KBS, Kim Junsu’nun ‘Music Bank’ şovuna çıkmak için onlara ulaşmadığını iddia etti

94
3622

0003443612 001 20201214191753540

HABER: Kim Junsu KBS’in “‘Music Bank’e çıkmak istemedi” iddialarına cevap verdi, “Niye böyle bir şey söylediler anlamak zor”

KAYNAK: Insight via Instagram

1. [+219] SM onu engelliyor sanırım

2. [+130] Hala aynı şey.. 😡😡 SM 😡😡

3. [+54] Belki SM, Kim Junsu ya da diğer iki üye şova çıkarsa kendi şarkıcılarını şova göndermemekle tehdit ediyordur..

4. [+68] Bu saçmalık yetti artık, onu şova çıkarın

5. [+83] SM hala onu engelliyor.. ㅋㅋㅋㅋ 10 yıl oldu artık, uzlaşma vakti gelmedi mi? ㅜ

6. [+30] Bu kadar yetenekli bir şarkıcıyı 10 yıldır televizyonda göremiyoruz, mantıklı mı bu..?

7. [+30] Bugün oppanın doğumgünü… ne kadar üzücü bir haber

8. [+17] Şunu açıklığa kavuşturalım: müzik şovlarına gitmek istemedi değil, gidemedi!! SM’den bıktım!

9. [+16] SM yine onu engelliyor galiba

10. [+7] Hatırladım da SBS’te şarkı söylerken ağlıyordu

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+250] Ne kadar saçma ya. Junsu her zaman televizyona çıkmak istediğini söylüyor, ne zaman televizyona çıkma şansını yakalasa çok mutlu görünüyor. Yeter artık SM. Kafayı takmış bir eski sevgili gibi davranmayı kes.

 

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerikTXT Huening Kai ve ablasının benzerliği dikkat çekti
Sonraki İçerik[THEQOO] Taeyeon ‘What Do I Call You’ ile geri döndü
94 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Lena

Şu adam çalışanlarına ödeme yapmadığı için skandalı çıkmıştı. o yüzden sevmiyorum. Sm den ayrılan çok fazla kişi var engel olmadı hiç birine. tvxq olayında ama farklı bir şeyler var, so man o kadar sinirliyse bir şeyler dönmüştür. hep merak ettiğim konu olarak kalacak.

Lena

Aslında ayrılmaları çok olaylı oldu. o zamanlar k-pop tarihinde görülmemiş ün kazanmıştılar. le soo man amerikadayken 3 üye dava açmış diye biliyorum. o da davalarını geri çekmelerini, kendisini koreye dönene kadar beklemelerini istemiş. o kadar ünlü grupmuş ki davaya politikacılar bile dahil olmuş. grup o kadar seviliyormuş ki dava yüzünden halk Sm e dehşet nefret saçnaya başlamış. üyeler uzlaşmayı kabul etmemiş ayrılmışlar. tüm bu olanları kabul edemiyor lee so man. aslında düşününce sıfırdan hallyuyu başlatan grup haline getirmişken olay patlamasını kabul etmemesi bana normal geliyor. ayrıca bu insan ve diğerinin skandaları çok kötü belki de iyi olmuş ayrılmaları

shiningshawol

olaylı olduğu için değil karşı taraf SM olduğu için televizyona çıkamıyorlar

STRAYKINGEXO

Yoochun kişisinin skandalından başka diğerlerinin ne sıkandaydı var ?

shiningshawol

Çalışanlarına ücret ödememiş

speechless

yoo sm gayet de engel oluyor. jessica “televizyona çıkamam çünkü biliyorsunuz sebebini” demişti.

Aaa

f(x) kendi bıraktı kızlara hiç birşey yaptırmadı gidin şirketten dedi resmen. Aynı değil. Ki kötü ayrılsalar bile bir şirketin bunu yapmaya hakkı yok. Ki duruşmayı jyj kazanmıştı. Sm kaybetmişti.

Last edited 5 ay önce by Aaa
Liya

İyi de ayrılan hiç bir grup kendi adını kullanamaz ki. almasının uzaması normal değil mi. isim haklarını şirket parayla alıyor. en basit mağaza açsan bile aynı. Beast de öyle ismini değişmek zorunda kaldı. edawn da ismini dawn şeklinde kullanıyor mesela. örneğin bir az garip olmuş. hukuken her yerde isim hak sahibine aittir. üyeler o grupta çıkış yapsa bile, şirket o ismi almış, grup da şirkete mahsus. tabiki ayrılarak gittikleri başka bir şirketin kendisine ait hakları kullanmasına izin vermez. sonuçta o isimle çektikleri mvler, şarkı telif hakları var. baya derin meselelerdir. o kadar basit şey değil isim olayı. trip attığından yapmıyor… Read more »

Last edited 5 ay önce by Liya
kkpop

F(X) üyeleri sözleşmeleri bittikten sonra ayrıldı, TVXQ dan ayrılan üyeler sözleşmeleri bitmeden şirketten ayrılmak istediler ve SM e dava açtılar SM in sözleşmedeki maddelerinin kölelik sözleşmesi olduğunu iddia ederek sözleşme feshi için mahkemeye gittiler, ondan olaylı oldu.

Ceren

Smden çıkanın nasıl önü kapanmadı? Çinli idoller dışında çoğu koreli eğer kontrat süresi dışında ayrılmışsa önüne hep taş koydu sm

Lena

Neden bahsediyorsunuz? GG in yarısı ayrıldı nerdeyse. hepsi mutlu, sm hiç birine karışmıyor. hepsi çok iyi yerlerde. jessica öyle şey demesi saçma, sürekli tvde. ayrıldıktan sonra şarkılar da çıkardı, music showlara çıktı. sm in tek tv kısıtlaması yaptığı jyj.

Lena

ayrıca netizenlerin başkasını kötülemek için birini övme huyu var. bunu yazanlar da onlardı.

Ceren

Gg nin bütün üyeleri kontrat bitince ayrıldı ve Jessica bildiğin gruptan atıldı. Eski dönem sanatçılara bakmanı öneririm. Bu kadar yorum boşuna değil

Exovelvet

Gruptan atılması Jessicanın haklı olduğu anlamına da gelmiyor ki. Şunu artık bahane olarak kullanmasanız mı?Sonuçta ortada kesin bir şey yok. Skz wooin içinde herkes üzülüyordu atıldığında noldu sonra? Sm’in engellemesi doğru değil buna katılıyorum ama gruptan atılma olayı farklı bir mesele

Last edited 5 ay önce by Exovelvet
Lena

Nasıl çıkmıyor ya. gayet de kbs de falan tv lere çıktı. sen görmemiş olabilirsin. beauty bubble olsun, diğer programlar olsun. baya gördüm ben, gg sevdiğim için bir süre onu soloyken takip ettim

lolly

evet jyj müzik şovlarına katılamıyor. 2011’de çıkan in heaven listelerde birinciliğe oynadı resmen ama ona rağmen kimse çağırmadı…

speechless

jessica mı sürekli tv’de? pardon da sen hangi tv’den bahsediyorsun? wonderland albümü promosyonları kapsamında kore’de istediği stadyumda bile konser veremedi ve müzik şovlarına çıkmadı. bulunduğu şirket ona özel -tvye çıkamıyor diye- showcase düzenledi. çıkmasını engelleyen yine sm’di. tayvan’da çıktığı konserde sorduklarında “televizyonlara, müzik şovlarına vb aktivitelere çıkamam” dedi -bunun sebebi de sm’in engellemesiydi. jyj’nin konserinde de üyeler “tv yasağımız olduğu için” diyerek sm’i alaya almışlardı. söylediği şey saçma mı yoksa hayatın gerçekleri mi doğru açıdan bakmak gerekiyor. babanızın şirketi gibi stanlemenizi gerektirecek bir durum yok ortada.

betül

Şirket açısından bakarsak durum pek de yanlış değil.Sonuçta sözleşme feshinin bir bedeli olmak zorunda ve idoller de bunu imzalamadan önce biliyordur.

Blinkkie

Şirket zaten fesih parası ve davalarla bu bedeli alıyor eğer haksız değilse. Programlarını engellemeleri vs tamamen mafyalık. Düşün, bir işten ayrıldın ve kanunen çözüldü her şey ama eski iş yerin senin işlerinin önüne sürekli taş koyuyor. Bu adil bir şey mi?

betül

Bu kadar uzun süreli medyadan uzak tutulmaları doğru değil bence de ama grubun zirve popüler olduğu bir dönemde ayrıldıkları için ilk başta bazı yasaklar normal bence.( Bence de bu kadarı fazla)

STRAYKINGEXO

Hala Kore nin en iyi vokalisti grup arkadaşı kim jaejoong ile birlikte bu da sm e koyuyor çünkü onlar gibisi yok sm eğer kontratlarını hafifletseydi ayrılmazlardı adamların suçu yok hele hele jaejoong en yakını yunho onu bırakıp gitmezdi

xxx

Sanki bir mahkemeye davacı ve davalı çıkmış da sen de hakim olarak davacıya haksız sensin çünkü senin kişiliğin kötü demişsin gibi bir yorum olmuş bu😂

ImYeon

Ondan sonra ama bir daha haber çıkmadı. Şirketin başında bir akrabası vardı. Bildiğim kadarıyla artık onunla çalışmıyor. Ve dediğim gibi çalışanlar da tekrar başka bir iddiada bulunmadılae. Belki de gerçekten habersizdi. Tam bilmiyorum ama beş söne önceydi bu olay diye hatırlıyorum. yanlış da biliyor olabilirim tabii

Last edited 5 ay önce by ImYeon
ImYeon

ve not: burada eksilemişsiniz ama sm bal gibi de kontrat bitmeden ayrılan çok popüler isimleri engelledi. dizilerde oynadılar evet ama asla bir müzik şovuna çıkmadılar senelerce. ya da bir varyeteye. bunlar yaşanmamış sayılamaz. SHINHWA da yaşadı çok şey, Jessica’da, JYJ üyeleri de. ister sevin ister sevmeyin.

Jey

Çalışanlara ödeme yapmama meselesi ailesiyle ilgiliydi Junsu’yla değil ama mülkün sahibi Junsu olduğu için suçlu oymuş gibi oldu. Evet yönetimi ailesine bırakarak dikkatsizlik yapmış olabilir ama burada Junsu’yu suçlamak mantıksız.

BlueElf

Tvxq ve Jyj olayı aslında yıllar önceden açığa kavusan ama internet ortamlarında kulaktan dolma bilgilerle kalan seyler Çoğu hayran gerçek hakkında bilgi sahibi olmak istemiyor, sadece medyada dolasan hikayelere inanmak istiyor. ben Tvxq hatta ayrılan üyeleride severim SuJu ile hepsinin ne kadar yakın olduğunu düşünürseniz en az SuJu üyeleri kadarda tanırım onları. Ayrılan üyelere sm yasal olarak hiç bir yaptırım yapamaz artık çünkü Tvxq’nun sözleşmesi 2016’da bitti kalan üyeler yada sm sanatçılarını Jyj ile görüştürmeme Tvxq şarkılarını kullanmama yada tvlere çıkarmama gibi şeyleri önceden Sm yapabilirdi çoğu kişi yaptığınida söylüyordu ancak SJ ve ayrılan üyeler gayette iletişime geçip görüştüler Heechul… Read more »

Rei

Keşke herkes okusa bunu

Yorummer

Cidden keşke herkes okusa..

Minlele

👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

Jey

Çok pardon ama SM’in Junsu’yu yıllardır engellediği bir gerçek. Buna da yalan diyemezsiniz artık. Adam kaç kere kendi ağzıyla söyledi katılmak istemediğim için değil ‘katılamadığımdan’ diye. Birçok kez programlardan davet aldım ama ‘sebepsiz yere’ son anda iptal oldu diye. Çekimlerini yaptığım showlar oldu ama yayınlanmadı diye. Kanallar kendileri davet etmişken kim son anda iptal etti o programları? Üzgünüm ama 6 yıl sonra ilk kez bir müzik programına katıldığı için ağlayan bir adamın sözleri dururken bir ‘şirketin’ sözlerine inanacak değilim. Neymiş CJes’ Kbs’e teklif görürmemişmiş. Bu kadar saçma bir şey olamaz. Kbs’in burada SM’in ağzıyla konuştuğu çok bariz. Hadi 1 değil… Read more »

lolly

anlamıyorlar işte, kanıtları da var her şeyin ama görmemezlikten geliyorlar..

Rubyjane

Boş yorum. Sm gayet de engel oluyor çocuklara.

betül

Jessica olayı tam bir muamma. Neyin ne olduğunu sadece işin içindeki insanlar biliyor.

