Monsta X hayranları, üyelerin ‘Me Too’ şakası için özür dilemesini istedi

21
5686

0000638873 001 201910261856155690000638873 002 20191026185615925

HABER: Monsta X’in şirketi Me Too tartışması için özür diledi, hayranlar ise şakayı yapan üyeden özür bekliyor

KAYNAK: Sports Kyunghyang via Naver

Sene başından bir fancamde Minhyuk ve Wonho hayranlarla konuşuyorlar. Videoda Minhyuk mikrofonunu Wonho’nun göğsüne koyup “Göğüs ucu-ssi, bir şey söyleyin lütfen” diyor, Wonho da elini kaldırıp “Me too” diye bağırıyor

1. [+607, -21] En azından hayranlar neyin doğru olduğunu biliyor… ne yaparlarsa yapsınlar idollerini savunan hayranlardan çok daha olgunlar!

2. [+298, -8] Hayranlar bile ondan özür talep ediyor, bu üye hiçbir şey mi hissetmiyor?

3. [+313, -44] Hem bir erkek, hem de bir sürü kadın hayranı olan bir idol. Cinsel taciz yaşayıp gücünü kaybetmenin nasıl bir his olduğunu asla bilemez. Hayranlar ondan özür talep etseler bile asla samimi ve gerçek bir özür alamayacaklar. Bu düşünce tarzı çok yanlış ve bir daha aynı hatayı yapacak, sonra diğer erkekler gibi “Ben ne yanlış yaptım?” diye merak edecek, hayranlarından nefret edecek. Çoğu hayran bu olaydan ötürü ona çoktan sırtını döndü, ben de döndüm, elveda.

4. [+249, -13] Gerçek fandom budur işte, yanlışı ve doğru bilir.

5. [+91, -10] Niye böyle bir hata yaptı?

6. [+58, -8] Shownu sayesinde insanlar fandoma giriyorsa Wonho yüzünden ayrılıyorlar… eskiden 18 yaşından küçükken sigara ve içki içerken yakalandı ve şimdi de Me Too hareketiyle dalga geçti..

7. [+50, -8] Kariyerin kadınların sevgisinden para kazanmaksa en azından onlara saygı göstermen gerekmez mi? ㅋㅋ Bari hemen özür dile, sen 5 yaşında bir çocuk değilsin.. 30 yaşına yaklaşmış bir adamsın, sana bir şeyleri açıklamamıza gerek var mı?

8. [+42, -6] Kadınlardan para kazanırken Me Too hareketi ile dalga geçmek… erkek idoller çok kolay hayatlar yaşıyorlar

HABER: Monsta X Me Too şakası için özür diledi, “Pişmanız.. özür diliyoruz”

KAYNAK: News 1 via Nate

1. [+193, -23] Niye hatayı yapan kişiler yerine şirket özür diliyor?

2. [+131, -14] Kafasında beyin yerine taş olan insanları idol yapınca böyle oluyor

3. [+100, -14] Ne beklersiniz ki, beyinleri boş………

4. [+16, -0] “Öyle bir amaç yoktu”…? Buna kim inanır ㅋ

5. [+11, -0] Bir grubun skandalı çıktı mı ne olursa olsun başka skandallar peşinden gelir. Serserilikleri bir anda yok olmaz ㅋ

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+60] Me Too zamanla geçecek bir trend değil, önemli bir hareket. Gerçek saldırganlar ve gerçek mağdurlar var. Kötü bir amacı olsun ya da olmasın bu konu hakkında dalga geçmek rahatsız edici oluyor. Hayranların özür talep etmesi gerçekten güzel ama. Umarım öğrenirler.

 

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerikTOP, G-Dragon’ın terhisini tebrik etti
Sonraki İçerikYoobin ve Sunmi birlikte selfie çekildi
21 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
loonaverse

Çok düşüncesizce olmuş bence ama amacının Me Too hareketiyle dalga geçmek olduğunu sanmıyorum ya. Wonho da böyle pek sevdiğim biri değil ama cidden dalga geçtiğini düşünmedim videoyu izlerken:/

Drbel

Korede me too çok amaç dışı kullanıldı ama. Bilinçsizce cadı avı yapanlar, iftira atanlar falan oldu yani bu hareketin önemini pek de kavrayabildiklerini düşünmüyorum. Bu çocuk da öyle. Belki farklı bir amaçla yapmıştır ama olayı bilmeyenler için yanlış anlamaya müsait bir davranışta bulunmuş.

Am I Wrong?

