Benzer Yazılar

JYP, sağlık sorunları sebebiyle Mina’nın Twice dünya turuna katılamayacağını duyurdu

JYP, sağlık sorunları sebebiyle Mina'nın Twice dünya turuna katılamayacağını duyurdu

JYP’nin açıklaması (kısaltılmıştır): “Mina aniden sahnede performans sergileme konusunda büyük bir anksiyete ve güvensizlik hissetmeye başladı. Henüz teşhisi konulmadı, sebebini detaylı bir şekilde öğrenebilmek için bir sürü doktor ile görüşüyoruz. Mina ve Twice üyeleriyle konuştuktan sonra Mina’nın şu anda tedavi görmesi ve dinlenmesi gerektiğine karar verdik. Bu sebeple Mina TWICE World Tour 2019 “TWICELIGHTS” turuna katılmayacaktır.”

HABER: JYP temsilcileri, “Twice Mina sahnede büyük bir anksiyete hissediyor.. dünya turuna katılmayacak”

KAYNAK: Korea Ilbo via Nate

1. [+1,153, -108] Yüz ifadesinde değişik bir şey vardı her zaman, endişeleri yüzünden okunuyordu sanki. Gerçekten de sahnede anksiyete hissediyor galiba. Sonunda idol olma hayalini gerçekleştirdi ve kendi ülkesinde de başarılı oldu, ama bu hayalini sahneye taşıyamıyor, çok üzgün olmalı..

2. [+1,021, -262] Sabah akşam uçmaktan bıktı muhtemelen. Arkadaşlarıyla gezmek, erkek arkadaş edinmek istiyor.. yeterince para kazandı, kapana kısılmış idol hayatından bıkmıştır. Çaylaksan eğer sahnede anksiyete hissetmeni anladım ama Mina bunu yıllardır yapıyor.. Binlerce kez sahneye çıktı, artık alışmış olması lazım.

3. [+200, -8] Yavaş yavaş gruptan ayrılıp Japonya’da çalışmaya başlayacak gibi görünüyor

4. [+182, -15] JYP böyle bir açıklama yaptığında genellikle başka bir sebebi oluyor. Sunmi ve Hyuna’ya da böyle yapmışlardı.

5. [+127, -16] İstediğiniz kadar Japonları eğitin, daha sonra ayrılacaklar. Muhtemelen K-Pop bizim demeye de başlayacaklar. Kimchi bizim demek için uğraşıyorlar zaten.

6. [+124, -22] Gruptan ayrılıp ülkene dön

7. [+105, -41] Dürüst olalım, Mina’nın grupta bir pozisyonu yok, kişilik olarak da o kadar sessiz ki grupta pek kendini gösteremiyor..

8. [+102, -10] Kendi ülkesine dönmek için hazırlanıyor gibi geldi. Çinli ve Japonların ihaneti için dikkatli olmak lazım

9. [+66, -49] Nate’de çok fazla nefret yorumu var;;;;; aigoo, fighting

10. [+55, -13] Japonya’ya dön

11. [+52, -4] Sonraki adım panik atak

12. [+50, -9] Gruptan ayrılma yolundaymış gibi geldi bana

12. [+48, -16] Lütfen artık sadece Koreli üyesi olan gruplar yapın

13. [+46, -12] Gruptan ayrılmanı tebrik ederim

14. [+44, -9] Bence gittikçe kötüleşen Kore-Japonya ilişkilerinden ötürü ayrılıyor. Ayrılıp Japonya’da çalışmak istiyor gibi geldi bana. “Güçlü ol ve geri dön” gibi yorumlar yapan hayranlara üzüldüm

15. [+38, -4] Geçen yıl Mina sağlık sebebiyle bir yıl sonu festivaline katılmayacaktı, ama sonra katıldı ve gayet iyi görünüyordu. Bence ruhsal açıdan güçsüz. İdol hayatından bıkmış gibi. Ayrılmak istiyorsa onu bırakmalılar, bıkmışken ona tutunmaya gerek yok.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+96] Anksiyetenin insanı ne kadar takatten düşürebileceğini bilmiyorlar. İlacımı almıyorken bazen bir ay boyunca evden çıkamazdım. Yeni şeyler denemekten korktuğum için sadece belli başlı yemekleri yerdim. Her dakika titriyordum. Bir Once ve bir insan olarak Mina’nın iyileşmesini umuyorum. Anksiyete çok farklı bir cehennem.

Kaynak: Netizenbuzz


[THEQOO]

1. Neler oluyor?

2. Mina, lütfen sıkı çalış ㅠㅠ

3. Mina, hasta olma

4. Kısa sürede psikolojik sorunları aşmak çok zor

5. Çok stresli zamanlar geçiriyor gibi, bence Japonya’ya dönüp orada dinlense daha iyi olur kendisi için

6. En sevdiğim üyelerden biri, umarım iyileşir.. üzüldüm

7. Seni seviyorum Mina ㅠㅠㅠㅠ İyi olduğun zaman dön, seni hep bekleyeceğim ㅠㅠㅠ

8. Dinleniyor olmasına sevindim. Mina’nın aurasını çok seviyorum. Umarım rahatlar ve yine gülümsemesini görebiliriz.

9. Seni seviyorum Mina, sağlıklı ol!

10. Mina, dinlen ve yeniden sahneye dön. Seni seviyorum, hasta olma. Diğer üyeler hasta olmayın.

 

Kaynak: Knetizen

55 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Sonnur

Ya kızın sağlık sorunları var siz gruptan ayrıl diyorsunuz ya Mina istediğini yapabilir akıl vermeyi kesin.

Miyallll

Lütfen gruptan ayrılacak falan demeyin Once ları tedirgin etmeyin olmayan şeyler ortaya atmayın.Grubun etkiniklerinede katılmasın hic bir sey onun sağlığından önemli değil.Seni seviyorum Minamm sağlıklı oll 💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙

Raven

Mina:
JYP: Mina hasta, tura katılamayacak çünkü hasta ve ciddi görünüyor üyelerle konuştuktan sonra tura katılmamasına karar verildi.
Mina:
Hiç kimse:
Michael Jackson:
Yatağın altındaki canavar:
Diğer üyeler:
Ariel:
netizenler;comment image

Bir adet once

Bu yoruma niye eksi verdinizki

Matmazel

Ya harika bir yorum. Yüzümü güldürdün Allah ne muradın varsa versin😂😂😂😂😂😁Niye bilmiyorum ama bayağı eğlendim 😂😂

bibidibabidibu

Twice bir an dinlenmiyor. Dahyun da rahatsızdı. Mina uzun süredir zaten çok yorgun görünüyordu ve etkinliklerde hiç hali yoktu buna rağmen gülümsemek için çok uğraştı ve hiç tembellik yapmadı. Biz hayranlar olarak tanık olduk ne kadar rahatsız olduğuna. Bu kadar zalim olmayın.

Bir adet once

Mina MAMA’daki röportajında hayalinin farklı ülkelerde konser vermek istediğini söylemişti ama gerçekleştiremiyo inşallah yakın zamanda iyileşir bu psikolojik bi sorun kalıcı bişe olmaz umarım.

Billgesue

Yıllardır anksiyete ile savaşıyorum ve ilaç kullanıyorum. Hastalık o kadar berbat ki yaşamayan gerçekten bilemez. Nerede sizi yakalayacak ve atak geçireceksiniz bilemiyorsunuz. Mina umarım bir an iyileşir ve tekrar sağlıklı bir penguen olarak hayatına devam eder ❤

TheLand

12. [+48, -16] Lütfen artık sadece Koreli üyesi olan gruplar yapın
Ne kadar da ırkçı!!! Kendilerine yapınca sinirleniyorlar ama başkalarına yapıyorlar. Şu korelilerden nefret ediyorum artık. Mina lütfen kendine iyi bak….

Bobohu

aaa ama olur mu onlar melek ya kimse onlara birşey söyleyemez ama kendilerine o hak nerden geliyorsa milleti yerden yere vururlar

aRMyley

TWICE kpop sektörünün en çalışkan kız gruplarından biri hatta, iddialı olacaksa olsun, en çalışkan kız grubu benim için. Her koşulda çalıştılar, çok kötü yorumlarla başa çıkmaya çalıştılar ve daha bir sürü şey… Tüm bu olumsuzluklara rağmen her zaman ONCE’a en iyi taraflarını göstermeye çalıştılar. Çoğu zaman bu insanların da yıprandıklarını kabul etmek istemiyor bu netizenler. Umarım Minarimiz çoook sağlıklı bir şekilde geri döner. Minasız TWICE düşünemiyorum. Lütfen en kısa zamanda güç bul Mina. 💖

Mel

Gece gündüz çalışıyorlar, ben bir erkek grubunu seviyorum ama dünya turu yapan erkek gruplarını bir yana bırakalım kız gruplarının sürekli bi yerden bi yere uçması regl düzenlerini bile etkiliyor. Kolay değil, kolay olması da beklenemez zaten ama sağlık konusunda dalga geçmek, aşağılamak çok alçakça

Hata

Kızın sadece fiziksel değil anksiyete gibi psikolojik rahatsızlıkları da başlamış, şu an en çok desteğe ihtiyaç duyduğu zamanlardan biri ve insanlar sırf Japon olduğu için kıza nefret yorumu yazıyor. Once değilim ama tüm üyelere desteğim sonsuz çok sıkı çalışıyorlar, umarım iyi olurlar

Heartthrob

Mina benim ultimate biasım ve kız hastayken şu söylenenlere bak! Hiçbir şeyden haberi olmayan uyuz insanlar Mina’ya gruptan ayrıl diyorlar. Vasıfsız, bencil insanlar.

wheepup

Umarım en kısa zamanda iyileşir

Muziksever

7. [+105, -41] Dürüst olalım, Mina’nın grupta bir pozisyonu yok, kişilik olarak da o kadar sessiz ki grupta pek kendini gösteremiyor.

Bu durum yüzünden az kişili gruplardaki idoller daha şanslı bence.Çok kişili gruplarda 6sn 9sn söyleyen bir kisi hep oluyor.4 kisi ve 5 kişili gruplar en ideali bence.

feniks

Evet kalabalik gruplari desteklemek gercekten zor oluyor, cogu hayran da tum uyelere gereken ilgiyi esit miktarda gosteremiyor bence. Dedigin gibi line dagilimlarinda da sorun oluyor, en fazla 6 kisilik gruplar olmali artik boylece her uye kendini gosterip parlayabilir

Twice

Mina gruptan falan ayrılmaz merak etmeyin. O güçlü bir kız ve Onceları için iyileşmeye çalışacaktır. Sonra da iyileşip geri dönecek💜 seni çok seviyoruz ve sonuna kadar destekliyoruz Mina-jjang!
#getwellsoonmina

derinn

jyp kötü yorumlara karşı yasal işlem başlatıcak görücem hepinizi o zaman mina umarım çabucak iyileşir ve güzelce dinlenip tekrar aramıza katılırsın seni her daim destekliyoruz biz

SeulgiWendy

Herşeyi sahiplenen bence sizsiniz sahiplendiğiniz şeyleri sıralamayacağım kız yorgun duşmuş olabilir bu 1.si sonuçta insan robot depil 2. Başka uyruklu idoller sizin o iğrenç ırkçılığınıza iyi dayanıyor bence.

db db

Grupla alakası olmayan insanların yaptığı saçma sapan yorumlar sakın canınızı sıkmasın ONCElar ♥ İnşallah sağlıklı ve mutlu bir şekilde yine hep birlikte olurlar ♥

Öl de ölelim Jessica reis

Twice sevmiyorum desem bile bu durumdaki bir insana buradaki gibi tepkileri vermem asla. Mina bu sözleri hak edecek ne yaptı ki? Hasta olmak ve yıllarca üzerinde olmak için emek verdiği sahneye çıkamamak gibi bir duruma kendi isteği ile girdiğini hiç sanmıyorum. Psikolojik sorunları küçümsemeyin millet!

Sananeey

Yemin ediyorum şu antiler sivilce gibi en önemli anlarda çıkıyorlar ortaya. Sg işsizler ordusu sizi!

Yay

Twice insanlık dışına taşan bir çalışmaya sahip. Burada yorum yapanların çoğu kız; kendinizden pay biçin. Kore’de ayrı Japonya’da ayrı cb yapıp herr gün ama araliksiz her gün meşguller…. biz 2 saat uçsak uzun süre dinlenme ihtiyacı hissediyoruz… bu kızlar sayısız defa bir yerlere gidip sayısız defa performans sergiledi, reklam çekimleri yaptı. Ay başlarında bile dinlemiyorlar muhtemelen korkunç bir durum ve çok zor bence. Twice kadar çalışan başka kız grubu görmedim. Salak JYP….. ayrıca Mina’ya helal olsun… çok donuk ve sessiz olduğu zamanlar olsa bile ben 1 kere bile sahnede tembellik yaptığını görmedim bu kızın… 👊👏hemde bu yoğunluğa rağmen… müthiş gerçekten… Read more »

*-*

Dünyanın en haklı yorumu 👍👍👍

Once and Twice

Umarım gruptan ayrılma söz konusu değildir kısa zamanda iyileşip tekrar sahneye çıkar ♡

xoo

Kız gerçekten kötü durumda ve “ülkene dön” gibi bir öneride bulunmak kimsenin haddine değil.