Suna

SM hala DBSK’yu unutamadı. SM bir insan olsa saplantılı aşık olurdu

Kill This Love Shot

TVXQ olayının perde arkasını o kadar çok merak ediyorum ki

Yorummer

Üstte açıklamışlar

lolly

öncelikle yorumlarda cassiopeia fandomından kimsenin olmadığını görerek başlıyorum bu yazıya. tak etti canıma artık. arkadaşlar dava sürecini bile bilmeden atıp tutuyorsunuz, neymiş zirvede neden ayrılmışlar.. https://www.korezin.com/2018/12/09/tvxqjyjin-sm-entertainment-ile-mahkemesi-ayrilik-sureci-ve-sonrasinda-gelen-ambargolar/ buyrun bu sayfada milotic admin ambargoları da yazmış nedenlerinden bazılarını da, okuyun lütfen. ha yok kesmez beni diyorsanız yorum atın ingilizce kaynak göndereyim. hala boş yere mi ayrıldılar diyorsunuz? size hatırlatırım ki jyj davayı kazandı hatta idoller için yeni bir yasa yaratıldı. ‘jyj yasası’ eğer boş yere ayrıldılarsa neden kazandılar davayı düşündünüz mü? bunun üzerine çekilen onlarca video, yazılan onlarca makale var. bulmak zor değil. peki neden iki üye ayrılmadı diyorsunuz. bunun için çok… Read more »

Last edited 5 ay önce by lolly
Leyla

Bu sitede genel olarak yeni nesil Kpop grupları seviliyor ve haberleri yapılıyor ben 2012 sonrasını takip etmedigim için pek yorumda bulunmuyorum ama mesela bunların hiçbirini bilmeden insanlar saldırıyor ben de buna benzer bi yazı yazmıştım ama eksilerden nasibimi alınca eyvallah dedim ne diyim bu arada senin gibi eskilerden birini görmek mutlu etti beni 😄

lolly

yani gelenek bu, zamanla çoğu grup yerini yeni gruplara bırakıyor da nedense yeni fanların çoğu da eski meseleleri bilmeden yorum yapıyor ve bu sinirimi bozuyor.

yorummer

Niye Sm’den ayrılıyorlar hele de kariyerlerinin zirvesini yaşarlarken? Ben de çok sinirlenirdim hele ki aklıma Exo’dan ayrılan Luhan’ın daha yükseklerden uçmak istiyordum lafı ve Kris’in istediğim müziği yapamıyordum diyişi geldi sanki Sm kris’e exo’da açılın kris müzik yapacak sözü verdi 1 yıllık çaylağın ayrıldıktan sonra dediği şeyler garip cidden. Luhan’ın sözleşmesinde fazladan eklenen madde ne? Lay ve Lee so man’in araları çok iyi mesela insanlar Sm sömürmek için iyi davranıyor diyor ama 10 dakikalık tebrik videosu göndermiş adam bence Exo’dan ayrılmadığı için minnettar SM’in ihanete affı yok ki haklı bence

betül

Çinli üyeler direktmen Çin’de çıkış yapsalardı belki de bu kadar popüler olamazlardı.Zaten grup 12 kişi, herkesin tatmin olması ve istediğini yapması mümkün değil. Şirletler ” hayallerini gerçekleştiriyoruz” gibi bir vaatte bulunmuyor zaten.

Exovelvet

Hele Luhan’nın ayrılmasını hâlâ garipserim. Şirketin en çok desteklediği üyeydi büyük ihtimalle ilk solo çıkışı da o gerçekleştirirdi. Zamanında hakkı yenen varsa o da Exo M den ayrılmayan üyeler. Chen Minseok Lay kimse umursamıyordu. Hepsi çok yetenekliydi ama en az desteklenen üyelerdi. Neyse exo ot9 kkk bunu da ekleyeyim buraya

betül

2014 yılında kpop ile ilgilenmeye başladım ve o sıralar en popüler üye Luhan’dı. Hatta gruptan ayrılma olaylarında Kris ve Tao’nun Luhan’a göre daha çok eleştirildiğini görmüştüm ve çok şaşırmıştım.

