Benzer Yazılar

Mina, Jimin’in ona yaptığı zorbalığı anlattığı Instagram gönderileri attı

Mina, Jimin'in ona yaptığı zorbalığı anlattığı Instagram gönderileri attı

Mina’nın yazdıklarından sonra Jimin Instagram hikayesine ‘Kurgu’ yazıp sonra silmişti. Bunun üzerine Mina gönderi attı:

Mina, Jimin'in ona yaptığı zorbalığı anlattığı Instagram gönderileri attı

“Milyarlarca şey yaşandı ve sadece bir tanesini söyledim. Kurgu diyeceksen Tanrı sana cezanı verecektir. Böyle yapma. Kanıt var, tanıklar var. İki tarafı da dinlemeye gerek yok çünkü ben hiçbir hata yapmadım. Birlikte geçirdiğimiz son günlerde saç ektirdim, anestezi tamamen etkisini yitirmediği için dans pratiğine geç kaldım. Önceden arayıp haber verdim ama sesini duyduğum anda senin kaos yaratacağını anladım ve o gün pratik odasına gidemedim. O gün yine intihar etmeyi denedim. Bu benim sana karşı yaptığım en büyük hataydı. Yaptığım hataları söyledim, şimdi senin yaptıklarını mı anlatmalıyım? O kadar çok var ki hepsini yazamam. Ama buna kurgu demek, azıcık vicdanın olsaydı… niye sildin? Kurgu de bakalım, buna şaşıran çok kişi olacak. Doğru ya, o günlerde bile ‘hatırlamıyorum, ben böyle şeyler söyleyecek kötü biri değilim’ demiştin değil mi? Vay be, anılarını istediğin gibi silebilmek güzel olmalı. Acı sözler söyleyen insan söylediklerini hatırlamaz derler. Lütfen bunları benim aklımdan da sil. Lütfen. Benim bileğimi görsen hiç suçlu hissetmezsin değil mi? Muhtemelen suratıma küfür edersin.”

Mina, Jimin'in ona yaptığı zorbalığı anlattığı Instagram gönderileri attı

Daha sonra Mina, bileğindeki kesiklerin fotoğrafını attı ve gönderisinde ilk defa Jimin’i adıyla andı.

“Kurgu? Bu kurgu denemeyecek kadar korkutucu. Üç-dört defa yara izi tedavisi gördüm ve izler solgunlaştı. Ama her gün çıldırıyorum çünkü anıların kaybolmayacak Jimin. Dava açmak? Bunu yapacak param yok. Psikolojik zararın telafisi? Hiçbirine ihtiyacım yok. Böyle şeyler yapmak gibi bir planım yok, sadece senin yüzünden bu hale geldiğim için çok üzgünüm, canım acıyor ve yoruldum. İstediğim şey hatalarını kabul etmen ve içtenlikle benden özür dilemen. Sanırım tek ihtiyacım olan şey bu. Bana işkence eden kişi tamamen iyi durumda. Ama Her sabah uyanmak bile benim için çok acı verici. Ama ailemi geçindirmem gerekiyor. Bu yüzden hatanı kabul et ve özür dile, böylece kalbimde biriktirdiğim acıları artık geçmişte bırakabilirim, tamam mı?”

Daha sonra Mina’nın şirketi Woori Actors şöyle bir açıklama yaptı, “Mina şu anda tanıdıkları ve arkadaşlarıyla birlikte, duygusal olarak iyileşmeye çalışıyor. Şirket çalışanları da sık sık onu kontrol ediyor. Sağlıklı olması için elimizden geleni yapacağız.”

Mina bu açıklama sonrasında Instagram hesabına döndü ve bir gönderi daha attı:

