Kang Daniel Ajansının Büyük Hissedarına Dava Açtı

8

Kang Daniel, ajansının büyük bir hissedarına karşı yasal işlem başlattı.

KONNECT Entertainment, Kang Daniel’in 2019 yılında kurduğu bir ajans. 20 Mayıs’ta Kang Daniel’in, KONNECT Entertainment’ın yaklaşık yüzde 70 hissesini elinde bulunduran “A” hakkında özel belgede sahtecilik, zimmete para geçirme, güveni suiistimal, ağ ve bilgisayar kullanımı yoluyla dolandırıcılık, bilgi ve iletişimin ihlali gibi suçlamalarla suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

Raporun ardından Kang Daniel’in yasal temsilcisi şu açıklamayı yaptı:

“Merhaba. Biz, Kang Daniel’in (bundan sonra müşteri olarak anılacaktır) yasal temsilcisi Wooree Hukuk Bürosu(sorumlu avukat: Park Sungwoo). Geçtiğimiz günlerde medyada yer alan suç duyurusuna ilişkin müvekkilimiz adına tutumunu aktarmak isteriz.

Müşteri; özel belgede sahtecilik, zimmete para geçirme, güveni suiistimal, bilgi ve iletişim ağının ihlali ve bilgisayar kullanımı yoluyla dolandırıcılık dahil pekçok suçlama nedeniyle KONNECT Entertainment’ın büyük hissedarı aleyhine 20 Mayıs’ta Seul Metropolitan Polis Teşkilatı’na suç duyurusunda bulundu.

Son beş yıldır şirketi koruyan CEO ve sanatçı olarak müşteri, bir yıldan fazla bir süredir kendisine aile gibi güvenen ve onu takip eden bağlı sanatçıların ve çalışanların yanı sıra üçüncü taraf yüklenicilerin göreceği zararı en aza indirmek için her türlü çabayı göstermiştir. . Ancak sorumluları hukuken sorumlu tutmaktan başka çarenin olmadığı kanaatine vararak bu suç duyurusunda bulunulmasına yol açtı.

 

1. Özel belgede sahtecilik ve iftira suçlamaları hakkında

Ocak 2023’te müşterimiz(Kang Daniel), Aralık 2022’de CEO’nun adı kullanılarak ve şirket mührü yapıştırılarak 10 milyar won (yaklaşık 7,4 milyon $) değerinde bir ön ödeme dağıtım sözleşmesinin onun bilgisi olmadan imzalandığını keşfetti. Sözleşme CEO’nun onayı veya sanatçının izni olmadan imzalandı. Sözleşmenin prosedürleri ve önemli ayrıntılarıyla ilgili birçok soruya rağmen hiçbir yanıt verilmedi ve müşteri, gerçekleri doğrulamak için banka işlem kayıtlarını şahsen almak zorunda kaldı.

 

2. Zimmete para geçirme suçlamaları hakkında

CEO onayı, yönetim kurulu kararları veya hissedarlar toplantısı kararları gibi herhangi bir uygun prosedür olmaksızın denizaşırı havaleler ve ticari gelir işleme yöntemleri yoluyla şirketin hesabından 2 milyar wonun (yaklaşık 1,5 milyon $) fazla paranın çekildiği doğrulandı.

 

3. Güveni kötüye kullanma suçlamaları hakkında

Müşteri ayrıca, tanımlanmamış bir şirket kartının on milyonlarca wonun üzerinde harcama yapmak için kullanıldığını ve bunun da müşterinin destek harcamaları olarak muhasebe defterlerine yanlışlıkla kaydedildiğini keşfetti.

 

4. Bilgi ve iletişim ağının ihlali ve bilgisayar yoluyla dolandırıcılık suçuna ilişkin suçlamalar hakkında

Müşteri, şirketin mali işlem kayıtlarını doğrularken, kendi banka hesabından bilgisi dışında 1,7 milyar wonun (yaklaşık 1,3 milyon dolar) çekildiğini tespit etti. İlgili yazıları okuyanların Kang Daniel’in uğradığı hasar ve sıkıntıya ilişkin endişelerinden dolayı minnettarız ve üzgünüz. Özellikle dava sürecinde ortaya çıkan endişeleri geçmiş tecrübelerinden dolayı bildiğimiz için bu böyle. Ancak müvekkil, popüler kültür sanat sektörümüzde bu tür haksız olayların artık yaşanmaması ve bu davanın son olması umuduyla büyük bir cesaret toplamıştır.

Soruşturma makamlarının olayı detaylı bir şekilde incelemesi ve gerçeklerin açıkça ortaya çıkması durumunda görüşümüzü bir kez daha aktaracağız. Teşekkür ederiz.”

 

 

 

 1. Vay canına, 1,7 milyarı çalmak çılgınlık!
 2. Umarım iyi bir şekilde çözülürㅠㅠ
 3. Çok şey yaşamış olmalı. Güçlü kalalım.
 4. Vay canına, bu çok çılgınca…..
 5. Şimdi çok sıkıntı çekmiş olmalı…
 6. Gerçekten çok üzücü… Bunu bir kez değil iki kez yaşamak zorunda kaldı…
 7. Ana hissedar ne yapıyor acaba? Çok şüpheli… Ana hissedar sadece çok sayıda hisseye sahip olan biri değil mi?
 8. Bir yılı aşkın süredir bunu çözmeye çalışmak ne kadar zor olsa gerek..
 9. Bu pislik gerçekten cezayı hak ediyor ㅜㅠ
 10. Güçlü kal ㅜㅜ
 11. Hissedarlar şirketin mali kaynaklarına nasıl erişebilir? Hissedarların şirket içinde bir pozisyonu var mıydı? Hissedarlar neden CEO’nun hesabını ve şirket kartını kullandı?
 12. Vay canına, bir yıldan fazla bir süredir… Çok acı çekmiş olmalı…
 13. Vay be… 23 Ocak’tan beri biliyordu ㅠㅠㅠㅠ Hayranların hiçbir fikri yoktu ㅜㅜ Mutlu bir şekilde aktifti, konserler falan veriyordu ㅠㅠ Hiçbir fikrimiz yoktu ㅜㅜㅜㅜ”

 

 

 

 

 

K: soompie, pannatic

Önceki İçerikNewjeans ve Jeans Arasındaki Fark Ne?
Sonraki İçerikKadın İdollerin Saç Dökülmesi Yaşamadığını Görmek Etkileyici
Subscribe
Bildir
guest
8 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments