Benzer Yazılar

IZ*ONE Kim Chaewon’un eski AskFM cevapları konuşuluyor

IZ*ONE Kim Chaewon'un eski AskFM cevapları konuşuluyorHABER: IZ*ONE Kim Chaewon’un eskiden sosyal medyada söyledikleri tartışılıyor, “Tartışılacak bir şey yok” vs “Daha dikkatli olmalıydı”

KAYNAK: M+ News via Nate

AskFM soruları:
“Şişman erkeklerden nefret eder misin?”
C: Kim sever ki..

“Nasıl erkeklerden hoşlanırsın?”
C: Spesifik bir tipim yok ama.. ㅋㅋㅋ kısa olmayan biri

“Erkeğin nasıl görünsün istersin?”
C: Yakışıklı

1. [+1,081, -25] Gerçekten ama, kim kısa ve şişman erkekleri sever?

2. [+846, -16] Çıkışından önce söylememiş mi bunu? Cevaplarında küfür falan etmiş olsa anlarım ama gayet düzgün konuşmuş. Liselilerin çoğu uzun boylu, zayıf erkekleri seviyor zaten.

3. [+814, -17] Cevapları yaşına göre gayet düzgün

4. [+63, -2] ??????????? Bunun nesi tartışmalı olsun ki ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

5. [+31, -2] Sorun ne? Gayet şirin cevep vermiş

6. [+24, -1] Ortaokul ikinci sınıftanmış bunlar ㅋㅋ yaşına göre cevapları düzgün bence ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

7. [+20, -1] Bir dakika, buradaki sorun ne? ㅡㅡ

8. [+20, -1] Erkekler bile kısa boylu, şişman ve çirkin erkekleri sevmiyor…

9. [+17, -2] Buna sadece şişman ve çirkin erkekler sinirlendi ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

10. [+14, -1] Sorun nedir? Kim şişman ve kısa boylu erkekleri sever???

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+193] Ortaokulda bunları söylediyse söyleyiş tarzı çok düzgün bence hfds ortaokul öğrencileri çok acımasız oluyor normalde

 

Kaynak: Netizenbuzz

32 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
BlueElf

Jonghyun’nun Breath şarkısında dediği gibi “Bazen hata yapabilirsin
Çünkü herkes yapabilir”
Yani yıllar önce söylediği birşey için böyle konular açılması saçma önemli olan şimdi böyle şeyler yapmaması insanların fikri değişir büyür olgunlaşır bunları hiç bir zaman anlamayacaklar.

deatheater

Buradaki sorun bence şu; bir kıza kilosundan dolayı laf eden ortaokul öğrencisi Taeyong’un ağlayacak raddeye getirilip kameralara küstürülmesi; Şişmanlardan nefret eder misin sorusuna “Kim sever ki?” diyen ortaokul öğrencisinin haklı bulunması. İkisinin de yaptığı yorumlar doğru değil, ikisi de toplumu ayrıştırıcı, incitici tavırlar sergilemişler. O soruyu soran kişinin şişman olmadığı ne malum? Ve böyle bir yanıt alması. Kızı linç yağmuruna tutun demiyorum, asla! Geçmişi, çocukluğu yüzünden şuan ki hayatına gölge düşmemeli ve incinmemeli. Artık büyüdü ve nasıl davranması gerektiğini de biliyor.

Ama keşke aynı anlayış herkese gösterilebilse.

once

chaewon veya izone hayranı değilim ama ikisi aynı şey değil. chaewon genel bir cevap verirken taeyeon TEK BİR kişiye karşı o yorumları ve acımasızlığı yapıyor. kızın yaptığı haklı veya haksız demiyorum bu arada, ikisi aynı şey değil diyorum sadece.

deatheater

Fikrinize saygı duyuyorum. Ancak tek bir kişiye ya da birçok kişiye, yaptığı/yaptıkları doğru değil. İkisi de çocukluk zamanında yaptıkları şeyden dolayı şu an linçlenmeyi, aşağılanmayı ya da takdir edilmeyi hak etmiyorlar. İkisi aynı şey demedim.

Bu arada Taeyong*

once

yanlış yazmışım evet ama bu sorun değil bence 😀 ayrıca ikisi bir değil. birisi zorba iken diğeri düşüncesizlik (?) etmiş. kız bunları yazarken 13 yaşındaymış ki 13 yaşında birine göre bunu yazması bile diğerinden ayırıyor.

exit sign

taeyong da 13 yaşındaydı

deatheater

Tıpkı bir izmariti kuma gömdüğünde çevreyi kirletmediğini sanan Türk zihniyeti gibi ortada fotoğraf veya isim yokken “Şişmanları kim sever ki” demek bana göre doğru değil. Aynı zamanda “Şişman kadınlar cennete gidemez” diyen papaz da normal karşılansın o zaman. Ortada fotoğraf ya da isim yok. Ama yine diyorum, bunlar çocukluk zamanı olan şeyler ve günümüze taşınması çok saçma bana göre.

once

yalnız anlamadığın şey şu kız 13 yaşında yazıyor. diğeri de o yaşta insanları grup yapıp birine zorbalık yapıyor. bu yönden bakalım o zaman

deatheater

Eee Taeyong da 14 yaşındaydı?

once

işte ondan bahsediyorum. 14 yaşında insanları örgütleyip birine zorbalık yapmak, şişman sever misin sorusundan daha iğrenç bir şey. nasıl bir çocukluk geçirmiş de 14 yaşında bunları yapmış

deatheater

Ortaokul çağında olan insanlar kilo, dış görünüş, sivilce olayına takıktırlar. Sosyal medyada en ufak bir yorum bile hayatlarına mâl olabilecek düzeydedir. Siz bunu umursamazsınız, bir baikası umursamıyor gibi gözükür, bir başkası da incinir ve kendinden bile nefret etmeye kalkışır. Benim burada sisin “boş duyar” olarak adlandırdığınız şeyde anlatmak istediğim asıl konu ikisinin de çocukken yaptığı yorumların günümüze taşınıp polemik hâline gelmesinin ve çifte standart uygulanmasının gereksiz olduğu. Düşüncem, yorumum bu kadar komik ve saçma madem görmezden gelin olsun bitsin.

SeulgiWendy

Görünüşünden rahatsız olan kilo verebilir alabilir? O insanlarda kilo vermek isteyip veremedikleri için sonucu ölümle bile bitenler var hassas bir konu bu duyar kasma değil.

Suna

Ahhh kesinlikle haklısın. Çok çifte standartçılar.

deatheater

Anlatmaya çalıştığım şey bu. Ama ısrarla yanlış anlaşılıyorum.

estuko

bunların aynı olduğunu mu zannediyorsun? taeyong spesifik olarak fotoğraftaki kişiyle dalga geçti, zorbalık yaptı. bu kıza ise soru sormuşlar, o da sevmediğini söylemiş

deatheater

Ben bunlar aynı şeyler demedim. İkisi de ortaokul çağlarında yani “çocukluk zamanlarında” yaptıkları şeyden dolayı haber olmamalı, çifte standart uygulanmamalı ve bu olayların günümüze taşınmaması gerektiği taraftarıyım.

deatheater

Farklı açılardan bakıyoruz demek ki. Saygı duyuyorum. İyi günler.

anonim

Bence de burada ki sorun toplumun düşünce yapısı. Şişmanları kimse sevmez düşüncesinin çocukluktan aşılandığı anlamına gelir bir ortaokul öğrencisinin böyle konuşuyor olması.

