Kuzey Koreli sığınmacı ‘Crash Landing On You’ dizisini analiz etti

5

HABER: Kuzey Koreli sığınmacı YouTuber ‘Crash Landing On You’ yu analiz ediyor. “Young Ae ve Pyo Chi Soo %100 Kuzey Koreli insanlarla uyumlular”

KAYNAK: Sports Seoul via Nate

“Young Ae Kuzeydeki yüksek sınıf erkeklerin eşlerine çok benziyor. Ve Hyun Bin kadar yakışıklı bir asker de yok.”

“Dizinin içinde üzerine çok düşünülmüş o kadar fazla detay varki biz sığınmacılar bile aramızda, Kuzey Kore’nin en iyi tasviri diyoruz (gülüş)”

“Gerçek hayatta elektriğin gittiği zamanlar var, trenler çalışmayı durdururdu, ısıtma yoktu bu yüzden odun kullanarak ateş yakmamız gerekirdi. Güneyle karşılaştırıca çok geride kalmış durumda. Her şeyi olduğu gibi gösteriyorlarken diziye “Kuzey’in güzelleştirilmiş hali” demezdim. Eğlendirmek için yaratılmış bir dizi, yani bence insanlar olduğu gibi algılamalı, bir dizi olarak.”

(Stil): “Stil kesinlikle Kuzeyden. Özellikle Young Ae. Na Wol Sook tam olarak asker eşlerinin davrandığı gibi davranıyor. Saçını düzgün bir şekilde yukarıda tutturman gerekiyor. Uzun veya kıvırcık saça Kuzeyde izin verilmiyor.”

“Ben hala oradayken Ri Sul Joo’nun tarzı trend olmuştu. Ondan önce herkes asker üniforması ya da iş üniformasına benzer şeyler giyiyordu. Ri Sul Joo sayesinde elbise ve bluzlar daha popüler oldu.”

(Dizide sojunun içilmesi): “Dizideki sojuyu içmiyoruz. Kuzeyde, insanlar kendi alkolünü yapıyor, ki bu da izinli olmadığı için gizli olarak yapılıyor. Acorn ve benzeri gibi Pyongyang’daki bir fabrikada üretilen bir sürü çeşit alkolümüz var. Her şehrin bunun için bir fabrikası var. Annem mısır alkolü yapıp markette satardı. Bir sürü aile evlerinde kendi yemeklerini yapar ve satardı.”

(Ev kontrolleri üzerine): “Bu bir yaşam stili. Akşam 10’dan sonra dışarı çıkman yasak ve misafirlerin kayıtlı olması gerek. Eğer birisini gizlersen legal olarak cezalandırılırsın. Eğer Kore dizisi izlendiğine dair bir ihbar gelirse evler kontrol edilir. Tüm mahalle kontrol edilir ama genelde tek bir ev hedef alınır, ve kimchi kilerinde gizlenen insanların olduğu olaylar gerçekten de yaşanmıştır. Kore yapımı bir şey izlemenin cezası ise en kötüsü. Yalnızca bir bölüm izlediğin için ölüme çarptırılabilirsin veya tüm hayatını hapiste geçirebilirsin. Eğer zenginsen, 5-10 yıl hapiste yatıp sıyrılabilirsin.”

(Hyun Bin kadar yakışıkı askerlerle ilgili): “Bu en saçma olanı. Onun kadar yakışıklı bir asker Kuzey’de yok. Kuzey’de, Jun Hyun Moo gibi tombik yüzlü erkekler yakışıklı sayılıyor. Ama daha genç jenerasyonlar, Lee Min Ho, Hyun Bin, ve Kwon Sang Woo gibi tipleri tercih ediyorlar.”

1. [+1,544, -89] Hyun Bin kadar yakışıklı bir asker Güney’de de yok…

2. [+982, -39] ㅎㅎ Pyo Chi Soo mükemmelㅋㅋ

3. [+865, -42] YouTuber Ri Jung Hyuk’un Kuzeye geri dönmesini istemiyor ㅋㅋㅋ işte bu içten ㅋㅋ

4. [+59, -3] “Daha saçma olan şeyse Hyun Bin bir Kuzey Kore askeri. Kuzey’de onun gibi gözüken hiçbir asker yok (güler). Pyo Chi Soo, Geum Eun Dong ve Ear da benzer şekilde.” ㅎㅎㅎㅎㅎ

5. [+50, -5] Dizi eğer Pyo Chi Soo olmasaydı şimdiki halinin yarısı kadar komik olurdu

6. [+37, -27] Bu çoooook eğlenceli ㅋㅋ

7. [+35, -22] Lütfen daha çirkin aktörler oyuncular. Hyun Bin nasıl bir Kuzey Kore askeri olabilir? Kafasında yanık izleri olan, sert görünen birisini alın.

8. [+27, -4] Young Ae Dongji’nin oyunculuğu çok içten~!!

9. [+27, -3] Bu dizi Kuzey Kore’nin bizim 70’lerimizdeki halimizden çok daha kötü bir halde olduğunu gösteriyor. Burada yaşadığım için minnettar olmamlı sağlıyor.

10. [+18, -2] “Kuzeyde Hyun Bin kadar yakışıklı bir asker daha yok ” dediğinde ona güvenmemi sağladı

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+236] “Lütfen daha çirkin aktörler oyuncular. Hyun Bin nasıl bir Kuzey Kore askeri olabilir? Kafasında yanık izleri olan, sert görünen birisini alın.”

bu kişi bir dizi izlediğinin farkında, değil mi?

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerikKadınlar, Leeteuk’un Instagram’da onlara attığı DM’leri paylaştı
Sonraki İçerikPark Jin Young, ITZY ve Stray Kids’i Amerika piyasasına yöneltmeyi planlıyor
5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments