IZM, NMIXX’in Roller Coaster’ı için 1,5 puan verdi ve ardından sert bir eleştiri yayınladı

27

Izm/Han Sunghyun, Kore’de tartışmalı yaklaşımlarıyla tanınan bir müzik eleştirmenidir

“NMIXX, bir şarkıcının popülaritesinin ve müzik kalitesinin tutarsız olabileceğinin canlı kanıtı olan bir grup. Grubun adı biliniyor ve her bir üyesi iyi tanınıyor, ancak şarkıları istikrarsız. Akılda kalıcı ya da mırıldanılabilir değiller. Bu, insanların genellikle MIXPOP’un neolojizmine saplanan müzikal deneylerine nasıl tepki verdiklerini görmek için bir tür turnusol testi.

‘Roller coaster’ MIXPOP’ın gösterişinden biraz uzaklaşıyor, ancak o zayıf melodi hala orada. Bunu gizlemek için ritim vurgulanıyor ve birden fazla sesle dolduruluyor ve üyeler boşlukları kapatmak için vokallerini altı aynı sesle üst üste bindiriyor. Dağınık ve bezdirici. Mükemmel ses miksajı, rafine ritimler ve dinlenebilir nakaratlar da eklenmediğinde dinlemesi rahatsız edici oluyor. Halk, insanların çoğunluğudur ve popüler müzik bu belirsiz çoğunluğa yöneliktir. Popüler müzik erişilebilir olmalıdır.”

1. Uhm… Neden bu kadar sert? Roller Coaster’ı Party’den daha çok sevdim ve daha halk dostu bir şarkı olduğunu düşünüyorum

2. Ama bu şarkı Party O’clock’tan daha bağımlılık yapıcı yani hoho….

3. Roller Coaster baya iyi yalnız…

4. NMIXX’in 6 üyesinin de benzer ses renklerine sahip olduğunu mu söylüyor…? Açıkçası onlar kimin ne söylediğini kolayca ayırt edebildiğim bir kız grubu.

5. Bu da ne? Katıldığım tek kısım, tüm üyelerin iyi tanınıyor olması

6. Gerçekten 6 üyenin aynı ses rengine sahip olduğunu mu söylüyor?

7. Roller Coaster gayet iyi. Dürüst olmak gerekirse, çok fazla küçümsemiş.

8. Ama Roller Coaster baya iyiydi…

9. Her şeyden önce, NMIXX’in 2 üyesinin ses renklerinin yorucu olduğunu ve diğer üyelerin benzersiz bir şeyleri olmadığını düşünüyorum… şarkı söyleyemiyorlar demiyorum ama seslerinin herhangi bir çekicilikleri yok. Ve şarkıları artık MIXPOP gibi gelmiyor. Roller Coaster iyi bir şarkı ama NMIXX gibi değil.

10. Sanırım bu şimdiye kadar gördüğüm en sert eleştiri.

KAYNAK: pannchoa

Önceki İçerikNewJeans’in son geri dönüşünde şimdiye kadar en beğendiğiniz şarkı hangisi oldu?
Sonraki İçerikNetizenler yabancıların konserler sırasında Jennie’nin tavrını eleştirmesine tepki gösteriyor
27 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments