Benzer Yazılar

Koreli netizenler Victoria, Lay, Kyulkyung, Sungso gibi isimlerin Kore’de çalışmasının yasaklanmasını istiyor

Koreli netizenler Victoria, Lay, Kyulkyung, Sungso gibi isimlerin Kore'de çalışmasının yasaklanmasını istiyor

Çin ile yaşanan son gerginliklerden ötürü Koreli netizenler EXO Lay, f(x) Victoria, eski PRISTIN üyesi Kyulkyung, Cosmic Girls Cheng Xiao, Xuanyi, Meiqi ve daha fazlasının Kore’de çalışmasının yasaklanması için imza kampanyası başlattı. Çinli K-Pop idolleri, Çin’in Kore Savaşına katılmasını anarken desteklerini sunmaya başladıkça netizenler öfkelenmişti.

HABER: “Kore’de para kazanıyorlar ama tarihi saptırıyorlar, Victoria ve Lay aktiviteleri durdurmalı” Koreli imza kampanyası

KAYNAK: Chosun via Naver

1. [+1,822 -8] Vergilerimiz bu Çinlilerin karınlarını doyurmak için harcanıyor! Eğlence şirketleri pişman olmalı.

2. [+951, -6] Kore’de popüler olup yıldız haline geliyorlar, zengin oluyorlar, sonra Çin’in 625 savaşına katılmasını destekliyorlar. Bunu affedemem. Korelileri küçük görüyorlar. Şirketleri onların kontratını iptal etmeli ve zarar için ödeme yapmalarını istemeli.

3. [+625, -5] Koreli şarkıcılar 625 savaşında Çin’in Güney Kore’yi işgal etmesi hakkında sosyal medya gönderisi yazsaydı Çinli netizenler arı sürüsü gibi saldırırdı. Bizim başkanımız Çin’e boyun eğdiği için ünlüleri bile bizim ülkemizi dalgaya alıyor.

4. [+587, -11] Kore’ye girmelerini engelleyin ve bir daha K-Pop’ta çalışmadıklarına emin olun. Tarihi ya da savaş suçlarını bilmeyen bu insanları eğittikleri için eğlence şirketleri de suçlu.

5. [+411, -1] 625 savaşını kaybetseydik.. düşüncesi bile korkutucu. Çin düşmandır.

6. [+42, -0] Çinlileri bizim idol gruplarımıza almayı kesin

7. [+36, -1] Bu ünlüler zaten şu anda Çin’den para kazanıyorlar, Kore’de çalışmıyorlar ki. Buraya popüler olmak için geldiler, sonra Çin’e gittiler. Asıl sorun bize ihanet etmeleri.

8. [+29, -0] Onlar gibi idoller yüzünden gençlerimizin tarihin yanlış tarafını hatırlamasından endişeleniyorum. Çin ve Kuzey. Kore savaşı kazansaydı özgür olmayan fakir bir ülke olurduk.

HABER: Koreli imza kampanyası “Lütfen Victoria ve Lay’in aktivitelerini durdurun”

KAYNAK: Joongang Ilbo via Naver

1. [+1,594, -11] Çin yanlıları gözümde Japon yanlılarından daha beter olmaya başladı

2. [+582, -2] Çinli starlar gidip Kuzey Kore’de çalışabilir mi o zaman? Sizin atalarınız yüzünden ülkemiz bölündü, ne yardımından bahsediyorsunuz? Kaç bin tane Amerikalı asker öldürdünüz? Kaç bin Koreli öldürdünüz? Kore sizin malınız mı sanıyorsunuz, Tibet’i sahiplenmeniz gibi?

3. [+386, -6] Çinlilere çıkış yaptırmayı kesmeliyiz

4. [+104, -2] Çin her zaman düşmandı

5. [+41, -0] Lütfen Çinlileri eğitmeyin, sonra sırtınızdan bıçaklıyorlar~ onların aktivitelerini yasaklayın ve boykot edin

6. [+37, -0] Koreli idol gruplarına Çinli eklemeyin artık

7. [+26, -0] Lay ve Victoria, Çin’e dönün. Saygıdan ötürü yapabileceğiniz en temel şey ‘yorum yok’ demekti.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+460] K-Pop gruplarındaki Çinli üyelerin Çin’de başarılı olmasının tek sebebi K-Pop gruplarında olmaları.

 

Kaynak: Netizenbuzz

87 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
...

