K-netizenler, TWICE Nayeon’un borç davasıyla ilgili ne söylüyor?

31

19 Eylül’de JYP Entertainment, TWICE’ın Nayeon’un borç davasıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Son zamanlarda, bir kişi olan Bay A’nın, Nayeon’un kendisine borçlu olduğunu iddia ettiği bir dava ortaya çıktı. Bay A olarak tanımlanan bu kişi, Nayeon’a ve annesine karşı geçen yıl ocak ayında Seul Doğu Bölge Mahkemesi’nin 13. Medeni İşler Bölümü’nde dava açtı.

Nayeon’un annesinin eski sevgilisi olduğuna dair söylentiler olan bu kişi, iddiasına göre idolün stajyer günlerinde toplamda 600 milyon KRW (~451,680 USD) borç aldı. Nayeon ve annesinin, Nayeon’un kariyeri başladığında ona geri ödeme yapacaklarını söylediklerini iddia etti. Bay A, Nayeon ve annesinin kendisine verdikleri sözü tutmadıklarını iddia etti.

Bu miktar, yaklaşık 12 yıl boyunca aylık kira, borçlar, öğrenim ücretleri ve iletişim masraflarından oluşuyordu. Ancak mahkeme, bunun bağımsız bir borç olarak kabul edilebilmesi için yasal bir geri ödeme yükümlülüğüne dair yetersiz kanıt buldu.

Dava haberlerini duyduktan sonra birçok internet kullanıcısı, Instiz gibi popüler çevrimiçi topluluklara söyle yorumlar yazdı:

Birçok kişi, “Bilmiyorum, ama geri ödeyecekleri bir söz verilmediyse, ama ona geri ödeme yapma konusunda sözlü bir anlaşma yaptılarsa… Hatta mahkemeye bile taşıdı… Adam için üzgünüm ve aptalca bir davranıştı. İşte bu yüzden parayı düşüncesizce veremezsiniz,”

“Eğer bir fiili evlilikleri varsa, o zaman ona hak iddia edemez, ama sadece romantik bir ilişkiyse, Nayeon ve annesi ona geri ödeme yapmalı mı? 12 yıl boyunca 600 milyon KRW, yıllık neredeyse 50 milyon KRW (`37,639 USD)!”

“Bence bu bir hukuk meselesi değil, ahlaki bir mesele…”

“Fiili evliliğe benzer bir ilişki olsa bile, 12 yıl boyunca destek aldıysanız geri vermek normal değil mi? Zaten fiili evlilik meselesi baştan spekülatif, ama 600 milyon KRW yardım aldılar ve başarılı olduktan sonra hiçbir şey geri vermezlerse, adamın perspektifinden bakıldığında doğal olarak sorular ortaya çıkar,”

“Adam, TWICE çıkış yapmış ve çok popüler hale gelmiş olmasına rağmen yıllarca dava açmadı. Bu nedenle, son dava, ‘Acaba biraz minnet duygusu bile var mı?’ düşüncesinden kaynaklanmış olabilir. Eğer o kadar paraya ihtiyacı varsa, 600 milyon KRW’yi toplamak bile onun için on iki yıl boyunca bu kadarını sağlamak zor olabilirdi. Bence temyiz etmemiş olması, amacının paraya acil ihtiyacı değil, kızgınlığı veya hayal kırıklığı nedeniyle sorununa dikkat çekmek olduğunu gösteriyor.”

Önceki İçerikJaejoong Son Günlerde Sarhoş Bir Şekilde Twitter’a Giriyor
Sonraki İçerik7 BTS üyesi Big Hit ile sözleşmesini yeniledi
31 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments