmış tabii konuya hakim olan biri daha iyi anlar ben üstünkörü baktım, ama kadın para için her şeyi yapabilir gibi geliyor bana çinde ki program milliyeti hakkında tartışmalar, Lay ile reklam filmi ve kitap gerçekten birilerine borçlu mu acaba onu da merak ediyorum

RubyJane

Link atar mısın rica etsem

Oasis

https://twitter.com/cvrvldvnvvrs/status/1523941053363015680?t=jFgV3IOdWw72z4msniLdPg&s=19

marin

Ve o iki kızdan birinin Taeyeon olduğu tahmin ediliyor yorumlarda okuduğum kadarıyla. Yani Taeyeon ile Jessica zaten zıt karakterler gibi duruyor ama yone Taeyeonla zıt olduklarını düşündüğüm Tiffanyle, Taeyeon’un çok iyi anlaşması da Taeyeon ile Jessica arasında başka bir şeylerin olabileceğini düşündürüyor. Cidden bir dolu şehir efsanesi var bu konuda ama aslını hiç bilemiycez gibi geliyor. Jessica ayrıldıktan kısa süre sonra diğer üyeler mini konser gibi bir şeye katılıyor. Orada hepsi siyah giymişler ve içlerinde ağlayan üyeler var. Hepsi de çok üzgün görünüyor. Yine meşhur ITNW ballad versiyonu ve Divine şarkılarını ağlayarak söyledikleri konserde Jessica’nın olmayışından dolayı üzgün oldukları söyleniyor.… Read more »

Hayrunnisa

Dargınlıkları olsa bile, bazı şeyleri birlikte elde ettiler. Kolay kolay silip atılamayacak anları illa ki olmuştur. Ben üyelerin bazı şeylerin daha farklı olmasını istediklerini düşünüyorum.

marin

Bencede. Çünkü çok büyük bir seçim aşamasının ardından seçilmiş tüm üyeler ve zirve dönemlerini beraber yaşamışlar. Anılarını bir kenara bırakmak kolay degildir. Ben zaten Jessica’nın tüm üyelerle sorunu olduğunu düşünmüyorum. Kitapta ima ettiği gibi 1-2 üye dışında hâla görüştüğü üyeler vardır.

RubyJane

Bu bir iddia tabii ama Jessica nin bir gece kulübüne gitmesi ve olayın Taeyeon un üstüne kalması ve bu yüzden Taeyeon un nefret alması tarzı muhabbetler dönüyordu araları 2010dan beri limoni Jessica ayrıldıktan hemen sonra Taeyeon 8 üyenin olduğu bir tişörtle ailem diye fotoğraf attığı için de eleştirildi ama grubun lideri olduğu için bir şekilde ayakta durması gerektiğini kimse düşünmedi tabii çok olay çıktı o dönem hatta inanilmaz sacma olsa bile Jessicayi Taeyeon attırdı diye iddialar bile dolandı ama ne olduysa Krystal smtown konserlerinde bazı soshi üyeleriyle görünmemek için kapanışlar çıkmıyordu bile gercekten kimsenin bilmediği büyük olaylar donmus olmalı

yaya

O dediğin olay Taeyeon ve yoona üzerine kalmıştı diye hatırlıyorum. Ve fanlar taeyeon un, Jessica ya karşı olan hareketlerini hep buna bagladılar.
Ayrıca sica gruptan ayrıldıktan sonra ortada taeyeon’un programlarda vs Jessicaya kötü baktığı videoları dolanmaya başladı. Diger kızların bazı davranışları da kötü görünen kesitler vardı. Üzerine taeyeon da ot8 paylaşınca işler iyice sarpa sardı, taeyeon attırdı kızı denmeye başlandı. Üzerine krystal in aslında önceden snsd nin bebegi gibiyken birden kızlara karşı buz kesen tavrı da olunca bu tepkiler kaçınılmazdı

marin

Eski videoların bazılarında anlaşılıyor Taeyeon ile Jessica’nın arasında bir soğuk savaş olduğu. İş ilişkisi dedikleri durum bu sanırım. Yani Taeyeon bir üyeyi attırmak için şirkete söz geçirecek statüde midir pek sanmıyorum. Eğer bir tartışmaları olduysa ve Taeyeon haklı görüldü ve bu sebepten Jessica’nın ayrılığına giden kapıyı açtıysa onu bilemem tabi. Geçende haberi oldu, SM idollere iyi imkanlar tanıdığından pek ayrılık yaşamayan bir şirket. Jessica da Taeyeon’dan sonra solo olarak en iyi parlayabilecek üyeydi. Jessica’yı tek kalemde silmeleri ve yıllardır bir şekilde iş yapmasını engellemeleri ona gerçektem kızgın oldukları anlamına geliyor bana kalırsa. Çünkü Tiffany’de ayrıldı mesela ama televizyona gayette çıkıyor.… Read more »

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Konudan biraz bağımsız ama bu konu hakkında konuşmak istiyordum uzun zamandır, yani taeyeon ve Jess hakkında. Bence 2 ana vokal, taeyeon lider jess ise en uzun stajyerlik yapan üye ve bence aralarında bir rekabet vardı. Kpop gruplarında genel olarak bu oluyor zaten. Stajyerlerden bazıları iyi arkadaşlar olsada rakipler, bazıları gidecek bazıları debut yapıcak. Bir nevi iş arkadaşlığı sanki.Tabiki birbirlerinden nefret etmiyorlardır ama rekabet çok açık. Bence jessica alması gereken lineları alamıyordu. Şahsi olarak çoğu şarkıda şeyi hissediyorum yani keşke jessica söyleseymiş burayı gibisinden. Tae’nin sesi aşırı güçlü ve tok, jess ise çok güçlü ama daha honey voice diyebileceğimiz tipten. Ve… Read more »

marin

Demek istediğini anladım. Bencede bu bazı mücadele şovlarında izlediğimiz rekabet ortamı stajyerlik sürecinde çok daha sert şekilde gerçekleşiyor. Özellikle 3 büyüklerde. Kimileri arkadaşça bir rekabet içinde olsada kimileri birbirinden haz etmiyordur elbet. Aynı grupta çıkış yaparlarsa da mecbur bir uyum gösteriyorlardır. Gruplarda tüm üyelerin çok iyi anlaştıklarını sanmıyorum zaten ki bu gayet normal.

Rosie Posie Exo-l Blink

Aynen

Vivi

Cidden Krystal Snsd üyeleri ile görüşmüyor büyük ihtimalle üyelerin arasıda son zamanlarda iyi değil gibiydi. Ama şu an snsd üyelerinin çoğu ot9 ile imalı bir şeyler yapmaya çalışıyorlar sanki. Aralarında ne oldu ne bitti çok sır var.

Sad but i've içe coffee

O olay gece kulübünden ziyade Taecyeon ile ilişki iddiaları değil miydi? Buluşan SNSD üyesi Taeyeon denildiği için baya nefret almıştı 2PM hayranlarından, sonra Yoona Taec shipperlar Tae değil Yoona’dir demişti. 2011 Dispacth çifti Jessica ve Taecti o dönem Jessica olayları ustlenmedigi için Taeyeonla araları iyi olmadı deniyor.

yaya

Biri taeyeon digeri sooyoung dur. Taeyeon ile olan anlaşamama durumu herkesin bildiği şeydi zaten ama sooyoung ne alaka bende bilmiyorum. Kitapta bahsedilen bir kişiyi sooyoung a benzetmişti okuyanlar. Şu dediğin, siyah giymişler içlerinde aglayanlar vardı dediğin olay Jessica ayrıldıktan kısa süre sonra fan toplantısı mı yoksa mini konser mi o tarz bir şey düzenlendi gerçekten. Siyah mı giydiler emin değilim de bir yerde oturuyorlardı. Ve orada aglayan üyeler samimiyetsiz diye eleştiri almıştı. Çünkü yayınlanan fotoğraflar da cidden aglamak için kendini sıkan ve zorlayan üyeler vardı. Bariz belliydi bu durum hatta Yuri nin yüzü bana komik gelmişti kendini gereksiz kastıgı için… Read more »

Last edited 13 gün önce by yaya
marin

Diyorum ya benim için asla aydınlatılamayacak bir durum bu. Ben o mini konserin yakın cekimlerine pek bakmadım ama uzak çekimlerde üyeler gayet üzgündü hatta ağlarken birbirine tutinan üyeler vardı. Seyirciler J harfli ışık çubuğu tutup Jesica diye tezahürat yapıyordu hatta. Yani bana inandırıcı gelmişti ama yakın çekimlere de bir bakıcam öyle dediğin için. Gerçi şu sahne arkasında güldükleri söylenen söylentiyi hatırlıyorum. İki anlaşamadığı üye varmış denince benimde ilk aklıma gelen Taeyeon idi. İkinciden pek emin değilim. Bence Sunny ve Hyoyeon değildir. Seohyun’da pek sorun yaşanacak biri değil bence. Yoona ile iyi anlaşıyorlardı diye biliyorum. Hatta en meşhur shiplerinden Soshi’nin. Geriye… Read more »