Olga

Gercek ya hastaya bu yazdıklarını bazı yorumcular silicekmi. Gercekten de ulkene don demeleri koş olmamış

SURMEW-BTS

kız hem fiziksel olarak hem de zihinsel olarak rahatsız ve yorgun, psikolojik rahatsızlıklar tedavisi en zor olanlar, inşallah anksiyete sorunu iyi bi tedaviyle çözülür, anksiyete , stres, huzursuzluk ve kaygı duymak cidden çok zor, hele sahnede performans sergileyen bir sanatçı sahnede o kadar insanın önünde rahatsızlandığında daha kötü oluyor. yanlış bilmiyorsam Mina ayağından rahatsızdı ve ayağı kötü durumda olduğu için endişeleri dahada artmıştır, ya performans sergileyemezsem, ya grupla birlikte sahnede iyi olamazsam, fanlarımı ve ekibimi hayal kırıklığına uğratırsam vs vs gibi düşüncelerle anksiyetesi artmış olmalı, TWICE ın programı çok yoğun bu yoğunlukta iyi beslenemeyip, uyuyamayıp, yeteri kadar dinlenemedilerse bu da… Read more »

Bobohu

2. [+1,021, -262] Sabah akşam uçmaktan bıktı muhtemelen. Arkadaşlarıyla gezmek, erkek arkadaş edinmek istiyor.. yeterince para kazandı, kapana kısılmış idol hayatından bıkmıştır. Çaylaksan eğer sahnede anksiyete hissetmeni anladım ama Mina bunu yıllardır yapıyor.. Binlerce kez sahneye çıktı, artık alışmış olması lazım. iğrençsiniz bu hastalığın zorluğundan haberiniz bile yok isterse 10 yıldır sektörde olsun sizin gibi insanın ruhunu çürüten aptal insanlar olduğu sürce sahnede anksiyete hissedecektir bir ve bu pis ağız yorumlarınızın çoğu bu kız japon diye sevdiğiniz idole birşey oldu mu onu sevin sayın ona dokunmayın nefret ettiğiniz oldumu bıkmıştı erkek arkadaş istiyordur olsun yok öyle ya hem ayranım dökülmesin… Read more »

deliyimben

Umarım bir an önce toparlar ve grubuyla birlikte sahnede olur <3 Ayrıca bütün üyelerin dinlenmeye ihtiyacı var JYP paragöz olmayı bırak allasen tatil ver şu kızlara adam akıllı sürekli oradan oraya gönderip durma insan olduklarını unutuyon herhalde

Cupid

Japonlar kimçi bizim mi diyormuş? Yunanistan’la bizim gibi kapışıyorlar jjsyx :d

Öl de ölelim Jessica reis

Yalnız çoook uzun süredir Japonya’ya ilgiliyim hatta Kore’nin Güney ve Kuzey olarak ayrıldığını bile bilmediğim zamanlarda Japonya’yı takip ediyordum ama bir kere bile kimçi yediklerine ya da kimçiyi sahiplendiklerine denk gelmedim yine bol keseden sallıyorlar sanki zngsjsks

Kubo

Aynen benimde aklıma o geldi😅

Mrs.

Mina her zaman narin olanlarıydı hatta Sana bir röportajında Mina’yı koruma isteği duyduğunu söylemişti ne kadar olgunmuş gibi gözüksede yalnız hissettiğini söylemişti ah bizim Twicemız umarım bir an önce iyileşirler insanlar bir yerden sonra bazı şeyleri kaldıramıyorlar bana söylenen en ufak şey bile kalbimi kırıyor onlar ise günde tonlarca nefret mesajı alıyor geldiğimiz durum çok üzücü insanlık olarak 😢

bSakura

Sinek gibi vızıldadığı, beceriksiz olduğu, soğuk olduğu, itici olduğu söylenip duruldu bu kıza. Sahneye yakışmadığına kadar gitti olaylar. Ne olmasını bekliyordunuz? Bu yüksek çalışma temposunun yanı sıra bunların üstesinden gelmesini mi? Herkes, her şey bir değil işte. İdol olunca, eline para geçnce kalbi taşlaşmıyor bu insanların. Robota dönüşmüyorlar. Bir yerden er ya da geç patlak veriyor ve daha çok şevki kırılıyor. Mina gibi hassas genç bir kızın bunları yaşamaya hakkı yoktu. En az acımasız çalışma programı kadar ona nefret kusanların da suçu var. Herkes yaşattığını yaşar ve Mina da en kısa zamanda sağlığına kavuşup TWICE ile yürümeye devam eder umarım.

ayça

ben sadece gördüğüm ilk yoruma katılıyorum. evet, uzun süredir bu işi yapıyor fakat bir süre mina’yı gerçekten yakından takip etmiştim ve sürekli endişeli gibi gözüktüğünü anlarsınız. ilk başta ne kadar soğuk, eğlenceli olmayı bile başaramıyor diyip ilgim nefrete dahi dönüşmeye başlamıştı fakat sonradan elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını fark ettim. once olarak, ona sağlık diliyorum ve umarım bu dinlenme onun iyi hissetmesini sağlar. bu haberin altından başka bir şey çıkacağını asla düşünmüyorum.

*-*

Neden itzy yerine twice çalıştırıyorlar bu çok aptalca o zaman itzy grubu çıkarmasaydınız ?

feniks

Daha bu yıl debut yaptılar ve simdi cb yapacaklar iste. Daha ne kadar calisabilirler seni memnun etmek icin? 5 aylik bir grup twice kadar para getirir mi sence?

*-*

Anladım

May

Ben sevmiyorum bu kızı. Ses tonu kötü, sesini duyamıyorum bile livelerde. Grupta dans eksiği yok zaten dansçı deseniz yine olmuyor. Bence balerin olmalıydı.

Biri

Çok haklısın ben de böyle düşünüyorum. Zaten gruptan ayrılacakmış hissi verdi bana

Mini

Japon/Çinli idollerin %85’i nankör çıkıyo. Bakalım bu durum Mina da nasıl olacak??

Sunay

Niye senin idolünde mi hain bu konuda tecrübelisin?

KINGBANG

Kore’de Japon ve Çinli idollere yapılan ırkçılığı görmezden gelip bir kenara bırakırsak evet dediğin gibi nankörler (!)

Mini

Kore Irkçı bir ülke idoller rahatsız olacaksa Kore’ye gelmesinler o halde..??

Mini

Benden daha önce kurtulman gereken şeyler var mesela beynin, çünkü boş ahahjajsksldld

Raven

Koreli idoller japonyada promosyon yapmayı bıraktıkları anda gelmezler

TheLand

pis IRKÇI

Mini

Cümlemde ırkçılık yok yalnız Korede olan olayları baz alarak söyledim ahahjajsjskdjajaksksk

GirlsLikeSunset

Sadece hayallerini gerçekleştirmek isteyen insanlara ‘Evine dön sürtük diyen insanlara karşı gayet de sakinler

Tıvaysdiceksiniz

Mina bu zamana kadar her konserde ,hasta olsun olmasın, hiç bir şekilde tembellik yapmadı. Bacaklarında bantlar olmasına rağmen koreografide bir yeri bile atlamadı ve sen şimdi nankör olduğunu mu iddia ediyorsun? Cidden sırf kızı sevmediğinden dolayı yorum yapmışsın. Sevmeyebilirsin ama kesinlikle olmadığı bir şey yüzünden suçlayamazsın. Ayrıca bu kadar ırkçı olmak sana ne kazandırıyor? Kore’ye gelen Japonlar da Çinliler de çalışıyor, bin bir zorlukları aşarak debut yapıyorlar. Şuana kadar grubu için hep uğraşmış bir kız nasıl olur da nankörlük yapar? Benim aklım almıyor ama belli ki sen kafana takmışsın.

Mini

Yazdığımı anladığına emin misin? Ben Mina’ya nankör demedim. Japon ve Çinli idollerin çoğu nankör çıkıyo, Mina nasıl olacak acaba dedim ahhajajsksldl teallam

lookincredible2

Gruptan ayrılacak işte çok duyduk

Limpi

Twice tek sevdiğim grup ve bu haber üzücü. Dedikleri gibi gruptan ayrılma ihtimali yüksek. Katılmadığı etkinlik bir ya da iki tane değil koskoca dünya turu.

Yeni Yazılar