Benzer Yazılar

Nam Taehyun endişelendirdiği için özür diledi

Nam Taehyun endişelendirdiği için özür dilediNam Taehyun endişelendirdiği için özür diledi

HABER: Nam Taehyun, uyuşturucu kullanımı + gözyaşları -> endişeye sebep oldu… özür diledi “Endişelendirdiğim için özür dilerim”

KAYNAK: Sports Chosun via Naver

1. [+3,645, -438] YG’dekilerin sorunu ne?

2. [+1,922, -427] İlgi manyağı, insanlar ona acısın diye duygu sömürüsü yapıyor

3. [+1,531, -52] Onda stabil olmayan bir şeyler var…

4. [+672, -14] Böyle bir durumdayken yayın yapması aslında yardım istediği anlamına gelmez mi? Gerçekten psikolojik olarak kötü duruyor, umarım ailesi ve şirketi yanındadır. Şu anda sakinleşmesi yeterli değil. Daha sonra daha kötüsü olabilir.

5. [+642, -72] Nefret yorumu yazmayın. Hasta olduğunu görmüyor musunuz? Televizyon pek izlemem, kim olduğunu bilmiyorum ama bence ara verip dinlenmesi gerek. Zor zamanlar geçiriyor gibi duruyor.

6. [+460, -9] Ara vermesi gerek… terapi gör, ilaç al, seni seven insanlarla vakit geçir. Şu anda ihtiyacı olan bu. Winner ya da Nam Taehyun fanı değilim ama en çok ihtiyacı olan şeyin tedavi olduğu bariz belli. Çok üzücü ya.

7. [+366, -13] Hiçbir idolün hayranı değilim ama umarım güç bulup hayatına devam edebilir. Şu anda dayanılmaz geliyor olabilir ama zamanla düzelecek, umarım buna inanır.

8. [+351, -10] Sadece birkaç ay boyunca ağır bir fiziksel iş yapması lazım, beynini uyandıracaktır. Yirmili yaşlarımın başında depresyona girdim, ailemin yanına dönüp birkaç ay boyunca telefonumu kapattım ve çiftlik işlerine yardım ettim. Bu uyanıp kendime gelmemi sağladı, niye stres yaptım ki diye sordum. Ailemin beni yetiştirmek için kan ter akıttığını, ne olursa olsun beni sevdiklerini gördüm. Şimdi otuzlu yaşlarımın sonundayım, bu deneyim sayesinde olgunlaştım, şu anda iyiyim.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+16] “Sadece birkaç ay boyunca ağır bir fiziksel iş yapması lazım, beynini uyandıracaktır. Yirmili yaşlarımın başında depresyona girdim, ailemin yanına dönüp birkaç ay boyunca telefonumu kapattım ve çiftlik işlerine yardım ettim. Bu uyanıp kendime gelmemi sağladı, niye stres yaptım ki diye sordum. Ailemin beni yetiştirmek için kan ter akıttığını, ne olursa olsun beni sevdiklerini gördüm. Şimdi otuzlu yaşlarımın sonundayım, bu deneyim sayesinde olgunlaştım, şu anda iyiyim.”

bana da aynısı oldu, 20’li yaşlarımın başındayım ve doktorum depresyon tanısı koydu. üniversiteyi bıraktım ve ailemin yanına, evime döndüm. yemek yapıyorum etrafı temizliyorum, yürüyüşe çıkıyorum, o kadar iyi geldi ki bana depresyonda olduğumu bile unuttum. bazen zorlanıyorum ama çoğu zaman iyi hissediyorum, telefonda daha az vakit geçirmeye başladım ve ailemle daha çok konuşuyorum. sosyal medya gerçekten kötü etkileyebiliyor, umarım taehyun ve bunu okuyan, aynı şeyleri yaşayan herkes bunu aşabilir👏🏻❤️

 

Kaynak: Netizenbuzz

22 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
wheepup

İlgi manyağı mı:( Uzun bir süredir depresyon hastasıyım ağlama krizlerine girince arkadaşlarımla konuşmaya çalışıyorum içimi biraz bile rahatlatsalar faydası oluyor. Duygu sömürüsü falan değil bu yardım çığlığı. Büyük ihtimalle tedavi alıyordur kendimden biliyorum her kontrole gittiğimde antidepresanımın dozunu yükseltmek istiyorum sanki hiçbir işe yaramıyormuş gibi. Yabancı yorumun dediği gibi böyle dönemlerde boş durmamanız gerekiyor sadece ilaçla olmuyor sürekli bir aktivite peşinde olmanızın çok yararı olur,ben saatlerce odamda boş boş oturuyorum hala her şey daha da boka sarıyor snsnsbsn böyle olunca da sürekli kafamdan intihar düşünceleri geçiyor birkaç kez teşebbüs ettim ama yapamadım öyle kolay olmuyormuş. Kısacası kendimize çok değer vermeliyiz… Read more »

Sullistan

bu hayata bir kez geliyorsun, yapabildiğin her aktiviteyi yap ve hayatını yaşa. çünkü senin canından daha kıymetli bir şey yok ve yaşam dediğimiz şey 3-4 tane birleşmiş ve gözü körelmiş toplumla yetişmiş domuzlar yüzünden terk edebileceğimiz bir kavram değildir…

wheepup

Çok doğru

wheepup

Teşekkür ederim<3

Sehu

Senin de dediğin gibi kesinlikle kendimize çok değer vermeliyiz 🙂 senden bir tane var başka yok! Hayatı güzelleştiren de kötüleştiren de aslında bizleriz çünkü bu hayat bize tam olarak mutluluğu vaadetmiyor, çilesi de var hastalığı da imtihanı da ama aynı zamanda huzuru, kolaylıkları ve sevgisi de var. Neye nasıl baktığımız önemli. Ben mutluyum dediğinde mutlu olursun, bu öyle bir şey ki etrafındakiler de bir süre sonra sana benzer 🙂 Unutma bu hayatta imtihan var. Biz başarıyla geçenlerden olalım hem bu dünyada hem de ahirette karşılığını alanlardan olalım ^^ kendine iyi davranman dileğiyle

wheepup

❤️❤️❤️

Acı Ama Gerçek

Asıl ilgi manyaklığı 2 like için bir insana rahatça nefret kusmak bence

bakalım

Bunlar değil miydi intihar eden ama sonrasında kurtarılan hara için “ilgi or*u diyenler, sonra ne oldu hepimiz en acı haliyle tattık. Taehyunun zaten psikolojik olarak iyi olmadığı biliniyordu hep, üstüne iki yakın arkadaşını kaybetti. Hem hara hem sulli ile yakın arkadaştı hayal edebiliyor musunuz iki yakın arkadaşınızın kısa süre aralıkla intihar edip bu dünyadan gitmelerini bir daha göremeyeceğinizi, bu nasıl bir duygudur umarım hiç kimse böyle acı yolla öğrenmek zorunda kalmaz. Nefret kalbinizi öldürmüş. Bu nefreti bir tek bu knetze bağlamamak lazım kendilerine gazeteci diyenlerde bunların en büyük etkenleri, yaptıkları kışkırtıcı ve nefreti sağlayıcı haberlerinden dolayı. Umarım sana değer veren… Read more »

Jean-Baptiste

Ben de öyleydim. Depresyondaydım ve çok ağır geçiyordu şimdi ise iş buldum. İnanılmaz yoğun bir tempoyla çalışıyorum çoğu zaman telefonu elime alamıyorum bile. Ama şuan iyiyim. Bazen telefondan ve sosyal medyadan uzak kalmak hayatı çekilir kılıyor

Byz

Koreliler ünlüleri intihara sürükleyene kadar kötü yorumlarla nefretlerini kusuyorlar sonra ikiyüzlüce intihar eden ünlülere ne kadar üzüldüklerinden bahsediyorlar artık buna bir son vermeleri gerek.

ARMY-ㄴㅇㅅㅌ

Koreli netizenler gerçekten pislikler. Sürekli insanlara ilgi manyağı deyip nefret yorumu yazıyorlar. Asla akıllanmıyorlar çok değil 3-4 ay önce çocuk sizin yüzünüzden çok yakın 2 arkadaşını kaybetti. Umarım ailesi ve arkadaşları her zaman Taehyun’un yanında olurda en kısa süre içinde kendini toparlar.

Hadwyn

Winnerdan ayrılırken manik depresyonu olduğu söylenmisti. Belirtileri; 1.dönem) Son derece neşelilik Yüksek enerji Özgüvende artış Gülme ve güldürme isteği 2.dönem) Durgunluk Özgüven eksikliği Çok az konuşma İçe kapanıklık hali Mutsuzluk Yorgunluk hali ***Manik depresif bozuklukta bu iki dönem birbirinden çok farklı belirtiler gösteriyor.Farkli davranmasinin sebebi bu.Manik depresif bozukluğu olan hastalarda bazen hastaneye yatış gerekebiliriyor.Hastanın manik depresif bozukluk belirtilerinin çok şiddetli olarak gözlemlendiği ve intihar düşüncesinin ya da girişimlerinin olduğu durumda hastaneye yatış gerekmekte.Umarim tedavisini aksatmaz. Netizendekiler Taehyunu garipsede manik depresyonun genetik yatkinliğida var.Korelilerin bir çok şeye tabuları oldukları gibi psikolojik rahatsızlıklarada tabuları var.Kendi ülkelerinde intihar oranı yüksek değilmissesine alay konusu… Read more »