Kpop gruplarındaki çinli üyelerin gerçekten Çin’de popüler olma sebepleri Kpop grubunda olmaları. Kore sayesinde para kazanıp sonra kenara çekiliyorlar. Bir çoğu Çin’de meşhur olmak için Kpop’u kullanıyor. Kendi grup aktivitelerinden çok Çin’de çalışıyorlar. Yüzsüzlük. Tüm Çinli idoller öyle değil ama bir çoğu öyle. Buna son verilmeli

SGJK

Bence de..bu konuda knetzler haklı

Adrik

Hemen hemen hepsi kendi şirketleri tarafından gönderiyor. Çin’de hallyu yasağı var ve oradan bir şekilde şirketlerin para kazanması gerekiyor. Bünyelerindeki en iyi araçta Çinli sanatçıları. Bu yüzden çok fazla Çinli stajyer var G. Kore’de. Bazıları ise yasaktan dolayı dönmek zorunda kalıyor. Bazıları ise evet dediğin gibi tek amacı ünlü olup gitmekte oluyor.

Oasis

Cahil gibi görünüyorsun bu yorumla. Çünkü koreli şirketler Çin’in etinden kemiğinden yararlanmak için zorla gönderiyor idolleri:D

...

Şirket adına çalışan idolleri gayet iyi biliyoruz. Onların takımlarına + sağlama amaçlarını da gayet görüyoruz. Ama bir çoğu hem ayranım dökülmesin hem çinde popüler olayım kafasında. Zaten o kişileri grup isimlerinden çok solo olarak görüyoruz. Belli

LooL

Katılıyorum. Ama bazı Çinli idoller öyle değil mesela Got7 Jackson grup faaliyetlerini asla kaçırmıyor artı olarak Çinde de iş yapıyor ama asla grubu ihmal etmiyor adam ikisini de aynı anda götürüyor. Lay ise öyle değil. Onun elinde olan bir şey de olmayabilir Sm sonuçta ama Lay ile Jackson’ı bir tutanlara şahsen kızıyorum.

blase

jackson çinli değil hong konglu ayrıca lay dümdüz bir insan değil siyasette bir yeri var o yüzden hallyu yasağı en çok exoyu vurdu bence bilip bilmeden yorum yapma

LooL

Jackson Çinli anne babası da Çinli kendisi hem Hong Konglu hem Çinli olduğunu söylüyor. Asıl sen bilmeden yorum yapma. Hallyu yasağından en çok Exo’nun etkilenmediğini iddia etmedim zaten? Lay ve Jackson bir değil dedim en azından Jackson grup faaliyetlerine katılabiliyor dedim? Senin dediklerinin aksini iddia etmedim zaten :Dd Nerenizle okuyorsunuz anlamıyorum ki.

Eth

Jacksona yasak var mı koreye gelip grup faaliyetlerine katılmasında ?

LooL

Bak sen de diyorsun iste Jackson ve Lay’in olayı aynı değil :D? Lay’in durumu SM’den kaynaklı da olabilir dedim zaten niye bu kadar geriliyorsunuz? Jackson’ın grup faaliyetlerine katılabildiğinden bahsettim ben niye bu kadar alındınız anlamıyorum Lay Exo’da aktifte ben mi bilmiyorum cümle alem biliyor? bunu belirtince niye bu kadar alınıyorsunuz? Sanki Lay’e hakaret ettim SM’den dolayı böyle olduğunu biliyorum.

Miyeonnie

SM en başta Lay’i zaten Kore piyasasına sokmayacaktı ki. Çinliler + Chen ve Xiumin Çinde promosyon yapacaktı ama grupları birleştirdiler ve daha sonra da Çinli üye olarak sadece Lay kaldı. Üstüne Thaad olayı olunca Lay Çinlilerden tepki almamak için Koreye dönemedi. O dönemde Jackson Çin’de bu kadar popüler değildi. Lay’in Çin’deki işleri büyüdü ve Kore’de de SM’in ihtiyacı kalmadı Lay’e. Jackson ise Got7’ın hala en tanınan üyesi ve JYP Kore’den tamamen çekemez Jackson’ı. Evet, bu yüzden aynı değiller.

blase

tamam da kardeşim kimse jacksonla layi bir tutmuyor ki ne yazdığına çık bir daha oku bence diyorsun ki jackson grupla devam ediyor ama lay çinde promosyon yapıyor grubu ihmal ediyor diyorsun suçlar gibi konuşmuşsun savunduk biz de kimse jacksonla layi bir tutmuyor senden başka ikisini bu konu hakkında aynı cümle içinde kullananı da görmedim

