Benzer Yazılar

[INSTIZ] Kim Garam zorbalık iddiaları ve LE SSERAFIM ile geçirdiği zamana ilişkin ilk açıklamasını yaptı

[INSTIZ] Kim Garam zorbalık iddiaları ve LE SSERAFIM ile geçirdiği zamana ilişkin ilk açıklamasını yaptı

Merhaba, ben Kim Garam.

Öncelikle özürlerimi iletmek istiyorum.
Çok geç kalmış olabilirim ama şu ana kadar durumumu paylaşma fırsatım olmadı.
Hayallerim için çok çaba sarf ettim ve gerçekten çok çalıştım, ancak geçmişte yaptıklarımın, elde etmek için uğraştığım hayallerimi bozabileceğinden korktuğum doğruydu. Ancak gün geçtikçe bana yöneltilen eleştirilerden daha fazla korkmaya başladım.

Ve eğer fırsat verilirse, durumumu dürüstçe ifade etmek isterim.
1. Hiç kimseye vurmadım ya da saldırmadım
2. Hiçbir zaman okul değiştirmeye zorlanmadım
3. Asla içki veya sigara içmedim.
4. Hiç kimseyi taciz etmedim veya zorbalık yapmadım.
5. Ben sadece normal bir öğrenciydim

Zorbalık olayı ortaokul birinci sınıfta Mart~Mayıs ayları arasında, Yoo Eunseo’nun diğer arkadaşlarının arkasından kötü konuşurken yakalanması ve başka bir arkadaşının iç çamaşırlı fotoğrafını çekip yüklemesiyle yaşandı.
Mağdur olan arkadaşıma yardım ettiğimi düşündüğüm için Yoo Eunseo ile tartışmaya başladım ve sonunda Yoo Eunseo’ya küfrettim. O zamanlar çoğunluk ile azınlık arasındaki farkın farkında değildim, bu nedenle Yoo Eunseo ile tartışmanın yanlış olduğunu düşünmüyordum.

O zamanlar, mağdur olan arkadaşıma yardım etmenin doğru/sadık bir davranış olduğunu düşünüyordum, yaptıklarımızın ciddiyetini bilmiyorduk çünkü bunu yaparken ödüllendirilmiş gibi hissediyorduk.
Şimdi geriye dönüp baktığımda çok toy olduğumu görüyorum.

O zamanlar arkadaşlık benim için en önemli şeydi ve arkadaşlarımla geçirdiğim zamandan en çok keyif alacağım yaştaydım. O zamanki yöntemim yanlıştı ve yaptığım birçok hata ve beceriksizce davranış vardı, ancak o zaman yaptıklarım için kendimden nefret etmek istemiyorum.

Ailem bana sık sık yardıma ihtiyacı olan ve başı dertte olan bir arkadaşımı görmezden gelmememi söylerdi.
Şu anda, o zamanlar yaptıklarımın arkasındaki anlamı değiştirmek istemiyorum.

Gelecekteki hayatımın daha parlak olabilmesi için hayatımı daha çok çalışarak yaşamaya çalışıyorum.
Çıkışım, savaştığım hayalim için harcadığım zamandı. Çıkışımdan sonraki 2 hafta bir rüya gibiydi ama hayatımda asla unutmayacağım bir zaman olarak hatırlayacağım.
Daha iyi bir insan olmak için çok çalışıyorum ve beni seven ve destekleyen değerli hayranlarıma sonsuz minnettarım.
Hayranlarımın sürekli desteği sayesinde hayatta kalabildim. Elimden gelenin en iyisini yapacağım.

Bu uzun yazıyı okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Garam

+ Instagram’ında yayınladı

1. Yaptığı cinsel içerikli yorumlar için bile utanmıyor mu? Kim Garam’ın aptalı oynadığını ve geri dönmeye çalıştığını görmek çok komikㅜ Sadece saklanmalı, başka bir ülkeye göç etmek bile onun için yeterli olmazㅎ

2. Azıcık bile pişman değil, onu bir daha halktan biri olarak bile görmek istemiyorumㅋㅋㅋㅋ

3. Ama 5. seviye ceza aldığı bir gerçek, buna rağmen düşünme süreci bile olmadan bunu mu yayınladı?

4. Yani kimseye vurmadığı için zorbalık yapmadığını mı düşünüyor? Katalk’ta insanlara küfürler gönderiyor ve onlara karşı çete kuracağını söylüyordu, bu insanlar ne kadar korkmuştu düşünebiliyor mu?

5. Beyni ortaokulda durmuş.
Çoğunluk ve azınlık arasında ayrım yapamadığını, bu yüzden dar görüşlü olduğunu iddia ediyor, ama aynı zamanda şimdi hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini de söylüyor… Ne aptal ama.

6. !! IG adresi: y__urm

7. Onu atarak doğru olanı yaptılar.

8. Kendine gerçekten acıyor, ne harika bir çocuk…

9. “Elimden geleni yapacağım” mı? Evet, git de sıradan biri olarak elinden gelenin en iyisini yap ~

10. Az önce IG’sine girdim ve her şeyi okudum. Gerçekten geçmişte ne yaptığını umursamadığını, hala ünlü olmak istediğini söyledi, ilginç

 

K: Pannchoa

guest
71 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
clarn

5. Ben sadece normal bir öğrenciydim

abla senin bi üstün şeytan yalnız

Eternallove&Endlesslove

Kendini hiçbir şey için suçlu görmüyor. Yaptığı yanlışın ciddiyetinden habersiz. Hâl böyle olunca özrünü samimi bulmak zor.

yaya

Kendini bir şekilde aklayıp grubuna ya da başka bir gruba dönecek diye yorumladım.
Yazdıkları pek inandırıcı degil. Deliller paylaşmış falan ama bana masum gelmiyor. Kısacası kız illa da kpop idolü olucam illa da olucam diyor.

catzsoul

bence baska sansi olmadigini kendi de biliyo cumle aleme rezil oldu bu halde okula da devam edemez kendi sosyal hayatina da. bu oyle kucuk bisey degil haberlere bile cikti hayatini biraz daha iyi yasamak istiyosa mecbur unlu olarak yasicak yoksa onu hic acik dgil ustelik daha 16 yasinda

I hate Rachel

Ben niye böyleyim, kimi dinlesem o haklı gibi geliyor. Bu kıza da üzülüyorum, grubun adını duyurmak için kullanıldı. Bundan sonraki hayatı zor olacak, bir haber bile vardı okul sırasına bir sürü küfür falan yazılmıştı.

Deukdeuk

Biz buna karma diyoruz belki zorbalık yaptığı çocukların neler hissettiğini anlar

I hate Rachel

Zorba olup olmadığını bilmiyorum çünkü yanında değildim ve bazen kendini ne kadar anlatmaya çalışsan da bazen çevren seni dinlemez. T-ara kendini anlatmaya çalıştı, Lia kendini anlatmaya çalıştı ama dinlenmedi. Ve Korede öyle bir şey varki, eğer bir şeyini görürseler en alakasız insanlar bile seni biliyormuş gibi postlar açıyor. Ne kadar çok sahte hesap var bu İnternet aleminde. // Zorba değil diye anlatmaya çalışmıyorum, sadece ben kimi dinlesem o haklı gibi geliyor ve aklıma “acaba” diye şüphe düşüyor. Bu şüphe yüzünden keisn konuşamıyorum.

Last edited 1 ay önce by I hate Rachel
Deukdeuk

Bunda anlatılacak bir şey yok. Milli eğitim bakanlığının cevabı ortada. Aldığı cezada öyle. Olaya senin kadar şüpheli bakmıyorum.

XniaX

biz lisedeyken falan, bizim okullarda da disiplin cezası verilirdi, zorbaya değil de o grupta kurban seçilene.. herkes onun adını verirdi.. gerçek zorbaların adı verilmez bile korkudan

koniçiva

Bunu anlamıyorlar işte.

