McDonald’s çalışanları BTS işbirliği için üzerinde Hangul yer alan tişörtler giyecekler

72
2281

0000266202 002 20210513115905081 0000266202 003 20210513115905129

HABER: Tüm dünyadaki McDonald’s çalışanları Hangul tişörtleri giyecek?

KAYNAK: JTBC via Naver

1. [+3,747, -55] Kişisel olarak sevdiğim bir şirket değil, ama BTS sayesinde Hangul’u daha çok sergilemek güzel bir his~ BTS jjang~

2. [+2,749, -673] Ne olursa olsun erkeklerin askerlik yapması gerektiğini düşünen muhafazakar biriyim… ama gerçekten BTS için özel bir şeyler yapılması gerekiyor bence. Muafiyet almaları zorsa en azından altı ay askerlik yapsalar.. Kimsenin buna karşı çıkacağını sanmıyorum.

3. [+810, -23] BTS.. inanılmaz, çok gururlandım~

4. [+385, -29] Bir dakika ama niye tişörtü istedim? McDonald’sta çalışmak için başvuru mu yapmalıyım… ㅠ

5. [+220, -2] McDonald’s, sizi aptallar.. bu tişörtleri menünün bir parçası olarak satmanız gerek…

6. [+207, -2] Kanada’da yaşıyorum ve BTS Kore hakkındaki farkındalığı artırmak için çok şey yapıyor. Kuzey Amerikalılar, Kuzey ve Güney Kore’yi ayırt edemiyorlardı bile ama BTS birçok insana bunu öğretti.

7. [+137, -22] Ben faal görev askerlik yaptım ama BTS’in muafiyeti hak ettiğini düşünüyorum

8. [+105, -9] BTS’in sadece dört hafta temel eğitim alarak askerlik yapmasına izin verin

9. [+78, -1] Tüm dünyada Hangul… ağlayacağım ㅜㅜ

10. [+66, -1] Hiçbir diplomat, hiçbir milli sporcu ülkemiz ve Hangul’umuz hakkındaki farkındalığı bu seviyeye yükseltmeyi başaramadı ama BTS bunu başarmaya devam ediyor~

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+84] Kral Sejong gurur duyardı. BTS gerçekten aldığı kültürel değer ödülünü hak ediyordu

 

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerikHighlight Yoseob’un elleri mi çok büyük, yüzü mü çok küçük?
Sonraki İçerikSeo Yeji ‘Baeksang Sanat Ödülleri’ne katılmayacak
guest
72 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
uykucu

Bts’in kültürel anlamda farklılık yarattığına inanıyorum ve dünyada Kpop, K-drama vs. sayesinde farklı kültürlerin etkileşimi de artti ama buna rağmen ülkemizdeki Kpop, Kore önyargısı , Kore’ye afedersiniz tapacak seviyede olanlar istisna, olumsuz yönde oluşu ilginç…

Last edited 1 ay önce by uykucu
taemin aşktır

aslında biz yanlış yaptık sorun bizde. Biz kpop’ı türkiyeye yanlış tanıttığımız için insanlar da kpop denince işte makyaj yapıyorlar kız gibiler gibi cümleler geliyo akla. Biz en başta oMg çKo YakIŞıklILaR diyeceğimize gençlere iyi örnek oluyorlar, insanlara kendini sevdirmeyi öğretiyor deseydik şuan kpop’ın ülkedeki konumu çok farklıydı.

moonchild

haklısın aslında ama bu ülkede futbolcu fanlarını ,bilek jiletleyenleri, gerçek olmayan karakterlere kılınan cenaze namazlarını ne çabuk unuttular böyle ekstem fanlar hep vardı apop da vs. işin hayran tarafı olduğu kadar bence ülkedeki toxic maskülenlik anlayışı da en önemli faktör

Kpop

aynen fanatiklik her alanda var, neden sadece kpop ta varmış gibi davranıyorlar anlamıyorum, açıkçası daha dün futbol maçı yüzünden bayılan, ayılan, kavga eden, birbirine saldıran insanları gördük, her hangi bi şeyin aşırı fanatiği olan çok kişi var.

uykucu

Makyaj olayı eğlence sektöründe var olan bir şey degil mi? Bunu sadece Kpop’ta varmış algısının oluşturulması tuhaf. Moonchild’in dediği gibi Apop’da bunun birçok örneği mevcut. Ilgınc geliyor bana.

betül

Tapar gibi savunanlar çok olduğu için hiç bilmeyen için önyargı oluşması normal gibi. Kendi adıma konuşursam yıllardır takip ediyor olmasam belki de benim de ön yargım olabilirdi,fanlar yüzünden.

uykucu

Tapmak demişken Jb’nin olayını gördünüz mü hdjdkksksks

betül

Görmedim ne olmuş?

uykucu

Yanlışım varsa bilen arkadaş düzeltsin ama Jb instagramda canlı yayın açmış, duvarda da çıplak kadın fotoğrafları vs. olduğu fark edilmiş

Merve

Daha önce yine böyle bir olayı olmuştu ama yine şok oldum ne cesaretle orayı göstermiş ki

uykucu

Harbi miii, ne zaman oldu ?

Merve

Ne zaman olduğu hatırlamıyorum ama bilgisayarın kapağında çıplak kadın fotosu vardı

ilvos

Ay ben gördüm ve şaşırdım, stüdyo muhtemelen onun değil ama sanki biraz bilerek göstermiş gibi geldi.. anlayamadım açıkçası hxnxjxj

uykucu

Açıkçası aklıma dediğin şey geldi yine de riskli bir durum hdjdjkdk

buse

jay park’ın stüdyosu da diyor fanlar ama bilmiyorum. fanlar jb’yi korumak için uyduruyor olabilirler, kimin stüdyosu olursa olsun duvarlarda öyle resimler olması pek normal değil açıkçası.

buse

https://twitter.com/JParkTTR/status/1392919304241393668
jay park’ın günahını almışlar yemin ediyorum bu fanlardan korkulur

ilvos

direkt jay park’ın diyen çok kişi yoktu aslında ama birkaç kişi bile yetiyor dediğin gibi,, sanırım jb solo geliyormuş yapımcılardan birinin stüdyosu diyen çok kişi vardı oradan jay park diye düşünmüş olabilirler.

pezevenkstanleryokolsun

ay iğrençti jinyoung da 14 yaşındaki kızı öpmüş

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Ne

Merve

Bu gerçek mi

pezevenkstanleryokolsun

evet rol icabıymış reddedebilirdi

uykucu

Bunu duyunca şaka mı? demiştim :/ buna mi sinirlensem, senarist ve yönetmenin bu sahne için 14 yaşındaki bir çocuğa rol vermesine mi sinirlensem…

pezevenkstanleryokolsun

reddedebilirdi gayet kyungsoo ya da öyle bir sahne verilmek istenmiş sanırsam reddetmiş

uykucu

Diyecek bir sey bulamıyorum….

your behaviour is so UGH!

Bunun sebebi eleştiriyi hakaret olarak kabul eden ve fav.grubunun sadece övülmesini, yerlere göklere sığdırılmamasını isteyip grubun başarısını kendi kariyerinde edinmiş bir başarı olarak gören toxic fanlar değil mi? Bts haberi olduğu için bts den örnek vereyim. Geçen gelen haberde kıyafetlere yapılan eleştiriyi grubun başarılarına yapılmış bir hakaret olarak kabul edip burdaki yazılanları twt abarta abarta lanse eden ve burayı basmayı planlayan kesim melesa. Kpop takip etmeme rağmen bende olumsuz etki bırakıyor. O yüzden takip etmeyen birinin bu yaklaşımını asla garipsemiyorum.

your behavior is so UGH!