Vivi

Büyük ihtimalle ikinci kişi Tiffany gibi. Hatta bazı kaynaklar diğer 8 üyenin aileside Jessica’nın atılması yönünde şirket ile görüştü diye haberler yapılıp silinmiş hemen. Ailelerinde parmağı var bence bu işte.

marin

Twitterda okuduğum bir postta gördüm bende bu ailelerin dahil olduğu konusunu. Baya uzun bir yazıydı. Jessica’nın gruptan çıkarılacağını resmi duyurudan önce Çinli fanlar ortaya çıkarmış. Yani Jessica ve SM ayrılma açıklamasını 30’unda yaparken 28’inde çoktan Çinli fanlar arasında yayılmış söylentisi. Onlarda şirketteki kaynaklarından öğrenmişler. Hatta birisi ayrılığı deatekleyenlerin Taeyeon, Sooyoung ve Yuri olduğunu söylemiş. Tabi ne kadar doğrudur tartışılır ama bir de aileler dahil olduysa ki aileler ne alaka onu hiç anlamadım, işler çok karışmış demektir.

Vivi

Aslında Ailelerde karışabilir bu duruma mesala Exo Tao sakatlandığı dönem babası gruptan ayrılması için devreye girdi. Daha çok niceleri var bununda çok fazla karmakarışıklık var

marin

Yani tabiki aileler özellikle küçük yaştaki idoller için kesinlikle söz sahibi olmalı zaten de kaç yıllık idollerin bile ailelerin dahil olabilmesi şaşırttı beni. Bence tek bir taraf masum değil bu konuda. Hepsinin hataları olmuştur mutlaka. Çok çalkantılı bir ayrılık dönemi olduğu kesin.

Vivi

Aynen öyle

yaya

İddialara göre Jessica nın snsd adının altında ve onunla promosyon yaparken yani bir nevi bu grup adını kullandıgı halde kurdugu markadan gelen geliri diger üyelerle bölüşmeyecek olması bazı üyeleri rahatsız ediyor ve işe aileleri bile karışıyor. Asıl sebep markadan kazanılacak parayı Jessica nın tek başına alacak olması yani

marin

İyi de bu kimliği üzerinden nasıl atabilir ki. Taeyeon solo albüm yaparken ya da Yoona dizi çekerken üzerlerinde SNSD kimliği yok diyebilir miyiz. Bu Jessica’nın bir hayaliymiş ve grubun adını da olumsuz bir şekilde kullanmamış sonuçta. Eğer gerçekten böyleyse durum yaptıkları bana kıskançlıktan başka bir şey gibi görünmüyor. Jessica’nın daha fazla kazanmasını istememişler o zaman. İlginç bir durum gerçekten ya.

pinkeu

syo aileden deli gibi zengin zaten ya bunlar ne saçma iddialar hahahshaha

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Sunny Hyo Yoona ve Tiffany değildir. Açık açık fotoğraf paylaşmasalarda hala görüştüklerini gösteren birçok işaret vardı. Bende yuri ve sooyoung arasında kaldım diğeri ise garanti taeyeon bence bu çok belliydi.

marin

Aynen çoğu tahmin bu üçlü üzerinde zaten.

Rosie Posie Exo-l Blink

Neden olduğunu anlayabiliyorum mlsf😔😅

Oasis

Kitapta menajer Rachael’e (Jessica) gelip kızlar seninle aynı sahneyi paylaşmak istemiyor onlar seni görmek istemiyorsa yapacak bir şey yok gibi bir bölüm vardı ne kadar doğru bilmiyorum artık

yaya

Eger bu gerçekte yaşandıysa bu snsd üyeleri ne kıymetliymiş de Sm dinlemiş bunları ve Onlar seni istemiyorsa güle güle demiş.

marin

Benim anlamadığım üyeler neden bu kadar karşı durmuş Jessica’ya. Kendi markasını kurduğu için mi? Ee hepsi solo faaliyet yapıyormuş zaten. Jessica da kendi solo işi olarak buna odaklanmış. Tüm üyeler 7 yıllık sözleşmelerinden sonra 9 üye olarak 3 yıllık daha sözleşme imzalamış Jessica’nın ayrılığından önce. Yani Jessica belli ki gruptan ayrılma düşüncesinde değilmiş ki sözleşmeyi yenilemiş. Eğer kitapta söylediği gibi üyeler tarafından dışlandıysa çok kırıcı.

