K-Drama’nın Yaşlanmayan Ustaları: Kırklı Yaşlarındaki Güney Koreli Aktörler

23

K-dramalar, ilgi çekici hikayeleri, güzel sinematografileri ve elbette karizmatik oyuncularıyla dünya çapında büyük bir popülerlik kazanmıştır. Birçok oyuncu gençliklerinde ün kazanırken, 40’lı yaşlarında bile parlamaya devam edenler için özel bir hayranlık var.

İşte sadece deneyimli emektarlar değil, aynı zamanda cazibeleri, yetenekleri ve çok yönlülükleriyle 40’lı yaşlarında da ekranın tozunu attıran on K-drama oyuncusu.

 

Hyun Bin [41 Yaşında]

“Crash Landing on You”, “Secret Garden”, “Memories of the Alhambra” gibi beğenilen dizilerdeki yıldız rolleriyle tanınan Hyun Bin, Eylül 1982’de doğdu ve K-drama dünyasının en sevilen isimlerinden biri.

 

Rain [41 Yaşında]

“Ghost Doctor”, “Full House” gibi filmlerde rol alan idol-aktör Rain, 40’lı yaşlarında da izleyicileri ve eleştirmenleri büyülemeye devam ederek yıldız gücünün zamanla daha da arttığını kanıtlıyor.

 

Park Hae Jin [41 Yaşında]

Mayıs 1983’te doğan Park Hae-jin, 41 yaşında izleyicileri büyülemeye devam ediyor. Rol aldığı filmler arasında “The Killing Vote,” “My Love from the Star,” “Bad Guys,” vb. yer alıyor.

 

Kim Jae Wook [41 Yaşında]

Nisan 1983 doğumlu Kim Jae-wook çarpıcı görünümüyle tanınıyor ve “Her Private Life”, “Crazy Love”, “The Guest” gibi dizilerle oyunculuk yeteneğini sergiledi.

 

Lee Dong Wook [42 Yaşında]

Kasım 1981 doğumlu Lee Dong-wook, romantik fanteziden “Goblin,” “Tale of the Nine Tailed,” “Strangers from Hell,” “Bad and Crazy,” gibi gerilim filmlerine kadar çeşitli türlerde rol aldı.

 

Ju Ji Hoon [42 Yaşında]

Mayıs 1982’de doğan “KINGDOM” yıldızı Ju Ji-hoon, çok yönlülüğü ve rollerine olan bağlılığıyla tanınıyor. Diğer dramalarından bazıları “Blood Free,” “Princess Hours,” “Hyena,” “Mask,” vb.

 

Lee Joon Gi [42 Yaşında]

Nisan 1982 doğumlu Lee Joon-gi, “Moon Lovers” gibi dizilerdeki performanslarında görülebileceği üzere rollerine yoğunluk ve derinlik katıyor ki bu Scarlet Heart Ryeo,” “Flower of Evil,” “The Scholar Who Walks the Night,” vb. dizilerdeki performanslarında görülebilir.

 

Jo Jung Suk [43 Yaşında]

Aralık 1980 doğumlu Jo Jung Suk çok yönlülüğüyle tanınıyor. “Hospital Playlist”, “Captivating the King” ve “The Nokdu Flower” gibi dizilerdeki performansları özellikle unutulmaz.

 

Gong Yoo [44 Yaşında]

Temmuz 1979’da doğan Gong Yoo, “Squid Game”, “Goblin”, “Train to Busan” ve “Coffee Prince” gibi popüler yapımlardaki çarpıcı performansları sayesinde Kore’de ve ötesinde tanınan bir isim oldu.

 

So Ji Sub [46 Yaşında]

Kasım 1977 doğumlu So Ji-sub, “Doctor Lawyer”, “The Master’s Sun” ve “Oh My Venus” gibi dizilerde unutulmaz performanslar sergiledi.

 

40’lı yaşlarındaki bu aktörler sadece zamana karşı direnmekle kalmadılar, aynı zamanda onunla birlikte geliştiler. İster romantik başrolleri, ister karmaşık karakterleri ya da aksiyon dolu rolleri canlandırsınlar, gerçekten de sektörde silinmez bir iz bırakıyorlar.

K: allkpop

 

Önceki İçerikBTS RM, BTS’in 7 Üyesinin Fotoğrafını Paylaşarak Netizenleri Çıldırttı
Sonraki İçerikBir Yılın Ardından Da Kalbiniz Hala Çarpıyor Mu?
Subscribe
Bildir
guest
23 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments