Benzer Yazılar

Lay’in ‘Çin tektir’ açıklaması Samsung ile kontratını etkiledi, halk SM’den açıklama istiyor

Lay'in 'Çin tektir' açıklaması Samsung ile kontratını etkiledi, halk SM'den açıklama istiyor

HABER: EXO Lay nazikliğin karşılığını nankörlükle verdi.. tavırlarının utanç verici olmasının sebepleri

KAYNAK: Sports World via Nate

1. [+3,823, -18] Bu Çinlilerin bizi ilk kez sırtımızdan bıçaklayışı değil. Onlara çıkış yaptırdıkları için şirketler suçlu.

2. [+3,484, -20] SM sakın başka bir Çinliye daha çıkış yaptırmasın

3. [+2,893, -9] Gruptan ayrılmış diğer üyelerden bir farkı yok, sadece gruptan resmi olarak ayrılmadı henüz

4. [+89, -1] SM niye Çinlilere çıkış yaptırmakla kafayı bozmuş? Çinli üyeler olmadan da başarılı olabileceğini gösteren gruplar gördük ama SM hala Çinlilere takmış. Tüm Çinli üyeleri yetenekli ya da popüler olsalar anlardım. Aslında Koreli üyelere ayak bağı oluyorlar sadece.

5. [+89, -1] SM’deki Çinliler ihanet etme konusunda çok iyiler

6. [+66, -1] Ve SM Çinli üyeleri seçmeye devam ediyor ㅋㅋㅋㅋㅋ ve JYP şu anda sadece Japon üyeleri olan bir grup çıkarıyor ㅋㅋㅋㅋ çünkü paranın orada olduğunu biliyorlar

7. [+63, -0] Çinli üyelerinden ötürü problem yaşamamış bir grup gördük mü?

8. [+60, -2] EXO gerçekten efsane bir grup. Dört Çinli üyenin dördü de kaçtı. Bir grupta 100% kaçış oranını ilk kez görüyorum.

9. [+58, -1] Artık SM’in suçu bu ㅋㅋ bu kadar zamandır ihanete uğramalarına rağmen Çinlilere çıkış yaptırmaya devam ediyorlar. Kendileri dışında kimi suçlayabilirler? ㅋ

10. [+51, -8] Kendi ülkenden idolleri eğitip prodüksiyon yaptırırsan tüm dünyada neler başarılabileceğini BTS’ten gördük. Kore başarılı bir idol piyasası yaratırsa Çin ve Japonya takip eder, yani özellikle onların piyasasını hedef almaya gerek yok

11. [+26, -0] Zaten yıllardır bir EXO albümünde yer almıyor

12. [+23, -0] Niye ‘tek Çin’ bir dini tarikat gibi geliyor kulağa;;

13. [+21, -3] Koreli gruplar Çinli üyelere gerek duymadan başarılı olabilir, BTS gibi. Hatta Çinli üyeler sadece olay çıkarıyor ve sonra grubu dağıtıyorlar.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+275] Zaten Güney Kore’deki kariyerini umursamadığı belli, Çin’den gelen para ona yetiyor

 

Kaynak: Netizenbuzz

44 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
BlueElf

Yahu adam Çin’li kendi ülkesi yazar yazmaz Koreye nasıl ihanet etmiş olabiliyor bu açıklaması ile ? Çin’in kendi iç sorunu ve hatta Abd iç sorunlarımıza karışmasın diye bir açıklama geldi mesele Hong Kong değil dünya üzerinde en büyük ekonomik savaşlar veriliyor Çin dünyanın en büyük ekonomisi oldu bu yüzden ahkam kesmeyin bana yanlış sana yanlış bizi ilgilendirmez herkesin bir ülkesi ve ırkı var ve kendi ülke bütünlüğünü istemesi de normal

ClarryRiddle

İyi o zaman parayı gitsin çinden kazansın Kore de işi ne

BlueElf

Zaten kazanıyor da herkesin hayali ve idealleri var demek ki idol olmak istediki o herşeye rağmen Koreli bir grupta çıkış yapmayı başardı ve hala Koreli olan bir şirkete para kazandırıyor.

ExoVelvet

Aslında çoğunlukla çinden kazanıyor. Kazandigi kadar SM e ve sektöre kazandırıyor.Malum şuan kpop da Çinin kilit taşı Lay

Dahiliye

Çünkü grubunu seviyor fanlarını seviyor 🙂 Bazıları bu sevgiyi bilemiyor ve senin gibi atıp tutuyor çok normal. Sevgiler.

