Benzer Yazılar

Lee Soo Man, olmayan bir şirket aracılığıyla kendisine ödeme mi yapıyor?

Lee Soo Man, olmayan bir şirket aracılığıyla kendisine ödeme mi yapıyor?

HABER: SM’de ‘Şüpheli iç işlemler’… Lee Soo Man’in yılda 10 milyar won aldığına dair şüpheler arttı

KAYNAK: 10asia via Nate

Korea Econ’un yaptığı habere göre, SM geçtiğimiz 5 yıldır hayalet bir şirkete kazancının %44’ünü akıtıyormuş. Bu hayalet şirketin hisselerinin tamamı da Lee Soo Man’e aitmiş. Bu şirket Lee Soo Man’e yılda 10 milyar wondan fazla para kazandırıyormuş. 2000 yılında kayda geçtiğinden beri şirket hiç kar hissesi ödememiş, SM ile benzer işlerden kazançlar bildirmelerine rağmen.

1. [+787, -9] Kurallara uyan büyük bir şirket neredeyse yok. Umarım doğru düzgün soruştururlar ve yasadışı bir şey varsa cezalandırırlar.

2. [+761, -11] Hmm.. bu sefer SM’in sırası mı? ㅋㅋㅋ

3. [+611, -9] Açgözlülüğün sınırı yok. Büyük şirketleri olan kaç kişi kendi servetini büyütmeye çalışmadı?

4. [+50, -1] Lee Soo Man’in vergi kaçırma geçmişi var, Interpol’un arananlar listesindeydi hatta. Yang Hyun Suk pis biri ama Lee Soo Man’in suçlarına kıyasla hiçbir şey aslında.. medyayı kontrol eden Lee Soo Man. Onlar hakkındaki kötü haberler birkaç saate yok oluyor.. Üç büyük şirketin üçü de pis ama SM’in de YG kadar kötü olduğunu herkes biliyor. Televizyon kanalları prodüktörleri bile onların elinde, bu yüzden JYJ ayrıldığından beri hiçbir şova çıkamadı. Lee Soo Man önemli biri.

5. [+39, -4] SM pislik bir şirket

6. [+29, -4] SM = YG

7. [+21, -3] SM’in de çok skandalı var, sadece sessiz tutuluyor ㅋ

8. [+20, -2] YG’den sonra SM’i ifşa edelim!!!!

9. [+18, -1] Şüpheli iş oldu mu SM 1 numaradır. Geçen seneki MBC Gayo Festivalini SM konseri yaptılar ㅋㅋㅋ sizce bu bedavaya mı oldu? Bence SM’i araştırsanız YG’den daha kötü şeyler çıkar ortaya

10. [+15, -0] Bu kadar serveti ne yapacak? Mezarına götüremiyorsun sonuçta.

11. [+12, -0] Bu haberi geçen sene hatta önceki sene okuduğuma eminim

12. [+11, -0] Bu haber birkaç saate yok olacak ve insanlar unutacak, ne fark eder ki.. 10 yılda 80 milyon won, inanılmaz.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+187] Yani…
YG iş adamlarına hayat kadınları ayarlıyor.
SM vergi kaçırıyor.
JYP bir tarikat üyesi.

Kaynak: Netizenbuzz

48 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
BlueElf

Sm dediğiniz şirket sadece müzik şirketi değil adamın kendine bağlı Turizm Lokanta Hava yolları bile var hepsinin yönetimi ayrı Korede en büyük oyunculuk şirketleri olan Keyeast’ın en büyük hissadarı SM Million Market, All I Know Music vs vs hepsi Sm bağlı Alibaba ent Sm’in %5 hissedarı onuda geçtim SM Japonya’nın mega grubu Arashi’nin müzik dağıtımını yapıyor yani vergi kaçırıyor vs geçin bunları adamı sevin yada sevmeyin ticarete kafası çalışıyor zaten LSM 2014’de eşinin vefatıyla birlikte başkanlığı bıraktı sadece SM sahibi ve kurucusu. Yunho Changmin Kore’de vergi rekortmeniler kaç yıldır SM sanatçılarına para vermiyor yalanlarını geçin bunları. Birde her yere SM… Read more »

Neşe 💚

Bu ne yahu eski haberi ısıtıp önümuze koyuyorlar.2 ay önce cıktı bu haber.Kesin yg nin parmağı var.Haber cikartiyor surekli.Bu arada lee soo man sm de ceo bile değil neyin kafası 😂😂😂😂

Cupid

Ben artık sadece gülüyorum :d ve umarım sm idollerine zarar veren bir durum yaşanmaz

SURMEW-BTS

Allah-u Teala ıslah etsin hepsini inşallah ne diyeyim…
bu arada JYP nin bulunduğu tarikat haberlerde gördüğümüz kötü tarikatların yaptığı şeyleri yapmıyorsa adamın dini inancı kimseyi ilgilendirmez…

INSPIRIT

Dini inancından değil zaten eski haber olduğundan hatırlamıyorum ama bir sürü saçma şey çıkmıştı içinden o yüzden olay büyümüştü. Sadece din inancı olayı değildi yani

DaRa

Jyp Ekimdemi eyluldemi ne aciklamaya yapicam dedi aylar gecti yapmadi sksmsm medyada sormadi hani aciklama nerde diye olaydan boyle yirtti

SURMEW-BTS

Haklısınız..