LooL

Lay grubu ihmal ediyor demedim yuhhhh yani 😀 ikisinin durumu bir değil dedim SM yüzünden boyle olduğunu da belirttim havadan nem kapan sen, Lay’e laf atmadığım halde öyle algılayıp bir yerine dert yapan yine sen git bir daha oku bakayım Lay’e bir kelime lafım var mı benim Jackson grup faaliyetlerine katilabiliyor, Lay katilamiyor bunu cümle alem biliyor belirtince Lay’i yermiş olmuyorum durumun Smden kaynaklı olduğunu biliyorum dert etme sen.

xxx

K-pop şirketleri de bunu kullanıyor zaten farkettiysen Taylandlı üyesi olan grup Tayland’da, Japon üyesi olan grup Japonya’da popüler oluyor. Aynı şey Çin için de geçerli. Yabancı üyeleri şirketler köprü olarak kullanıp üstlerinden diğer pazarlardan para kazanıyorlar. Biz buna karşılıklı çıkar alışverişi desek daha doğru.

CumberLay

LAY’den bahsetmiyorsunuz herhalde. Lay’in exoyu ne kadar sevdiğini biliyoruz. Duvar kağıdı bile Exo olan biri. Eğer şöhret ve para olsaydı amaci çoktan ayrılırdı gruptan. Çin’de onu bekleyen çok şirket var merak etmeyin. Ama o ayrılmadı. Neden? Hani para ve şöhret istiyordu? Emin olun Kpopta olmasa bile Lay yine başarılı olurdu. Zaten küçükken çocuk yıldızmış. Başarıyı Sadece bir şeye bağlamayin. Etkisi tabii ki var ama gelip de ‘Lay exoya ihanet etti. Meşhur oldu . Sonra solo devam etti” demeyin. Sonra Exo ot9 damarımiz patlar.

Pattes

1. [+1,822 -8] Vergilerimiz bu Çinlilerin karınlarını doyurmak için harcanıyor!
Vergileriniz nasıl bu idollerin karnını doyurmaya gidiyor devlet memuru mu lan bunlar. 😂

KINGEXO

buna nedense çok güldüm jsndjwjdjwudjs

ImYeon

ayy bu yoruma ben de çok güldüm bir de neredeyse iki bin kişi beğenmiş sadsfghdjksjhgfd tamam kızın ama mantıklı kızın bari

Hata

Kore’de ünlü olup Çin hükumetini destekleyen paylaşımlar yapan üyeler var. Ben Korelileri anlayabiliyorum açıkçası aynı şey bizim ülkede yapılsa benim de hoşuma gitmezdi

Adrik

Bu isimlerin hepsi Çin’de değil mi zaten? Kore’de promosyon bile yapmıyorlar. Ayrıca, Çin ne derse onu yapmak zorundalar. En nihayetinde orası diktatör bir yönetime sahip. Aksini yapsalar bu sefer Çin fena ödetir onlara. Bunların yanı sıra Lay’in politikacı kimliği var diye biliyorum? Aksini yapması onun için kötü olur. Çin’in nasıl bir ülke olduğunu unutuyorlar mı da sürekli Çinli ünlülere bu kadar yükleniyorlar anlamıyorum. Zaten kendi ülkeleri tarafından inanılmaz bir baskı altında yaşıyorlar.

Last edited 2 yıl önce by Adrik
evet bacım

Bir daha Çinli stajyer alınmasın. Biz mi zorladık Çinli sanatçıları Kore’de çıkış yapın diye. Dünyanın öbür ucundan ben Çin’in ne yapacağını tahmin edebiliyorsam onlar daha çok biliyor ülkelerinin hükumetini. Madem hükumetleri ekmek yedikleri kaba tükürmelerini istiyor, biraz gururları olsaydı en başından Kore’ye gitmezlerdi . Hem dünya çapında ve kendi ülkende Kpop sayesinde ünlü ol, hem Koreliler için üzücü bir şeyi kutla, yok öyle indira gandi. Evet biliyorum o savaşta Çin Kuzey Kore’nin yanındaydı. Şu an Kuzey ile Güney’in ayrı olmasının en büyük sebebi de Çin. Çünkü Kuzey Kore Çin tarafından işgal edilmişti ve Güney Koreliler ABD’den yardım istedi. Eğer ABD,… Read more »

Adrik

Biz söylemedik? Evet? Ama şirketlere de almasın demelerine rağmen hala daha Çinli alıyorlar. Çünkü çoğu şirket Çin’den gelen para sayesinde ayakta kalıyor. Misal Yoona’yı SM hallyu yasağından önce bir dizi için gönderdi ve oradan kız kendine bir servet edindi. Şirketler istiyor, talep var. Halk çıksın tepkisini koysun, Çinli ünlülerin olduğu gruplara ilgi göstermesinler. Kore her alanda Çin’in sırtından geçinen bir ülke ve tek ülkede değil. Dünyadaki her ülke Çin’in sırtından geçiniyor. Gerek işçi gücü, teknolojik alet üretimi gerek eğlence sektörü. Önce Çin’den çekilsinler sonra çıkıp “istemiyoruz” diyip tarihi saptırıyorlar diye konuşsunlar. Korelilerin yaptığı da ikiyüzlülük. Hem Çin’den geçinip hem de… Read more »

evet bacım

Doğru diyorsun.

Adrik

Ben de Çin’i desteklemiyorum, yanlış olmasın ama olan gerçek ne yazık ki bu. Dünyanın neresine gidersek gidelim herkes Çin’e tepkilidir ve herkes nefret ediyor oluyor. Ama hangi üretime baksak arkasında Çin var. Hem talep edip hem de karşı olmanın ikiyüzlülük olduğunu düşünüyorum. Talep olmazsa Çin bu gücü belki bulmaz, belki Kore’lilerin bu tepkilerin bir anlamı olur. Ancak onun dışında bu tepkileri boş buluyorum… Böyle şeyler lafta kalmamalı

Ha vdghhhghgv

Çin yoona’ ya bayilmisti hoş şimdi de seviyorlar bu yasak gelmeseydi yoona daha çok aktif olacaktı çin’ de sm’ in amacı da buydu ama bu yasak herşeyi mahvetti yoona cincesini çok geliştirmişti

Adrik

Evet, Çincesini çok kısa bir sürede geliştirip odak noktası olmuştu Çin’de. Hallyu yasağı en çok onu kötü etkilemiştir belki ama yine de bir servet edinerek ayrıldı oradan. Yasak kalktığı an yine soluğu orada alabilir ama artık ne zaman kalkar bilinmez de…

Eth

Hangi yılda geldi çin yasağı ?

Adrik

Doğrusu Çin hallyu yasağı uzun yıllardır var, sadece zaman zaman gevşettikleri oluyor ama 2016 sonrası bir anda sıkılaştırmaya falan başladılar ve o zamandan sonra gevşediğini de görmedim. Bu sene yine gevşeyecek diye düşündük ama çok daha da sıkılaştırdılar.

Y-young

8. [+29, -0] Onlar gibi idoller yüzünden gençlerimizin tarihin yanlış tarafını hatırlamasından endişeleniyorum. Çin ve Kuzey. Kore savaşı kazansaydı özgür olmayan fakir bir ülke olurduk.

Gençlerinizin tarihini bilmemesi bu insanların suçu değil. Gençleriniz kendi hayatlarına odaklanmak yerine kimin ne kadar kazandığına,nasıl giyindiğine karışıp,birileriyle çıktığı,evlenip çoluk çocuk sahibi olduğu için ünlü kesimi linçlemekle uğraşıyor. Gençlerinizin gözlerinden at gözlüklerini çıkartıp gerçek dünyaya dönmesini sağlayın. O zaman doğruyla yanlışı ayırabilirler.

Y-young

7. [+26, -0] Lay ve Victoria, Çin’e dönün. Saygıdan ötürü yapabileceğiniz en temel şey ‘yorum yok’ demekti.

Dostum zaten bunlar parayı çinden kazanıyorlar nrjxbejdnr

Last edited 2 yıl önce by Y-young
Oasis

Koreliler ağlamaya devam etsin. Ne sektör ne de hükümet çinlilere ban uygulamaya cesaret edemez çinden kazandıkları parayı riske atamaz çinli idolleri sömürüp sektörü kalkındırdığınızı unutmayın. Lay’de umarım koreye adımını atmaz bir daha SM’e de daha fazla para kazandirmasin, nankörler Lay korona için Koreye milyon won yardım yapınca ağızlarının suyu akıyordu.

