Benzer Yazılar

İtalya’da bir program YG skandallarından bahsederken BTS’in fotoğrafını kullandı

İtalya'da bir program YG skandallarından bahsederken BTS'in fotoğrafını kullandıİtalya'da bir program YG skandallarından bahsederken BTS'in fotoğrafını kullandı

HABER: [ÖZEL] İtalyan kanalı YG skandalını haber yaptı, BTS fotoğrafı kullandığı için eleştiri alıyor

KAYNAK: Sports Kyunghyang via Nate

1. [+1,256, -19] Çok sinirlendim, buna nasıl cüret ederler

2. [+1,162, -18] BTS’in keş YG ile hiçbir alakası yok ㅡㅡ

3. [+44, -3] YG ülkemizin imajını zedeliyor

4. [+33, -1] YG gerçekten bir sorun. Bu aralar onlar hakkında haber bile çok az çıkıyor.

5. [+32, -1] Amaçları o kadar belli ki ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ sinirlendim

6. [+29, -0] Bunun protesto edilmesi gerekiyor

7. [+27, -1] Belki de YG ve Big Bang İtalyanlar için o kadar nugudur ki Korelilerden bahsettiklerini açıklamak için BTS fotoğrafı kullanmak zorunda kalmışlardır

8. [+20, -0] Big Bang’in fotoğrafını kullanın… BTS niye böyle pis bir skandalda anılmak zorunda ㅋㅋ aynı şirkette bile değiller.

9. [+20, -3] YG gerçekten o kadar fazla kişiyi kötü etkiliyor ki.. lütfen boykot edin

10. [+18, -0] YG’yi hemen kapatmamız gerek

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+56] Yabancı kanallar uğraşmıyor bile, Kore müzik sektörüyle alakası olan en küçük bir haberi yaparken o sırada kim en popülerse onun fotoğrafını kullanıyorlar (BTS)

 

Kaynak: Netizenbuzz

40 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Cupid

Dünya’dan Show Tv vakaları

DaRa

😂😂😂😂

Puppyeol

7. [+27, -1] Belki de YG ve Big Bang İtalyanlar için o kadar nugudur ki Korelilerden bahsettiklerini açıklamak için BTS fotoğrafı kullanmak zorunda kalmışlardır

[+56] Yabancı kanallar uğraşmıyor bile, Kore müzik sektörüyle alakası olan en küçük bir haberi yaparken o sırada kim en popülerse onun fotoğrafını kullanıyorlar (BTS)

Katılıyorum

Bir Army

Oo şu skandal başladığından beri bu gördüğüm kaçıncı yanlış fotoğraf vakası. Türkiye Amerika İngiltere İtalya Fransa say say bitmez.
Biraz araştırmacı olsalar aslında anlayacaklar ama neyse…

KINGBANG

Emin ol senden benden daha iyi biliyorlar skandalın BTS ile ilgili olmadığını . Bilerek yanlış yapıyorlar ki buna tepki gösterilsin tepkiden de reytingler yükselsin .

Bir Army

Evet doğru bu da olabilir benim daha çok aklıma ırkçılık mevzusu geldi . Yani diyorlar ya hepsi aynı kişiler farkları yok (yüz olarak) Asyalı oldukları için. O sebeple yaptıklarını düşünüyordum ama dediğin gibi yapanlar da vardır .

denniss

Sizin yapacağınız işin….

SURMEW-BTS

bu skandallar ilk başladığından beri yabancı medya maalesef hep BTS in fotoğraf ve videolarını kullandı, Güney Kore deyince, KPOP deyince en popüler ve başarılı grup BTS olduğu KORE Müziği yazınca önlerine direk BTS geliyor ve, yaptıkları haberler tık alsın reyting alsın diye BTS i kullanıyorlar, BTS in resmini gören ARMY elbette habere tıklayacak, tepki gösterecek, yorum yapacak, onlarda reklamdan kazanacak ve bazılarına da BTS i kötülemek için gün doğuyor, medya ve haber kanallarını sözde araştırma yapmadığı gibi haberi görenlerde araştırma yapmadan BTS i o iğrenç suçları işlemiş kişiler olarak görüp BTS dinlemeyin , BTS şöyleymiş böyleymiş demeye başlıyor. Bazı haber… Read more »

assoface

7. [+27, -1] Belki de YG ve Big Bang İtalyanlar için o kadar nugudur ki Korelilerden bahsettiklerini açıklamak için BTS fotoğrafı kullanmak zorunda kalmışlardır
Aynen. Nedir bu çocukların YG den çektiği…Kendi pisliklerine alet ediyorlar..

Drbel

Of böyle şeyler cidden sinirlendiriyor beni. Bir haber yapıyorsanız doğruluğunu kontrol ederek yayınlayın, niye kore’yle ilgili alakasız bir şeye amaçları sadece müzik yapmak olan bir grubu karışıyorsunuz? Yg’nin skandalının uluslararası boyuta gelmesine sevindim ama BTS’i bu işe bulaştırmayın.

Sooji

Aklıma Show TV Moon Jae In skandalı geldi

Mevy

Hiç hoş bir şey değil kesinlikle sinir bozucu…

BAKSİNİRLENDİMYİNE

Şaka gibi bunlar kendilerine haberci mi diyor? Galiba zaten şikayetlerden kaldırmışlar videoyu. Ne olursa olsun burada çok büyük bir suç olayından bahsediyoruz bu yapılan iğrenç bir hata. Son olarak Bigbang’e nugu demekte ne bilim saçmalamış baya. Resim kullanacaksa suçluları koymamalılar bigbang’ın grup fotosunuda değil çünkü o şahıs artık bigbang üyesi değil. O iki suçluyu koysunlar sadece.

ClarryRiddle

İyi de bigbang zaten doğru dürüst yurt dışında bilinmiyor

BAKSİNİRLENDİMYİNE

Şuan askerde olsalar bile gayette biliniyorlar, özellikle benim gibi 9 yıldır veya daha fazla süredir kpop dinleyenler çok iyi biliyor, elbette sonradan keşfedip dinleyenlerde çok var. Biraz bir araştırma yaparsan sende öğrenebilirsin ben burada yazmayacağım gerek yok çünkü. Yani bence Bigbang’ı küçümsememelisin şu iki kişi yüzünden bu şekilde davranılmayı hak etmiyorlar.

Yılgın

Küçümsemekle alakası yok doğru söylüyor arkadaş yabancı hayranları olabilir senin gibi kendin demişsin kpopla ilgilenenler biliyor diye ama genel tanınırlıkları yok kabul edin bunu mesela biz kpop seviyoruz ama sırf biz dinliyoruz diye kpop Türkiye de çok iyi tanınıyor bütün gruplar biliniyor herkes dinliyor diyebilir miyiz hayır bunun gibi işte meselenin özü senin bu arkadaşa dediğin bakın öğrenebilirsin araştırabilirsin demene gerek kalmadan tanınması sanırım eski grupların fanlarının Bts le ilgili anlamadıkları mevzu bu evet pek çok grup bir şekilde yurt dışında fan sahibi oldu sektöre katkıları oldu BB de dahil ama çoğunluğunu sadece hali hazırda kpop dinliyenler biliyordu yani sırf… Read more »

ClarryRiddle

Valla ben boşuna yorulmıyım zaten anlamıycak diye bir şey yazmadım ama sen iyi özetlemişsin durumu

BAKSİNİRLENDİMYİNE

Birincisi ben neden kabul etsenizde etmesenizde dediniz bu kısmı anlayamadım çünkü yukarıda ben Bts ile ilgili kötü bir şey yazmadım. Ben gayette severek Bts dinleyen biriyim, bazıları gibi körü körüne bir gruba bağlı olup diğerlerinin yaptıklarını küçük görenlerden veya yoksayanlardan değilim. Yukarıda yanlış bir şey yazmadım bts ile bigbang karşılaştırması da yapmadım. Sadece ‘doğru dürüst’ değilde düzgün bir şekilde tanındiğindan bahsettim ne yanlış var bunda? Dünya çapında çok populer olduğunuda iddia etmedim ki zaten, anlamadım bu yapılanı. Sizin için demiyorum ama diğer kullanıcı için hemen bir tavırlı yazmalar anlamayacaktı demeler ne bilim artık insanlar bir tuhaf olmuş gerçekten kimseye bir… Read more »

Yılgın

dediğin yanlış diye demiyorum durumu açıklamaya çalıştım kendimce sen kabul edip takdir ediyorsan ne iyi herkes sevsin de demiyorum sonuçta herkesin zevki farklı ama çoğu kişi hep başarılarını inkar etme düşmanlık peşinde Bts e karşı ister istemez savunma pozüsyonuna geçiyoruz

Okuyabirırmak

2016 yılında İtalya mtv ödüllerinde dünyanın en iyi sanatçısı seçilen grup BİGBANG 🤦🏻‍♀️ Hadi netizenler gömmek için sallıyor bari araştırıp bir bakın nugu dediğiniz gruba. Hatayı yapan, haberi yapan, Bts’i kullanan haberciler. Öfkenizi onlara kusun gruplara değil. Habere bak yorumlara bak. Haber içeriğine laf diyeceğinize Bigbang’e sallama derdindesiniz. Nugu dediğiniz grup k-pop da çığır açmış bir grup. Bu kadar da olmaz. Şurda aklı mantığı olan insan nereye saldıracağını nereye sallayacağını bilir. Sonra millet Army’e laf edince kötü oluyor.