Miyallll

Lay in kendi ülkesiyle ilgili şeyler de olması nankörlükmü oluyo kimse kusura bakmasın.Lay çok temiz kalp li bi insan cidden burda yazılan hic bir şeyi hak etmiyor ayrıca giden üyeler ilk senelerimizde gitti ama Lay hala mücadele ediyo keyfinden diğer üyerlerde ayrı takılmıyo.Ksoo askere gideceği zaman uğurlamak icin gelmişti Hava limanında koşturuyodu sizce böyle bi insan nasıl nankör olabilir.Ayrıca grup ayrıklarına bu şekilde belitmeniz ne kadar üzücü okadarda bu konu bizim için hasas desekte.
Not:Burda lafım kimseye değil ama lütfen EXO hakkında olan bi haberde başka bir grubun adı geçmesin.

BlueElf

Bu konuda katılıyorum istese şu an şirketi ve grubu bırakıp kendi ülkesinde milyon dolarlar kazanabilecekken o kalıp birde kendi ülkesinden linç yeyip aynı linçin farklısınıda Kore’den yemesi gerçekten çok üzücü ayrılan uyelerle bir kefeye konulmamalı. O kadar cahilce yorumlar var ki hala Asyalı olmalarına rağmen Asyalıları hor gorup aşağılama yazık.

Miyallll

Kesinlikle öyle gitmek isteseydi giderdi bugün baktığında giden üyere Kris ı tüm dünya tanıyo adam dünayın en ünluleri ile arkadaş Luhan ve Tao da başarılılar ama zaten EXO dan coktan ayrılıp kendi yollarıni cizdiler kendileri hakkında bunu doğru görmüşler ve gittiler ve olayın üstünden kac yıl geçti hala hatırlatıyolar güzel günlerdi onlar oldugu zamanlar ama önümuze bakmamız gerekiyo.Lay kendisi için dogru olanı EXO da kalıp mücadele etmek cünkü kalpten bağlı EXO ya.

Miyallll

Zaten bu Kore liler çok faşist GDA daki insalarıda hor görüyolar anlamıyorum kendilerini niye bukadar üstün tutuyolar

BlueElf

Fütursuzca sallıyorlar kendilerini üstün ırk olarak görüyorlar ama ovundukleri herşey aşağıladıkları Japonya yada Çin’den alınma. Dizi sektorunde Çin desteğini çekince çöktüler resmen Çin’den ambargoyu yediler Japonya’da eli kulağında bunlar şirketleri abd falan ayakta tutuyor sanıyor heralde ama işler öyle yurumuyor dizisinden tut muziğine en çok Asya ulkelerinden geliyor özellikle Japonya ve Çin şirketler asla bu iki büyük pazarı kaybetmek istemez bence Japon ve Çin’li uyeler varsa onlara sahip çıkmalılar Kore’ye iyi para getiriyorlar Samsung gibi bir Kore markası Lay gibi Çin’li bir idolü markanın Asya yüzü seçmeside Çin pazarına girebilmesi için zaten.

Miyallll

Kesinlikle yazdığın tüm herşeye katlıyorum cidden araştırıp buraya gelip boş yapmayan çok mantıklı şeyler yazmışsın diğer Japon idolleride eziyolar ama ülkelerine çok büyük gelir sağladığını bilmiyolar heralde

SeulgiWendy

Bildiğim kadarıyla Çin’de zaten az tempoda çalışıp daha çok para kazanıyorsun Luhan 3 senede 15 milyon albüm satmış bunlar başka yerlerde rüya ki bir reklam filminden aldığı para Korede ancak 3 tane reklamdan alabilirsin Kore’den ayrılan Çinli idoller az çalışıp çok para kazanmak istiyor malum Korede idoller robot gibi çalıştırılıyor hazır Çindede ünlenmişken ayrılıyorlar arkalarına bakmadan ama Lay farklı gerçekten hem uyelerini seviyor hemde şirkettin nasıl çalıştırdığını nasıl profesyonel eğitildiğini resmen Çinde promosyonunu yapıyor onca yasak ve lince rağmen ve çok çalışıyor hayatı Kore-Çin arasında hava limanlarında geçiyor böyle yorumları hak etmiyor.

Olga

Bende aynı seyleri yazacaktım. Teşekkürler BlueElf

Baby

Şöyle düşünün bir ünlümüz var Türk asıllı ama başka devlette bizi temsil edip işini icra ediyor ve siyasi bir krizde ırkından değilde para kazandığı yerin yanında oluyor gelecek yorumları söyleyeyim “Türkiyeye nasıl bunu yaparsın” “Soyunu unutmuş” “Sen Türk değilsin” “Para için ülkeni sattın” “Asimile olmuş” “Bir daha sakın Türkiyeye dönme” “Ailenin yüzüne bakarken utanmıyormusun” daha niceleri diğer Çinli idoller açıklama yaptığında anlayış gösteren netizenler Lay’e gelince kaplan kesiliyor he burda o zaman Koreden para kazanmasın diyen insanlar var ki bence en aptalları olduğunu düşündüğüm insanlar siz para için kendi ülkenizimi satıcaktınız ki ülkeniz dünyanın en büyük nüfusuna sahip dünyanın hemen… Read more »

Kpop

Uluslararası popülariteye gerçekten sahip olan gruplar Çin ambargo koyarsa daha az etkilenir, örneğin BTS, Çin de özellikle bir promosyon yaptığı yok, Çinli üye ya da Çince şarkısı yok. Ama Çin de de popülerler gene de MAP OF THE SOUL PERSONA albümleri GAON da şuan 3,5 milyon satışa ulaşsa da Çin de 400 bin küsür sattı demek ki genel olarak uluslararası alanda çok daha popüler. Ayrıca Korelileri aşağılamışsınız ama hangi millet onlar gibi ırkçı düşüncelere sahip değil, Türkiye de de aşırı ırkçı ve milliyetçi düşünen, kendini üstün ırk sanan, egosu yüksek millet dolu, ama dünyaya LG, HYUNDAI, SAMSUNG vs gibi markalar… Read more »

BlueElf

Yanlış anlaşılmak istemem ama Çin zaten 2016’dan beri Koreye ambargo koydu hiç bir dizi film muzik Koreli sirkete bağlı olan hiç birşey Çinde promosyon yapamıyor sadece Koreli sarkiciların şarkıları dijital platformlarında yayınlanmaya izin verildi o da uzun uğraş ve görüşmeler sonucunda ekonomik olarak Koreli şirketleri tv dünyasını bu etkiledi çünkü çok büyük bir pazar Çin Kore’de %3 leri göremeyen dizileri filmleri Çinde milyonlarca izleniyordu ve Çinde fiziksel album satışı diye birşey yok bunlar kulaktan dolma bilgi Çinde albümler dijital olarak satılıyor ülkeye Koreli grupların fiziksel album dağıtımı zaten yapılmıyor yasak yani Çinde kpop grupları varyeta dizi film reklam ve konserlerle… Read more »

Kpop

yazdıklarınızı yanlış anlamadım ve elbette pekçok şey de haklısınız. Güney Kore nin Japonya dan dizi, film vs olsun teknoloji olsun pek çok şeyi aldığı doğru. Aslında Çin-Kore-Japonya Ekonomik İŞ birliği var ama dış güçler ve ortayı karıştıran siyasi sorunlar ve içlerindeki bazı kişiler ortalığı karıştırıyor, Çin de de Japonya da ırkçı ve sağcı kesim Kore yle uğraşıyor ama Japon fanlar çok sadık ve Çinli fanlarında hala manyakça sadık davranışları bazı KPOP gruplarının hala kazanmasını sağlıyor. BTS in solo fan stanlerinin fan hesapları üyelerin doğum günlerinde inanılmaz etkinlikler yapıyor, toplu albüm satın alıyorlar, Çinle olan her soruna rağmen 2019 da BTS… Read more »

Baby

Buraya sadece kendi grubunu savunmak için gelmişsin üzgünüm ama o sadece küçük bir ayrıntıydı ve diyorum hala aşırı hafife alıyorsunuz Çin hepsinden her türlü daha güçlü Korenin ismini son 10 yıldır duyuyoruz Çin ise binlerce yıldır kimin daha güçlü kimin daha dünya üzerinde dengesi var konuşmamıza gerek yok bence Asyada kırılan rekorlar dedim altını çiziyorum bok kırarsınız bu kpop da ki tüm gruplar için geçerli Çin ve Japonya her türlü çok iyi pazarlar Kore kolaysa bunları çıkarsın kpoptan bak ne oluyor kpopa işte diyorum ya sizin gibi insanlar yüzünden kendilerini dünyanın merkezi sanıyorlar ama üzgünüm sadece onun bunun malını alıp… Read more »

Kpop

“bok” demeden hakaret etmeden konuşamıyor Musunuz? Pardon yazamıyor musunuz? Diğer arkadaş ne güzel anlatmış, elbette Çin ve Japonya Nın ekonomisi, gücü, teknolojisi Güney Kore den çok daha iyi, rekor kırmaktanda bahsetmedim. Adamlarında neden öyle olduğunu az buçuk kendi bildiğim geçmiş tarihleri dolayısıyla yazdım. İnsanlar sizinle aynı düşünmek zorunda değil, bu kadarda atarlı, sinirli yazmanız çok saçma. Ayrıca uluslararası olarak popüler güçlü kaliteli sanatçılar her zaman kazanırlar heryerde.

