Benzer Yazılar

Kore, hızla yayılan coronavirüs ile mücadele ediyor

Kore, hızla yayılan coronavirüs ile mücadele ediyor

HABER: Corona19 231 kişide daha ortaya çıktı, toplamda 833 kişi hastalığa yakalandı… 8. ölüm gerçekleşti

KAYNAK: Yonhap News via Nate

1. [+4,151, -46] Yarın 1000 kişi olacak…..

2. [+3,424, -55] Vay be, bu hafta 1000’i geçeceğiz

3. [+2,964, -36] Ah ㅜㅜ delilik bu ㅜㅜ

4. [+189, -16] Bu ülkede yaşamaktan hiç bu kadar korkmamıştım…

5. [+104, -7] Maskeleri nereden alacağım? Süper marketlerde yok, eczanelerde yok, internette bitmiş, nereden?

Kore, hızla yayılan coronavirüs ile mücadele ediyor

HABER: El sıkışmak yok, düğünler ertelendi… aileler bile dikkat ediyor

KAYNAK: Segye Ilbo via Nate

1. [+619, -22] İş yerinde bir sürü insanla vakit geçiriyorken bu tedbirler neye yarar ㅠㅠ Günde 8-12 saatimiz işte geçiyor ve çok endişeleniyorum… lütfen çalışanları da kurtarın!!!

2. [+508, -84] Hepsi Shincheonji’nin suçu

3. [+373, -11] Benim şehrimde hasta olan yok ama psikolojik olarak yoruldum. Kimlerin hasta olduğunu görebilsek anksiyetem daha iyi olurdu ama göremiyoruz, daha çok endişeleniyor insan. Umarım bunları atlatırız.

4. [+33, -8] Mikroba maruz kalma korkusu başladı bende ve dine nefret duymaya başladım..

5. [+15, -5] İş sahibi olan tüm arkadaşlarım herkesin evde kalmasının etkilerini gerçekten hissediyorlar. Bunu kendim için de görebiliyorum, her şeyin ne kadar farklı olduğunu kesinlikle hissedebiliyorum. Bir savaş çıkmış gibi, normalde kalabalık olan her yer boş

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+202] Muayene olmayı reddeden o tarikat kadını ceza almalı, onun yüzünden kaç kişi hasta oldu baksanıza

https://edition.cnn.com/2020/02/22/asia/south-korea-coronavirus-religious-group-intl/index.html

Kaynak: Netizenbuzz

34 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ARMY-ㄴㅇㅅㅌ

Gerçekten çok kokutucu. Hasta sayısı her gün 200’er kişi artıyor. Yakın da bizim ülkemizde de görülecek hastalık bence. İrandan ülkemize gelen çok fazla insan var. Hastalıktan kaçamayız tabi ki ama lütfen kendinize çok iyi bakın, düzenli beslenin, ellerinizi sık sık yıkayın. Bugün virüsün ilacının bulunduğunu okudum ne kadar güvenilir bir kaynak açıkladı emin değilim ama umarım doğrudur.

cns

En son kuluçka süresinin 27 gün olduğunu okudum ne kadar doğrudur bilemem

cns

Valla inşallah en az hasarla atlatırız çünkü yayıldıkça yayılıyor 😔

Majo

Maalesef asıl bomba hac zamanı patlayacak. Eğer o zamana kadar bir çare bulunmazsa, haca dünyanın her yerinden insanlar gittiği için, bütün ülkelere yayılacak.

Yılgın

Nasıl ya bu kadar yayılmasının sebebi dinci bir kadın mı tedaviyi reddetmek imakn varken maske falan takmamak resmen diğer insanları da öldürmek onları da tehlikeye atmak demek

Muziksever

Ben ortaokuldayken kuş gribi ve domuz gribi salgını vardı. Ellerimizi hep dezenfekte ediyorduk ve tavuk eti yemiyorduk. Her gün haberlerde binlerce kuşun öldürülerek gömülmelerini izliyorduk. O zaman bile çok korkmuştum umarım Türkiye’ye gelmez ve en yakın zamanda çözümünü bulabilirler.

KINGEXO

Arap ülkelerine bile geldiyse bi kaç haftaya net türkiye’ye gelir. Hiçbir önlemimiz yok asyalıların en azından maske kültürü var buralarda maske taksan kimse sana yaklaşmıyor ciddi bir hastalığın var sanıp.

raslantı

Aslında maske konusunda hem stok hem üretim yaparak önlem almış durumdayız. Hatta çinden alınan maskeler 10 katına tekrar çine satıldı. Depolarda stok var ve üretim devam ediyo.
Maske kullanımı konusunda ise vaka ile karşılaşılır ise kullanım yaygınlaşır diye düşünüyorum. Ama 80 milyonun hepsinin kullanmayacagı bariz.

Good morning to kim jisoo only

Sabah haberlerde izlediğim bir doktor maskeyi hastaların kullanmasının mantıklı olduğunu onun dışında sağlıklı bireyler kullansa dahi hasta bireyden gelen hastalık yapıcı şeyler için önlem olmayacağını hatta maske üzerinde kümelenmeler olacağını ve maskenin açıklıklarından hastalık yapıcı virüs veya bakterilerin her türlü insan vücuduna girişinin mümkün olacağını söylüyordu, sık sık değiştirmek belki önlem olabilir diye düşündüm ben kendi adıma ama bilemiyorum bu da bir doktor görüşü sonuçta.

cns

Şaka maka dibimize kadar geldi bu manyak virüs. Lütfen herkes dikkatli olsun, hijyen kurallarını aksatmayın. Umarım idoller de dahil olmak üzere tüm herkes tehlikeye girmeden atlatır şu salgını.