Mina, Jimin'in ona yaptığı zorbalığı anlattığı Instagram gönderileri attı

“Gelip benden özür dilemekte zorlanıyor olmalısın. Ne zaman yeni bir menajer gelse, ona benim korkutucu olduğumu ve sadece aptal gibi davrandığımı söylerdin. Neden böyle söyledin? Sırf seçmelere gittiğim için kendini beğenmiş olduğumu söyledin, yüzüm daha güzel görünsün diye diyet yaptığımda gelip ‘Mina, vücudun niye böyle? Bunu görmekten nefret ediyorum. Biraz kilo al’ dedin. Biz stajyerken, bana vurdun ve ön tarafta olduğum için vurduğunu söyledin. ‘Gece iyi uyudun mu?’ ‘Evet özür dilerim’ ve ‘Teşekkürler’ derken sana karşı resmi üslup kullanmak zorundaydık. Her şey senin istediğin gibi olmak zorundaydı, istediğin herkesi yurda getirebilirdin. O kadar ses çıkarıyordunuz ki uyumak için pratik odasına giderdim. Her üyeyi hedef aldın ve herkesin arkasından ‘Hey, X çok değişmedi mi bugünlerde?’ gibi şeyler söyledin. Hatırlıyor musun, güzellik salonunda sana selam vermedim diye beni azarlamıştın? Bunlar sadece küçük şeyler. 10 yılda çok daha kötü şeyler oldu. Ama senin sayende kaybedecek hiçbir şeyim yok ve hiçbir şeyden korkmuyorum? Korku kaynağım sendin, varlığın bana stres getirdi. Bunu önceki gönderilerimden anlayamazdın değil mi? Hayatımın bir parçası haline geldi, şimdi hepsini unuttum ve sadece akıl hastalığımla kaldım. Bir de sert sözleri hatırlıyorum.

Ne zaman vasiyetimi yazsam senin adını da ekledim. Bir gün okursan suçlu hissedersin diye. Stres kaynaklı kasıntılar ve baygınlıklar geçirdim, intihar teşebbüsünde bulundum, annem ağladı, kız kardeşim kanserle savaşıyor, ama benim yüzümden hastane acil odasına gitmek zorunda kaldılar. Bana kızdığında sana hiç cevap vermedim, stajyerlikten çıkış günümüze kadar sana kötü bir şey yaptım mı? Yaptıysam söyle. Ben yağcılık yapmakta iyi değilim diye mi sevmedin beni? Ama elimden geleni yaptım. Bana kızsan da sana gülümseyerek gelirdim, gururumu bir kenara bırakarak. Psikolojik sağlığın için ilaç aldığını ve kötü zamanlar geçirdiğini duyunca şaşırdım. Söylediğin her şeyi söyledin, istediğin her şeyi yaptın, çok bencildin. Seni kıskanıyordum. Herkes zor zamanlar geçiriyor ama sen en azından bunu özgürce ifade edebildin? Bense hep içime atmak zorunda kaldım. Şu an iyi bir ruh halinde değilim. Ama beni böyle yapan kişi sensin. Aileme acı çektiren kişi sensin. Eskiden güçlü bir psikolojim vardı. Ben stajyerken, ‘lider olduğu için böyle yapıyor, yazık’ diyordum ama yıllar geçse de aynı kaldın. Kimseye senin yüzünden acı çektiğimi söyleyemedim.

Kontrat yenileme zamanı geldiğinde her şey ortaya çıktı ve ailem öğrendi. Ailem sana bir şey söyledi mi? Kızları senin yüzünden intihar girişiminde bulunsa bile, asla sinirlenmediler. Sen ne zaman istersen ağlayabilirdin ve teselli bulurdun. Ben ise bana kızarsın diye korktum ve 10 yıl… bu yılları nasıl geçirdim? Senin yüzünden 200’e yakın uyku hapı almışımdır. Bayıldım ve o anı hatırlamıyorum. İsmini A4’e yazdım ve annemden özür diledim, her gün böyle yaşayabildim. Bir insan ne kadar yıkık dökük olabilirse o kadar yıkılmış haldeyim. Benim yüzümden, annem de depresyondan muzdarip, biliyor musun? Yaşamak istemememin tek sebebi sensin, ciddiyim. Gelip benden özür dilesen bile çoktan mahvolmuş haldeyim, birden ağlamaya başlıyorum, bir bıçak çıkarıyorum, bir parça kağıda ‘Shin Ji Min’ yazıyorum. Çok kırıldım ve öfkeyle doluyum, kalbim ağrıyor ve çıldırıyormuşum gibi hissediyorum. Annem, babam ve kız kardeşimden özür dilerim. En azından benden neden nefret ettiğini söyleyemez misin? Yaptıklarından sonra ‘nefret etmiyorum’ diyemezsin. Sen arabada önde oturduğunda, ben arkada oturuyordum ve bize dönüp baktığında bana bir şey söyleyeceksin diye kalbim hızlanmaya başlardı. Senden bir özür istiyorum. Bu özür neye yarayacak bilmiyorum, ama çok sinirli olduğum için buna ihtiyacım var gibi hissediyorum. Bana işkence etmen için hiçbir neden yoktu değil mi? Shin Ji Min, ha? Keşke sadece bir gün için ne hissettiğimi hissedebilseydin, keşke zamanda geriye gidip bir günü seninle değiştirebilseydim. Rahat bir hayatın vardı. Bir şey söyle. Hadi duyalım. Benden niye bu kadar nefret ettin ha? Ben de senden gerçekten nefret ediyorum. Sen olmasaydın şu an ben nasıl olurdum? En azından her gün ağlamazdım, her gün kabus görmezdim ve intihara teşebbüs etmezdim değil mi? Yapacak bir şeyim olmadığı için herkese yaptıklarını söyleyip senin yüzünden akıl hastalığım olduğunu anlatmak istiyorum.”