Last edited 2 yıl önce by Oasis
Eloo

Simdi ekmek yiyecek parası varsa kore ve exo sayesinde. Senin ülken pislik olsun her bulduklarını yesin sonra dünyaya virüs bulaştırsın sende ekmek kazandığın yere haksızlık et daha cok vermesi lazım aslında

forexo

lay exo ile çıkış yapmasaydı bile bu yerlere kendi başına gelirdi. bu ırkçı ve iğrenç yorumuna ne cevap vereceğimi bilemedim 1,5 milyarlık bir ülkeyi tek cümlenle özetlediğini düşünüyorsun sanırım. bir gün yabancı ülkeden biri bize barbar deyince sesini çıkarma olur mu ermenistana destek verenlere de kızma çünkü onlar da seninle aynı bok

Eloo

Peki say bana bakalım Çinli ünlü ama kpop grubu olarak çıkış yapmayan. Benim dediğim lan exo ve Kore sayesinde unlu hala adının başına exo getiriliyor ve hong kong eziyetlerini hong kong cinin diye savunmuş biri ve sen de onu seviyorsun. Ben mesele sağcı kimseyle konusmam ama sizdeki cok farkli.

rococo

yixing milliyetci biri ve çinde elçilik yaptığı için paylaşımda bulunmak zorunda zaten. ayrıca nerde layin başına exo getiriliyor? ben çinde hiçbir zaman exo’da lay olarak anıldığını görmedim programlarda olsun röportajlarda olsun lay zhang olarak geçiyor. sal kanka

forexo

evet doğru söylüyorsun ben yıllardır kimi sevmişim böyle gözümü açtın eloo artık lay antisiyim ✌🏻✌🏻

Blair

Çin’in kralı Cao Xukun ve Xiao Zhan senin yüzüne tükürürdü, tatlım sen kendini çok bilgili çok akıllı sanıyosun, bu kadar kibir fazla dikkat et derim.

Eloo

Siz harbi Çin sevicisiniz yazık ya

Oasis

Zihniyetin zaten leş onu geçiyorum da, Lay zaten küçük yaşta çin televizyonlarında oyuncu olarak çıkışını yapmış, müzik programlarına katılmış biri cahilliğin güldürdü kore olmasaydı da o çocuk çabasıyla yine önemli şeyler başarırdı neyse siz kudurmaya devam bizde Ceo Lay ile sizi izlemeye devam

Kingkong - exo ot12

Tek istediğim saçma sapan siyasi şeylerden dolayı lay ve exoya zarar gelmemesi. gerisi beni ilgilendirmiyor.

exo♡

Umarım zarar gelmez

123rf

Çinli Barlar idollere milyon dolarlık servet harcarken kimse vergiden bahsetmiyordu hatta gururla gerile gerile konuşuyorlardı.. al gülüm ver gülüm sizde tamamen Çin’i banlayın o zaman mesela ilk oradan gelen albüm satış paralarını durdurmakla başlayabilirsiniz

Tavuk

Niye eksi vermisler bu yoruma. Cok haklisin o savasta bizde vardik askerlerimiz gittiginde savas bitmisti ama çin dahil olup masumlari oldurdu. O yuzden koreli netizenlere hak veriyorum bende.

kilala

Bahsedilen çoğu idol korede uzun süredir aktif değil… bir de her şeyi geçtim, Victoria’nın güzelliğine bakar mısınız ağlıyorum:(((

Last edited 2 yıl önce by kilala
Jennienin_enayisi

Ay bir de haklılar demeniz yok mu… Resmen ırkçılığa evet diyorsunuz

Last edited 2 yıl önce by Jennienin_enayisi
JenBellaShakespare

Layi salın arık yeter be, adamın siyasetçi kimliği var aloooo ne yaşıyorsunuz siz? Koreye virüs için binlerce won bağış yaparken iyiydi ama bu çocuk. İkiyüzlü olan sizsiniz~

forexo

benim de çok hoşuma gitmedi keşke hiç paylaşım yapmasaydı yixing ama korelilere bir gram üzülmem veya hak vermem siz bu çocuğa ne zaman destek verdiniz sanki de şimdi desteğinizi çekin ülkeye almayın diyorsunuz kim hak etmiyorsunuz idolleri keşke exonun hepsi çinli olsaydı

Miyeonnie

Bu koreliler ne kadar salak. Şirketler Çinlileri babalarının hayrına almıyorlar şirkete. THAAD olayından sonra Koreli şirketler Çin’e açılamıyor ve Çin’deki para kaynakları olarak sadece Çinli idoller kaldı. Evet, kpop sayesinde ünlü olmuş olabilirler ama Koreli şirketler de deli gibi para kazanıyor onların üstünden. Lee Sooman neden Lay’e karşı bu kadar iyi sanıyorsunuz? Çin’in kaybedecek bir şeyi yok ki sanki idoller kpopta çıkış yapmasa Çin’de ünlü kalmayacak ama Koreli şirketler Çin pazarı gibi büyük bir pazarı göz ardı edemezler

Sena

Tek istediğim lay in grubuyla olması allahım çok mu şey istiyremmm

Cart Curt

Belki farklı bir örnek olucak ama avustralyalılar her sene çanakkalede anzak askerlerini anıyorlar yani tam olarak bilmiyorum bu konuyu bilen varsa yanlışımı affedin ama koreliler japon ve çinlilere karşı aşırı nefret dolular verdikleri tepki biraz ırkçılığa kaçıyor bence

Cart Curt

Nsdnsjsjsjs evet doğru mesela bizler de ırkçıyız aslında ama adile naşit, ayhan ışık, ara güler, rober hatemo kendileri de bizim sevmediğimiz milletlerden (yunan veya ermeni asıllı) ama hepsi zamanında çok sevildi ve saygı duyuldu hatta kevork tavityan yanlış hatırlamıyorsam muhteşem bir sese sahip sırf ırkı yüzünden onu dışlarsak kayıp bizim kayıbımız olur o adam her yerde alır yürür yani sanat ile geçmişte olan kötü olayların birbirine karıştırılmasına karşıyım:)

aswium

Aslında haklılar evet ama ben yine de Lay in geri dönmesini istiyorum bir ExoL olarak bilemiyorum yani ama hakszılar demiyorum kesinlikle

Jisoochu

Neredeyse debutlarından beri Exo ile beraberim. Ki o zamanlar daha çocuktum. Delice geçen fanlık yıllarımın ardından gelen durgunlukla şuan 24 yaşında kendi hayatına odaklanmış bir insan olmama rağmen Exo benim için ilk ve tek. Çocukluğum, güzel günerim, bazen de gözyaşlarım. Sanırım 40 yaşına gelsem bile bu böyle kalacak. Geriye baktığımda Exo’yla ilgili beni en çok yıkan şey Luhan’ın ayrılmasıydı sanırım. Çünkü Kris ayrıldığında herşey çok yeniyken Tao ayrıldığında ise bu artık beklenilendi. Ama Luhan şok ediciydi. Bu yüzden olsa gerek hiç bir çinli bana güven vermiyor, samimi gelmiyor. Bir grupta çinli üye gördüğüm an bakalım nr zaman ihanet edecek diye… Read more »

kilala

yorumun gözlerimi doldurdu çünkü tamamen aynı hisleri paylaşıyoruz. Yaşın getirdiği durgunluk ve olgunlukla eskisi gibi fanlık bi olayım kalmasa da hâlâ exo benim için ilk ve tek. Hep iyi şeyler bulsun onları:’)

Jisoochu

Benim gibi birilerinin daha olması çok güzel. Kesinlikle öyle. Fan değilde destekçi diyorum artık kendime. Şu saatten sonra onları gururlu bakışlar ve küçük bir gülümsemeyle izlemek kalıyor sanırım bize. Kpop kasıp kavurdular, bizlere çok güzel yıllar yaşatdılar ❣️

JenBellaShakespare

Luhanın son konseri geldi aklıma… Sehunun neden Luhana sarılıyorsunuz diyişi… Bak yine ağlıyorum teşekkürler

Jisoochu

Sadece güzel anıları hatırlayalım. Şu sektörde ilk shinee sonraaında da exo fandomu çekti çekeceğini zaten

Xx4

Konudan alakasız ama jisoo stan mısın ? İsminden dolayı sorayım dedim…

Last edited 2 yıl önce by Xx4
Jisoochu

Stan denirmi bilemem ama çok severim

JenBellaShakespare

Ama unutulacak gibi değilki. Hala hatırladığımda bir kötü oluyorum, sehun daha çocuktu resmen. Of of çekeceğimiz varmoş ne diyeyim

Jisoochu

Sehun üyeler içinde en hassas olan. Sadakat onun için çok önemli. Bu yüzden yakın olduğu iki kişinin gruptan ayrılması onu çok etkilemiştir. Ama ona her zaman destek olan hyungları sayesinde şimdi çok daha güçlü. Belkide Exo’yu Exo yapan tüm bu yaşanmışlıklardır.

JenBellaShakespare

Evet kesinlikle öyle ama ne bileyim nasıl kötü olmuştur kim bilir.