SURMEW-BTS

Bilmiyordum teşekkürler bilgilendirme için.

KINGEXO

Geçen senede aynı haber vardı ondan önceki senede. Her sene aynı haber çıkıyor ama hiçbir işlem, soruşturma yapmıyorlar. Ben sektörde ki şirketlerin hiçbirine güvenmiyorum hepsinin kendince amaçları var. SM’in bütün sanatçılarını severim ama şirketin ve yöneticilerin ne kadar iğrenç olduğunu bildiğim için asla şirketi korumam.

Yılgın

ama yavrum şöyle bir acı gerçek var siz istemeseniz de idolerin kazancının büyük çoğunluğu şirketlerin cebine girdiği için grup desteklenirken otomatik olarak şirket desteklenmiş oluyor grupların suçu olmasa da olan bu

KINGEXO

SM deki sanatçılar kazandıkları paranın çoğunu kendileri alıyor. Grupları desteklerken şirkette kazanıyor biliyorum, zaten SM’in yg gibi tecavüz, fuhuş, uyuşturucu olayları çıksa fandomunda olduğum gruplara para kazandıracak hiçbir şey yapmam. Körü körüne de savunmam.

Yılgın

benim de demek istediğim bu zaten mesele gruplar değil her hayranın bu şekilde düşünmesi lazım şirket hayranlığı yanlış ama işte para şirkete girdiği için şirketin ne pok yediği de önemli şirket suç işlerse gerekirse grubunu protesto etmen gerekse de edecen şu an yg fanlarının anlamadığı da bu iyi grup her türlü ayakta kalır Shinhwa bunun en iyi örneği

Kayısı

Lee Soo Man da vergi kaçakçılığı yapıyor. Bu durumda doğrudan mağdur olan devlettir, dolaylı mağdur ise o devletin vatandaşlarıdır. Bir taraf fuhuş ayarladı, diğer taraf vergi kaçakçılığı yapmış ne fark eder? İki taraf da suç işliyor. Boykot edecekseniz tüm suçluları boykot edin. Yok biri kadınları kullanmış, yok diğeri milletin hakkını yemiş bence fuhuşçular daha suçlu diye ayırmak yok. Her suçlu cezasını çekmeli.

Bende kalsin

Ygnin büyük bir skandalı çıkınca gelir böyle haberler. Sm sudan çıkmış ak kaşik değil ama su an olmasi gereken ilk sey ygnin soruşturulması kadınlar üzerinden pazarlama yapmak çok iğrenç .

lol

sm medyayı yg’den çok daha iyi kontrol ediyor yg bunu da eline yüzüne bulaştırıyor büyük şirketlerin hiçbirinin tertemiz olduğuna inanmıyorum ama yg en çok göze batıyor bir şekilde pislikleri dökülüyor ortaya kendi beceriksizlikleri yüzünden bakın şimdi bu olay nasıl unutulacak

Dalgomi🐶

[+187] Yani…
YG iş adamlarına hayat kadınları ayarlıyor.
SM vergi kaçırıyor.
JYP bir tarikat üyesi.

Bende böyle düşünüyorum..

Selin

2018 yazında falan tarikat üyesi dediler JYP eylülde açıklama yapıcam dedi yapmadı unutuldu gitti

stunnn

islam’a inanan birinin SM takip etmesi ve desteklemesi kadar kötü bir durum yok zaten adamlar masonluk için çalışıyor.

KINGEXO

Ulan snsjxhakzjah abi siz ne yiyip içiyorsunuz ee o zaman islama inanan kişilerin sanatçılara hayran olması da günah hatta bu sanatçılar için idol kelimesini kullanmadı bile çok yanlış.

lol

*loca

Sss

Sitenin birinde bir yorum görmüştüm ‘2019 korenin amel defterlerinin acilma yili oldu’ die sanırım böyleydi. O kadar guzel demişki tek cümleyle özetlemiş. Yg si sm si jyp si yonetim kadrosu olarak söylüyorumki hepsi aynı b.kun laciverti.

army

sm de bir pislik ama yg kadar haber yapıp sanatçılarını boykot etmiyorsunuz… ayrımcılar

KINGEXO

Pardon? Ne biliyorsun da konuşuyorsun ki. Exo-Ls SM’i geçen aylarda boykot etti hatta tag açıp SM’i boykot edin diye binlerce twt attık SM’in bünyesinde bulunan birçok grubun fandomu destek oldu 1 gün içinde neredeyse 1M dan fazla abone kaybetti şirket. Biz koyun sürüleri değiliz gerektiği yerde boykot etmesini de biliriz.

Yılgın

şuan sm gruplarının hiç birine hayranlığım yok eskiden vardı ve bu yüzden pek sevmem sm ama objektif bakarsak şu an sm hakkında ki suçlamalar yg nin fuhuş rüşvet Allah ne verdiyse suçlarıyla denk değil

assoface

Inşallah YG batar !! Sektör “Pisliklerden” kurtulur…..

Exovelvet

Ee bunlar yeni şeyler değil ki? O yüzden diyoruz ya şirketleri stanlamayın , idollerinize körü körüne bağlanmayın. Yüz yüze tanıdığımız insanlar bile neler yapabiliyorken görmediklerimiz neler yapmaz

XxX

BTS fanı değilim ama bunları gördükçe düşünüyorum da Bighit en iyisi!

jeyan

glam has left the chat

SURMEW-BTS

Glam i şirket zaten anında dağıttı ve üyeleri kovdu ve başka bayan stajer almadı, elindekileri başka şirketlere gönderdi. Şirket zaten ekonomik durumu kötüyken daha da kötü bir hal aldı, batmak üzereydi, iflasın eşiğindeydi. O yüzden bighit her zaman adımlarını düzgün atmaya çalışıyor. Sektörde Bang PD nim güvenilir ve ahlaklı olmasıyla tanınıyor.

Helen

Fakat şirketin kadınlara tutumu hiç hoş değil maalesef.

xoxo

Şirketin kadınlara tutumunun iyi olmadığını nereden gördün merak ediyorum? Çünkü Bighit’in çalışanlarının büyük bir çoğunluğu bayan çalışan, kameramanlardan tut stilist ve makyaj/saç ile uğraşanlara kadar.

stunnn

tam tersi şirketin kadınlara tutumu çok hoş. Bir kere BTS üyelerinden biri söylemişti şirketimizde iyi ki kadın stajyer yok şirket çok zorluyor falan diye. Demek ki şirket önemsiyor kadınları ve almamayı tercih ediyor.

SURMEW-BTS

Şirkette yönetici pozisyonunda kadın çalışanlar, makyözleri stilistleri, personelleri kadın, kadınlara karşı ne kötü tutumunu gördünüz.

Helen

Yok, hayır, yanlış anlaşıldım sanırım. Şirketin altında elbet çok sayıda kadın çalışanlar ve kadın emektarlar vardır, kaldı ki şirketin kadın düşmanı ya da türevi olduğunu falan düşünmüyorum, ve eminim buna. Ancak GLAM’in skandalı yüzünden geri kalan tüm kadınları aynıymış gibi yargılandıklarını düşünüyorum. Erkekler kadar uğraşmış olmalarına rağmen dağıttıkları stajyerlerin kadınlardan oluşması, bir de üzerine yıllarca yaptıkları seçmelerde bir kadın stajyer almamayı koşul haline getirmeleri fazla cinsiyetçi bir bakış açısıyla bakıyorlarmış gibi geliyor bana. BTS’in şu an ki popülaritesi de bir neden olabilir tabi ancak, ısrarla dünyanın her yerinde seçmeler yapmıyorlar mı ve bu seçmelerde sadece erkek bireyler olması şart koşulmuyor… Read more »

SURMEW-BTS

şirkette kadın yapımcı ADORA var ve yeni yapımcılar için başvuru açtılar ve cinsiyet şartı yok, kadın şarkıcı ya da idol grubu çıkarmayacaklar .eminim belli sebepleri vardır.kadınlara tutumları kötü olsaydı başka pozisyonda kadın çalışan bulundurulmazdı. sektörün kadın idollere bakış açısı ve yaptıkları düşünülürse bence yerinde karar. kadın idoller Allah bilir ne zorlanıyorlardı.sapıkları düşününce haklı buluyorum.

Helen

Elbette, sizin açınızdan bakınca da haklı sebepler var pek tabi haklısınız, teşekkürler uyardığınız için. Şirketi takip etmediğim için dediğiniz diğer gelişmeleri de pek tabi bilmiyordum. Ne diyebilirim, farklı bakış açılarıyla bakıyoruz. İyi günler.