Yorummer

Evet hala visual haberlerinde Luhan’a benziyor diye adını geçiriyorlar ve hakkında haber çıktığında bile iyi yorum yapıyorlar Güney Kore’ye ayrıldıktan sonra ilk defa uğradı haberinde bile iyi dilekler vardı..

Exovelvet

Bunun nedenini şöyle düşünüyorum İlk ayrılan üye yani Kris en zor olanı yaptı ortalık karıştığı sırada Luhan ayrıldı zaten sevildiği için ortada kaynadı gitti. Tao bence ayrılmayacaktı hem cmb erada vardı hem de baya laf söylemişti Kris’e ayrıldığı için zaten en çok güvendiği de oydu büyük ihtimalle ama baktı ayrılanlar daha rahat bu ayak sakatlanma muhabbetleri de döndü babasının da lafını dinledi ayrıldı. Tao da güven verip yolda bıraktı. Yani dediğim gibi Luhan arada kaynadı gitti. Lay kalmayı seçti ve kaldı bu yüzden ben ot12 desteklemedim ayrıldıklarından itibaren. Bu Çin Kore ilişkileri kötü olmasaydı Lay hâlâ aktif olarak promosyon yapardı… Read more »

Müstesna

muhtemelen en olaysız ayrılan luhan olduğu içindir. kris tam exo’nun yeni geri dönüş yaptığı promosyonları devam ederken ve konser hazırlıklarının büyük bir çoğunluğu hazır olduğu zaman ayrıldı. yani bildiğin o kadar hazırlığın üstüne ihanet etti diyebiliriz diğer üyelere. ayrılırken luhana da hatta teklif etmiş birlikte ayrılalım diye ama luhan o zaman kabul etmemiş.(diye biliyorum) luhan bütün konserler bitti geri dönüş falan yokken ayrıldı. belki de üyeleri ayrılacağına alıştırmış bile olabilir. ayrıldıktan sonra da doğal olarak türlü ayrılma bahaneleri sundu. ama tao’nun babasıyla birlikte yaptığı gibi oyunlara da girişmedi. muhtemelen bu yüzden luhan en ez nefreti alan oldu. çünkü ne kris… Read more »

Yorummer

Exo’da o kadar popülerlik kazandı ki Luhan Çin’in Justin bieber’ı lakabını aldı. Jessica şirketten ayrılmıştı, SM çok zor zamanlar yaşıyordu hisseler çok düşmüştü tabi Luhan’a o sıra Çin şirketlerinden teklif üstüne teklif yağıyordu. Zaten SM’de bunu belirtmişti çinli şirketler aklını karıştırdı falan demişti açıklarken daha fazlasını söylememişti.. sebep bu yani Exo’nun bu denli kalıcı başarıya sahip olacaklarını tahmin edemediler ya da Çin daha tatlı geldi diyebiliriz bence..

Exovelvet

Bu dediklerine katılıyorum zaten. Kris ve Luhan’ın bahanesiydi sadece istediğim şarkıları yapamıyorum yok sağlık problemim var vs. Luhan sağlık sorunları diyip Çin’e gittikten sonra ilk yaptığı şey çıkış yapmak oldu kkkkk. Ayrıca 2 yıllık grupken ve growl ile patlama yaşamışken Sm senin şarkını umursamaz ama 2016 ve sonrası isteyen istediği gibi şarkı yazdı yayınladı. Hemen hemen her üye solo çıkış yaptı çokça başarılı oldu, oyunculuk,modellik, ost seslendirme vsvsvs bir sürü şeyde aktif oldu üyeler.Ayrıca Çinli üyelere haksızlık falan da olmadı burada bunu da ekleyeyim böyle düşünenler var.

Last edited 5 ay önce by Exovelvet
KINGEXO

yorumları okuduktan sonra ağlayarak exo’s showtime izlemeye gidiyorum 😭 gercekten hâlâ anlamıyorum kris grup popüler olduğu an ayrıldı, peşinden en popüler üye luhan ayrıldı, tao ise kris’e o kadar laf söyledikten sonra hemen ardından ayrıldı. Yıllar geçmesine rağmen hâlâ mantıklı bir sebep göremiyorum arkalarına sığındıkları bahaneler çok saçma.