Kimsenin fanı değilim

Kurbansa eğer ortaya çıkan okul tahtası olayı, kavga ettiği kişilere attığı iğrenç mesajlar ve kendisinin bir kopyası arkadaşlarının okuldakileri tehdit etmesi de mi başkasının eylemiydi. Kız açık açık sosyal medya hesaplarından millete tehditler hakaretler savurmuş. Bu dediğin başkası için geçerli olabilir ama bu kızın birçok kötü eylemi olduğunu düşünürsek kendisi için geçerli değil. Yaptığı tek bir kötü şey yok ki tonla var ve kanıtlar ortada

Vivi

Lia nerede kendini anlattı ablacım kız el yazısı bile yazmadı ha zorba değilse bile şirketin arkasına saklanması doğru değildi

selly

t-ara olayını her şeye karıştırmayı kesin artık alakası yok 2 durumun

Kimsenin fanı değilim

Sen çok kolay manipüle oluyorsun öyleyse. şu anda bulunduğun durumdan kurtulman senin için iyi olur. Hayatının birçok zamanında insanlar seni kolayca manipüle edebilir

récord

Niye üzülüyorsun anlamadım, kız yaptığı hataları bile kabul etmemiş. bir daha olsa bir daha yapar, öyle bir tip

I hate Rachel

Ayy ne biliyim benim eşgal böyle 🥺😂

Ddeulggii

Zorbalık konusu ortada bir darp raporu yoksa ya da kayda geçmiş bir şey yoksa asla ama asla kanıtlanamaz. Okul dışında sıkıştırmış olabilirler ki bu konuda okul bir şey yapamaz, okulun demir kapısının bir metre dışında bile yapsalar ‘Bu bizi ilgilendirmez’ der. Okulun içine taşınırsa bu olay ve öğretmenler görürse ancak okul yönetimi karışabilir. Ayrıca öğretmenlerin ve arkadaşlarının ‘Oh, o okulda çok iyi biriydi böyle bir şeyi asla yapmaz!!’ demesine falan da inanmayın lütfen. Bana zorbalık yapan insanlar okulun en iyileriydi. Bana ‘çeneni kapat, sen hiçbir şeysin’ diyen kişi örnek öğrenci olarak seçilmişti.. İnsanlar öyle bir maske takıyor ki şok oluyorsunuz.… Read more »

Rosie Posie Exo-l bir Blink

13 yaşındaydım, gülümsememin bile çok çirkin olduğu söylenmişti yüzüme karşı. Ve 8. Sınıf boyunca devam etti bu. Tabi bu yazdığım yine hafif şeylerdi. 2 yıldır kendimi toparlamaya çalışıyorum ve atlatmak gerçekten zor. İsin en kötü yanlarından biri ise bana bunları yapanlar gayet mutlular. Bir tanesi şuan gittiğim okulun en popülerlerinden, neredeyse kimse gerçek yüzünü bilmiyor. Bu tip şeytanların sevildiğini görmek en can acıtanı

Ddeulggii

Gerçekten öyle… Bana zorbalık yapanlar karmayı yaşadı, dilerim senin zorbaların da karmayı yaşarlar.

Rosie Posie Exo-l Blink

Ahh keşke.. Senin adına sevindim en azından karmayı yaşamışlar. Umarım sende çok mutlu olursun😊

Hata

Şüphecilik iyidir. Görmediğimiz tanımadığımız insanlar hakkında aşırı net fikirlere sahip olmak yanlış bence. Hakkında böyle iddialar varsa desteklemeyi kesersin ama burda nefret yorumu yapmanın bir anlamı yok bence.

crookshanks

milli eğitim bakanlığına mı inanalım sana mı

Ddeulggii

Hayranlarımın sürekli desteği sayesinde hayatta kalabildim.

Klasik bi haltlar yemiş idol yalanı.

Yallah Muz Cumhuriyetine

Ay ağlayacağım çok duygusal. Yaptıkların bu kadar masum olsaydı gruptan atılmazdın. Üzgünüm Garam yemiyoruz.

Vivi

Hybe bunu atmayacaktı gruptan aslında baktı her gün bambaşka şeyler çıkıyor kıza ara verdirdi baktı yine olmuyor el mecbur şutladık dedikler

Yallah Muz Cumhuriyetine

Aynı fikirdeyim biraz hayranları olsaydı biraz destek görseydi kız bence de göndermezlerdi. Herkes net şekilde istemediğini gösterdi neyse ki.

Last edited 1 ay önce by Yallah Muz Cumhuriyetine
Hiçbir fandoma mensup değilim

Zorbaların kötü yanlarından biri de yaptıkları her şeyin kendilerince mantıklı bir zemininin olması ve onun dışında bir doğru daha olabileceğini asla kabul etmemeleri.