Bunun sebebi gelen eleştiriyi hakaret olarak kabul eden eleştiriye tamamen kapalı ve fav.gruplarının sadece övülmesini,yerlere göklere sığdırılmasını isteyen ayrıca bütün yanlışlarını görmezden gelip kendilerini savunma mooduna alan ama böyle olduğunu kabullenmeyen toxic kesim değil mi? Bts haberi olduğu için bts den örnek vereyim. Daha geçen kıyafetlere gelen eleştiriyi grubun başarılarına edilmiş hakaret olarak görüp twt sallayan kesim kpop takip eden ben de bile olumsuz etki bırakıyor. O yüzden takip etmeyen birinin böyle düşünmesini asla yadırgamıyorum.

uykucu

Bts dediğin için umarım linçlenmezsin 🙏Dediklerine şapkamı çıkarırım👍🏼 O kadar haklisin ki…Eğlenmek varken fw, kaos vs. ile vakit geçirenler garip geliyor, idolleri belki de hayatında görmeyecek fanların , onlar için kavga etmesi vs.. Neden yani? Tw, ig’de cok takılmadigım halde buradaki bazı yorumları görünce böyle kaos ortamları olduğunu bilmiyordum mesela ta ki fark edene kadar…

your behavior is so UGH!

İyi niyetli dileğin için teşekkür ederim ama linçlerini umursamıyorum. Gerçekler bunlar. Istedikleri kadar linçlesinler:/

Kpop

Şöyle ki insanlar sevdikleri oyuncuya , şarkıcıya ya da herhangi bir şeye tutkuyla bağlanıp seviyorlar ve kendilerini onlarla özdeşleştiriyorlar ,ayrıca gerçek hayatta pek çok sorunu sıkıntısı olan kişi kendini sevdiği şeylerle motive ediyor ve ergenlik döneminde ki kişilerde hormonların verdiği yoğun duygularla daha çok bağlanıp seviyor, onları mutlu eden ve sevdikleri şeylere kendilerini kontrol edemeden çok bağlanıyorlar , gelen yorumları da kişisel algılıyorlar ama bazı şeylerde hak veriyorum gerçekten bazıları o kadar çok saygsızı ve hakaret dolu yorum yapıyorlar ki düzgün yorumları bile yanlış sert anlayabiliyorlsr ,yazım tarzı ve uslüp çok önemli saygılı ve kibar yoruma kimse bi şey demez.… Read more »

Kpop

Uzun uzun yorum yazmıştım gitmemiş ,…. 🙁 . Ben de şuna karşıyım gençlerin tavır hal hareket ve yazdıklarına aşırı tepki verilmesi ve ön yargı ile yaklaşılması. Ben 32 yaşındayım ama bazı gençleri ve küçük fanları anlayabiliyorum. İnsnalar ergenlik döneminde yaşadıkları kişilik bunalımları ve hormonları etkisiyle duygularını daha yoğun daha aşırı yaklaşıyorlar ve hassas alıngan oluyorlar ya da aşırı tepki verebiliyorlar bir de yetiştirilme tarzları da var,ayrıca insanlar gerçek hayatta ki sorunlarından bunalıp kendilerini sosyal medyaya sanal dünyaya bağlıyor ve kendilerini mutlu eden sevdikleri oyuncu ve şarkıcıları ,gruplara aşırı bağlanıyorlar ,kendilerini onlarla özdeşleştirip onlarla mutlu oluyorlar ,onların başarıları onların başarısı ,onların… Read more »

uykucu

Tabi ki ergenlik döneminde olur böyle yükselmeler fakat ergen olduğum zaman Kpop ı fark ettiğimde 2. Jen grupları çıkış yapalı pek olmamıştı ve gerek Kdrama gerek Kpop ortamı günümüzdeki kadar kaos, hakaret vs. içermiyordu. Hatta hatırladığım ilk kaos sanırım Yg’nin Ikon ve winner için düzenlediği programda A takımı mı daha iyi, yoksa B takımı mı daha iyi diye tartışılmasıydı dhdjjsks Açıkçası çevremde Kpop, Kdrama beğenen de vardı, o zaman bu kadar olumsuz eleştirmiyordu fakat şimdi bakınca böyle olmasına şaşırıyorum.

Last edited 1 ay önce by uykucu
Kpop

Türkiye ve de uluslararası alanda kpop fanı artıp herkes k netizenler in ve Çinli fanların yorumlarını olup onlardan etkilenmeye başlayınca biz de de çok fanwar gelişti , özellikle ödül törenlerini de izleyip oy veren artınca . Ayrıca ne demişler nerde çokluk orada … Hesabı maalesef.

uykucu

Kpop’ın eleştirilmesine lafım yok ama bazı sitelerde yazılan şeyler gerçekten hoş değil.. Apop bile bu kadar olumsuz eleştiri almadı bence.

ZXCVB

Kusura bakmayalım ama kpopun yaş ortalaması çok düşük 20 yaşında kpop dinleyene haliyle kimse saygı duymuyor. Artık düzelicek bir imajı kalmadı bence. Bu millete bir şey anlatamazsın zaten ama küçük çocuklar batırdı o bir gerçek.

Kkungie

Koreli olsaydım BTS ile çok gurur duyardım. Ülkelerinin dünyaya daha fazla açılmasında çok büyük katkılarının olduğu bir gerçek. Bir gün umarım bizim ülkemizi de temsil eden, kültürümüzü dünyaya duyuran sanatçılarımız olur

Last edited 1 ay önce by Kkungie
taemin aşktır

o biraz zor 😂 aleyna tilki vakasından sonra anladım ki bizim ülkeden dünya starı çıkmaz

betül

Aleyna cidden yetenekli ama bazı hareketleri cidden kendinden soğutuyor. Bu da bir taktik olabilir tabi.

Kkungie

Umut fakirin ekmeğidir misali ben umut etmeye devam ediyorum 😂 Aleyna Tilki’nin çıkardığı son şarkısından kesitleri görünce klibi açıp izlemedim… Belki daha doğru seçimlerle daha başarılı olabilir. Çok genç ve önünde uzun yıllar var, ileride daha iyi işlere imza atabilir

Aaa

Zamamında Tarkan Amerikada çok tutmuş bir şarkıcı amerika müzik ödüllerinde ödül almışlığıda var. Emre aydın da ödül almıştı. Bts kadar başarılı değiller ama. İyi sanatçılarımız var. Ama halyu dalgası gibi uluslar arası bir pazarlama tekniğimiz yok.

Kkungie

Emre Aydın’ı canlı dinleme şansım olmuştu, bence çok daha fazlasını hak eden biri Tarkan da öyle. Ama burada iyi bir pazarlama tekniği şart, iyi sanatçılarımız olsa bile seslerini çok fazla duyurma şansları olmuyor maalesef

Aaa

Emre aydını bende canlı dinlemiştim. Canlı dinlediğim şarkıcılardan en iyilerinden kesinlikle. Ve şarkılarıda iyi.

xxx

Ciddi anlamda söylüyorum BTS’in G.Kore’nin tanıtımında büyük payı var ve Bighit’in de buna daha çok özen gösterdiğini düşünüyorum Grammy için bütün dünya markaları onları giydirmek için yarışırken bighit Kore’nin en iyi stilistlerini toplayıp siz giydirin demişti, reklam alırken de Kore markasıysa eğer teklif veren şirket daha olumlu bakıyor BTS dünyaya duyurabilsin diye dünyadaki en iyi üniversitelere de BTS’le Korece öğrenin diye özel dersler koyduruyor konferanslar verdiriyor bu yüzden BTS’in Kore siyaseti tarafından daha bir korunduğunu düşünüyorum magazine yem etmemeye çalışıyorlar.

Last edited 1 ay önce by xxx
Kpop

evet yurtdışındaki ödül törenlerinde hep Koreli tasarımcıların kıyafetlerini giydiler her zaman.

moonchild

BTS Friends e konuk olacakmış bu arada

Istegeldimburdayim

Friends özel bölümü nerede yayınlanacak bilen var mı? Diziyi Netflix’e geri getirmişlerdi sanırım. Özel bölümler de orada yayınlanır mı?

Kkungie

Bugün okumuştum, HBOMax’te yayımlanacakmış

Istegeldimburdayim

Teşekkür ederim 🙂

Last edited 1 ay önce by Istegeldimburdayim
Lover

Koreli olsaydım BTS ile çok gurur duyardım.Tişörtler de mor ya da sarı olur diye düşünmüştüm siyah oldu.

Kpop

Keşke biz de ülkemizi yurtdışında daha fazla tanıtabilsek, elbette bizim de yurtdışında sevilerek dinlenen sanatçılarımız var,Selda Bağcan gibi Tarkan gibi vs, dizilerimizde satılıyor ama Türkiye hakkında ki bilgi ve bakış açıları çok dar seviyede. Asya ırkı da hala batıda aşağılanıyor, ırkçılık görüyorlar ama çoğunun önyargısı büyük ölçüde BTS sayesinde kırıldı. kpop gene çok az bi kesim tarafından dinleniyordu ama batılılar genel olarak küçümsüyor aşağılıyordu, BTS büyük ölçüde önyargıları kırdı ve BTS müzik kategorisinde dinlenmeye başladı kpop değil, BTS Korece müziği hem daha çok yaydı hem de saygınlıkta kazandırdı. Güney Kore Samsung, LG, Hyundai ve daha pek çok teknolojik markayı dünyaya… Read more »

Istegeldimburdayim

Kesinlikle bütün dediklerine katılıyorum. Gönül ister ki bizde imajımızı düzeltelim vs ama bence bir Kore’den çok daha fazla aşmamız gereken şeyler var maalesef. Dediğin gibi Güney Kore küçük ama ABD destekliydi yine de. Bir de bizim ülkemize bakarsak anlaşabildiğimiz gelişmiş ülke sayısı sınırlıdır. O da çıkar ilişkisi varsa anlaşırız. En ufak şeyde hemen aramız bozulup kötü etkilenebiliriz. Örneğin Rusya. Diğer anlaştığımız, sıkı sıkı bağlandığımız ülkeler de genelde bizi seven ve bizden medet uman ülkeler zaten. Bir de Güney Kore direk ilerledi mesela ama bizim önümüze daha çok engel çıkıyor. Mesela din, tarih vs hala etkili. Olaylar yıllar öncesi olmuş olabilir… Read more »

Last edited 1 ay önce by Istegeldimburdayim
Kpop

Kesinlikle katılıyorum size , ilk önce kendi içimizdeki sorunları çözmemiz birlik olmamız lazım ve dış ülkelerin etkilerinin de en az inmesi lazım.

Aeri

Bu haberde bile BTS askerlik mevzusu geçiyor salın artık şu konuyu ya fanlar gitmesin deyince antiler saldıracak yer bulup neden gitmesinler ne özellikleri var deyip duruyorlar.
McDonald’s bts ver. Türkiye’de olmaması çok üzücü ya, neden yok acaba bilgisi olan var mı ?

Last edited 1 ay önce by Aeri
Merve

Türkiye’ye ne geldi ki zaten ;(

Burioos

Ne geldi ne demek ya?Yeter artık arkadaşlar bu kadar da kör olmayın lütfen dünyada satışa bile sunulmayan SM×Big Hit işbirliği ile çıkartılmış bu t-shirtlerin sadece Türkiye’de satıldığını ne çabuk unuttunuz?

inbound9204610166506759483.jpg
Aeri

Uf ya ALFKJASLFDJIJ

Kpop

Aman Yarabbim 😀

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Kız bu nee😂😂😂

moonchild

bazı avrupa ülklerinde de yokmuş almanya falan

Aeri

Almanya bizi kıskanıyor o yüzden almamışlardır onlarda kljflaskjfaskjf

moonchild

doğru kendi ülkesinde gurbetçi misali yaşayan türkleri çok kıskanıyorlardır.

moonchild

BTS gerçekten ülkesini iyi tanıtıyor türkiyede bile sokağa çıkıp g.kore deseniz bts diyenler olacaktır kötü olarak tanısa da herkes onları koreli olarak biliyor