Aswium

Luhann ayrılmasını ben de bir türlü anlayamam şirket ona Krise veya Tao ya yaptığı gibi eziyet etmiyordu ve netizenlerin de bugüne kadar sevdiği tek çinliydi değişik bence hiç bir şekilde ayrilmamaliydi ve üyelerle düzgün bir veda ile ayrılan tek üyeydi hala bazı üyelerle görüşüyor bence özellikle Xiukin diye düşünüyorum onu takip ediyordu ve bir gönderisiji beğenmişti. O yüzden ben dde bir türlü anlayamıyorum onun ayrılmasını

lolly

neden mi ayrıldılar? o zamanki kontratı gördün mü 😀 köle kontratı diye geçer fandom arasında. hem 10 yıllık hem de üyeler kazandıklarından küçük miktar alıyordu. tvxqda kaldıkları sürece günde 2-3 saat uykuyla anca durabildiler, sabah kore’ye akşam japonya’ya uçtukları oluyordu. bunların hiçbiri yalan da değil açın bakın bir okuyun bağımsız kaynakları.

Krispi

Aradan uzun zaman geçtiği için herkes genel şeyler yazmış ama ben sana tek tek yazayım. Kris o dönemler tüm popülerite sıralamalarında hep 12. olan üyeydi. EXO üyesi olmasına rağmen kanalda yüzünün görülmediği zamanlar oldu, fandomu bile yoktu çocuğun ve zaten şirkete oyunculuk için giren idollerden biriydi. Ayrıca eski SM çalışanlarına göre en çok ırkçılığa maruz kalan üyeydi. Hastalandığjnda sürekli kustuğunda çalışanların dalga geçerek bir ağrı kesiciyi bile zor verdiği söyleniyor. E en başından nasıl katlandı diyeceksiniz. RV bile ilk 1-2 sene telefon yasağı vardı. EXO Çine gidince çocuk 1.5 sene sonra ilk defa annesini görmüştü muhtemelen psikolojisi artık bunu kaldıramadı.… Read more »

Yorummer

Yalnız popülerlikte 12. Üye demişsin de en popüler ilk 3 üye arasında yer alıyordu Kris. Ayrıca kalp rahatsızlığım var tempo’ya dayanamıyorum dedikten hemen sonra film çekimlerinde gördük onu. Hayali ideolojisi aslında neydi bilemem ama grubunu da ilk konserden bir gün önce hiçbirine haber vermeden terk etmezsin be bi de liderdi bunun mazereti üyelerle yakın olmamak mı… Ayrıca 12 kişilerdi ve haksızlığa uğrayan tek kişi değildi xiumin’i hala göremiyoruz sehun’u hala duyamıyoruz.. 4 kişilik kız grupları hala birbirini yiyor adaletsizli var diye.. idollerin ayrılmasına hak vermek için 928392 şey söyleyebiliriz ama zaten bunları bilerek sözleşme imzaladılar. D.o’nunda aktörlük ideali vardı ve… Read more »

Yorummer

Ve istedikleri kadar başarılı olsunlar o 9 çocuğun ahlarını aldılar, arkalarında milyonlarca fanın kalbini kırdılar. Hala görüşüyorlar diyen vardır arkadaşlar diyen vardır ama o zaman yaşanan zorlukları exoller çok iyi biliyor bir sene bile yüzleri gülmedi Exo’nun. Gidenler için ayrılmalarına değdi belki ama bazı şeyler unutulmuyor.. neyse gece gece üzüldüm ben biraz

Exovelvet

Dediklerinin noktasından virgülüne her şeyine katılıyorum.

Blinkkie

Junsu’nun sesi o kadar güzel ki… Aslında TV şovlarında jüri olmayı hak eden sanatçılardan. Bu yüzden sm’in bu kininden vazgeçmesini isterdim. Koskoca şirket, adamlar 30 küsür yaşındalar hala neden uğraşırlar ki? Kişilikleri vs bu konudan bağımsız JYJ skandalsız zamanlarında da sektörden zorbalık gördü. Diziler ve müzikaller haricinde hiçbir yerde barınamadılar. Sonradan çıkan skandallar sm’in zorbalık yaptığı gerçeğini değiştirmez.

STRAYKINGEXO

Aynen herkes skandal öncesi için 3 maymunu oynuyor şaka gibi

Jey

Junsu şu an Mister Trot programında jürilik yapıyor zaten ama evet idol showlarında da jüri/mentor olarak görmek isterdim.

YÜCE SOSHI

Aklımda kalan tek şey bekleme odasındaki üyelerin sessizce bekleyişi… Şu sektörde perde arkasını en merak ettiğim olay olabilir, tüm üyeler kontratı fes edeceğiz dedikten sonra, Yunho ve Changmin’in vazgeçmesi. “İhanet eden üçlü” olarak nitelendirip söz yerindeyse ‘sektörden sürülen’ JYJ. LSM’nın saf nefretini kazanan bu 3lü ile arasında geçenleri deli gibi merak ediyorum… DBSK zirvedeki tek gruptu, Japonya kapılarını onlar açtı, rekorlar kitabına girdiler her hareketleri olaydı… Şayet sektörde 5 kişi olarak devam etseydiler şu an her şey daha farklı olabilirdi..

Kado

Sesi de şarkıları da mükemmel. 10 yıl tv ye çıkamayıp hala sanatına devam edebilmesi bunu kanıtlıyor bence. Kişiliği de çok şirin gerçekten en eğlenceli üye hep oydu.

STRAYKINGEXO

VOKAL KRALLARI KIM JUNSU KIM JAEJOONG sizi destekliyorum.

shiningshawol

tvxq 5 üye devam etseydi ve şu skandallar olmasaydı önlerinde kimse olamazdı

STRAYKINGEXO

O kadar haklısın ki kimse geçemezdi onları

Leyla

İsteyen istediğini söylesin o meşhur “ihanet eden üçlü” birbirinden yetenekli insanlar ve işlerini özgürce yapabilmeyi hak ediyorlar. Bu memlekette atıyorum Deniz Seki uyuşturucudan kaç yıl hapiste yattı ama şarkılarını dinleyip konserlerine gidiyoruz neden çünkü Deniz Seki bizim evcil hayvanımız değil istedigini yapmakta özgür cezasını da çekti. kadın şarkı söylüyor dinliyoruz. Yok Jaejoong şaka yapmış neden yapmış allah belasını versin, Junsu çalışanına parasını ödememiş ama gelin görün ki çalışanlar haricinde herkes konuşuyor o dünyanın en kötü işvereni, manita yapmış neden yapmış çünkü bizimki badboy, Yoochun uyuşturucu kullanmış vay efendim niye kullanmış?? Ama şirket köpekleri kaç tane kızın canını yakmış ona oppam… Read more »

Last edited 5 ay önce by Leyla
STRAYKINGEXO

O kadar haklı bir yorum ki yoochun u desteklemiyorum ama diğer 2 üyenin ağır skandalları Yoktu ve ben onları hep destekleyeceğim desteklenmeyi en çok hak eden onlar istedikleri kadar söylensinler ne sm ne ola ne unnileri hiçbiri kim jaejoong ve kim junsu vokaline yetişemez sm in bu konuda ciddi yaraları var jaejoong ve junsu gibisi yok bunu Koreliler bile sevmese bile kabul ediyorlar

Last edited 5 ay önce by STRAYKINGEXO
Leyla

Yuchun kendi etti kendi buldu ben de savunmuyorum harika alışkanlıkları olmayabilir olmak zorunda da değil bu konularla adalet ilgileniyor ben bir Kpop dinleyicisi olarak yuchun sesini çok beğenirim ayrıca çok da iyi bir oyuncu aynı şekilde hepsi ve ayrıca üyeleri ayrılanlar ve ayrilmayanlar şeklinde de ayırmam hepsi kendi yolunda yolları açık olsun şarkıları çıkarsa dinlerim

KINGEXO

sm takıntılı eski sevgililere benziyor

Kokobop 🐧

Bence Sm uğraşmaz, madalyonun türlü türlü yüzü var sallamamak lazım

Jey

SM uğraşmaz dedi. 😂😂😂😂 Hiçbir şey bilmeden ne de güzel yorum yapıyorsunuz öyle 😂😂😂😒

Kokobop 🐧

Sen ne biliyorsun mesela? Sana gösterilen kadarını bilirsin o yüzden takma kafana kardeş, hepsi yolunu buluyordur eminim

DNAME

SM pek sevdiğim bir şirket değil ama JYJ Tvxq’dan ayrıldığından beri üçünden birisi bile skandalsız yaşamadı. Çok da üzülemiyorum o yüzden