Diğer gönderilerinde şöyle devam etti.

“İlaç aldığını ve uyuduğunu duydum, güzel bir his olmalı olmalı. Ben ise başımı suyun altına sokuyorum ve ağlamamaya çalışıyorum. Ben Jimin’in aldığı uyku hapınından 10 tane alsam uykuya dalamam, şaşırtıcı değil mi? Uyuyabilmek için günlerce uyanık kalıyorum. Bileklerimi kestiğimde ve evimizin zemini kanla kaplı olsa bile, sadece dalıp gidiyorum. Ne zaman öleceğimi düşünüyorum sadece ve bazı insanlar beni kurtarmaya geliyorlar. Neden benim yüzümden acı çeken bu kadar çok insan olmalı? İyi uyuyor musun? Bunu duyduğum anda tekrar öfkeyle doldum. Ben tuhafım, çok tuhafım. Sürekli kafanı suyun altına sokman gereken bir hayat yaşamayı dene, çok kötü. Sen çok kötü birisin. Bunu bilmelisin. Ben de uyumak istiyorum. Ben de güzel bir gece uykusu çekmek istiyorum. Etrafımdaki herkes neden senin yüzünden acı çekmek zorunda? Beni neden bu kadar kötü bir insan yaptın? İnsanları endişelendirmek istemiyorum artık. Ama çok kızgınım, çok üzgünüm, deliriyor gibi hissediyorum. Uyumayı bırak ve özür dile. Uyan, artık benim iyileşmeme izin ver. Vay canına, çok kızgınım.”

Bir sonraki gönderisi:

“Benim hayalim muhtemelen gerçek olmayacak değil mi? Ama bir insansan böyle davranmamalısın. FNC Entertainment’e her şeyi en sonunda anlattım. O gün aklım yerinde değildi, gözlerimi tam açamıyordum ve kekeledim. Bir sürü uyku ilacı almıştım ve hala uyanamamıştım. Ama şirkete ‘Bu Jimin’in suçu’ dedim, dinlemediler. Kime anlatayım? Kızmamalı mıyım? Her gün böyleyim ben. Her gün böyle yaşadım ve bilmiyordunuz çünkü anlatmadım. 21 yaşından beri ilaçlarımı saklıyorum, gizli gizli alıyorum ki yaşamaya devam edebileyim. Böyle yaşadım ben. Shin Ji Min, senin yüzünden. Şu an güzel bir uyku çeken sen yüzünden.” 

Bir sonraki mesajı:

“Bir kişi yüzünden zor zamanlar geçirenler… Savaşın. İçinize atmayın. Ya da birini tutup hepsini anlatın. Uyku ilacı? Almayın, asla bitmeyecek. Benim gibi olmayın. İçinize atmayın. İstediğiniz her şeyi yapın ve anlatın. Lütfen böyle yaşamayın.”

FNC ve Jimin henüz açıklama yapmadı.

 

Kaynak: Soompi

Çeviri: Netizen Turkey, alırken kaynak belirtin!

80 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Esra

Kurgu olamayacak kadar fazla ayrıntı var değil mi ?
Fnc yi hiç sevmem pislik bir şirket de şu süreçte bu kıza daha fazla zorluk çıkartmaz umarım. Her türlü pisliği beklerim o şirketten .

Angel

Şu satırları okumak bile zor ve acı verici. 10 yıl bunu yaşamak ise felaket olmalı. Mina için asla kapanmayacak bir yara olmuş olmalı bu durum. Minayı muhtemelen tatmin etmez ama umarım adalet yerini bulur diyorum 🙏🏻

someone

tüylerim diken diken oldu. bu kızın samimiyetine inanıyorum, tutunacak hiçbir şeyi kalmamış çaresiz bir insanın cümleleri bunlar. jimin ne kadar da kötü kalpli biriymiş. umarım ettiğini bulur.

Clarry Riddle

ilk gördüğümde jimin haklıdır dedim ama o bileğini gördükten ve yazdıklarını okuduktan mina ya çok üzüldüm jimin ise açıklama yapmak yerine çocukça kurgu yazıp sildi kızın hayatında 10 yılı zehir etmiş resmen ve mina nın psikolojisi ne kadar iyi değildi ki jimin den korktuğu için babasını son anında bile görememiş umarım bu süreci annesiyle birlikte sağlıklı bir şekilde atlatır ve eğer gerçekten jimin bunların hepsini yaptıysa bu duruma sessiz kalan diğer aoa üyeleri ve jimin sektörden sürülüp hak ettiklerini alırlar

6894

Yazdıkları o kadar içten ki… Duygularını hissedebiliyorum. Jimin’in ”kurgu” yazması da Mina’nın yazdıklarını doğrular nitelikte. Biri sana iftira atacak sen de kısaca ”kurgu” yazıp ardından sileceksin öyle mi? Umarım Mina iyi olur.

speechless

Evet bana da öyle geliyor ve benim de tek dileğim Mina’nın, zorbalık yaşayan herkesin iyi olması.

Lover

İnanılmaz kötü hissediyorum şu an…Jimin gibi insanlar sektörden sürülmeli.Böyle insanların zenginlik ve refah içinde yaşaması beni deli ediyor.

speechless

Bunların kurgu olduğuna inanmıyorum. Çok fazla ayrıntı, kanıt, tutarlı söz var gibi. Ve gerçekten doğruysa Jimin, iğrenç bir insansın.

speechless

+ Jimin instagramdaki yorumları siliyor. Bir nevi onayladı resmen.

Lila

Yalnız durum çok kötü Mina iyisindir umarım

SHINE7

Onun için çok üzgünüm bu bir t-ara olayı değil gibi cidden jimin eğer böyle bir felakete sebep olduysa yaşamının sonuna kadar mina’dan özür dilemeli yaptıklarının sorumluluğunu almalı bu belki mina’ya hiçbir yarar sağlamayacak ama en azından bu sinir durumundan kurtulabilir ve anlattığı için rahatlayabilir

minlep

ben mina ya inanıyorum.Hiçkimse ölmüş babasını dahi olaya katarak yalan söylemez.Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim demişler.Jimin in yakın arkadaşı hyorin de zorba.Mina nın arkadaşıysa Sulliydi.İkisi de zor şeyler yaşamış kırılgan kişiler.

Heartthrob

Allah’ından bul Jimin. Anne baban sana küçükken süt yerine klorak mı içirdi? Ne bu nefret, ne bu öfke. Nasıl bu kadar insanları mahvedecek kadar vicdansız ve cani olabiliyorsunuz? Mina, Sulli ve Goo Hara ile arkadaştı, Mina da aynı onlar gibi depresyona yenik düşüp intihar ederse vicdan azabından ne yapacaksanız acaba. Şuan Mina ve ChoA’ya karşı çok kötü hissediyorum. Kim bilir neler çektiler ama söyleyemediler. Karma dönüp dolaşıp yine seni bulsun Jimin.

Twice

Karma ne demek? Bir de Mina umarım artık çok daha mutlu bir hayat sürer…

blackpink cuz why not

karma yaptığın şeyin sana geri dönmesi demek

Gerçekler

nasıl böyle bir şey olabilir eğer doğruysa ki -bana öyle geldi- inanamaıyorum. cezasını çekmeli bunlar çok kötü nasıl bir insana bu şekilde davranabilirsin? kpop ta kamera arkasında ne biçim şeyler oluyor umarım sevdiğimiz gruplarda böyle şeyler yaşanmıyordur.

Gerçekler

hiçbir grupta..