Namu

Bence bts askerden muaf tutulmalı kore için çok önemli bir grup ve 2 sene çok uzunnn bir süre bu kadar zirvede olan bir grubu 2 sene tutup vatan borcu diye askere yollarsanız kendi ayağınıza sıkarsınız yani şuan bts ülkenizi bütün dünyaya tanıtıyor tutup böyle bir seviyede olan grammy kazanma ihtimali olan bir grubu 2 sene ortadan kaldırmak nedir

Istegeldimburdayim

Böyle bir şey olursa korelilerin bunu sindirebileceğini hiç sanmıyorum. Bir de düşünsene en küçük hataların da direk yüzlerine vurup, linç edeceklerdir. Bts’te bunu göze alamaz bence. Zaten kendileri gideceklerini söylemişler herhalde

Last edited 1 ay önce by Istegeldimburdayim
Namu

Evet çocuklar kendileri gideceklerini söyledi ve çoğu kişi istemese de bence büyük ihtimalle gidecekler. Korelilere zaten ne desem bilemiyorum gözlerini nefret ve kin bürümüş bi durup düşünüp bu gruplar bizim ülkemize bu kadar katkı sağlıyor biz destek olmak yerine niye köstek oluyoruz diye düşünmüyorlar pitbull gibi en ufak olayda saldırıp yıllarca uzatıyorlar çok saçma. Bizim ülkede bts gibi bir grubumuz olsa öpüp başımıza koyarız

Umrumda değilsiniz

Mc Donalds’ın bts versiyonunun turkiyede olmaması
T-army yıkıldığı vol1 resmen

Burioos

Harbi ya hadi konsere filan paramız yetmiyor anlıyorum ama maddi olarak yeterli olabileceğimiz tek şey yemekti o bile olmadı.

Burioos

Gerçi olsaydı MD önünde fanchat yapacaklarina eminim o görüntüyü görmektense eve siparis edip RUN BTS izlemeyi tercih ederdim.Ama yinede alırdım be.

betül

Gördüğüm liste doğruysa çok fazla ülke vardı. Neden yokuz şaşırdım açıkçası.

DNAME

6. [+207, -2] Kanada’da yaşıyorum ve BTS Kore hakkındaki farkındalığı artırmak için çok şey yapıyor. Kuzey Amerikalılar, Kuzey ve Güney Kore’yi ayırt edemiyorlardı bile ama BTS birçok insana bunu öğretti.

Ben bunu bu sitede söylediğimde linç yedim. Kuzey Kore ve Güney Kore farkındalığı özellikle Amerika’da ve hatta ülkemizde bile yok. Hallyu dalgası ile ilgilenen insanlar bu ayrımı yapmaya başlamışlardı ama BTS’e kadar Kore hiçbir zaman bu kadar popüler olmamıştı.

Eğer farklı bir alfabemiz olsaydı vr ülkemizin bir grubu sayesinde tüm dünyada bu gösterilecek olsaydı inanılmaz gurur duyardım.

love yorself

vaow kral haraketmiş

donna

Aşırı milliyetçi olan koreliler yatıp kalkıp bts’e dua etmeli gibi hissediyorum. Böyle bir tanıtım yok. Bu sadece müzik yapmak&dans etmek değil. Kendi hayatlarını, hata yapma haklarını feda ediyorlar bu pozitif imajı sürdürebilmek için. Bir yandan onlar için çok üzülüyorum sıradan insanları bırak diğer kpop idollerinin bile yapabileceği şeyleri yapamadıkları için bir yandan da aşırı saygı duyuyorum. Bu yükü taşımak zorunda değiller, bu yük olmasa da yeterince paraya başarıya sahip olup yaşarlardı ama bizim için başka bir ülkeye, konfor alanlarının dışına çıkıyor; ırkçılık, dışlanmaya maruz kalıyor üstüne hala gülümsüyorlar. Ben kendi sıradan hayatıma devam edebilmek için her gün savaş veriyorum. Bizim… Read more »

pezevenkstanleryokolsun

askerlik ne alaka ya