Xx34

Taehyun artık ygde değil ..illa her şeyi yg ye bağlayacaklar ..ve insanlar kötü zaman geçiremez mi ? Normal Amerika da ünlüler sürekli rehabilitasyona yatıyor ta ki ruhsal olarak iyileşinceye kadar ..bunda ayıplanacak bir şey yok

violet #ktl

WINNER ile aralarında ne geçti bilemiyorum ama umarım dostluklarını tekrardan kurabilirler.. Taehyun’un desteğe ihtiyacı var ve SongKimLeeKang dörtlüsü kadar iyi bir dost olamaz:(

Xx34

Winner ile aralarında bir şey geçmedi kendi ayrılmak istedi ..sanırım psikolojik olarak kaldıramadı veya em azından ben böyle okudum..

violet #ktl

Aralarında anlaşmazlık olmasa WINNER her yerden Taehyun’u silmezdi.. Bir tek ayrılık dönemi ayrıldıklarını belirtmek için Taehyun’un adını ağızlarına aldılar. Bir daha asla konusu geçmedi, asla ve hiçbir yerde. Yg, Taehyun’u kendi programına almış olmasına rağmen yani. 4’ü bu kadar vurgulama nedenleri boşuna değil…

Poor humanity

Hayran yorumu o kadar doğru ki, ilk üniversitemde ben de depresyona girdiğimde okulu bırakmıştım, sonra iki yılı da evde geçirmiştim, çevrenin tepkisiyle uğraşmak başta çok zor oluyor; ama o kısmı atlattıktan sonra rahat olabiliyorsunuz. Yine de hayatınız için bir yol çizmek gerekiyor bu yüzden tekrar üniversiteye başladım ve evde geçirdiğim iki yılın beni ne kadar dinlendirdiğini okula tekrar başlayınca fark ettim. Bazen gerçekten ara vermek gerekebiliyor. Ve her ne kadar işe yaramaz gibi görünse de ara vermek gerçekten çok işe yarıyor. Umarım Nam Taehyun da bunu yapacak gücü bulabilir ve biraz dinlenip hayatına yeni bir yön verebilir.

Sooji

Sulli ve Go Hara ölmeden önce aynı şeyleri yaşamıştı. Sorununuz ne sizin? Tekrar katil olmak mı? Depresyonda bir insana resmen öl diyorsunuz. Bu durumdan diğer insanlardan daha çok etkileneceğini bile bile ölmesini mi istiyorsunuz? Güçsüz bir insana böyle yaptığınız için zavallısınız.

😍😍BigbanGD😍😍

Neredeyse hergün biri bunlar yüzünden hayatına son veriyor. Hala hiç bi pişmanlık hiç bi insanlık hiç bir akıllanma belirtisi yok aynı kafada devam ediyorlar. Kim ne yaparsa yapsın öğrenmişler bi bozuk plak gibi ilgi manyaği ilgi “O.su” bunu çalıp çalıp duruyorlar.. Ne biçim millet bunlar??

Nesol

Umarım atlatır ve insanlar nefret yorumu yazmaz. Böyle durumlarda akla gelinmeyecek şeyleri takıyor insan kafasına. Aylar önce bana da majör depresyon teşhisi kondu hayatım cehennem gibi her şey üstüme geliyo ve zaman zaman patlamalar yaşıyorum ya sinirlenip etrafa zarar veriyorum ya da saatlerce durmadan ağlıyorum en sevdiğim şeyleri yapamıyorum yapmak istediğim şeyler yok oluyo yapmaya ne isteğim ne enerjim var her şeyden herkesten uzaklaşıp bi yerlere gidiyorum kafamın içinde. bazen ipin ucu kaçıyo ve panik içide birini çağırırken buluyorum kendimi.resmen kendimi kendimden korumaya ihtiyaç duyuyorum ve birini yanıma çağırıyorum bazense ne kadar kötü olsam da kimseyi çağırmıyorum hem yalnızlığı istiyorum… Read more »

Aswium

Bunlarda her ağlayana her yardım çağrısı yapana ilgi manyağı diyorlar. Hayır yani hiç düşündünüz mü ya yalnız hissediyor ve yardıma ihtiyacı varsa hangi yoldan gidileceğini bilmiyorsa sordunuz mu hiç?

la cha ta

4. [+672, -14] Böyle bir durumdayken yayın yapması aslında yardım istediği anlamına gelmez mi? Gerçekten psikolojik olarak kötü duruyor, umarım ailesi ve şirketi yanındadır. Şu anda sakinleşmesi yeterli değil. Daha sonra daha kötüsü olabilir.

Yeni Yazılar