Oasis

O yıllardaki videolara bakınca Taeyeon ile Jessica arasında rekabet olduğu anlaşılıyor bence. Bir de kendi fikrim Taeyeon ilginin, insanların kendi çevresinde olmasını seven biriymiş yani kendine ses ve görüntü olarak rakip olan ismi Jessica olarak görmüş olabilir ki bence bu analiz videolarındaki yüz mimikleri fln bunu belli ediyor, Jessica’nın marka kurması onu daha da irite etmiş olabilir, diğer kızları da yanına çekmiş olabilir yani bunu nasıl açıklarım bilmiyorum ama Taeyeon kızları çevresinde topladı bence. Yıllar geçtikçe Taeyeon’un yaşadığı kayıplar fln onu yumuşatmış olarak görüyorum, şuan ki Taeyeon olsa o yıllarda bunları yaşamazlardı bence. Ve aynı zamanda Jessica’nın da tuhaf bi… Read more »

marin

Kesinlikle. Bu rekabeti ateşleyen solo stanleri unutmamak gerek. Yani yeni kpop takipçilere şimdiye özgü sanıyor ama o zamanlarda deli gibi solo stan tartışmaları oluyormuş. En çokta Jessica mı yoksa Taeyeon mu SNSD’nin ana vokali konusunda. Jessica’nın grup içi popülerliği hiçte yok sayılamayacak kadar güçlüymüş en az Taeyeon kadar. Bu nedenle bencede içten içe bir rekabet içindelerdi hep. Karakter olarakta pek uymuyorlar zaten bence. Bu arada dediğine ciddi hak verdim. Şu anki Taeyeon olsa kesinlikle daha ılıman olurdu. Taeyeon’un yaşadıklarının üzerinde bıraktığı etki eski ve yeni videolarında çok net bir şekilde görülüyor. Bu ayrılık döneminde herkeste biraz biraz hata vardır mutlaka.… Read more »

pinkeu

yazdığının aksine taeyeon ilgiden hoşlanan biri değil ya taeyeonu tanıyan herkes onun sessiz sakin hayatları çok daha sevdiğini kolaylıkla söyleyebilir. ayrıca ty yanında durmak yerine jessin yanında durmayı tercih edecek kızlar da var ama şirket etkisi ve jessin davranışları da var taeyeonun kızları bu konuda etkilediğini düşünnüyorum. en fazla tiffanyi etkilemiştir.

Rosie Posie Exo-l Blink

Benimde düşüncelerim bu şekilde.

pinkeu

jess markası için sözleşmeyi fesh etmek isteyen ve grubu kenara atmayı düşünen kişidir diye belki ☺️

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Bencede Taeyeon’la kesinlikle sorunları vardı. Snsd takip etmeye başladığımda hep hissetmiştim bunu.

Oasis

Kesinlikle

marin

Aslında bence aralarında hayranların da oluşturduğu bir rekabet vardı. Jessica’nın mı yoksa Taeyeon’un mu ana vokal olduğu hep tartışılırdı mesela. Yani bu yüzden anlaşamıyorlardır demiyorum tabi de solo hayranlarının çoğu da bu sebeple birbirlerini sevmezdi.

Rosie Posie Exo-l Blink

Aynı fikirdeyim bencede en büyük sebebi bu

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Ama taeyeon ile yakın olmaları normal sonuçta neredeyse 20 yıldır arkadaşlar, aynı zamanda kaç yıllık grup arkadaşı. Gruptayken zaten iyi anlaşmak zorundalar ve 20 yıllık bir arada olduğu insanla doğal olarak iyi anlaşırsın yani biryerden sonra. Tiffany çok problematik birine benzemiyor bence daha çok herkesle iyi anlaşan biri gibi.

marin

Öyle bakınca Jessica gruptan ayrıldığında stajyerlille beraber yaklaşık 15 yıldır beraber zaman geçirmişlikleri vardı. Yani bence tamamen kişilikler uyuşmuyorsa olmuyor bazı şeyler. Zaten bende Tiffany ihtimalini sildim kafamdan. Çünkü dediğim gibi ikiside birbirlerine çok destek olmuşlar grupta yabancı yerden gelmeleri sebebiyle.

Rosie Posie Exo-l Blink

Haklısın ama bence 2. Kontrattan sonra daha bi yakınlaşmışlardır. Aynı zamanda tae eskisine göre daha yumuşak duruyor. Lakin kişilikler uymuyorsa olmaz tabii o ayrı

kimkibumkeyismylove

“para için her şeyi yapabilirmiş gibi geliyor” dediğin kadın yıllardır AYNI hikayeyi anlatıyor. Gruptan atıldığı zaman her şeyi detayları ile weibo’ya yazdı, duymak istemiyorsunuz işte.

jsysgs

Çin’deki program milliyetiyle Lay ile olan reklam filminin ne alakası var? O programdaki profilini Çin medyası kendisi yazmış şirket açıklama yaptı profil detaylarını biz henüz göndermemiştik diye. Reklam filmini de bir şeyleri tanıtmak için yapıyorlar haliyle birileri sadece borçlu oldukları için mi kabul ediyor bunları, bu ne saçma bir bağlantı kurma şekildir?

marin

Benim içinde en merak ettiğim Jessica sanırım. Bu konu o zamandan bu zaman çok konuşuldu ve hâla konuşulmaya devam ediyor ve birçok ihtimalden bahsediliyor ayrılmasıyla ilgili ama asıl detayları merak ediyorum ben. AOA’in sonradan yayınlanan konuşmaları gibi üyelerle aralarında geçenler yayınlanabilseydi keşke diyorum bazen. Tabiki SM gibi bir şirkette imkansız ama anca öyle öğtenebilirdik. Gerçi Jessica kitabında üstü kapalı detaylar vermiş gibi ama onlar da tek taraflı.

pinkeu

taeyeon ve jessica anlaşamıyor olsa dahi neden grupta kalan taeyeon diye suçlu olan oymuş gibi anlaşılıyor bilmiyorum, jessica son yıllarında grupta bir sürü soruna sebep oldu sırf sevgilisi ve orda buralarda takılmaları yüzünden. onun yüzünden diğer üyeler de gereksiz tepkiler aldı. taeyeon’un bir lider olarak olayları kontrol etmek istemesi böyle bir soruna yol açtı belki de bilmiyorum ama mr mr dönemi de araları bahsedildiği kadar kötü değildi. bizzat o dönemi yaşamış biri olarak söylüyorum. ayrıca sm’de çalışan herkesin söylediği bir şey var, jessica kendi ayrılmak istedi, bunun için son bir şarkı ve konser bile planlandı ama son anda vazgeçince kabul… Read more »

marin

Taeyeon’u cidden severim ve Jessica’nın ayrılığının faturasının sadece ona kesilmesi elbette haksızlık olur. Ben Jessica süper masumdue demiyoeum. Hataları mutlaka vardır. Ama iş sevgililik konusu ise Taeyeon’un da Baekhyun ile olan haberleri az etki yaratmadı hem kendi üzerinde hem grup üzerinde. Ki o yıl birden fazla üyenin sevgilileri halka açıklandı. Bunun etkin bir sebep olduğunu söylemek bana mantıklı gelmedi o yüzden. Bildiğim kadarıyla zaten Jessica’da tüm üyeleri kapsayan bir atıfta bulunmuyor. 2 üyeyle sıkıntısı olduğunu ima etmiş mesela kitapta. Ayrıldıği dönemde de üyelerin desteğini bulamadığı için gücendiğini dile getirmiş. Sonrasında ona sorulmadığı sürece kitaptaki imaları saymazsak pek bahsetmemiş diğerlerinden. Bende… Read more »

pinkeu

konu jessin sevgili yapması değil, tyler kwon yüzünden grup aktivitelerini aksatması, gruptan ayrılmak isteyenin ilk kendi olması ve bunun tek sebebinin sevgilisi ile kariyeri olması vs. yoksa o yıllarda tüm kızların sevgilisi vardı. jessicanın tyler ile barda takılırken sarhoş olup çöplere düştüğü gün bile taeyeon olarak anıldı, nefret alan ty oldu. sırf jessica 2 kızla anlaşamadığını söylüyor diye o kızlar haksız ya da kötü diye bir şey yok ama insanlar taeyeona zorba gibi davranıyor wtf ayrıca tylerın imajı sonelar arasında da üyeler arasında da iyi değildi