B.A.B.Y

Bayan değil “Kadın”

SURMEW-BTS

”kadın”

Ei97821

Dur bi şimdi ortalık zaten karışık dkdjdldh

xoxo

Tüm grubu dağıtması belki haksızlıktır ama o konuda Bighit’i tamamen de suçlayamazsın çünkü bir üyeleri bir suç işledi, skandal değil altını çiziyorum suç ve bu yüzden hapishaneye girdi. Bighit’in ne yapmasını bekliyordun merak ediyorum böyle bir durumda? Hiçbir şirketin iyi olduğunu felan düşünmüyorum ama Bighit konusunda sürekli GLAM de GLAM diyenlerden cidden gına geldi.

Hana

bighit de pedo maalesef jk ile yaşıt bir kızla sevgilisi var🤦‍♀️

SURMEW-BTS

Pedofiliyi iyi araştırın. Yetişkin olmamış kişilere karşı cinsel haz duyanlara pedofili denir.

Fearless

Pedofili çocuklara cinsel ilgi duymaktır ve legal ergin kişi yaşı olan 18 ya da duruma göre 16 yaşını doldurmamış kişilere ilgi duyanlar hukuken pedofil sayılmaktadırlar.O kız Jungkook ile ayni yaşta olduğu için bu durum pedofiliye girmiyo senin lafinin doğrusu parayı bulunca genç kadınlar ile çıkan yaşlı adamlar bizdeki Ali Ağaoğlu gibi gerçi Ali Ağaoğlu çok yaşlı oldu Acun ve Şeyma daha uygun örnekleme için.O habere göre Bang Pd’nim 46 kız 21 yaşındaydı tabii ben bu ilişkiyi onaylıyorum demek değil sadece yanlış bilgiyi düzeltmek istedim ve kızda erişkin bir bireydi kaç yaşında insanlarla çıkması gerektiğini bilecek bir yaşta bizde o yaşlardan… Read more »

Yılgın

olmayan bir şeyden insan niye emin olur ki glam olayı grubun suçuydu şirket ilişiğini kesti skandala rağmen grubu tutsaydı şirket o zaman suçlu olurdu ayrıca mnet le bütün şirketler anlaşıyor ne alaka konuyla şu an korede en güvenilir şirket bighit ve bunun bir nedeni var olayları yönetme şekli idollerine para kaynağı muamelesi yapmamasıyla bu güveni inşa etti sm in yıllarca sömürdüğü idollere vermediği kazancı bighit çocuklara şak diye veriyor GG Suny nin 10 yılda aldığı daireyi JK 5 yılda kazandı yg ve sm hiç bir zaman güvenilir değillerdi ki nedenleri bir bir ortaya çıkıyor ha bir suç olursa o zaman… Read more »

Yılgın

en iyi şirket mi komik dediğin şirket istediğin kadar ağla korede en iyi imaja sahip şirket sadece sunny değil onu örnek olarak verdim Suju Eunhyuk ta ailesine yıllar sonra ev alabildi istediğim şeyde yorum yapabilirim insanları sanane diyerek susturamazsın ben bighitten sanane dedim mi ayrıca zaten yeterince ödül aldığımız için hiç bir ödül için kudurmuşluğum yok başımızın gözümüzün sadakası olsun senin derdinin bts olduğu her açıdan belli exo -l olduğunu tahmin etmek de zor değil ayrıca bts şirket zoruyla bu tempoya girmiyor bir iş birinin zoruyla bu kadar tutkuyla yapılmaz azıcık bir dinlenme zamanında hemen beste yapmaya uğraşıyorlar onlarda bize… Read more »

Yılgın

kısacası ben yg ve gruplarının düştüğü durumdan sonra bu haber çıkınca bir tarafı tutuşmuş aynı şey grubumun başına gelir diye korkan bir exo l ve zaten btsin başarıları içime dert olduğu için şirketinin övüldüğünü görünce alakasızca laf etmeden edemedim birde btsi de olurda bir açıklarını bulurum diye grubumdan çok takip ettiğim için çok zor olmadı merak etme seni çok iyi anladım ve aydınlandım

Yılgın

Normalde bighit den önce şirket sevmezdim ama bizim tosuncuk Pd ayrı yav herşeyden önce çocukları seviyor gerekirse hayranlarla cakismayi göze alıp koruyorhakları olanı veriyor birde adam zaten müzik yapımcısı şarkıların büyük çoğunluğunda emeği var sonradan şirket büyüyünce hiyarliklar yapmazsa şimdilik yanındayız ama hayat bu ne olacağı belli olmaz tabi

army

8. [+20, -2] YG’den sonra SM’i ifşa edelim!!!! bastırın

Yeni Yazılar