JenBellaShakespare

Sizin ağzınıza s.çarım tşk öd bb

QueenSS

Ama sonuçta popülerliğini exo ile elde ettikten sonra çinde çıkış yaptı. Kris tao luhan lay hepsi çinde başarılı oldu çünkü önceden reklamları yapılmıştı. Yabancı yorumun demeye çalıştığı kpop sektöründe çıkış yapıp belirli fan kitlesine ulaştıktan sonra çinde solo devam etmeleri.

rococo

bu tam olarak lay’in elinde değil. lay çinde elçi ve koreyle çinin durumu da malum. çinde lay’in eğitmen olduğu yarışmasında stajyerler love shot sergileyecekti lay de onlara teknikleri öğretiyordu ve sonra bu şarkıyla dans etme şansımın olmaması üzücü demişti :d

QueenSS

Demek istediğini anlıyorum lay veya diğer idoller kendi gruplarından ayrı kalmaktan hoşnut olmayabilirler. Şimdiki konumlarındayken ayrılmaktan bahsetmiyor. Atıyorum mesela lay exo lay olarak değil de yixing olarak veya cosmic girls sungso değil de cheng xiao olarak direkt çinde çıkış yapsalardı şuanki konumlarında olmazlardı. Çinde çıkış yaparken kpop orijinli olmak 10-0 önden başlatır bundan bahsetmiş. Dediğin çindeki yarışmaların birinde eğitmen olarak 1 ay önce çıkış yapmış WayVyi çağırmışlardı. Korede böyle programlarda en az 10 yıllık deneyimi olan kıdemlileri kullanırken onlar korede sadece eğitim almış çaylakları çağırdılar uğradığım şoku anlatamam asfhlsf

Juyeon

Ne zaman netizenlerin böyle konularda yaptıkları isyanları işe yaradı ki şimdi yarasın

Last edited 2 yıl önce by Juyeon
SGJK

Korede zaten yoklar şuan ? Ama evet bence de haklılar. Evet belki her iki taraf da kendi ülkesinin bakış açısından olaya yaklaşır ama netizenler de haksız değil ..

Last edited 2 yıl önce by SGJK
lalumieredujour

Şey gibi düşünün Türkiye’de bir grup var bir üyesi yunan öbür üyesi ermeni diğerleri de Türk bizim ülkede olsa daha büyük tepkiler verilirdi bence gene iyi sabır gösteriyorlar

la cha ta

Bana Çinli stajyer almayı durdurmak daha mantıklı geldi bu insanlar o kadar emek verdi sonuçta

la cha ta

Vic çoğunlukla Çin’de zaten artık?Bildiğim kadarıyla listedeki çoğu idol de hiatus falan geçiriyor yanlış bilmiyorsam.Koreli olmadığım için pek yorum hakkım yok ama belirtmek istedim

elly

victoria zaten korede calışmıyor yıllardır wtf

Last edited 2 yıl önce by elly
Kpop

Benim anlamadığım birşey var neden biri yada birkaç kişi hata yapınca diğerlerine yargısız infazda bulunuyorsunuz. Bu yaptığınız örnek vermek gerekirse ,öğretmenin bir kişi yüzünden bütün sınıfı cezalandırması gibi. İmza toplayanlar siz ordaki öğretmen oluyorsunuz. (Bu benim kendi düşüncem ve örneğim yanlış anlaşılmasın lütfen.)

Sam g

Bence çok saçma bunları yapmaları geçmişle şimdiyi karıştırmayalım lütfen

Soya

Destek verenler konusunda haklılar bir şey diyemem ama suçu olmayan idoller nr olacak lütfen onlarada nefret kusmayın

Herneyse

Gayet haklılar. Koreli idoller Çin’de promosyon yapamıyorlar, çinli idoller kpop yüzünden popüler oldular ve korede istedikleri gibi programlara katılabiliyorlar. Ayrıca çin milliyetçisi olan idoller de var.

JenBellaShakespare

Korede istedijleri gibi programlara katılamayan çok idol var. Bilip bilmeden konuşmayınız 🙂

Duru

Çini destekleyenlere ses çıkartabilirler bu normal ama Seventeen, Nct, Dreamcatcher, Twice Çinli ve Tayvanlı line’ıma dokunmayın.

Edus

Bu konu Kore için önemli bir konu EXO-L olup Lay’i görmeyi her şeyden çok istesem de netizenler bu konuda haklı Çin ülkesinde Kore’den bahsetmeyi bile yasaklamışken çinli idoller kore de performans sergileyip ünlü oluyor ve sonra da profillerinde çini öven paylaşımlar yapıyorlar. aynısı bizde olsa bizde sinirlenir idik bu milli bir konu bu sefer netizenlere laf söylemek saçma

