Benzer Yazılar

Mahkeme, Seungri’ye tutuklama kararı çıkarmadı

Mahkeme, Seungri'ye tutuklama kararı çıkarmadı

HABER: Seungri’nin tutuklanma emri çıkmadı ‘fuhuş ayarlama + yapması için yeterince sebep yok”

KAYNAK: Newsis via Nate

1. [+1,174, -15] Delilik bu

2. [+1,173, -27] Polis tam olarak neyi soruşturuyor?

3. [+1,097, -16] Yani kuyruğu yakaladılar ama vücudu yakalamayı reddediyorlar? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

4. [+208, -3] Bugün gülümsemesine şaşmamalı

5. [+200, -5] Ona göz kulak olan biri var, cezaevine gideceğinden şüpheliyim… Jung Jun Young gerçekten güçsüz olmalı ㅋㅋㅋ YG inanılmaz

6. [+178, -3] Bugün gülümsediğini görünce insanlar bunu beklemişti zaten ㅋㅋㅋㅋ Kore hukuku inanılmaz ㅋㅋㅋ

7. [+163, -3] Çevresi ne kadar güçlü? Biz nasıl bir ülkeyiz ya?

8. [+142, -3] Gülümsediğini görünce böyle olacağını tahmin etmiştim, pfft!!!

9. [+117, -3] Vay be~~~ bugün gülümsemesinin bir sebebi varmış, inanılmaz.. tanıdıkları ne kadar güçlü?

10. [+83, -1] Bugün arabadan gülümseyerek inmesinin sebebi vardı ㅎㅎ

Mahkeme, Seungri'ye tutuklama kararı çıkarmadı Mahkeme, Seungri'ye tutuklama kararı çıkarmadı

KAYNAK: Naver

1. [+5,815, -57] Bu nasıl bir ülke?

2. [+3,775, -32] Nasıl bir ülkede yaşıyoruz? Nutkum tutuldu. Şu anda onu koruyan birileri yok mu? Bu ülke korkunç.

3. [+3,274, -30] ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Birinin tutuklama emrini geri çevireceklerse Choi Jonghoon’unkini geri çevirmeliler. Onun yerine Seungri’nin tutuklanması daha mantıklı ㅋㅋㅋㅋ Mahkeme Seungri’nin masum ilan edilmesi için elinden geleni yapıyor… tanıdıkları nasıl bu kadar güçlü olabilir?

4. [+1,989, -66] Ciddiler mi ya?

5. [+1,341, -28] Cezaevine gitmesi gerekenler gitmiyor, aigoo aigoo~~

6. [+585, -4] Geri çevrildi;; ben de mahkeme niye 10 saat uğraştı diye düşünüyordum! Diğer ünlüler hakkında neredeyse hiç soruşturma yapılmadı, kaçacakları korkusundan ötürü hemencecik tutuklandılar. Nutkum tutuldu.

7. [+522, -4] Mahkeme Seungri’yi tutuklamadan önce nasıl bir kanıt bekliyor? Şu saçmalığı kesin. Ülkenin içi çürümüş. Ülkenin yıkılmasını bekleyip yeni bir ülke kursak daha çabuk hallolur her şey.

8. [+495, -3] Seungri’nin tutuklama emrini geri çeviren Yargıç Shin Yong Yeol’u hep hatırlayalım ㅋㅋ

9. [+440, -1] Bu adam Choi Soon Shil’i bile dümdüz eder

10. [+387, -2] Seungri çok güçlü tanıdıklara sahip

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+247] Bu mesele uluslararası medyada patlamadığı sürece adalet sağlanmayacak bence. Dünyadaki diğer ülkelerden biraz baskı hissetmeleri gerekiyor.

 

Kaynak: Netizenbuzz

39 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Dionysus

Daha korkutucu olan ise bu adam elini kolunu sallayarak sektöre eninde sonunda geri dönecek ve aptal hayranları onu desteklemeye devam edecek. Bu olayda şu şahıs kadar aptal hayranları da suçlu benim gözümde. Umarım fanları, kurbanların neler hissettiğini anlamak için aynı şeyin kendi başlarına gelmesini beklemezler.