Ad:*

Bp 8 şarkılı bir full albümle dönerse dönüşeceğim kişi

koniçiva

aakwkdkdkfkdkfdkkdkk kesinlikle

mihi

LAMSPDMSPSMWPSMWOWMSPSM çok boşluğuma geldi bu yorum koptum sksmsosmsks

accia

kardes hakkinda tonla skandal cikip milli egitim bakanligina kadar aciklama yaptiginda nerdeydin derler adama

Femmefatale

bu garam skandalından sıkıldım artık grupta değil özür dilemesinin manası yok artık sektörde de yok bu skandalı sürekli dile getirmek saçma

Mirror

Utanmasa bana zorbalık yaptı benim hiç suçum yok diyecek. En azından hatam oldu diyebilirdi normal bir öğrenciymiş ve parlak bir hayat istiyormuş hahahahaha

Lost

Bir kaç belgelerde atmış sanırsam . Ben bu durum hakkında eskiden neyse hala öyle düşünüyorum . Karşı tarafta masum değil . Galiba attığı şeydede bu konuya değinmiş sanırsam .o okulda alınan cezalara filan . Kızla olan mesajlaşmaları . Her neyse şuan öyle bir durumdaki ne kadar gerçekleri söylesede insanlar ın görüşleri değişmeyecek bence . Bu yüzden bence yoluna devam etmeli . Hayatımda en nefret ettiğim suçlu insanların masum rolu oynaması . Umarım gerçek neyse her iki taraf için açığa çıkar ve netlenir .

uykucu

O kadar uzun açıklama yapınca özür mü dilenmiş oluyor🤔 üstüne hayranlarima, beni destekleyenlere minnettarım vs. demek… Bir özür dilemek neden bu kadar zor?

Last edited 1 ay önce by uykucu
Ewy

Uff garam yeto ya 5.derece cezayıda ben aldım zaten. Yapabilecegi tonca meslek varken neden hala şarkıcı olmakta bu kadar ısrarcı okula devam edip mezun olsun en azından. Zaten ailesi büyük ihtimalle zengin yardımcı olurlar kızlarına

pinkeu

Beyni ortaokulda durmuş yazan abla kızın hâlâ çok küçük olduğunun farkında mı acaba? Garam’ın bakış açısını anlamaya çalışıyorum arkadaşıma saldırana ben de karşılık veririm ama diğer kız okul değişip intihara teşebbüs etmedi mi? Yuh yani bu kadar nasıl savunmaya geçmiş olabilirsin? Amacın iyi diye bu yaptığın eylemleri doğru kılmaz. Suçlu hissetmemesi korkunç karşıdaki kişinin yaşadığını iddia ettiği şeyler doğruysa. Arkası kuvvetli gibiydi ama sektöre döner mi emin değilim, en azından iki üç yıl. Dönse kim alacak zaten doğru düzgün.

Nilüü

Bu olaylar iyice arap saçına döndü. Ne desem bilemiyorum. Bu mesele kapansın artık

mihi

ebu cehil mi büyüttü seni kızım nasıl normal bi öğrenci olduğunu söyleyebilirsin ya

BIBI NAKED

açıkçası ben garam’ın yurtdışına kaçıp orada kendine sıfırdan bir hayat kuracağını düşünmüştüm çünkü kore’de o kadar mimli ki normal yaşamda bile topluma karışabileceğini sanmıyordum. fakat kız gözünü karartmış illa ki ünlü olacak. pes edeceğini düşünmüyorum şu açıklamadan sonra. utanmaz arlanmaz değişik bi çar.

Honkiponkitorino

Üzgünüm ama normal bir öğrenci disiplin cezası alıp, seks içerikli fotoğraflar çekilmez. Atılmakla iyi oldu, yüzsüz

koniçiva

valla okulda prezervatif getirip övünen tipler vardi cinsel şeyleri karıştırmamak gerek böyle şeylere. yargılamamak gerek yani.

hammurabi

Cinsel içerikli pozları kondom getirenler bile var diyerek normalleştirmek yerine, her ikisinin de anormal olduğunu ve bir şekilde hepsinin psikolojik eğitime ihtiyacı olduğunu kabul etmek bana daha etik geliyor. Her ne olursa olsun 18 yaş altındaki bireylerin kendi rızalarında dahi olsa bile ilişkiye girmeleri pornoya giriyor ve bunun yasal cezaları var.

myfirstlovestory

eunseo ile olan olaylarda hadi garma haklı olsun (ki asla buna da inanmıyorum)
bu kız ilk tanıtıldığında bir sürü kurban ortaya çıktı hep bir ağızdan bu kızın çıkış yapmaması gerektiğini söylediler eunseo yalancıysa o yorumlar neydi peki? asla hatasını anlamamış bu kadar yüzsüzlük daha önce hiç görmemiştim

lianaxxx

Hala özür dilediği için savunan var yazdıklarının hiçbiri samimi gelmiyor

nebakiyon

bu konu niye hala gundemde

sashchoi

“Hayranlarımın desteği sayesinde hayatta kalabildim” Hayranları var ya da yok bu umrumda değil ama birinin canına kıymasını asla istemem belki de bunu yazarken intiharı düşündüğünü vurguluyordu belki de başka bir şeyi fakat intiharı umarım düşünmez genç güzel ve yetenekli biri yaptıkları korkunç olsa da o da bir can ve artık tanınıyor normal bir hayat yaşayabileceğini sanmıyorum madurların her türlü maduriyetini karşılasa da bunu halk unutmaz diye düşünüyorum,Hem okul zorbalığında kendini haklı görüyor olabilir ama grup içinde üyelere davranışı ve grup başarısını sadece kendi gibi göstermesi [Aslında birazda onun başarısı skandalı olmasaydı kimsenin gruptan haberi olmayacaktı gene de kabacaydı] Her neyse… Read more »

levanteer4t

Koskoca sirket seni aklamamışken bir insta postu atıp insanların san inanmasını beklemen cok yazık garamı kullanmış olabilir ama bu süreçte sirkete güven cok azaldı eğer doğrusu farklı olsaydı kesinlikle atmazdı

Vivi

Zorba veya değil ama kişiliğinin berbat olduğu kesin şu kızı görmek istemiyorum tam konu kapandı bitti gitti dediğimiz an çıkıp konuşuyor anlamadım ben bu işi

Biktim

Geçmişte yaptıklarının geleceğini etkileyeceğinden korkuyordun ama açıklamana göre hiçbir suçun olmadığını söylüyorsun? O zaman neden korkuyordun? Sadece birine küfrettin diye şirket seni kovacak değil.

Yasemin

Bu ne ünlü olma hırsı ya! Git başka bir hayat kur kendine. Çok yüzsüz.

Buse

Şaka gibi bence globalde ona gelen desteği görüp hemen hikayesini o yönde değiştirerek bir açıklama yaptı yabancı fanlar daha kızın ağzından böyle bir şey çıkmamışken o sadece tacize uğrayan bir arkadaşını savundu diye geziyorlardı. Kimseye vurmadım diyor ama bilmem kaçıncı dereceden cezası var bari arkadaşımı taciz ettiler diye dövdüm falan deseydi daha inandırıcı olurdu. bütün bu olaylardan sonra bile bir mağdur hybe’ın baskıları yüzünden intihar etmeye çalıştı bu kadar kanıt olmasa kız hayatına devam edicek mağdurlar bin tane dava ve baskıyla yaşamak zorunda kalıcaktı ilk defa insanlar tepki gösterdi bi halt becerdi şimdi de cezasını çekiyor diye bu kıza acıyorlar

Last edited 1 ay önce by Buse
bella

ya simdi saldirmayin ama ben bu kiza bir yerde uzuluyorum cunku olaylari yasadiginda daha 12 yasindaymis. donup 12 yasindaki kardesime bakiyorum o kadar cocuk ve bir seylerin farkinda degil ki. ve su anda ise hala 16 yasinda bir cocuk. tum ulkeye hatta ww rezil oldu gruptan atildi sosyal hayatina donebilmesi cok zor. en azindan twitterda falan goruyorum artik kizin uzerinde dalga gecmeyin. yaptiginin cezasini cekti zaten. ben enayi miyim

aswium,minhoamaskzüyesiolan

beni seven ve destekleyen değerli hayranlarıma sonsuz minnettarım.

Hala var mı öyle hayranların ?

jolene

zorbalık yapanlara zorbalık yapmış gibi gözüküyor…

Nia

Nasıl hâlâ Eunseo’yu savunabiliyorsunuz? Kız 12 yaşında başkalarının iç çamaşırlı fotoğraflarını yayınlayabilecek kadar iğrenç biri. Garam’ın değil Eunseo’nun gördüğü şey karma. Madem önemsediğiniz şey mağdurların psikolojisi Garam’ın arkadaşını önemsesenize, kim ne derse desin bu olayda ki en büyük mağdur Garam’ın arkadaşı asıl o kız bunları nasıl kaldırdı?

Kimsenin fanı değilim

Demek tekrar geri dönmeyi planlıyor mxmxmxmx ama hiç inandırıcı değilsin. Git bir youtube kanalı falan aç saha iyidir hazır olaylar sıcak reklamın da olur. Başka türlü hayatına devam edemezsin zaten

Fikı lav fikı laaav

Gördüğüm o yeşil tahtalı fotoğraflar hakkındakilerin doğru olduğuna inanmama yetti şahsen. Fazla debelenme hayatını sessizce yaşa işte “normal öğrenci”

Betül

Kıza nedense üzüldüm

Got7 enayisi

Bundan sonra napacak nasıl yasicak çok merak ediyorum. Ve üzülüyorum. Resmen grubun adını duyurmak için kullanıp kenara fırlattılar kızı…

Ad:*

Üzülmen gereken son kişi

9 yıllık Roblox prosu

sadece got7’ın enayisi değilsin sanırım

jjjjj

ah ah zorbalık haberlerine ne tepki vereceğimi bilemiyorum kız yanlış da yapsa yaşı çok küçük gruptan çıkarıldı ve hayallerini bırakarak cezasını ödüyor ama insanlar sürekli küfür hakaret ediyor ve toplumdan dışlıyor bu onun ilerki hayatında da başına çok büyük belalar açacak artık durmalısınız bence tamam hata yapmış cezasını çekti aylardır grup şuan onsuz ilerliyor hiç olmamış gibi şirket de aynı şekilde fandom da artık gereksiz ve abartı lince gerek yok yaşı daha çok küçük

Just ...

Yaşı küçük diyip duruyorsun fakat onun da zorbalık yaptığı kişilerde küçüktü …

XniaX

Zorbalık yaptığı kişi de zorbaymış.. fazla acımasız imiş garam evet . ama garamın en yakın arkadaşının iç çamaşırlı fotosunu çeken zorba gitmiş feysbuk hesabını çalıp onu profil resmi yapmış. ardından garam arkadaşıma bunu nasıl yaparsın diye büyük eziyet etmiş. Zorba Kız okul değiştirmiş ama daha sonra diğer okuldaki arkadaşları ile gelip garamın grubuyla kavga etmişler falan.. ve daha orta okuldalar.. şimdi bakıyorum da bir video vardı, garam sakuranın burnuna güldü diye.. olayın esası ise gülmeme oyunu oynuyorlar, yani bu oyunda zaten hemen gülesin gelir ve yakından göz göze bakınca kız gülmüş bu kadar. Kıza hybe sakın açıklama yapma demiş, atmadığına… Read more »

jjjjj

o konuda herkes haklı ama garam zaten yaptıklarının bedelini hem sicil olarak hem de kariyer olarak ödedi insanlar da zorbalık yapıyor ve bence artık sert tepki verilmemeli nede olsa onun da yaşı küçük

Babaproyas14

Garam unniee😭😭kpop kralicesi ve tek idolumdun bu hayattaki cok uzgunum…bi sure kendime gelemeyecegim bana kazandirdugun her sey icin tesekkurler unniee fighting🥺♥️

Rosie Posie Exo-l bir Blink

İroni değilmi

Blinkto

Değil, bu iğrenç yaratık fake hesap açıp ilgi çekmeye çalışıyor kpop bile dinlemiyor

Rosie Posie Exo-l Blink

Saçmalık o halde🤦‍♀️🤦‍♀️

Babaproyas14

Dinliyorum hayatta kalma sebebim blackpinkı unnielerim her gün hayal ediom jennie oldumu aynaya 🤤🥰🥰hem zaten ben korede yasiom busanda

Yeni Yazılar

71
0
Would love your thoughts, please comment.x