Gamze

Şok üstüne şok yaşıyorum
Grubu bilmem takip etmem
Kıza çok üzüldüm kalbim acıdı
Bir an önce normal bir hayat yaşar inşallah
Güzelim KARMA denen bir şey var elbette yaptıklarının hesabını bir şekilde ödeyecek

Last edited 9 ay önce by Gamze
Bıktım

Son mesajı… Umarım iyi olabilir. Savaşmayı seçtiği ve her şeyi yazdığı için içi biraz olsun rahatlamıştır
 

Gamze

Belki de anlatarak kurtulacak ya da iyileşme sürecine girecek bazen açıkça yüzleşmek gerek
Anlattığı şeyler için kızmayın ona
İnsana neyin reçete olacağını bilemeyiz

Last edited 9 ay önce by Gamze
Gerçekler

bileğinin resmi çok kötü arkadaşlar merak edip de bakmayın eğer bunlar gerçekten doğruysa zorbalığı yapan kişi umarım cezasını çeker

AhgaseAileean

Mina AOA den ayrıldığında çok üzülmüştüm. Keşke sevinseymişim. Şaka gibi gerçekten jimin i gerçekten severdim nasıl böyle bir şey yapabildi hiç mi vicdanı sızlamadı. Bu nasıl bir kibir ne hakla azarladı kızcağızı bu kadar. İnsanlık denen şey yok bunlarda korkunç gerçeten. Ne kadar zor günler geçirmiş umarım atlatır bu günleri. İşte içten tanımadığımız insanları sevmemiz çok saçma iyi biri çok nazik biri diyoruz böyle iğrençlikleri çıkıyor.

RIM

Diğer grup arkadaşlarının açıklaması Jimin’den yöne olursa onlar da korkuyor demektir. Ne olursa olsun Mina’nın yanındayım. Kız bir iki cümleyle iftira atmıyor resmen yazarak içinde biriken çığlığı atmış.

Lululali

Üzgünüm onu çok iyi anlıyorum seni mahveden insanların cezasını çekmemesi iğrenç bir duygu,sanki paçavraymışsın hayatın önemsizmiş gibi hissediyorsun. 10 yıl boyunca bu baskıyla yaşamak onu mahvetmiştir.hissettikleri hayal bile edilemez.

assyaa

sabahtan beri gözlerim dolu dolu hayallerin için birine itaat etmek zorunda olmak ve onun sürekli seni simdireceğini bildiği için hep zorbalık yapması çok kötüdür. bundan sonra bence herkes minaya sahip çıkmalı. diğerleri harika bir şekilde yaşarken o bunu haketmedi kardeşi kanser hastası kendisinin psikolojik hastalıgı annesi ayrı bir hasta gerçekten çok üzücü biraz vicdanımız ya da korelilerin vicdani varsa bu kıza destek olalım ne bileyim instagramını takip edelim yaptıgı isleri takip edelim. gerçekten zorbalık çok kötü umarım kimse bunu yaşamaz. mina çok kez hayatını bitirmeye çalışmış ama ailesi için yaşıyor gerçekten jiminden tanıdığım günden beri o iğrenç sesinden bile nefret… Read more »

Last edited 9 ay önce by assyaa
evet bacım

emin olamayanlar kızın bileklerini gördünüz mü?

Damla

Ben görmedim

SonChaeyoungBenimÇileğim

Jimin bias wreckerımdı şok içindeyim nasıl yapar aklım almıyor lider olarak nasıl üyesine zorbalık yapar nasıl dışlar kariyerinin yok olmasını sabırsızlıkla bekliyorum iljin

minlep

ahh ahh jimin gibileri ancak kendileri gibi zorbalardan anlarlar.Kibar bir insan olsanız dahi sizi ezmeye çalışanlara karınca muamelesini siz yapın.

Gerçekler

şu an nasıl bi şok yaşadığımı anlatamam…

buse

Bu satırlar hayata ne olursa olsun tutunmak isteyen birinin yardım çığlıkları.Nolur görmezden gelmeyin.Kendisi çok acı çekerken jimin’in rahat bir hayat sürmesi onu çıldırtmış.Bu kızın eğer grubu batırma gibi bir derdi olsaydı bunu hemen ayrıldıktan sonra veya queendom programı sırasında(aoa’in popülaritesi artmıştı) yapardı,ayrıca diğer üyelerle sorunu yok.Derdi jimin ile.Özellikle babasının vefatında küçük şeytanın tutumu kızı çok derinden yaralamış.Mina diğer üyelerle hala iletişim kuruyor.Ama üyeler mina’ya yapılanlara göz yumduysa gerçekten çok kötü bir durum.Ya da onlar da jimin’den korkuyorlardı ama ne olursa olsun bu zorbalığa dur demelilerdi.Bu jimin kendine nasıl bu kadar güveniyor anlamadım. Zengin bir aileden falan mı geliyor,arkası mı sağlam?… Read more »

Almira

bazı kişiler yorumlarda böyle arkadaş gruplarında dışlandıklarını yazmışlar. Ben genellikle insanlar dışardan baktığında hep yalnız takılan bir asosyal gibiyim ama aslında durum öyle değil. Sadece etrafımda eğer arkadaş olsam benim psikolojimi bozacak insanlar olduğu için. Arkadaş olsam beni minaya dönüştürecek insanlar olduğu için yalnız takılmayı tercih ediyorum. Onlarla arkadaşlık kurmadığında sırf onlarla arkadaş ol ve sana eziyet edebilsinler diye sana o kadar iyi davranıyorlar ki tanıyaman biri bu kızların melek olmak için sadece kanatları eksik der. Neyse bunu neden yazdım bilmiyorum ama sanırım sürekli kimseyle konuşmayan bir asosyal olarak tanınmaktan bıktığım için bir yerlere içimi dökmem gerekiyordu.Büyük ihtimalle siz bunu… Read more »

Almira

Ha bu arada bunu gizemli yalnız kız havalarında olmak için yazmadım gerçekten öyle ve ben kimseyle arkadaş olmadığım halde bile bundan dışlanıyorum kısacası arkadaş olsanız suç olmasanız yine suç

Bıktım

Yazdıklarını okuyunca insan cidden hissediyor çok çok üzüldüm. Jimin ve henüz zorbalıkları ortaya çıkmamış diğer kansızlar için zorbalığa uğrayanlar seslerini çıkarmalı bu sektörü takip eden hiçbir insan bunların yaşanmasını istemez cidden hayal kırıklığısınız. Yalandan özrünüzü duymak bile acı verici olacaktır.Acilen sektördeki diğer çöpler içinde mağdurlar ses çıkarmalı herkes için en hayırlısı bu olacaktır.

Açım.

Gerçekten de iğrenç bir şey, karma umarım bunu yaşatanları bulur

Lolan

Ben sana kıyamam ya neler çekmiş o kadar ağır ki içimden keşke yalan olsa iftira olsa diyorum… Hiçbir insan bu muameleyi hak etmez çok üzgünüm zorbalık mağduru olan ve hala geçmişten çıkayaman biriyim ben de, o yüzden resmen kalbimde hissettim her kelimesini. Umarım her şeyi atlatırsın ve bunlar gerçekse eğer umarım Jimin’nin gülümseyen suratını bir daha asla hiçbir yerde görmeyiz.

kilala

Biri size zorbalık yaptığında her zaman sesinizi çıkarın. Sonu ne olursa olsun kendinizi asla ezdirmeyin. Çok kötü bir durum, umarım Mina çok daha iyidir, bununla savaşmayı seçip sessiz kalmadığına çok memnunum. Ayrıca benim gözümde buna sessiz kalan üyeler de zorbalığı yapan üye kadar suçlular.

Juyeon

Ağlamak istiyorum

Bir Army

Of çok acı ya ne desem boş kalır . Çok üzüldüm.

Bbk

Ne olduğunu simdi anladım. Mina hala jimin den bir seyler bekliyor cunku cok değer veriyor ve ona göre yaşamaktan bıkmış. Jimin hayatının merkezi haline gelmiş ve yavas yavas tüm hayatını mahvetmis. Jimin ise mina ölse dahi benim yüzümden öldü demeyecekmiş gibi geliyor bana . Çok garip ama aynısı başıma geldi. 3 yıl boyunca bir arkadaş grubunda aşırı derece dışlandım benimle 1 ay konuşmadılar otubüa durağında beklerken sırtlarını dönüp kendi aralarında konustular, kavga çıktı ben suçlu oldum her gün ağlıyordum ben de mi sorun var diyordum. En sonunda gruptan ayrıldım ama hala sinirliyim hic birine bir sey diyemediğim için hic birini… Read more »

Ahbe

ben de benzer şeyler yaşadım o yüzden mina’ya inanıyorum arkadaş ortamında o kadar çok yaşanan şeylerki bunlar..

Bbk

En kötüsü de o arkadas grubunda kimsenin senin yanında olmaması haksız olsa dahi hep karşı tarafı tutmaları. Resmen psikolojik siddet gördüm yıllarca. Bu yüzden Mina yı cok iyi anlıyorum. Düzelir demek bir ise yaramıyor çünkü kimse düzelmiyor. Bir kere susunca bir daha konusamıyorsun.

Ahbe

yaşayan bilir işte… arkadaş edinirken hep şüpheli yaklaşıyorum hemen samimi olamıyorum travma oldu resmen

Kiraz ve ay

Özellikle lise yıllarında böyle şeyler çok oluyor. Bana da olmuştu. Anında hepsiyle iletişimi kestim. Sonradan konuşmaya çalışsalar da asla yüz vermedim. Şimdi görsem yine bakmam suratlarına. Ama maalesef bazıları çok hassas oluyorlar zorba insanların insan yerine konulmaması gerektiğini göremeyip o tipleri kaale alıp duygu ve düşüncelerini önemsiyorlar. Bunu yapmayın başkalarının kalbini kırmamak haklarını gasp etmemek koşuluyla hayatta önceliğiniz sizin duygularınız mutluluğunuz olsun bu hayatı siz yaşıyorsunuz geçen vakitler size ait. Yoksa yazık olur iki günlük dünyaya.

Last edited 9 ay önce by Kiraz ve ay
Bbk

Işin komiği bu benim başıma üniversitede geldi. Bu kadar çocukça davranacaklatını tahmin edemedim. Hep düzelirler diye bekledim ama ben böyle yaptıkça daha da çocuklaştılar. Şu anda kurtulduğuma şükrediyorum onlara da yazıklar olsun diyorum.

Kiraz ve ay

Hadi lisede olsa ergenlik dönemi halen daha çocuktular vs dersin de üniversitede de böyle şeyler yapan tamamen kendi salaklığı karaktersizliği.

Bbk

Aynen öyle baya alttan aldım 3 yıl dile kolay ama daha da kötüleştiler ben de onlara istediklerini verdim.

Ad bulamadım

Menajerin acil harekete geçmesi gerekiyor. Herkes intiharını haber vermeyebilir, Hara haber verdiği için ilk denemesinde kurtulmuştu ölümden. Belli ki Mina şu an çok kötü, belki de gerçekten intihar etmek istiyor ama üzerinde ailesinin yükünü hissediyor. Umarım Mina iyi olur.

Kateleo

Kız artık dayanamamış ve patlamış resmen. Acilen iyi bir psikolojik tedaviye ve yanında ona destek olacak insanlara ihtiyacı var. Çok üzücü.

Efendim

sadece ağlıyorum, cidden çok üzüldüm
, inşallah iyileşir, inşallah mutlulığu ve huzuru bulur.

Beyza

Zorbalık… Dünya’da asla olmaması gereken bir şey. Yaşayan bilir. Ama sürekli birinin korkusuyla ve baskısıyla yaşamak. Büyük bir sınav. Böyle şeyleri yetişkinler de yapıyor mu? Korkunç… Başka birinin verdiği zarardan sevdiklerinin de etkilenmesi kadar kötüsü yok. Sana inandım. Zavallı Mina. Lütfen iyileş. Bir kere ben de yaşamıştım. Tüm hayatını onun kaygısı şekillendiriyor. Neyse ki çok sürmedi benden uzaklaştı. Ama sürekli süren bir stres çok yorucu. Sabır diliyorum.🤲

Almira

Bu tara skandalından çok farklı bu sefer çok sağlam kanıtlar var tara skandalını bu kadar gerçekçi değildi ve üyeler sessiz kalmamıştı şimdi ise sessiz kalıyorlar haklı olan insan konuşur susmaz sonuçta bu büyük bir iddia ben bu olayın doğru olduğunu düşünüyorum bunu tara skandalıyla kıyaslayamayız

Ahbe

ayy yorumlarda hala “doğruysa” “iki tarafı dinlemek lazım” diyenler var yeterince kanıt yok mu ayrılan diğer üyelerin jimin dışındakileri takibe almaları falan hiç mi manidar gelmiyor? Eğer yalan olsaydı on kere fnc yalanlardı mina adeta patlama yaşıyor şuan bütün içindekileri döküyor ama jimin uyku ilacı alıp dinlenmeyi tercih etmiş bir de jimin denen yaratık anoreksiyam var depresyondayım diye utanmadan kendini acındırmıştı gerçek ilgi meraklısı buna denir

C3YI3I

İyi de kaç kız var bilmiyorum grubu da tanımıyorum ama saydıkların kanıt sayılmaz o kızların doğru söylediği ne malûm belki diğerleri Jimin i dışlıyor?

Ahbe

tamam çıksın adam akıllı açıklama yapsın o zaman

C3YI3I

ben kimseyi savunmadım yaparsa yapar

Esra

İnstagram da kötü yorumları silmek yerine çoktan bir açıklama yapardı iftira olsa…

Aycik

Gerçekten diyecek söz bulamıyorum… umarım sektörden uzaklaşır ve cezasını çeker. Grup arkadaşları… hiç mi üzülmediler hiç mi vicdanları sızlamadı… umarım grup dağılır ve hepsi cezasını sonuna kadar çeker.

Last edited 9 ay önce by Aycik
Tr.jeoncooky

Cidden zor zamanlar yaşamış okurken ağladım cidden

Pff

Okurken kalbim acıdı cidden… Jimin’in böyle olduğunu hiç düşünmezdim severdim onu. Herkesin gerçek yüzü varmis demek ki 🙁

Lena

Tabii üzülebilirsin. Ama koreli diğer grupların ve insanların ne suçu var? O gruba o şirkete kızmak gerekiyor. Bu durumu bile bir ırk meselesine çevirebiliyorsunuz ya pes!!!

ruby

umarım bu kıza yaşattıklarının aynısını sen de fazlasıyla yaşarsın jimin karma en ağır bir şekilde seni bulsun

KINGEXO

Ağlamamı durduramıyorum ah be mina neler çekmişsin şuan sana kocaman sarılmak isterdim. 10 yıl boyunca hep korku içinde yaşamış en kötü tarafı da ölmek isteyip becerememek çünkü uyandığında etrafında senden açıklama bekleyen, sana kızan insanlar olacak sanki senin sertlerin yokmuş gibi bir de onlara iyi olduğunu anlatmaya çalışacaksın.
AOA dağılmalı bu kız bu zorbalığa maruz kalırken hiç mi diğer üyeler görmedi? Neden ses çıkarmadılar? Neden hâlâ jimin ile samimiler? Ya grup dağılsın ya da jimin ve sessiz kalanlar atılsın. Şarkı listemden bütün şarkılarını çıkardım böyle leş insanların şarkılarını dinlemeye gerek yok.

Gerçekler

eğer doğruysa bu zorbalığı grup arkadaşlarının vs bilmemesi mümkün değil

Roli

Grubu tam tanımıyorum ama grubun ayrılan başka bir üyesi de aynı zorbalığa maruz kaldığını ama korktuğu için sesini çıkaramadığını söyledi belki diğerleri için de bu geçerlidir bilemiyorum

Cansu

Acaba Choa bu yüzden mi ayrıldı hatta Mina onu desteklemişti diye hatırlıyorum. Çok sevdiğim bir üyeydi keşke daha önceden ayrılsaydı bu lanet gruptan

Mavi

Anlamadım bu BTS te olan jimin mi ona bunları yapan

Truth

AOA Jimin

Mavi

Teşekkür ederim

Truth

Rica ederim

wheepup

Hayır ya AOA üyesi Jimin. Bunları paylaşan Mina da eski AOA üyesi

ruby

jimin ismi bizdeki deniz, ömür ismi gibi hem kızlara hem de erkeklere veriliyor anlamaman normal

Pass

Korelileri savunmuyorum yanlış anlama ama bir istatistik dunya üzerinde okul zorbalığı konusunda türkiyenin en büyük paya sahip olduğunu söylüyor basta çok şaşırmıştım çünkü kore dizilerinde felan cok korkunç şeyler okuyordu ama bizmisiz😓

Gizem

Hangi jimin ya bu bts te ki jimin mi

Bir Army

hayır Aoa da’ki Jimin

Gizem

O kiz deil mi

Twice

Evet, kız olan Jimin bunu yapan

İnsan

Bunu yazmakla eline ne geçti? Sadece onu daha da sevindirdi. Elhamdülillah,intikamımı alan bir Allah’ım var,böyle şeytanlar,nemrutlar her yerde olsa da duyanım var. Depresyona girmem,Allah’a sığınırım. Ama kınamıyorum,büyük laf etmrmek lazım. Sektörce çok acımasızlar,diyetleri,programları…

Yalan Dünya

Her şey göründüğü gibi değil.Bu gerçekten de kurgu olabilir,her şeye hemen inanmayın;bu da şeytan olabilir. Resimde sol bileği feci şekilde,1 YILDA İYİLEŞEMEYEN sezaryen yarası gibi ölümcül kesilmiş,oysaki 25 Temmuzdaki instagram resminde o bilek SAPASAĞLAM. Öyle bir yaranın kabarık bir izinin dahi olmaması o sürede İMKANSIZ!

Yeni Yazılar