INSPIRIT

Eğer bu kadar göz önündeki bi olaydan bile sıyrılabiliyorsa Burning Sun VIP’lerinde gerçekten çok güçlü politikacılar var demektir. Seungri’yi artık yakalasalar bile sadece kuklayı yakalamış olacaklar. Kore hukuku ile yüksek mevkideki insanları da yakalayabileceklerini sanmıyorum, bu olay böyle kapanacak. Medya gerçekten iyi oyaladı, tüm gözler Burning Sun skandalından Seungri skandalına dönene dek teker teker insan feda ettiler, teker teker olay açıkladılar. Tüm gözler VIP’lerden düşünce de Seungri’yi kurtardılar. Well played, well played.

Lullaby

Boyle isin icine …….

Raven

Bunun için ne kadar ödedi?

Yjm

Seungri herşeyi dökülürse bu pis işlerin altındakiler de ortaya çıkacak bu yüzden koruyorlar… bu olayın arkasındakiler ülkeye şok yaşatacak insanlar olduğu için sbu şerefsizi asla tutuklamayacaklar çünkü olay sadece fuhuş değil

Hata

Tweeterda hala destekleyenler gördüm ya, iğreniyorum hepsinden

Mevy

Sadece Twitter da değil destekleyenler her köşede var

DaRa

Bende instagramda destekleyenleri görüyorum şoklardayım 🙄nasıl destekleye biliyorlar

Hata

Destekleyenlerin çoğu olayı adam akıllı bilmiyor bile, en başından beri taraflı oldukları için her şeye at gözlüğüyle bakıyorlar. Bu olay başka bir ülkede olsa herkes linçlerdi ama Koreli olunca böyle oluyor nedense

Aswium

pekiya savunmak için kanıt nasıl buluyorlar

Bay

Inanmak istiyorlar

Exovelvet

Şu pis sırıtış yok mu beni hasta ediyor. Her b’ku yaptım ama arkam güçlü param da var elbet iki özürle aptal hayranlar beni affeder yine hayatıma geri dönerim diyor resmen. Eh ama zaten böyle insanlar başkalarından güç alarak nasıl olsa engellemiyorlar daha beterini yapabilirim diye düşünüyorlar. Dünyanın her yerinde adalet çöpten başka bir şey değil.

btsarmyy

çok merak ediyorum diğer bigbang üyelerinden de seungri yüzünden nefret ediyorlarmı?

Hata

Evet:/ ama o üyeler önceden de nefret alıyordu yani ne kadar etkileyeceğini bilemeyiz

jjajangmyeon

Savcı,hukuk,suç, adalet konulu çok ama çok fazla kore filmi izledim. ve bu filmlerde istisnasız bu olaylar var. dramalarda aynı şekilde göremezsiniz çünkü kore sineması ile dramaları arasında dağlar kadar fark var.
Ve hep düşünürdüm gerçekten oluyor mu bunlar be? hadi canım siz de! Ama oluyormuş. Ateş olmayam yerden duman çıkmazmış. Gerçekten o kadar yozlaşmış bir düzen var ki senaristler,yönetmenler bunu her fırsatta yapıtlarında eleştiriyor. Oppalarımınn masum olduğuna,eline kız eli değmemesine hiçbir zaman inanmadım çok şükür ama p.venk çıkmasını hangimiz beklerdik ki? kore filmlerinden birkaç tanesini isteyene önereyim,üstlerin ne kadar etkili olduğunu,nelerin nelerin döndüğünü daha iyi anlayacağınıza eminim.

KINGBANG

4-5 gün önce ” Yarın tutuklama emri çıkarılacak” tarzı bir haber vardı . Demekki Güney Kore’nin yarın anlayışı biraz farklı

Drbel

Çok korkutucu ama bilmiyor muyduk böyle olacağını.. Tutuklayacak olsalardı çoktan tutuklanmıştı, ard arda bir sürü kanıt buldular ama adamı içeri atamıyorlar. Seungrinin cidden arkası sağlam olmalı.

aRMyley

Kimsenin baskı yapmasına gerek yok ortada bir sürü delil varken serbest bırakılması resmen saçmalık ve bir de hâlâ uçkurunu tutamayan şu şahsı savunan “hayran” bozuntuları var inanamıyorum gerçekten

Eirenee

Neden bu kadar çok korunuyor ki.Çok ilginç.
Arkasında büyük şeyler olduğu kesin.Bence Seungri bir araç diğerlerini korumak için.Seungri nin paçayı ele vermesinden korkuyorlar , onu sonuna kadar korumak zorundalar. İğrenç.. Kim bilir kimler var işin içinde

Muziksever

Hukuk 4.sınıf biri olarak yazıyorum ki buradan neler olup bittiğini bilemeyiz.Okuduğum kadarıyla Seungri için farklı suçlardan yargılama yapılacak.Fuhuş,kadın ticareti ile para kaçırma,kumar bunlar ayrı ayrı yargılanacak.Ayrıca savcının tutuklama talebinin mahkemenin reddetmesi yargılamın kapandığını göstermez.Yargılama hala devam ediyor.Türkiye için de aynı sey gecerli.
Lütfen mahkemelere güvenelim.

SURMEW-BTS

Maalesef tecavüze uğrayan kadını suçlu bulan bi ülke burası, ve bi erkek bi kadını öldürdüğünde salı veriliyor iyi halde ama bi kadın kendisine fiziksel ve psikolojik şiddete uygulayan tecavüz eden kocasını öldürdüğünde meşru müdafaa olsa bile yıllarca hapiste yatıyor, baklava çalanlar yıllarca hapiste yatıyor ama milyarlar çalanlar dışarıda, polis katil ve tecavüzcüleri, hırsızları yakalasa bile mahkeme salıyor hepsini…. Çok korkunç, düşünce özgürlüğü zaten hiçbir zaman yoktu…. Olmayacakta….. Maalesef, neyse ki bu işin ahireti var bakalım orada ne halt yiyecekler…..

SURMEW-BTS

Ben de….

SURMEW-BTS

Pedofili vakalarını ise düşündükçe çıldırıyorum…..

Muziksever

Yazılanlara kesinlikle katılıyorum.Cezaların caydırıcı olabilecek şekilde tekrar düzenlenmelerini de düşünüyorum.Kanunumuzda indirim sebeplerinin bazı suçlara uygulanmaması gerektiğini de savunuyorum.Yargılama sırasındaki tutukluluk halinin belli şartları var.Mahkemeler de kafalarına göre tutukluluğu kabul etmemezlik yapmıyorlar yani.Sadece demek istediğim hukukumuza,mahkemelerimize,Türk adeletine,Türkiye Cumhuriyetine güvenelim.Özellikle biz gençler güvenelim,sahip çıkalım.

Sadece netizen yorumlarına da bel bağlamamak gerekiyor.Linç kültürleri Türkiyedekinden daha fazla.

Hata

Mahkeme delilleri yeterli bulmadığını söylemiş. O kadar kanıt varken, her şey kanıtlanmışken neyini yeterli bulamıyorlar? Bu sadece Kore’de ya da bizim ülkemizde geçerli olan bir şey değil, para her yerde kapıyı açar. Belli ki Seungri’nin arkası güçlü ve bu işten kaçmasına yardım eden birileri var. Ben halkın (ve diğer ülkelerden insanların) yeteri kadar tepki vermediği sürece bir şey olacağını düşünmüyorum. Bir şey olsa da olayın köküne inilmez, sadece bize gözüken kısmını hallederler diye düşünüyorum. Haberlerde BS olaylarının ne kadar büyük bir mesele olduğunu gördük, bu meselenin tamamen adaletli bir biçimde sonlanmasını istesem de hiç öyle olacağını düşünmüyorum

SURMEW-BTS

kanıtları yok ettiler çünkü.. polis işi bilerek uzattıda uzattı, zaten hepsi telefonlarını sıfırladı, hatta atıp yeni telefon ve yeni hat almışlardır…daha ne olsun. BS da kilerde zaten şuan hapse girmemek için bağlantılarını ve paralarını kullanmıştır, adlarını bile duymadık..

GAMZE

1. [+5,815, -57] Bu nasıl bir ülke?

Sen gel bir de burayı gör!