Yılgın

Al işte benim kastettiğim sizin gibilerdi dediğimi anlamayıp direk laf sallama olarak algılamışsın kişi kendinden bilir işi siz zaten Bts ve genel Army antisi olduğunuz için her şey bahane size ne dedim kardeşim yurtdışında tanınmıyorlar dedim öfke kusmuşum yok lav püskürttüm Türk sanatçılardan da benim sevdiğim bir sürü iyi sanatçı var ama yurtdışında tanınıyorlar mı hayır sadece italyadan değil dünyanın genelinden bahsediyorum yukarıda yorumda zaten söylediğim grupların sektöre katkılarının olduğunu söylemiştim bunu inkar etmiyorum ama bu bahsettiğim gerçeği değiştirmiyor kpop sektörü ona katkısı olanlar ayrı birşey yurtdışında genel tanınırlık ayrı bir şey Amerikanın İngilterenin ne kadarı Bigbang tanıyor sence aslında… Read more »

Yılgın

ayrıca sizin araştırın öğrenin muhabbetiniz çok utanç verici kusura bakın dünyada ki hiç bir müzik sektöründe özellikle de apop ta böyle bir muhabbet yok bakın bizim sektörden herhangi bir şarkıcıyı sevecekseniz önce eski şarkıcıları bilip tanımak zorundasınız kadar saçma bir şey duymadım yeni herhangi bir grubun hayranın eski grupları tanıma zorunluluğu yok belki sadece tek grupla ilgileniyor ilgisini o çekiyor size ne ben kimseye bakın Bts i araştırın öğrenin demem niye tanımak zorunda olsun niye sevmek zorunda olsun bilirse bilir tanırsa tanır severse sever zorla bir şeyler dayatamazsınız insanlara sadece hakaret veya düşmanca bir tavır yada saldırı olursa o zaman… Read more »

ClarryRiddle

Yılgın uzat alnını bu kadar haklı olunmaz ki ama

Fearless

Yılgın senin gizli fanın olmak üzereyim haberin olsun 😂

Yılgın

Estağfirullah teveccühünüz <3

BAKSİNİRLENDİMYİNE

İlk olarak ben utanç verici olduğunu düşünmüyorum, asıl utanç vericisi bildiği halde bilmiyormuş gibi yapıp grubu ezikleme, yoksayma böyle yazıyorum çünkü çokça başıma geldi bu olay, sonrada yok nereden çıkardın falan diye kıvırmaya çalışıyorlar. Apop’ta kpop’ta olduğu gibi saldırgan ve körü körüne sadece bir tarafı destekleyen bu kadar kavga eden kim var. Bu saldırı ve düşmaca tavırın tek taraflı olduğunu düşünmüyorum bütün grupların takipçilerinde hep oluyor bunlar, her iki tarafta bunları yapıyor. O yüzden böyle genel konuşamazsınız, ben gayet seviyeli düzgün bir şekilde açıklama mı yapıyorum.”çoğu kişi hep başarılarını inkar etme düşmanlık peşinde Bts e karşı ister istemez savunma pozüsyonuna… Read more »

Yılgın

Ben Bigbang den nefret ediyorum dersem bu düşmanca olur benim yukarda kastettiklerimin düşmanlıkla alakası yok yukarda ki bahsettiğim eski grupların çoğunun ben yıllardır fanıyım herkes kendi grubunun fandomunun açısından bakabilir nefret yorumu alırsanız karşı çıkarsınız ben bilmiyormuş gibi de yapmadım yada emeklerini hiçe saymadım bu olan şeyin açıklaması yukarıda ne demek istediğimi gayet iyi açıkladığımı düşünüyorum üzgünüm bence utanç verici ayrıca sadece sizden bahsetmiyorum bütün kpop hayranlarında var bu kpop bilmeyen insanlara zorla grupları dayatmak yada tek grupla ilgilenen insanlara niye eski grupları bilmiyorsun demek ben kpop uzun zamandır takip ettiğim için biliyorum bütün grupları ama herkes tanımayabilir bu suç… Read more »

Aycik🎐

İşte bir şirket yükseltirken diğer şirket batırıyor. 💁💁💁💁

GirlsLikeSunset

Ee bu prim değil mi?

Gece

Hadi BIGBANG eski bir grup, onu bilmiyorlar. iKON ve WINNER’da pek bilinmiyor. Niye BLACKPINK kullanılmadı? Sonuçta onların da hatrı sayılır bir popülaritesi var:d

ClarryRiddle

🧠 Şundan bi kaşık al Allahını seversen belki şu iq un ayak numaranı biraz da olsa geçer

0LoL0

Ikon winner veya bp yi kullanmalari yine yanlis olurdu bence Bts zaten cok cok alakasiz olmus en mantiklisi ya yg nin yüzü ya da bigbang seungri falan olurdu.

JENDEUK

Mesela olay erkek grubu olduğundan olabilir falan

Yılgın

Erkek grubuyla ilgili haberde kız grubu kullanacak kadar da salak olamazlar herhalde yada olabilirler bizim ülkede ki habercileri düşününce bilemedim

army

sinir bozucu iyiki yg şuan şirkette yok ve gitti ben sadece blackpink, winner ,akmu,ikondan masum olan üyeler, Cl , taeyang , Lee hi gibi iyi idollere çok üzülüyorum onlar buraya kadar çok emek harcadılar yg ve bu işe bulaşan pis çalışanlarından nefret ediyorum ama müzik olarak çok büyük katkılarda da bulundular kpop dünyasına yg’nin tarzı diye birşey vardı…

Bonobonoya

yg şuanda gitti mi? Buna bebekler bile inanmaz, hala işlerin arkasında olduğunu yg fandomları bile kabul ediyor – ki yerine geçirdiği kişi de 19 yıldır şirkette bulunan, yg nin her işini bilen biri. Yg formaliteden şirkette ayrıldı, kullanabileceği bir kuklayı işin başına geçirdi. Şirket aynı şirket, şirketi yöneten de HÂLÂ aynı kişi. Bir tek kağıt üzerinde değişiklik yapıldı.
Sad but true 🤷

Aeri

Netizen aka popüler kültür köpeği. Ülkenizi btsden önce tanıttı bigbang vs. Nasıl da döneksiniz ama 😀

SURMEW-BTS

yaptığınız yorumun konuyla ne alakası var, suç işleyen YG, suç işleyen eski BIGBANG üyesi Seungri… burada açık açık haberi yapan kişiler BTS in görsellerini, videosunu kullanarak hata yapmışlar, insanlar buna karşı tepkilerini göstermez mi, ayrıca dönek ne alaka BTS bir sürü güzel başarıya sahip oldu, ne yapsınlar eskisi gibi hakaret mi etsinler … adamlar diğer Koreli sanatçıların başarı haberlerinde de onları da övüyor…. , yani şurada sözde habercilerin yaptığı yanlış haberi görmüyorsunuz… EXO nun videosunu, fotoğrafını YG haberinde kullansalardı ne derdiniz acaba!? İster BTS olsun ister başka bi Koreli sanatçı , grup vs olsun , şu suçlarla ilgili haberde hangi… Read more »

Kpop

BTS popüler olduğu için nasılda kudurmuşsunuz. İnsanların haklı olarak tepki göstermesi gereken bir haberde bile netizenlere popüler kültür köpeği diyorsunuz, dikkatinizi çekerim kpop popüler kültürdür ve BIGBANG de EXO da popüler kültür ait popüler gruplar ve netizenler onları övseydi “popüler kültürün köpeği” olmuşlar olacaktı sizin bu bakış açınızla ama söz konusu BTS olmayınca demeyecektiniz popüler kültür köpeği diye…. Bir YG ile ilgili fuhuş, taciz, tecavüz, rüşvet, vergi kaçakçılığı haberinde EXO ya ait görüntüler kullanılsaydı acaba ne derdiniz….. Bu haber de korunması gereken taraf BTS ken gelmiş nefret dolu, kuduruk bir yorum yapıyorsunuz, çıldırmışsınız.

Bonobonoya

Her seferinde netizenlere “dönek, önceden bts e kötü yorumlar yapıyordunuz şimdi ise yalakalık yapıyorsunuz ” vb laflar söylüyorsunuz. Kusura bakmayın ama önceden BTS e kötü yorumlar yapanların kimler olduğunu bilmiyor musunuz? Bangtanın her başarısını küçümseyen, bunlardan hiçbir şey olmaz diyen FANDOMLAR kimlerdi biz çok iyi biliyoruz! Sizin hatırlamaya ihtiyacınızı var galiba? Zamanında bangtana laf atan fandomların, kişilerin şu an bu güzel yorumları atan kişilerle aynı insanlar olduğunu mu sanıyorsunuz? Hiç sanmıyorum. Zamanında bangtanla dalga geçen herkes şu anda hala aynı kötü düşüncelerle kendini belli ediyor. Sizin de şu an yaptığınız gibi. Yani artık her güzel yorum yapanı geçmişte kötü yorum… Read more »

Yeni Yazılar