Jey

Junsu’nun ne skandalı çıktı söyler misiniz? Yada Jaejoong’un? 1 Nisan meslesi hariç. Çünkü başka bir idol böyle bir şey yapsa malum arkalarındaki koca koca şirketler yapılan haberleri hemen kaldırtacağından olay bu kadar büyümezdi kesinlikle ve insanlar 1 gün konuşup geçerdi muhtemelen. Bu kadar büyüyecek bir mesele değilken sırf arkasında büyük bir şirket olmadığından ve malum birileri JYJ’i bitirmeye pek kararlı olduğundan mesele bu kadar büyüdü.

eser

sm sana ne desem az cidden

Kingkong - exo ot12

Sm ,yg,jyp,fnc den şirket olarak nefret ediyorum. Tabi bu liste uzar gider de. Başı bunlar çekiyor.

Boom

Sm cidden çok sorunlu bir şirket bu yaşlıların gözü hiç doymuyor.Artık savcılık dizilerini izlerken şaşırmıyorum gerçekte de olaylar böyle oluyor

Aswium

Bu Tvxq üyesi miydi yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum

lolly

eski üyesi

Aswium

Tamam teşekkürler

lolly

rica ederim

xxx

SM’in sektördekilerin üzerindeki etkisi hala hissediliyor ne kadar garip kaç yıl olmuş hala korkuyorlar ondan. Bir ara birisi Kore’nin yarısı SM’in demişti ne kadar doğru bilmiyorum ama idol dünyasını yönettiği aşikar.

Jey

Ne de çok SM Stan varmış burda be. Bir gün bu SM’im yapmazcılar iyi patlayacak ama ne zaman bilmiyorum.

yorummer

Tvqx nasıl sevilen bir grupmuş ki skandallarına rağmen, ayrılan üyeyi dahi hala sevip kollamaya çalışıyorlar garip

Leyla

Şimdi junsu şova çıkamadı ya kına yaksınlar neyin kuyruk acısı bu 10 senedir geçmeyen

Kado

Çok haklısın. Bütün şirketler kötü ama SM gerçekten leş bir şirket.

Ceren

Sm.. berbat bir şirket

yaprak

diğer kanalları kendi gruplarını göndermemekle tehdit ediyor işte klasik 3 büyükler taktiği

yaprak

eksiliyenler smim yapmazcılar🤪🤪🤪🤪🤪🤪

Rei

Knka KBS devlet kanalı Allah aşkına az mantıklı ol

Rei

Valla bu üçlüye üzülmüyorum. Junsu çalışanlara maaş ödemiyordu Jaejong ne dediğini bilmiyor cinsiyetçi cinsiyetçi konuşuyor Yoochun desen tuvalet sapığı

Goldenwing JJ

off cidden. Çalışanlarına maaş ödememe olayı açıklandı otel annesine hediyeydi otel ile ilgilenende aile üyesiydi maaş ödememe olayından Junsu’nun da sonradan haberi oldu ve halledildi. Jaejoong hiçbir zaman cinsiyetçi konuşmalar yapmadı. Konuşmalarının hepsinin de kaydı var korece bilmiyorsan çevireyim güvenmiyorsan başkasına çevirttir. . Bilmeden konuşmak moda olmuş

lolly

öncelikle junsu oteli yönetmiyordu, yönetim ailesindeydi ve olayı öğrendiği anda elinde avucunda ne varsa sattı ödedi çalışanların parasını. ikinci olarak jaejoong?? yaptığı şaka için özür diledi. üçüncüsü ise yoochun cinsel taciz olayından aklandı o yüzden tu*alet demenin mantığı ne? bakın arkadaşlar hiçbiriniz cassie değilsiniz ya da araştırıp ta mahkeme sonuçlarına ulaşmadınız, o yüzden lütfen sadece k-pop haber sitelerinde duyduğunuz iddiaları gerçekmiş gibi yansıtmaktan vazgeçin.

betus

sorsan ‘kimine’ sm melek

Moeka

SM şirketten ayrılan herkes için bunu yapıyor ve kimsenin de elinden yorum yazmak dışında bir şey gelmiyor. Gerçekten iğrenç ve zorba bir şirket. Battığı günü görsem de rahatlasam.

Sel

Ay niye batsın, sevdiğim gruplar var orda