Baby

Şahıs hakareti sayan sizsiniz ben bireye karşı hakaret edilmediği sürece uygunsuz bir durum görmüyorum Asyada kazanamaz diyorum ve hala anlayamıyorsunuz Asyanın ekonomisini hangi devletler yönetiyor bir bakın isterseniz kazanamazlar he burda ki “bok” un cümle içinde kullanıldığı anlam “zor,sıkar birazdır” yani bireye herhangi bir hakaretim söz konusu dahi değildir lafları çarpıtmayı seviyorsunuz aklınızda sanırım ki kendiniz bile böyle algılamışsınız benim saygıma laf etmenize gerek yok evet Avrupada Amerika da kazanabilirler ama Asyada çeyreğe düşer gelirleri adımdan daha eminim Kpopun yayılmasında en büyük etken Asya ülkeleridir ama Korelilerin bir tarafları kalktığı için geldikleri yeri unutmuş Amerikayı Avrupayı en yakın dostları görmeye… Read more »

Dahiliye

Sen buraya grubunu övmek için gelmişsin 🙁 Lay ve EXO’nun olduğu haberde yorum yapmanın bile yanlış olduğunu düşünüyorum zira haberle alakalı değil, haber dışında her şey ile alakalı yazıyorsun… Bu arada Çin gerçek anlamda boykot uygulasa “Kore’ye” inan bana ne dijital kalır ne de albüm satışı. Her çıkışı engeller çünkü. BTS sırf Global diye bu kadar Çin satışına güvenmeni önermem.

Kpop

İlk öncelikle yorumlara bir bakınız, yorumunda BTS ten bahsederek ilk örnek veren kişi kim!? Kpop grupları olaraktan. Ben de şuan en popüler ve en başarılı grup BTS olduğu için BTS in Çin satışlarından örnek verdim. Siz de biliyorsunuz ki Çin son bir kaç yıldır kdrama ve kpop û kendi ülkesinde boykot ediyor, Lay ve Victoria bu yüzden gruplarıyla promosyon yapamıyor vs vs ama bütün bu olaylara, siyasi ve ekonomik karışıklığa rağmen BTS in 2019 yayınladığı albümü, 400 binden fazla sattı ve Çin de fanları da her zaman artıyor. BTS i övmüyorum olanı söylüyorum.

Yyyb

LAY EXO’NUN BİR ÜYESİ. AYRILMAYACAK ARKADAŞLAR BOŞ MUHABBET YAPIP DURMAYIN.

blablabla

Ayrıldığında görürüz

Yyyb

DAHA ÇOK BEKLERSİN

Sarisemsiyelikizz

Ya şu Koreliler ne kadar mantık fakiri ne kadar aptallar beni o kadar soğuttular ki kendilerinden ve ülkelerinden amip beyinliler çocuk Çin’li yahu Çinli Koreli değil nasıl ihanet ediyo ben anlamıyorum Lay ülkesini sevdiğini her fırsatta dile getiriyor bundan daha normal bişe olamaz zaten Exo ile yıllardır dönüş yapamamasının nedeni Çin ile Kore’nin siyasal çekişmesi değil mi ülkesindeki insanlar tarafından da dışlanıp 4 ay Japonya da yaşamak zorunda kalan bir adamdan bahsediyoruz ırkçılık yapıp tek Çinli sen kaldın defol git diye yorumlar yapan siz Çin’de çok daha ünlü olacağı para kazanacağı halde sektör Amerika’ya Çin’den daha kolay açılıyor çünkü bu… Read more »

daredino

Lay zaten gruptan ayrılmış gibi. Sadece sansasyonel haber olmaması, hem de kontratının bitmesini beklediği için hala Exo’da gibi. İhanet eden değil, hakkıyla ayrılan olmak istiyor. Ama yıllardır belli olan tek şey Lay Exo’nun bir üyesi olmadığı. Hayranlar sürekli yok ülkeler arası problem vs falan diyor ama görünen köy kılavuz istemez. Bir Çinli olarak da tabi ki döneceği piyasayı kaybetmek istemiyor

ExoVelvet

Böyle düşündüğün için kızgın değilim yanlış anlaşılmasın. Sadece dediklerine katılmıyorum. Lay istese şimdiye kadar ayrılırdı EXO’dan özellikle diğer 3 üye ayrılırken ayrılmak daha kolaydı. Şuan diğer 3uye oldukça iyi durumda ve Çinde popülerler. Lay’in 2 yıl sonra kontratı bitince ayrılmayacağının garantisi yok ama EXO da bulunmak istemeseydi şimdiye giderdi veya diğer üyeler ile ilgili paylasim vs yapmazdı

Suna

Hayır tabi ki ayrılırdı fakat ayrılan diğer üyelerin sonlarını gördük. Hepsi aylarca mahkemlerde SM ile uğraştı. Kontratları bitmeden ayrıldıkları için çok miktarda ceza ödediler. Ve başta çoğu Exo-L’ler fazla ilgi göstermelerine rağmen şu an unutuldular. Ve adları hep ihanetciler olarak kaldı. Bence şirket de Lay’de bunu istemiyor. Şirket Lay’e çinde çalışma izni veriyor Lay’de şirketten ayrılmıyor. Bence karşılıklı anlaşma söz konusu. Çin de ki promosyonları Exo’dan öncelik veriliyor. Ki bence bu da sırf ayrılmasın diye. Gerçekten Exo ile olmak isteseydi Çin’e bu kadar etkinlik, reklam vs yapmak yerine Exo ile promosyonlara katılırdı. Yani Exo ile olmamasına bir engel yok. Demek… Read more »

BlueElf

Ayrılan uyeler için sme ödenen para onlar için devede kulaktı Luhan Exo’dan ayrıldıktan sonra Çin’in en çok vergi odeyen 5. Kişi oldu ne kadar kazandığını hayal bile edemiyorum sadece sozleşmelerinin fesihleri karşılığı para odemekle kalmadılar ayrıca Japonya ve Korede promosyon yapamıyorlar unutulup gitmediler Çin kapalı bir ülke olduğu için belki bilmiyorsunuz ama orda deli dehşet ünlüler Lay’e gelirsek oda bunu yapabilir hayatının geri kalanına yetecek kadar parayı zaten kazandı ve kazanıyor ama Thaad krizi Lay’in Exo ile promosyon yapmasına bir engel burdan Exo’ya donebilir ne var bunda bunu istemiyor gibi düşünüyorsunuz ama işler öyle değil Çinin adı olmadığı bir şey… Read more »

SeulgiWendy

Bende çok hayranı değilim ama ayrılmak istese sansasyonellik bir durum olmaz sadece Lay’in istemesine bakar çünkü Çinden çok büyük baskılar yedi bırak gel kontrat iptalinin tazminatlarını odemeyi vaat eden Çinli şirketler bile oldu ayrılsa o zaman ayrılırdı ve kimsede birşey diyemezdi hala her fırsatta Exo uyesi olduğunu dile getiriyor ve SM’in Çinde promosyonunu yapıyor o kadar linçe rağmen ayrılan uyeler gayet güzel hayatlarını yaşıyorlar ama Lay herşeye rağmen kalıyorsa bu saatten sonra ben ayrılacağını sanmıyorum Victoria gibi Zhou Mi gibi Çinli sanatçıları var Sm’in ilerde WayVdende ayrılıklar yaşanabilir.

SURMEW-BTS

Lay gördüğüm kadarıyla SM ile antlaşması neyse ona uyan, sözleşmesinin gereklerini yerine getiren biri, o yüzden ihanet ettiği falan yok. EXO üyeleri ile de arası iyi. Son şarkılar da falan yer almasına en azından şarkısı ve koreografıleri hazır bir şarkıda bir anda gitmedi, bir üye bir gruptan bir anda ayrılınca şarkı ve koreografıleri yeniden düzenleniyor, klip çekildiyse yeniden çekiliyor, konser hazırlığı varsa herşey yeniden yapılıyor, Lay bu tarz bir şeye sebep olsaydı ihanet etmiş olurdu, kaldı ki çocuk grupta bir yere gitmedi, sözleşmesi bitip yenilemese bile kimse laf edemez, kaldı ki bunu zaman gösterecek. Çinli ilgili soruna gelirsek Koreliler uzun… Read more »

Kpop

180 olmasın o……360 olsa duramazsın….

Hata

360 derece dönünce aynı noktaya geliyosun dksmxoekmö

ExoVelvet

Lay Çinli olduğu için milliyetçilik yapacağı belli her ne kadar sevmesem de bu yönünü. Ama EXO ile ilgili yorum yapmak da size düşmüyor. 9 kisi soz sahibi bundan sadece üyeler. Ayrıca yabancı yorum komik GK deki kariyeri seni niye rahatsız ediyor? Artık cogu grup Amerika Japonya da takılıyor kimsenin GK yı salladığı yok. Çin e kpop ile ilk giren EXO değil belki ama Lay sayesinde Çinin etinden sütünden faydalanan çok fazla idol var suan diğer idoller salsin bir Çini, sonra Çıkışını ayni zamanda çin ile yapan exo uyesi lay de salar

Ddm

Bende diyorum türkiye tek’tir benzeri varmi tartışılır.

gamze

ister kusura bakın veya bakmayın bu çin olayımda çinli idoller haksız hong kong da o kadar insan özgürlükleri için mücadele yaparken çinlilerin böyle olması yazık

Aswium

om değilde lay resmi olarak ayrılsa cidden çökerim n eolursa olsun hep bizimle kalsın istiyorum

Aswium

om değilde lay resmi olarak ayrılsa cidden çökerim n eolursa olsun hep bizimle kalsın istiyorum

Lia

Ben sessiz kalmasini beklerdim destekleyerek eline bir şey geçmedi. Çin baski uygulamıştır falan diye de düşünmüyorum

Producex101

Yabancı yorumu yazanın kafasında sorun var galiba… lay’in çinde olmasının sebebi para mı😅 sanırım kendisi lay’i hiç tanımıyo… bu yorumlar sadece çok gülünç, bilmediğiniz konularda yorum yapmayın rica ediyorum

Dahiliye

Benim anlamadığım şey, neden konu Lay olunca ayrı haber olacak kadar sansasyon yaratıyorlar? İşlerine gelince Lay bir hiç, değersiz ama işlerine gelince, Lay milliyetçi davranınca HURRA SEN NASIL BÖYLE YAPARSIN falan filan. Konu tamamen Hong Kong ve Çin ile alakalı. Korelileri ilgilendiren bir şey yok. Lay istediği gibi de fikrini dile getirir Çünkü bu ONUN ÜLKESİ. Ha derseniz ki geçen haber gibi Hong Kong’lu birileri kendi ülkesinin aleyhine yorum yaptı, o zaman haber olsun. Ama Çinli birinin Çin’i savunmasındaki AŞIRI abartılan olayı hala anlayamıyorum. Anlamak da istemiyorum. Lay üzerine düşeni yaptı. Size de susmak düşüyor Netizen(cik)ler.

miss robot

Polis şiddetini savunmuş bir insan kendisi. Bence burada önemli nokta o olmalı, Kore’ye nankörlük yapması(?) değil. Bu çocuğu severdim ben, gerçekten iyi kalpli, düzgün karakterli olduğuna inandığım idollerden birisiydi, o yüzden son açıklamasından sonra dumura uğradım. Ama yiğidi öldür hakkını yeme, EXO’ya son derece sadık. Ayrılacak olsa şimdiye kadar yüz kere ayrılmıştı.

Once since birth

Sizinle 360 derece farklı düşünüyorum diyen bir siyasi vardı o geldi aklıma ÇŞSŞDDLFP

gezegentozu

Lay son derece milliyetçi muhafazakâr bir insan olsa anlarım da bu söylemler hep Çin’den gelen parayı sağlama almak için. Hemen tam olmasa da benzer bir örnek vereyim. Kıbrıs’tan bir sanatçı geliyor ama Türkiye’de 5 kazanıyorsa Kıbrıs’ta 15 kazanıyor. Sonra bizim bu petrol arama sorunları çıkınca da Kıbrıs birdir bölünemez TR nin yaptığı yanlış falan diyor. Aynısını Lay tabii ki polis sivilleri dövebilir, gazetecileri kaçırıp işkence yapabilir çünkü Hong Kong yıllardır kendi ekonomisi, meclisi, iç politikası olan bir ülke değil sadece Çin’in sömürdüğü bir piyon diyerek yapıyor. Para her zaman muhafazakâr tarafta kaldı ve sanatçıların para için böyle insanları desteklemeleri…

Yeni Yazılar