Bazı ünlülerin yaşadıkları taciz olaylarını açıklaması ardından cesaretle pek çok ünlü-sıradan insan karşılaştıkları yaşadıkları açıklamaktan çekindikleri olayları ‘Ben de (me too) yaşadım’ diyerek açıkladılar. Tüm dünyaya yayıldı. Özellikle Hollywood dünyasından yönetmen olsun aktör olsun pek çoğunun pisliği ortaya çıktı.

ExoVelvet

Sektörde -sadece sektör denemez aslında- özellikle kadınlara yönelik yapılan cinsel istismarlara karşı başlatılan hareket. Birçok ünlünün bu hareket sayesinde tacizci hatta tecavüzcü olduğu ortaya çıktı. İnsanlar bu hareket ile kadınların yanında durup, ceza alması gerekenleri ortaya çıkarıyorlar

6984

Ne yani artık Me Too da mı diyemeyeceğiz?

Monika

Me too yi bilerim ama Mosta xle ne alaka

fhdh

Benim anladığım göğüs ucunu dürttüğü için şaka olarak bunu taciz gibi düşünüp me too diyerek şakayı tamamladı. yanlış anladıysam düzeltebilirsiniz.

Elitzy

hayır meme ucuna mikrofon tuttuğu için ben de konuşmak istiyorum der gibi me too dedi (o günkü imza gününde çok yabancı olduğu için ingilizce kelimeleri çok kullanıyordu)

:D?

Ben Wonho’nun me too hareketiyle alakalı bir şekilde bunu yaptığını düşünmüyorum. Üyeleri yeni tanıma fırsatı buldum ama dikkatli insanlar anladığım kadarıyla. Fakat kore’de me too hareketiyle dalga geçen çok fazla insan olduğu için konunun bu kadar hassas olması normal ama netizenler bilip bilmeden direkt ne gördülerse konuştukları için bu olayın aslını da bilmek istemeyeceklerdir. Şirketin sorumluluk alıp özür dilemesi ayrıca güzel.

KINGEXO

Bu olayı nasıl buraya bağladı bunlar? Hayranları olmama rağmen ben bile amacının me too hareketi ile alakası olmadığını anladım. Idoller nefes alsa anında suçlu oluyorlar şu insanları bi salın artık!

ST6969

Bu niye şimdi ortaya çıkıyor? Wonho’nun bunu kötü bir amaçla yapmadığını düşünüyorum. Kendisi çok kırılgan ve duygusal birisi. Umarım iyidir.

Yerimiese

Özur dilediler. İkisini de sevdiğim için biliyorum amaçları eminim ki kötü bir şey değildi. Tanımadan yargılamayın. Monsta X’de ki herkes iyi karakterlere sahip.

monkyun

Abi çıldırıcam olayı bilip bilmeden yorum yapmışlar bu koreliler adam olmaz başka bir fikre sahip olmadan açıklayayım size türk netizenler, o gün -8 ay öncesinden bahsediyoruz bu arada- fansignda wonho sürekli ingilizce konuşmaya çalıştı çünkü bir sürü yabancı hayran da fansigna gelmişti. Minhyuk Wonho nun göğüs ucuna mikrofon uzatıp bir şeyler diyor şu an hatırlamıyorum Wonho da elini kaldırıp ben de diyor burda demesinin amacı ben de konuşmak istiyorum tavrından bu olduğu açıkça belli oluyor lütfen olayın aslını astarını bilmeden çocuklara karşı negatif bi his beslemeyin. Bu videoyu ortaya çıkaran kişi kasıtlı olarak comeback ten 3 gün önce ortaya çıkardığını… Read more »

Billgesue

Özür dilemişler demek ki gerçekten me too hareketi hakkında dalga geçmişler uzatmanın anlamı yok…

Elitzy

sse kriz yönetiminde başarılı olamadığı için özür dilediler şirket çocuğun kolunu isteseler kolunu verecek neredeyse

Nobler

Ne alaka şimdi? Hatırlarsan Tzuyu’de boş yere özür dilemişti,şirket hisseleri düştüğü için.

Revel

Susturmak ici özür dilediler hata yaptıkları için değil, bu salaklara laf anlatılmıyor çünkü

Krystal benim karım ok?Sulli bir melek

Anlamadım ben açıklar mısınız

Cansu

Bir Monbebe olarak bu olayı bilmiyordum bu yüzden üzgünüm. Şirketin özür dilemesi doğru değil. Wonho ve Minhyuk kendi çıkıp özür dilemeli.

Şaşkın

Tacize karşı ortaya çıkan bir hareketle dalga geçmek gerçekten savunan hayranları var mı tabi ki özür dilemesi gerekiyor bu insanları yaptıkları her hatada savunmayın artık hayranlar bu yüzden aptal diyorlar

Eksi Rekortmeni

Bir karaktersiz daha ortaya çıkmış oldu. Leş pislik seni.