Hata

Evet bir sürü yerde hijyenin maskeden önemli olduğu yazıyor, dikkat edin kendinize 💜

ox

dan brown’ın cehennem kitabının kötü sonlu hali gibi bu olay. ben dünya nüfusunun azalması gerektiği düşüncesine sahibim. çünkü insanlık çığrından çıktı, betonlaşma çoğaldı, doğanın dengesi bozuldu. iklim değişikliği ise çok ciddi bir boyutta. yine de allah hastalara acil şifalar versin.

🏵️.

Dünya nüfusunun azalmasından mı yanasınız! İnsanlığın çığırından çıkması doğanın bozulması iklimlrin değişmesi bunların hepsi insan yüzünden. Bunun başında da zaten kimlerin olduğu belli. Çünkü azalmasından yanaysanız sizin de benimde ölmem gerek o zaman. İnsan ölümünü neye göre ayırt edeceksiniz.Yani böyle bir şey demek yanlış olur diye düşünüyorum.

ox

tam olarak dediğin şeylerden dolayı zaten dünya nüfusunun azalması gerektiğinden yanayım. her şeyin bir bedeli var, biz bu dünyayı bu hale getirdiysek cezasını da çekmek zorundayız. bu vicdansızlık değil, realist olmak. insanoğlunun eğitilmez bir yaratık olduğunu biliyoruz, 3 kişiden 1i doğaya zarar veriyor bu bir gerçek. böyle devam ederse doğa bizi yiyecek zaten. yangınları depremleri görüyoruz. bunlar başlangıcı sadece. dünyanın sonunu kendi ellerimizle getirdiysek dünyanın da bizim sonumuzun getirmesine göz yumacağız.

Slayer

Aga türkiyede Twitter gündemindeydi irana #sınırlarkapatılsın hastagi neyse kapanmış thy uçuşlları durdurmus aptal iranlılarda bizi ırkçılıkla suçluyo dbnfnf bu araplarda bir gram akıl yok

Naya

Kank iranlılar arap değil dkhsskbd

Jae

İranlı olması arap olduğu gerçeğini değiştirmez

Slayer

@Naya araplarıda var diye biliyorum ama yinede yaptıkları yanlış aga sağlımızı düşünüyoruz biz adamlar ırkçı diyor bize

Sadece May

İranlılar arapça konuşuyor teknik olarak arap oluyorlar. Nasıl Türkler Azerbeycanla kısmen aynı ırk ise onlarda öyle.

Kimnedersedesin

Birincisi İranlılar Arapça konuşmaz, Farsça konuşur. İkincisi aynı ırkta değiller. Biri arap diğer farslı… Anlayacağın bir Arap devleti değiller sadece alfabeleri benzer

Mustesna

İranlılar Arapça değil Farsça konuşuyorlar. ve Arap değil Farstır. (Perstir. bizim dilimizde Fars)

Nugaba

Bizim dilimiz fars felan değil :)?

Mustesna

Normalde Pers diye geçiyorlar diye biliyorum. ama biz kendi dilimizde (Türkçe’de) Fars diyoruz onlara. Yukarıdaki cümlemde “bizim dilimizde Fars” derken bunu dedim. Yani sizin anladığınız şekilde “bizim dilimiz de Fars” demedim.

narengi

bu yorumun altında cahiller toplaşıyor diye mi sözleştiniz adhkdk
doğruyu anlatanlarla da dalga geçiyorsunuz. cahillik böyle bir şey, bilmiyorsun ama özgüven tavan 😀

Poor humanity

Allah iyiliğinizi versin, valla iyi güldüm yorumlara 😂

Buse

Coronavirüsü için aşı bulunmuş, buna çok sevindim. Ama cidden çok korkuyorum bu virüsten. Avrupa ülkelerinde bile virüs sıçradı…

Begonya

Toeri de amerika yaymış virüsü ve 3 milyon ölü olmasını bekliyorlarmis korktum bende

la cha ta

Umarım hiçbirimize bulaşmaz:(

Kyuzi

1 yıl önce koko adında bi gorili izlemiş işaret diliyle “Zaman daralıyor, dünyayı düzeltmeliyiz, dünyaya yardım etmeliyiz, çabuk etmeliyiz, dünyayı koruyun, doğa sizi görüyor” demişti. Şimdi daha iyi anladım bu felaketlerin nedenlerini. Doğa intikamını alıyor.

NWNV

Ne doğası …olayı dramatikleştirmeyin ..insanların akılsızlığı işte

Mingikki

Doğa ile alakası nedir? İnsanların yaptığı biyolojik savaş bu resmen. Bu virüsün bilerek üretildiği oratada. Ebola gibi.

ox

depremler ve doğal afetler doğanın intikamı olarak kabul edilebilir ama salgın hastalıklar kesinlikle doğanın bir intikamı değildir. bu yaşanan insan çabası ile oluşmuş bir durum olduğu için saldırı, hatta en doğru tanımı ile tarihin tekerrür ediyor olmasıdır.

Kyuzi

Pangolin diye bir hayvandan çıkan bir virüs sonuçta insanın insana yaptığı birşey değil. Buna sebep olan bir hayvan. O kadar hayvanları öldürdüler doğaya zarar verdiler. Şimdi ise tersine dönük olaylar oluyor. Intikam derken bu anlamda. Yani neyi ekersen onu biçersin. Neden ekside attınız ben burda olayı dramatikleştirmiyorumda ne ise onu söyledim. İleriki zamandaki felaketleri görün bu virüs onların yanında az bile kalıcak.

ox

insanlar yememesi gereken her şeyi yerlerse ya da yedirilmemesi gereken her şey yedirilirse böyle olur. hala insanın bile bile yaptığı bir şey.

Yeni Yazılar