deatheater

🙏

deatheater

+ Ekleme yapmak istiyorum. Chaewon bunu yazdğında 13 yaşındaymış, Taeyong da 14 yaşındaydı. Konu; benim söylediklerimden çok uzak yere gidiyor. Chaewon “Şişman insanları kim sever ki” demiş. Bir fotoğraf isim göstermemiş, hedef almamış; “ortaokul öğrencisinin verebileceği normal bir cevap” Kabul. Taeyong 14 yaşında bir kızı hedef alarak, isim göstererek, grup arkadaşlarıyla dalga geçerek ona zorbalık yapmış, yaptığı doğru değil. Kabul. Ancak ben, zaten bunları ikisi de çocukluk zamanında yapmış. Savunulacak bir yanı var veya yok ama BEN İKİSİNİ DE SAVUNMUYORUM. Sadece birine “çocukluk zamanları” derken birine “gruptan ayrılsın” şeklinde annesine kadar giden küfürlerin doğru bulmadığımı söylüyorum. İkisine aynı gözle bakmadım,… Read more »

deatheater

🙏

Zet

Biri genel konuşmuşken diğeri spesifik olarak bir insana hakaret etmiş aradaki fark bu sanırım

jeyan

Evet netoların kızı resmen savunması beni delirtti. Tıpkı senin yorumunu okurken hissetiğim gibi. İkisinin de yaptığı iğrenç ve sadece aptal netolar kızı savunduğu için Taeyong’un neden linç yediğini sorgulamışsın cidden affedersin bi’ güleceğim ahshhsldlsx Bakın ben de 13 yaşımdayım ve bana göre bu “artık büyüdüler hatalarının farkındalar ehe üst üste böyle zorbalık olayları oldu ama tabii ki taeyongi’em bebeğim olgunlaştı… cidden uwU büyüdüler ühe” anlayışı “onlar ünlü oldular artık farklı bir boyuta geçtiler evet evet paralel evrende yaşadıkları için hemencecik değiştiler” demekle aynı…Bakın insanlar değişmez sadece onlara alışmanız gerekir siz blu çağ diyin ergenlik diyin ama değişmezler hele ki kore… Read more »

Mel

Tüm kadın idollere şişko basenli midemi bulandırdı yazan erkekler kudurdu herhalde ndjsj oh olsun kız kötü bir şey söylememiş herkesin bir ideal tipi vardır neticede?

Funda

Çok saçma ben o yaşlarda sırf bu tarz laflar yüzünden kendime dikkat etmeye çalışırdım ve ettiğim gibi insanlarla konuşmamada dikkat ederdim sırf kimseyi kırmamak için kırdığımı hissettiğim anda da özür dilemesini bilirdim. Yaşı küçük diye insanları savunmayın daha küçük yaşta olanlar bile bazen nerde ne konuşacağını bilir.

May

Çok ilginç bir habermiş haberi görünce çok şaşırdım

Eirene

Herkes taeyong’un ‘yalan’ haberinde cocuga o kadar soverken niye herkes chaewon’un dediklerini hakli buluyor?? Asiri sacma tamam kizi lincleyin demiyorum ama o ‘yalan’ haberde taeyong’un anasina kadar soverken chaewon’un bu dediklerini normal karsilamakda ne bilim..

Tori

Ortaokul zamanında ki bir çocuk için normal cevaplar

Jisooo

Yani hepimiz o yaşlarda bu tür yorumlar yaptık daha acımasız olanlarda vardı. Abartılacak bisey yok.

INSPIRIT

Benim ortaokul askfm’im berbat… Harry Styles’la çıkıyor diye Taylor Swift’e demediğimi bırakmamışım, ne kadar gereksiz bilgi ve saçma şey varsa yazmışım. Şu an baktığımda çok ama çok büyük utanç duyuyorum ve kesinlikle o zaman olduğum insandan çok farklıyım. Ve şişman erkeklerden nefret eder misin’deki cevabı her şeyi söylüyor zaten, bize tuhaf gelebilir çünkü bizde bu kadar vücut/yüz aşağılama yok ama kızın büyüdüğü ülkeyi, çevreyi düşünün. Çevresel faktörler kişiliği etkiler. Küfür, belirli bir kişiye saldırı gerçekleştirmemiş ve sadece ona sorulana cevap vermiş. Büyüdüğünü umuyorum sadece.

inspiritholy

Kız bunu önceden söylemiş. O yaşta söylediklerini hedef almak hoş değil

jeyan

Bye, Sister. Tıpkı Taeyong gibi sana da BYE

Yeni Yazılar