Hata

Kore’yle burayı karşılaştırma lütfen

Zeynep

İğrenç ya midemi bulandırıyor suratına bakmak .Bi ülkemizde ceza adalet sistemi kötü sanmıştım meğerse Kore’de daha beter.O kadar grup konuşması vardı adam tecavüz videolarını görmüş sessiz kalmış kadınlarla alay etmiş hatta buluşmaları kendi ayarlamış hala nasıl kanıt yok diyorlar anlamadım.Bu tamamen YG’nin işi bu adamı kesinlikle koruyorlar rüşvet vs yoluyla…

Ezgii

ben böyle bir yüzsüzlük görmedim adamda ki özgüvene bak sen kalk onca kadının hayatını mahvet masummuş gibi yargılanmadan elini kolunu sallaya sallaya dolan. Ülkede ki adalet sistemi çok iğrenç insanların elinde demekki bu karaktersiz bile böyleyse… Herneyse Umarım tüm mağduların ahı şu şahıstan çıkar.

SURMEW-BTS

Böyle olacağı belliydi. Burning Sun ve Arenada kadınların içkilerine uyuşturucu koyup tecavüz eden kişiler kimlerse onlar koruyor Seungri yi, Allah bilir bu işin içinde kimler var polis teşkilatından ve hakimdir savcıdır bunlardan kişiler bile olabilir, sadece rüşvetle bu kadar işleri rast gitmez, zaten siyasilerin ve zenginlerin de bu işin içinde olduğu söyleniyor, nr diyeyim….. Yüce Rabbim inşallah bu yaptıklarını yanlarına koymayacak, hapis yatmasalar bile öteki tarafta görecekler…. Belki ileride bile onları koruyan kişiler güçten düştüğünde, devletin onlara ihtiyacı kalmadığında işledikleri tüm suçun cezasını bu tarafta da çekecekler inşallah.

mel

hala bunu destekleyenler, şirketi destekleyenler, ot5 dönüş bekleyenler var. bu adam ne kadar kötüyse onlar da o kadar kötü. akmu ve winnerın bir an önce bu çukurdan kurtulmalarını diliyorum

Once since birth

Kesinlikle.

Yav he he

Bu ülkeye şu an gerçek anlamda bir City Hunter lazım. Olanlara bak ama ben biliyordum böyle olacağını. Bu pislik hiçbir şekilde içeriye atılmayacak.

:D?

Bu olanlar şaka gibi ya. Tutuklanması için her şey hazır. Her şey kanıtlandı. Fuhuş, tecavüz, uyuşturucu ne ararsan var adamda. Bu şerefsizi tutuklamayan adalet sistemi halktanda mı korkmuyor. Tüm itibarları sarsıldı. Halk nasıl güvenecek bundan sonra. Bari bunu düşünüp tutuklasalardı. Aklım almıyor cidden. Bu gerizekalıyı savunan insanlar hala var ve çok acınası olduklarının farkında bile değiller. Umarım aynısı başlarına gelir de akıllanırlar. Bazı şeyler başa gelmeden anlaşılmıyor demek ki. O mağdurlar bu haberden sonra bir kez daha yıkılmışlardır. Kore’nin adaletiyle Türkiye’nin adaleti ölümüne kapışır onu anladım. Adalet sadece bir kelime, içi boş. Başka bir şey değil.

lol

yine saç yapılı full makyaj rahatlığa bak

Sananeey

Ah be Seungri severdim seni. Pandam diye sevdiğim YG’ye karşı koruduğum günleri hatırlıyorum. Nerden bile bilirdim ki ikiniz de aynı bkmuşsunuz. Kendinle beraber onca hayatı da mahvettin. O kızların suçu neydi ya?

denniss

Yemin ediyorum bıktım bu adamı görüp miğdemin bulanmasından. Ayrıca bu bi kaç zaman içersinde Yoochun ile ilgili haberler patlak verecekmiş medyayı meşgul etmek için kanmayalım arkadaşlar. Bu adamın yaptıklarının yanınında onunkiler soşda sofor. En azından zorla kimseye bir şey yapmadı kendine ne yaptı yaptıysa

denniss

solda sıfır*

Yeni Yazılar