YÜCE SOSHI

Jessica’nın otobiyografisel kurgu türünde yazdığı Shine kitabının 2. serisi Bright’ta yazılı bir paragraf hayranların dikkatini çekmiş. Jessica, burada kitapta bahsettiği arkadaşları ile şu anda aralarındaki ilişkiyi anlatıyor! “Ah, evet. O kızlar ve ben hâlâ kardeş gibiyiz, şimdi hepimiz farklı şeyler yapıyor olsak da. İşin püf noktası, çekişme* ve acılık** arasındaki farkı bulabilmenizi sağlamak. Herkes çekişiyor. Kızlar ve ben arasında eskiden bir sürü aptalca şey hakkında yanlış anlaşılmalar var. Ama acılık farklıdır. Kalbinize derin kökler ekebilir ve tamamen başka bir şeye dönüşebilir. Neyin ne olduğunu belirleyebilirseniz sorun olmaz. Tanrım, keşke tüm konuşmamızı yazıya dökebilseydim. Sanki neler yaşadığımı tam olarak biliyormuş gibi… Read more »

Vivi

Jessica solo çıkardığı zaman müzik showlara, radyo programlarına çıkarılmaması SM’in işi atıldı bence ama SM Jessica’nın kurmuş olduğu markadan idollerine giydirmesi çok tuhaf Sm ve Jessica arasında olan biten çok tuhaf

Mustesna

Grup değil ama hansol smrookiesken tam nct çıkış yaptıktan sonra neden ayrıldı? Smrookiesken bu kadar öne çıkarılan bir üye iken, ilk çıkış birimlerinde neden olmadı? çok merak ediyorum arkada neler oldu.

czennie

sm hansola çıkış yaptırmadı johnny gibi bekletiliyordu hansol da beklemek yerine smden ayrıldı

Mustesna

nct tam çıkış yapmışken durup dururken ayrılması bana saçma geliyor. Biraz daha bekleyebilirdi ama beklemedi. O kadar sene sabreden adam yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişken neden vazgeçsin ki? Bir şeyler oldu ki vazgeçti.
Böyle düşünmeme neden olan şeylerden biri hansolün taeminin konserinde arka dansçılık yapmış olması. belki bu neden sizlere mantıksız gelebilir ama beni düşündürüyor.

dans et o zaman kanka

Taeminin arkasında dansçılık yapması ne alaka ki? Cidden anlamadım tam orayı o yüzden sordum

yaya

1.Ben de Jessica olaylarının gerçek yüzünü merak ediyorum.
2. Gfriend neden dagıldı.Bu haberin içerigine uymuyor ama ben merak ediyorum bunu da.
Bu iki olayın arka planını bilsek günlerce konuşacak konu çıkar gibi
Bir de momoland var. Bunların üyeleri niye ayrıldı. Bir üye direkt şirketin kendisini attıgını ima etmişti hatta. O grupta da garip şeyler oluyor

Last edited 13 gün önce by yaya
myfirstlovestory

momoland daisynin atılışı çok bariz sevgili skandalını şirket hiç toplamadı kasıtlı olarak ve daisy ile daha sonrasında kontratta da anlaşamadılar davalık oldular hatta daisy davaları geçen sene kazandı mld para ödemesi yapcak kızlarla bile görüşmüyormuş
diğer iki üye neden bi anda ortadan kayboldu ben de anlamadım sağlık sorunu falan diyorlar ama arkaplanda bir şeylerin döndüğü açık bu 3 üye gittiğinden beri momoland kızlarının yüzünde gülümseme bile kalmadı

hai

peki ya smrookies hansol, smrookies zamanında en popüler kişiydi, hatta herkes grubun liderinin o olacağını düşünüyordu ama nct ile çıkış yapmadı, önce sm’de koreograf oldu denildi sonra taemin’in konserinde arka dansçı olarak görüldü ve kısa bir süre sonra sm’den ayrıldı ama bu olayların hepsi kimse bir şey anlayamadan hızlı hızlı gerçekleşti ben hala gerçek nedeni aşırı merak ediyorum

Jey

Hansol’la ilgili şöyle diyorlar. Hansol, Johnny ve Doyoung aslında Kun ve Winwin’le birlikte Çin unitinde olacaklardı. Ancak Kore-Çin arası ilişkilerin bozulmasından dolayı Çin uniti iptal oldu ve üyelerin geleceği belirsizleşti. Geleceği yıllarca belirsiz halde kalacağından dolayı Hansol beklemek istemedi ve ayrıldı.
Başka sebepler de vardır muhtelemen ama Hansol’un ayrılmasıyla ilgili yapılan genel yorum bu şekilde.

hai

ben bunu hiç duymamıştım ve şöyle bir düşünce oldukça mantıklı geldi

Sad but i've içe coffee

Hansol ile ilgili -tamamen varsayım – 94’lu üye olduğu için ondan çok daha gençler debutladi ancak 3 yıla yakın rookieste beklese de sözleşme yapmamışlar. (Grupta çıkış sözleşmesinden bahsediyorum) 24 yaşına gelmişti askerlik yaşı gelmişti ve sektörde yaş çok önemli diye ayrıldı deniyor. Jonghyun’un önerisi ile şirkete alındığı için o olaylardan sonra da karışık iddialar var ama ben genel olarak belirsiz gelecek diye düşünüyorum. Hoş 2 yıl bekledi 6 ay daha beklese kesin debutlardi:(

Last edited 12 gün önce by Sad but i've içe coffee
myfirstlovestory

benim merak ettiklerim daha çok predebut zamanı olan ayrılıklar mesela smrookiesten aespaya sadece ningningin gelmesi smin aespayı oluştururken winter gibi gizli stajyeriyle 11 ay staj yapmış gisellei çıkartıp diğer kızları çıkartmaması (bi anda hepsinin sektörden ayrılması) ya da ygnin future 2ne1 grubunun blackpinkte çıkış yapamaması falan hep kafamda merak bırakmıştır
bir de tabiki altlarda da yazıldığı gibi gfriend ve jessicayı ben de çok merak ediyorum

Ad:*

Gerçekten de future 2ne1 dan hiç biri blackpink de çıkış yapmadı sanırsam ilginç.

Vivi

Blackpink üyeleri ile aynı stajyer grubunda değillerdi ondan 2016’da onların gelmesi bekleniyordu. Yg geri zekalı olduğu için kızlar ayrıldı tek tek

Vivi

Future 2ne1 apayrı bir stajyer grubuydu blackpink’in çıkış öncesi adı pinkpunktu (8-9 üyeydiler galiba) future 2ne1 diye tanıtılan stajyerler 2016’da gelecekti ama blackpink 4 kişi çıkış yaptı 2016 yılında. Future 2ne1’da tek tek dağıldı çıkış yapamadıkları için

Last edited 12 gün önce by Vivi
myfirstlovestory

işte o garip geliyor bana zaten baya videoları paylaşılıp ön planda tutuluyodu moon sua kaç yılınıygde geçirdi mesela sonra bi baktık pink punktan 4 kız bi anda çıkış yapıyo

Hayrunnisa

Ayrılan çoğu grup üyesinin az çok sebebi tahmin edilebilir. Büyük gizemle ayrılan kimse yok. Olan da sonradan sebebini açığa vurdu zaten

Jungkookieee

Genelde gruptan hamilelik,zorbalık,uyuşturucu,anlaşmazlık nedeniyle ayrılıyorlar

koniçiva

Jessica olayı..

Kpop

Super Junior Kim Kibum

QueenSS

Oyunculuğa geçtiği için ayrılmamış mıydı?

Kpop

Ama oyunculukta da çok göremedik. En popüler suju üyesiydi,sm den de sözleşmesi bitince ayrıldı gene hala sektörde çok film ya da dizide göremiyoruz.

Sel cheshire

Adam kendisi söyledi ya dans edip sahnede durmak benlik değil diye

Miya Kayra

8. Laun, Kim Woojin, bu ikisi aynı anda gruplarından ayrıldılar ve herkes şaşırmıştı

Laun tamamda woojin ne alaka

Miya Kayra

onun gruptan ayrılmaması garip olurdu zaten

Jey

7. Howonie..

Cidden Hoya neden ayrıldı hala merak ediyorum. Çok sebepsiz yere ayrılmış gibi geliyor.

yaya

İyi de bu gayet açıktı. İnfinite daha önce ki sözleşme yenileme konusunu bir program da anlatmıştı. Beraber yemek yiyorlarmış, ve sözleşme yi ne yapacaklarını konusuyorlarmış. Gyu kalkıp ben yenileyecegim demiş ve masadan ayrılmış. Diger üyeler de arkasından gelmiş. O sene tüm sözleşmeler yenilendi. Bir sonraki sözleşme de ise Hoya yenilemedi. Neden denmeyecek bir üye çünkü Hoya nın sesi iyiydi ama grubunda altın gibi sesi olan woohyun ve Gyu nun gerisinde kalıyordu. Rapı iyiydi ama Dongwoo nun gerisinde kalıyordu. Dansta kendini gösteriyordu ama diger pozisyonlarda da iyi oldugunun gayet farkındaydı. Bu çocuk babasına karşı gelip dans edecegim diye küçük yaşta evinden… Read more »

pinkeu

sonuç olarak hoya üyelere ve hayranlara ayıp etti o çıktıktan sonra doğru düzgün tek cb yaptılar, şimdi de hepsi kendi yolunda. acele ederek kendini kötü konuma düşürdü. şimdi diğer tüm farklı ajanslardaki üyeler gibi bir araya gelebilirdi.

jsysgs

Jessica’nın ayrılmasında herkesin sandığının aksine büyük bir gizem yok bence illaki bilmediğimiz şeyler de vardır ama Jessica o gün söylemişti zaten. Her sene yeni bir şeyler de sunmuyor 8 sene önce neler söylediyse hala aynısını söylüyor. Kitabı kendi hayatından ilham alınarak oluşturulmuş ve roman olduğu için haliyle kurguyla birleştirilmiş ama bazıları kitaptaki karakterler için yok şu bu kişi benzetmeleri falan yapmış, farkındaysanız bunu kendiniz yapıyorsunuz demek ki o hareketleri o karakterde fark ettiniz ve ona yakıştırıyorsunuz. İki tarafın da yanlış davranışları olabilir ama sürekli Jessica’ya yükleniliyor. Diğerleri iyi konuşuyor ama Jessica sürekli birilerini baskı altında bırakıyor falan deniliyor. Madem öyle… Read more »

pinkeu

jess perspektifinden bakıyoruz zaten. ilk ayrıldığında herkes jessicayı destekliyordu fandomdan ama şimdi kim kaldı? neredeyse kimse. çünkü yaptığı hareketler çelişki doluydu. ilk grubu ve üyeleri zor duruma sokup sonra gg diye duygu sömürüsü yapmaya başladı. snsd kızlarını elinizde doğru düzgün hiçbir kanıt olmadan zorba ile yalpalamanızdan sıkıldık. ayrıca sm gibi bir şirket altında açıkça konuşmaları imkansız… ki jessica’nın grupta çok samimi olduğu ve şu an hâlâ görüştüğü üyeler de var 😺 o gittikten sonra özlemini dile getirenler de. ayrıca kimse kitaptaki kişilerin “karakterine” göre benzetme yapmıyor. kız kardeşi olan bir üye diye betimlemiş grupta tek kız kardeşe sahip kişi zan… Read more »

jsysgs

Elimizde kanıt olmadan mı? Jessica’nın kelimeleri en azından “içeridekiler”in sözlerinden daha güvenilir. Şu an şirkette olmayan kişiler de var hatta uzun süredir ama onlar da çıkıp bir şey demiyorlar ve bunu kendi yararları için yapmadıklarına dair bir kanıtımız da var mı? Zamanında grupta samimi olduğu kimseler vardır ama röportajlarında artık görüşmediklerini söylemişti daha önce. Ayrıca o zamanlarını Jessica hala iyi anıyor ve kitapta da benzer şeyler söylemiş ama nedense kimse bunları değil de laf edecek yerleri dikkate alıyor. Evet Jessica ezik birisi değil ve gösteriyor zaten. SM’ in üzerindeki baskısına ve engellemelerine rağmen söylemek istediklerini söylüyor gayet.

pinkeu

o röportaj çok eski değil mi ya? daha geçen yıl bir sürü üyeye eşleşen zamanlarda aynı yerden fotoğraflar geldi. ha umarım görüşmüyorlardır. görüşmelerine rağmen böyle davranıyorsa daha çirkin. ve jessica’nın zorbalık görecek biri olmadığına eminsek taeyeonla iyi anlaşıp anlaşamaması kimsenin umrunda değil. kurgu ile karışık “gerçek” bir şeyler yazdığını söyleyerek kurgu olan kısımları da üyelerin üstüne yükleyip kenara çekiliyor, çok iyi davranış 😺 umarım taeyeon da bu saçmalığa göz yummaz artık zamanında jessicanın sarhoş olup çöpler arasında gezdiği günün lincini bile o yemişti

Hiçbir fandoma mensup değilim

Hyuna daha küçük olduğundan ailesi istediği için ayrılmamış mıydı?

Last edited 13 gün önce by Hiçbir fandoma mensup değilim
RubyJane

Hastaydı diye biliyorum ben

marin

O dönem ortaya çıkan bir hastalığından dolayı ayrılmış sanırım.

Last edited 13 gün önce by marin
Jungkookieee

Hastalığından.ayrılmıştı tedavi olmak için netizenler hyuna nefretleri den kesin hamile kaldı ayrıldı dediler ıq 3 ler 14 yaşında biri neden böyle bir şey yapsın

TheED

Evet hatta hâla bu hastalıkla savaşıyor sanırım

Yeni Yazılar

90
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x