soo

lay hiçbir zamn kendi ülkesini savunmaktan vazgeçmedi aşırı milliyetçi biri ztn insta profilini uzun zmn boyunca çin hariatsı yapmıştı bunla hiç bir sorunum yok ama programlarda EXO üyesiyim demesini biliyor ancak bu paylaşımlarını yaparken hiç üyelerini düşünmüyor mu üyelerinin koreli olduğunu bilmiyor mu? hayranlar Lay in siyasette yeri var o yüzden böyle paylaşım yapıyor grup faaliyetlerine katılmıyor diyorlar Allah aşkına bir ünlünün siyasetle işi ne ayrıca siyasette yeri var diyen Türk hayranlar bunu kendinize nasıl yakıştırabiliyorsunuz çin hükümetinin Uygur Türkleine Türkmenistana ne zulümler çektirdiğini bilmiyor musunuz ve hayranı olduğunuz kişinin siyasette yeri var diyorsunuz Lay in siyasette yeri olup olmadığınıda… Read more »

JenBellaShakespare

Layin siyasette bir konumu yok ancak dedisnin mi ne öyle bir şeyi siyasetçi olduğundna dolayı istesede başka şeyler savunamaz. Bak kennde demişsin uygur türklerine neler yaptılar diye, Çin’in ne kadar diktatör bir ülke olduğunu bilmiyor musun? Gerçekten savunmanız bile o kadar saçma ki. Anti olacaksan ol sizin gibi kişilere kalmadı fandomumuz.

soo

zaten bende Lay in siyasette yeri olmadığına inanıyorum sadece bu şekilde Lay in davranışlarına siyasetçi kapağı yapıştıranlara kızıyorum
ayrıca Exo-L olmam yaptığı hatayı eleştirmeyeceğim anlamına gelmez
Lay in korelilere karşı olan hatasından bahsetmiyorum grubuna olan hatasından ,koreli olan üyelerine karşı olan hatasından bahsediyorum gerçi şimdide şey dersiniz üYeleRİ DerT etMiYoorsa sana NOOLouyo

harbi bana noluyosa sanki üyeler anam babam bezdirdin beni be tut duyurum ne diye yorum yazıyorsun ki işte al uğraş bunlarla

JenBellaShakespare

Kırıcı olduysam özür dilerim ama banada gına geldi. Sen en azından saygılı bir şekilde belitmişsin, twitterım olsa nasıl dayanacaktım hiç bilmiyorum cidden. Üyelere karşı bir hatası yok, tekrar söylüyorum Çin diktatör bir ülke ve Lay çinde gerçekten çok büyük bir etkiye sahip, aşırı dercede ünlü, Çin böyle bir gönderi atmasını bile söylemiş olabilirki gönderinin şu hong kong ile ilgili olan şey olduğunu varsayıyorum çünkü lay başka tartışma yaratabilecek bir gönderi atmadı? Hadi diyelim kendi isyeğiyle attı. Fatkında mısınız bişmiyorum ama bu çocuk çinli, çinde yetişmiş büyümüş. Tabii ki düşünceleri birazda olsa oraya kayacak. Lütfen bana bir tane ermeni gösterin türkler… Read more »

Eloo

Seni kandirmasinlar canim lay siyasetin içinde hangi kong protesto ederken o hong kong çinin diye uzun yazı yazmisti yani o zamanlar o insanlara edilen eziyeti savunmuştu böyle bir insanım Uygur turkleri hakkında ne düşündüğü de az çok bellidir. Siyasetle içli dışlı biri olarak diyorum.

JenBellaShakespare

Ayy sen anti mi oldun ayy tatlı şey seni Afgshfghdsjgs. Hiç elimi yormayacağım arkadaş gibi az saygılı olsaydın keşke

rococo

eloo sus sen yixing hakkında konuşma

Miyeonnie

Siyasetle içli dışlıymış shjfkg Hong Kong meselesi Kore’yi ilgilendiren bir mesele bile değil burunlarını sokmalarına gerek yok ve tabii ki Çinliler Çin’i savunacak. Diyelim ki Kıbrıs’ta biz dedik ki Türkiye’ye karşı suç işleyen Türkler Türkiye’ye gönderilsin öyle yargılansın. KKTC hükümeti de olur dedi ama Amerika, İngiltere destekli protestocular sırtlarında yine o bayraklarla protestoya başladılar. Türk olarak Türkiye’yi savunmayacak mısın? Ya da yurt dışında çalışan Türkler olayla yaşadığı ülkenin hiç alakası yokken sırf ülkesini savundu diye tepki mi görsün? Ki bu Kıbrıs örneği az bile aslında çünkü Hong Kong Çine baglanalı çok oldu. Yani bu yüzden Çinli ünlüler milliyetçilik yaptıklarında size… Read more »

Yeni Yazılar